Doğuma Hazırlık türkçe , güzel anlamlı kız isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
açıkcası ben doğadan isimleri beğenmiyorum kulağa güzel geliyor olabilir ama anlamı yok .çınar ismi mesela ağaç çocuk anlamı ne deseler cevap olarak uzun dallı ağaç demesi bana ilginç geliyor.
akçan var mesela temiz, dürüst kimse demek ama bunada bizim insanlarımız pek beğenmez ,

açıkcası ben doğadan isimleri beğenmiyorum kulağa güzel geliyor olabilir ama anlamı yok .çınar ismi mesela ağaç çocuk anlamı ne deseler cevap olarak uzun dallı ağaç demesi bana ilginç geliyor.
akçan var mesela temiz, dürüst kimse demek ama bunada bizim insanlarımız pek beğenmez ,

cinar'in turk dil kurumu sozlugunde " dayanilan, destek alinan kimse " anlami da var cnm
nehir'in de "bol, bereketli " anlamlari var mesela

Meleklerimizi hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah.
Benim de kızçem yolda. İsmi "inci" olacak. Biz kökene göre seçmedik ama türkçe kökenli olduğu için siz de düşünürsünüz diye yazdım.
Duru da güzel bir isim.

öztürkçe bir isim önereyim bende ilerde bi kızım olursa düşünüyorum umay ismini

Umay:Türk mitolojisinde doğum ve bereketin sembolü olan en önemli tanrıçanın adıdır.

Umay:üzerinden geçtiği kişilere mutluluk getiren kuş,devlet kuşu

umay - ek_i sözlük birde burayı okuyabilirsin :KK66:

slm kızlar buraya yazdığım yazıyı dün gibi hatırlıyorum..

haziran 2011de hamile oldugumu öğrendim ve o günden beri bir kızım olacağı içime doğdu hep.. ve Allaha şükürler olsun sağlıklı güzel bir kızım oldu ismini UMAY koydum:))

Hepimizin bebişleri adlarıyla sağlıklı uzun ömürlü olsun inşallah

kızımın ismi Nehir oldu arkadaşlar.
ismi gibi çok güzel birkız.

tebrik ederim Allah sağlıklı uzun ömür nasip etsin

Meleklerimizi hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah.
Benim de kızçem yolda. İsmi "inci" olacak. Biz kökene göre seçmedik ama türkçe kökenli olduğu için siz de düşünürsünüz diye yazdım.
Duru da güzel bir isim.

"inci" de güzel bir türkçe isim.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

X