Doğuma Hazırlık türkçe , güzel anlamlı kız isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
6
merhaba arkadaslar;

arapca ya da farsca kokenli olmayan turkce ve anlami hem de soylenisi guzel kiz isimleri varsa aklinizda burdan paylasir misiniz?

erkek icin ornegin; kuzey, poyraz, ruzgar, yagiz, yigit, mert gibi isimler var cok guzel,
kiz icin de boyle isimler var mi??

sahil ve nefes gelmisti benim aklima esim begenmedi. :-(

merhaba arkadaslar;

arapca ya da farsca kokenli olmayan turkce ve anlami hem de soylenisi guzel kiz isimleri varsa aklinizda burdan paylasir misiniz?

erkek icin ornegin; kuzey, poyraz, ruzgar, yagiz, yigit, mert gibi isimler var cok guzel,
kiz icin de boyle isimler var mi??

sahil ve nefes gelmisti benim aklima esim begenmedi. :-(

duru,derin,deniz,su,damla,nehir,ırmak,yağmur ilk aklıma gelenler

duru,derin,deniz,su,damla,nehir,ırmak,yağmur ilk aklıma gelenler

nehir ve irmak benim de aklimda.

yagmur'u abimler kizlari olursa istiyorlar onu veremem

derin esimin hosuna gitmedi soyledigimde; ilerde arakadaslari farkli manaya cekerek dalga gecebilirler dedi :26:

sagol canimmm:KK16:

benim de bir kızım olacak bakalım nasipse 1 ayımız kaldı :) hala isim bulamadım ben de türkçe kökenli bi isim arıyorum öykü diyor eşim ama ben hala karar veremedim nehir de güzelmiş aslında.

benim arkadaşımın ismi günyeli idi anlamı gündüz esen kalıcı yelmış.aymila da parlak ay anlamına geliyormuş ve güzel bir geleceği simgeliyormuş.günyeli ve aymila...güzel bence

ÖYKÜ .... her zaman güzel......hayatın her evresinde.....ve ya PINAR....:KK49:

öztürkçe bir isim önereyim bende ilerde bi kızım olursa düşünüyorum umay ismini

Umay:Türk mitolojisinde doğum ve bereketin sembolü olan en önemli tanrıçanın adıdır.

Umay:üzerinden geçtiği kişilere mutluluk getiren kuş,devlet kuşu

umay - ek_i sözlük birde burayı okuyabilirsin :KK66:

X