Bebek Beslenmesi Bebeğim 6. ayında ne yesin?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Anbelizisan

Guru
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2011
1
0
Arkadaşlar benim bebeğim 6.ayını bitirmek üzere şu anda sadece anne sütü veriyorum.6. ayın sonun da ek gıdaya geçicez inşallah.

Sizler 6. ayın sonunda hangi gıdaları verdiniz veya neler önerirsiniz?
Bir de bebeğinize demir veriyor musunuz?

biz daha demir kullanmıyoruz doktor 6. ayından sonra tahlil yapıcaz ona göre kullanacağız dedi. sanırım bu kontrolde yapar tahlili. bu arada biz meyve suyu ve çorbaya başladık. elma armut ve havuç suyu verdim şu ana kadar. ama hepsini birer hafta denedim. elma ve armutta sorun yok da havuç bizi kabız yaptı. çorba olarak da patates havuç ve pirinç kaynatıp püre yapıyorum.(suludan katıya doğru) artık yavaş yavaş farklı sebzeler de katıyorum(ıspanak, maydanoz, enginar ve balkabağı denedim şimdiye kadar) bu arada bu tarifleri doktor vermişti onun sırasıyla gidiyorum.

Arkadaşlar benim bebeğim 6.ayını bitirmek üzere şu anda sadece anne sütü veriyorum.6. ayın sonun da ek gıdaya geçicez inşallah.

Sizler 6. ayın sonunda hangi gıdaları verdiniz veya neler önerirsiniz?
Bir de bebeğinize demir veriyor musunuz?

Merhabalar bizde ek gidalara yeni basladik 6.aydayiz sabahlar bebe biskuisinin icine biraz labne ve kendi sutumu sagip karistirip veriyorum,10 gibi meyve sikiyorum elma,havuc ve armut.oglende corba patates,havuc ve pirinc hep ayni ama hergun donusumlu olarak bal kabagi,pazi(buarada ispanak yok sakincaliymis dr vermedi)ve brokolili corba yapip rondodan cekip koyu kivamli olarak iciriyorum.aksam ustude yogurt yapiyorum sabahtan onu veriyorum(aralarda devamli emiyo tabi)aksam 10dada aptamil tahilli kasik mamasi yiyip uyuyor..boyle yani herkese bol sans:)

X