Abur Cuburdan Kurtulma Yolları

evet 3 haftada beri cips yemiyorum ama çubuk,ikram,çizi falan iyi götürüyorum.az önce saat 22,00 gibi bi paket çubuk ve 5-6 tane çikolatalı ikram yedim. büyük bi vicdan azabı içindeyim şu an .ama çok acıkıyorum hakim olamıyorum kendime yaa:KK9:

Zaten var ya insan sadece abur cuburu kesse kilo vermeye başlar. Çünkü çoğu karbonhidratlı besinler. Faydaları da yok, işte tadları bağımlılık yapıyor, şu var ama eve alınca onu yeme duygusu oluyor, o yüzden almamak lazım. Çok istersek sınırlandırmak zor olduğundan bir paket falan almak lazım, o da nadir, mesela iki haftada bir bir paket iyi değil mi?

ben de çok abur cubur yiyorum geçen sene hergün bir ortaboy cips yerdim

şimdi cipse o kadar düşmesem de kola meyveli soda çikolata falan yiyorum ve bu huyumdan kurtulamıyorum

normal yemek yiyemiyorum yersem işte dürüm falan tarzı şeyler anca...

bunun dışında ev yemeklerini annemin tabiiyle kedi maması kadar yiyebiliyorum hep aç geziyorum ama yemeye gelince yok yiyemiyorum
tabi sıcaklarında etkisi var

ve ben çok zayıfım kilo da aldırmıyo bu abur cubur bana...

yakın bi zamanda dr a gidicem bakalım....

Gercekten abur cubur hastalıgı cok fena resmen bagımlıydım bende zor oldu ama basardım hic yemiyor degilim ama eskisi gibi her gün tercih etmiyorum sadece. Bir kac kilo vermek istiyordum yediklerime dikkat edince hic farkına varmadım 6 kilo vermisim sürekli tartılıyorum kilom ne alemde diye 43-44 arası gidip geliyorum.. Uzun bir süredir cok dikkat edemiyorum üstelik..

bu konu iyiymiş, ben de bırakmak istiyorum abur cuburu epeydir yemiyordum ama hamilelikte yemeye başladım bırakmak istiyorum yine.

Bu konuda en büyük ilerlemeyi, sabur cubur satın almayı bırakınca kaydettim ben. evde bulundurmayınca insan bi paket cips ya da gofret vs için dışarı çıkmaya üşeniyor ve doğal olarak yemiyor ama evde varken can sıkıntısı canı tatlı istedi tuzlu istedi derken sürekli atıştırıyodum, satın almayı bırakınca bi süre sonra alışkanlığımı kaybettim. arada yine yiyorum ama düzenli olarak değil. canım tatlı isteyince bi küçük bi kase çikolatalı mısır gevreği yiyorum yağsız sütle, tuzlu isteyince peynir ya da tuzlu salatalık veya peksimete labne sürüyorum. alternatiflere alışınca o kadar da zor gelmemeye başlıyo zaman içinde. kuru meyveyi fazla sevmediğimden tatlı ya da çikolata yerine yiyemiyorum, ondan nesquik gevreği bana daha iyi geliyor. meyve olarak da en çok muz bastırıyor isteğimi, püre gibi yapınca tatlıya da benziyo hem :KK9:

Üniversite yıllarımda her akşam bir film bir büyük boy cips günde 1 litra kola gün içerisinde yenen çikolata bisküvi vs. sınırı yoktu. Evde dolapta yiyecek ekmek yok ama çekirdek cips eksik olmazdı ama şimdi neredeyse ayda bir belki de hiç yemiyorum. Bu sürece kilo verme vücuttaki yağdan kurtulmak istediğim için başladım. Cips reyonlarını transit geçiyorum. Hiç almıyorum. Çok canım isterse çıkıp alıyorum. Eskiden bi paketi 10 dk içerisinde bitirirken şimdi bi paket günlercevsürünüyor. Bu tip yiyecekler n yazık ki içindeki katkı maddeleri ile bağımlılık yapıyorlar. Bir süre hiç yemeyin kesinliklekle kısıtlayın kendinizi. Bugün @Nlamasakta ileride çok çıkacak acısı bunların. Zaten daha sonra canınız istemiyor. Alternatif yiyecekler kuruyemiş tarzı yapabilirsinz. Belki onunda fazlası kilo aldırır ama en azından onlar kadar zararlı değiller.

Evde kesinlikle bulundurmayın dolapta bulunsun mantığı olmasın. Olursa yersiniz. bisküvi için kendiniz daha sağlıklısını yapabilirsiniz. Kepekli unlardan falan. Çikolata için maalesef benimde bir çözümüm yok0:)

X