Menopoz Erken Menopozdayım.Yaşım 24. Çocuğun Olmaz Dedi Doktor.Kök Hücre Umut Olurmu?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Her neyse, burada birbirimize destek olmak için varız...

Benim yazdığım mesaj 1-1,5 sene önce idi sanırsam,bu zaman içinde pek çok şey gelişti ve değişti.

Benim merak ettiğim bir şey var,herkes kullandığı HRT ilacının ismini söyleyebilir mi?

Ben trisequence kullanıyorum.

Bir de Aylin 42 aldığımız hormon ilaçlarıyla ilgili çok zararlı olduğunu belirttiğini söylemiş doktorun.

Evet bu ilaçlar zararlı; meme kanserine kadar bir sürü yan etkisi var. Düzenli kontrolleri yaptırıyormu herkes?

Fakat şöyle bir handikap var, eğer bu ilaçları kullanmaz isek durumumuz çok daha kötü oluyor.

Hani derler ya, iki ucu .... değnek! Aynen o hesap.

50-60 yaşına giren menopozlu kadınlar ne yaşıyorsa aynısını biz yaşıyoruz bu ilaçları içmezsek.

Kalçalardan kilo almaya başlıyoruz; cildimiz kırışmaya başlıyor, kalp sağlığımız tehlikeye giriyor, kemiklerimiz inceliyor çünkü kemik erimesi oluyor.

Kemik erimesi ne demek, bir düşünce yaşlılar gibi çok çabuk tarafınızı kırmanız demek...:KK50:
Gerçekten yaşadığımız zor bir hastalık.

İşte kullandığımız ilaç buna yönelik; yaşıtlarımız gibi olalım diye..

Kök hücre çocuktan önce, kendi sağlığımız önemli olur umarım.. Kök hücre sadece çocuk için değil; kendi sağlığımıza kavuşmamız için bir adım olur işallah...

İlk aşama için tam menapoza girmiş değil de, yumurta üretimi düşmüş hastalarla başlıyoruz.

Bir de bu haberin önemli bir ayrıntısı; bu duruma göre hiç yumurtası olmayanlara olmuyor sanırım bu kök hücre...

Haberin detayını okursanız, "yumurta rezervi azalmış" ibaresi geçiyor.

Oysa benim hiç yumurtam yok...:KK5:

fsh sorunum var benım de. anlatmıstım burda. cyclo ıle adet goruyorum uc yıldır. hapı bıraktım ve 30 gunde bır kez ve 40 gunde bır kez adet oldum. 17 temmuz son adetın ılk gunu. ve ben de halen belırtı yok. ıcım sıkılıyor hapı kullanıp bırakıp her ay adet gormeye baslayan var mı aranızda ?

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

bende seninle aynı durumdayım. Balayından döndük eşimin tarafı çocuk lafı etmeye başladı. Düşünmüyoruz istemiyoruz vs. diyerek geçiştirdim
nereye kadar geçiştirilecek ki. şimdilik 3 aylık evliyiz susuyorlar, peki ya yarın?????????

bir doktora gittim aylar önce, durum bu ama bu durumdan kurtulabilirsin dedi umut verdi. tedavi başladı ilk ay oldu sonra gitti. bekledim bir kaç ay olmadı..
Dün tekrar doktora gittim, malesef umut yok dedi.
yıkıldım. eşime anlattım. herşeyde bir hayır olduğunu, üzülmememi, bebeğimiz olsada olmasada ömür boyu başının tacı olduğumu söyledi...
biraziçimi rahatlattı, inşallah sözünde durur...
.

hormon ilaçlarını tabi ki kullanmak zorundayız. ama hormon ilacı olarak doğum kontrol hapı kullanmamız yanlış olduğunu söyledi kutluk bey. çünkü doğum kontrol hapı çalışan yumurtalığı bile durduryor engelliyor. bunun yerine doğal hormon kullanın dedi. bana climara östrojen bantı ve progestan kullanmamı söyledi.

Her neyse, burada birbirimize destek olmak için varız...

Benim yazdığım mesaj 1-1,5 sene önce idi sanırsam,bu zaman içinde pek çok şey gelişti ve değişti.

Benim merak ettiğim bir şey var,herkes kullandığı HRT ilacının ismini söyleyebilir mi?

Ben trisequence kullanıyorum.

Bir de Aylin 42 aldığımız hormon ilaçlarıyla ilgili çok zararlı olduğunu belirttiğini söylemiş doktorun.

Evet bu ilaçlar zararlı; meme kanserine kadar bir sürü yan etkisi var. Düzenli kontrolleri yaptırıyormu herkes?

Fakat şöyle bir handikap var, eğer bu ilaçları kullanmaz isek durumumuz çok daha kötü oluyor.

Hani derler ya, iki ucu .... değnek! Aynen o hesap.

50-60 yaşına giren menopozlu kadınlar ne yaşıyorsa aynısını biz yaşıyoruz bu ilaçları içmezsek.

Kalçalardan kilo almaya başlıyoruz; cildimiz kırışmaya başlıyor, kalp sağlığımız tehlikeye giriyor, kemiklerimiz inceliyor çünkü kemik erimesi oluyor.

Kemik erimesi ne demek, bir düşünce yaşlılar gibi çok çabuk tarafınızı kırmanız demek...:KK50:
Gerçekten yaşadığımız zor bir hastalık.

İşte kullandığımız ilaç buna yönelik; yaşıtlarımız gibi olalım diye..

Kök hücre çocuktan önce, kendi sağlığımız önemli olur umarım.. Kök hücre sadece çocuk için değil; kendi sağlığımıza kavuşmamız için bir adım olur işallah...

bütün bildiklerimi anlattım. inşallah çalışmalar tamamlandığında menopozun tamamen döndürüleceğini söyledi yani 60 yaşında menopoza çoktan girmiş bir kadının bile adet görebileceğini, yumurta üreteceğini söylediler. gazetelerde bile çıktı ayrıca. benim de tek umudum bu.en son ankaraya gittiğimde doktoruma sordum. çalışmaların olumlu olduğunu 1-3 yıl içinde başlanacağını söyledi. kesin mi diye ısrarla sordum kesin dedi.

merhaba aylin42 ben de 27 yaşındayım ve 7 yıldır erken menopozum evliyim de. ankarada bir doktora gidiyorum bende geçen sene doktorum söylemişti kök hücre olayını bana bekle demişti bende kutluk oktaya e mail attım sordum bu konuyu o da bana 5 seneyi bulur dedi birde internetten 35 yaş altı hiç yumurtası olmayan kişilere uygulanacak diye okudum ben bana yetişmeyecek diye umutsuzluğa kapıldım ve yumurta nakline gitmeye karar verdik eşimle fakat sonra dinimizce uygun olmadığı için vazgeçtik. senin mesajlarını görünce yeniden umutlandım 1-3 yıl içinde olacağını söylemişsin hemde kutluk beye muayene olup onun ağzından duymuşsun bende türkiyeye geldiğinde gidip görüşmek istiyorum kutluk beyle. sen doktorla görüşmeni biraz daha ayrıntılı anlatırmısın kesinlikle olacakmıymış 1-3 yıl arasında bir de yumurtalıklarımız mı tedavi olacak yani yeniden çalışmaya mı başlayacak yoksa sadece bi kereliğine yumurta oluşturulup tüp bebekmi yapılacak bu konuyu biliyomusun sen. çok soru sordum kusura bakma. inşallah bir an önce gerçekleşir ve hepimizede umut olur derdimize çare olur bizler de sağlığımıza kavuşuruz inşallah.

bu üçlüyü kullandın mı bilmiyorum ama herkes bu mucize üçlüden bahsediyor tek taraflı yumurtlama olanların bile btç kürünü yaptıklarında her iki tarafta da yumurtlama olduğunu duyuyoruz bir mucize diye adlandırıyorum bu kürü faydası var yardımcı olmak istedim...

evris bu karışımı nasıl kullanıyoruz. yani yemekten öncemi sonramı ve ne miktarda günde kaç defa? biliyorsan yardımcı olursan sevinirim.
pekçok şey denedim bunuda denemek istiyorum.İnşallah bu defa faydası olur...

FSH 133 çıktı, 2 gündür depresyondayım. düşürmeyi başaramadım fakat çok çok yükselmiş bu defa :KK14:

kullanın tabi, neyin çare olacağını kimse bilemez mucizeler hergün oluyor...

adetinin 2. gününde başlıyorsun bu küre.Sabah akşam bir çorba kaşığı bu karışımdan çiyneyerek yutuyorsun toplam 10 gün sonunda bırakıyorsun
taze hazırlayın yani iki üç günlük bir kase içine 1 çorba kaşığı bala 1 çay kaşığı tarçın 1 çay kaşığı çörekotu bu ölçüyle göz kararı hazırlayabilirsin

benim formu dolaşırken eklemek istedim bu formla ilgim yok faydasını görürsünüz belki...
ben bu ay kullandım yumurta hareketliliği oldu sanki bu ay umutluyum az kaldı beklemedeyim ..bat 10 ekim
ayrıca yumurta toplatanlar yazıyor doktor bile şaşırdı diye...

bende seninle aynı durumdayım. Balayından döndük eşimin tarafı çocuk lafı etmeye başladı. Düşünmüyoruz istemiyoruz vs. diyerek geçiştirdim
nereye kadar geçiştirilecek ki. şimdilik 3 aylık evliyiz susuyorlar, peki ya yarın?????????

bir doktora gittim aylar önce, durum bu ama bu durumdan kurtulabilirsin dedi umut verdi. tedavi başladı ilk ay oldu sonra gitti. bekledim bir kaç ay olmadı..
yıkıldım. eşime anlattım. herşeyde bir hayır olduğunu, üzülmememi, bebeğimiz olsada olmasada ömür boyu başının tacı olduğumu söyledi...

bende aynı durumdayım.1 senelik evliyim.bazen niye evlendim ki diyorum.eşim şimdlik anlayışlı. ben seninle çocuk için evlenmedim diyor.Ama sonra ne olcak diye düşünmekten heba oldum.

aylin 42
1-3 yıl içinde olacağını söyleyince umudum dahada arttı.bende cycgl prognova kullanıyorum.ben hiç adet görmedim.rahim küçük.
herşeyin hayırlısı.

.

.
bende aynı durumdayım.1 senelik evliyim.bazen niye evlendim ki diyorum.eşim şimdlik anlayışlı. ben seninle çocuk için evlenmedim diyor.Ama sonra ne olcak diye düşünmekten heba oldum.

aylin 42
1-3 yıl içinde olacağını söyleyince umudum dahada arttı.bende cycgl prognova kullanıyorum.ben hiç adet görmedim.rahim küçük.
herşeyin hayırlısı.

.

bende 20 yasındayım banada menopoz dedıler cocgun olmaz dedıler beklıyormm bnde

bende 32 yaşındayım.erken menepoz dediler.yumurta rezervim tükenmiş.fsh 175 lere çıkmıştı.8 aydır biesteron kullanıyorum,en son fsh 36 düştü ama bunlar yalancı düşüşler çocugun olmaz dediler.cycloyu kullanıyorum.hastalanınca yine dokt gitcem.Allahtan herşeyin hayırlısı...

kızlar ilk sizinle paylaşmak istedim. 5 yıldır erken menopozdayım ve sadece ilaçlarla adet görüyordum. 6 aydır ilaçları da kullanmadım ve adet görmüyordum. az önce eve geldim ve çok şaşırdım. regl olmuşum. o kadar şaşkınım ki. bi o kadar da mutlu.

peki hiç bitkisel kür uyguladın mı benimde yaşım 23 3 senedir oktora gidiyorum doğum kontrol hapı ile adet oluyorum ilacı bıraktım 1 sene adet görmedim fsh 140 çıkmıştı sonra bie üni hastanesine gittim oda doğum kontrol hapı verdi her ay düzenli adet oldum 6. ayda kontrole gel dedi gittim fsh 9 a düşmüştü ilacı bırakınca gel bakalım dedi 26 eylülde ilacı bıraktım 30 eylülde adet oldum 1 ay geçti hala olmadım doktora gittim fsh 82 olmuş :KK43:

Hayıt tohumunu demleyin hormon dengeleyicidir. Umarım yavrularınıza kavuşursunuz...

bende 2 aydır adet olamıyorum.doktora gittim erken menepoz dedi fsh 78 e yükselmiş bundan önce yasmin kullanıyordum düzenli geliyordu bıraktıktan sonra az az gelmeye başladı ve sonra tamamen durdu.off çok sıkıntıdayım arkadaşlar birde yurtdışında yaşıyorum burada kimseyi de tanımıyorum ne yapacağımı şaşırdım.hayıt tohumu ve testere dişli aslan pençesi kürü yapıyorum 1 haftadan beri inşallah iyi gelir acaba tekrar doğum kontrol hapına mı başlassam ne yapssam bilmiyorum birde çocuk istiyoruz ama bu halimle biraz zor Allah'tan ümit kesilmez biliyorum ama yine de bu adetin gelmemesi bana çok sıkıntı yapıyor. Rabbim cümle bu durumda olanların ve bizlerin yardımcısı olsun.önerilerinizi bekliyorum.

Acil şekilde hacamat olmanı tavsiye ederim

resime bak

1, 55, 6, 48, 11, 12, 13, 120, 49 noktalarından kanlı hacamat 125, 126 nokatalarından kuru hacamat

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar kok hucreyle ilgili yeni bir gelisme var mi acaba. Benim gittigim doktor bakanliktan onay asamasindayiz dedi. Ama bazi doktorlar bu yontemin yillar alacagini soyluyorlar kime inanacagimi ne dusunecegimi sasirdim siz biseyler biliyomusunuz arkadaslar

kızlar ilk sizinle paylaşmak istedim. 5 yıldır erken menopozdayım ve sadece ilaçlarla adet görüyordum. 6 aydır ilaçları da kullanmadım ve adet görmüyordum. az önce eve geldim ve çok şaşırdım. regl olmuşum. o kadar şaşkınım ki. bi o kadar da mutlu.

Merhaba aylin gercekten guzel bi haber peki simdi ne durumdasin oluyomusun adet. Sen kutluk oktayla gorustum demistin yuzyuze mi yoksa skype randevusuylami gorustun genarti aradim bikac yildir gelmiyo turkiyeye dediler

arkadaşlar hepinize selam...daha önce yazmıştım 31 yaşındayım ve menapoza girdim...geçen gün kanalları zaplarken bir jinekolog menapozdan bahsediyordu,dinleyeyim dedim...sizlere umut olsun diye dediklerini aynen yazıyorum;erken menapoz hastalarında %2-5 oranında geri dönüş olur dedi :nazar:

X