Menopoz Erken Menopozdayım.Yaşım 24. Çocuğun Olmaz Dedi Doktor.Kök Hücre Umut Olurmu?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

porkatal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
157
42
kaç senedir düşünmekten heba oldumm.ağladım ....elimden gelen sadece buydu..
ogün haberlerde kök hücre çalışmalarını duyunca bir umut dedim..erken menopoza çare olacak dedi..orta zamanda...
benim gibi olanlar ne düşünüyor..

ogün haberlerde kök hücre çalışmalarını duyunca bir umut dedim..erken menopoza çare olacak dedi..orta zamanda...

Ben de tvden duydum.kobay farelerde başarılı olunmuş.Birkaç tane bayan seçilmiş.Onlarda denenecekmiş.2 yıl sonra tedavi başarılı olursa gelecekmiş diyorlar.

kök hücre çalışmalarına katıl bence yada doktora danış

kök hücre nhe oluyor yumurta naklimi dönör mü
bende erken menhopoz teshisi konuldu
yumurta haklinhden baska cocugun olmaz dedi doktorlar
yas 30
amh hormonu 0.08 fsh 27.08 hic sanhsim yokmus adet oluyorum rabbime sükür er yada gec simdilik

ne yapayim kirip dizimi oturayim mi ufacik olsada hicmi sansim yok cok mutsuzum.

bende 31 yasindayim iki yil olacak teshis konulali doktorlarin verdigi ilaclari biraktim beni psikolojik olarak cok etkiledi bunlairn yan atkisi cok bana bir doktor 60 yasindaki birine bile adet gordurur bu ilac demisti etkilerini dusunun artik bitkisel seyler bulmaya calisiyorum siz nasil adet gruyosunuz ilacla mi bitkisel seylerlemi bilgilendirirseniz sevinirim

bende 31 yasindayim iki yil olacak teshis konulali doktorlarin verdigi ilaclari biraktim beni psikolojik olarak cok etkiledi bunlairn yan atkisi cok bana bir doktor 60 yasindaki birine bile adet gordurur bu ilac demisti etkilerini dusunun artik bitkisel seyler bulmaya calisiyorum siz nasil adet gruyosunuz ilacla mi bitkisel seylerlemi bilgilendirirseniz sevinirim

geçmiş olsun olurda inşallah

bitkisel olarak kk nde okumuştum hayit tohumu tavsiye ediyorlar araştır istersen ben bide inciri ve sütü tavsiye ederim en önemlisi stress yapamamk bide sigara çok etkilio umarım kullanmıyorsunuzdur sevgiler...

Merabalar. Yaşım 19 ve erken menapozla baş etmeye çalısıorum :KK43: ilk adetimi normal oldum ama sonrakiler 6ayda bi gelmeye başlayınca doktora gittim ve sonuç 76 fsh tı.o zamandan beri ilaç kullanıorum bi ara 140a kadar çıktı sonra bi kez 0.56ya düstü.tam sevinmişken 35e çıktı :KK43: umudumu kestm gibl artık ama bu kök hücre olayını okyunca moralim biraz düzeldi.umarım çalışmalar hemen sonuçlanır ve uygulamaya geçilir bizim için kurtuluş bu :)

Merabalar. Yaşım 19 ve erken menapozla baş etmeye çalısıorum :KK43: ilk adetimi normal oldum ama sonrakiler 6ayda bi gelmeye başlayınca doktora gittim ve sonuç 76 fsh tı.o zamandan beri ilaç kullanıorum bi ara 140a kadar çıktı sonra bi kez 0.56ya düstü.tam sevinmişken 35e çıktı :KK43: umudumu kestm gibl artık ama bu kök hücre olayını okyunca moralim biraz düzeldi.umarım çalışmalar hemen sonuçlanır ve uygulamaya geçilir bizim için kurtuluş bu :)

canım benim yaa daha çok erken ben kayseri tüp bebek merkezi tedavisinde birisini söylemişti 19 yaşında menopzlu diye onu duyunca kendime sevinmiştim bende bu illetle başbaşayım üstelik sigara kullanıyorum 2 yumurta verebildim 2.tüp bebeğide yapmaya maddi olarak imkansız elim bağrımda dualarla bekliyorum soğan suyu iyi geliyor diyorlar ben bu ay deneyecem bakalım

Bende erken menopozum. yaşım 25
Eşim hekim, kök hücre çalışma sonuçlarının ve bu yöntemin başarılı olma sonucunu değerlendirmek adına henüz çok erken olduğunu söylüyor.
Adı üstünde,bu sadece bir çalışma.
Ayrıca kök hücre erkeğin spermini hareketlendirmek için...Yani bizlik bir durum yok ortada.
Bunun için bizde yumurta olması gerek. Bizim ise zaten sorunumuz yumurta üretememek...:KK14:

canım papatyam bende 34 yaşındayım ümitsizdim çok ağladım çok gece dua ettim tesbihler çektim yalvardım yakardım ve ibrahim saraçoğlunun kürlerini kullandım sayfasında var soğan havuç ve incirle olanları araştır sende yap eşimede keçi boynuzu kürü hamd olsun hamile kaldım mucize gibi ve doğum yaptım şu an 5 aylık kızım var o yüzden ümitsizliğe kapılma ve bitkileri ve duaları muhakkak dene....:KK36::KK36::KK36:

Bende 27yasimda ogrendim erken menopoz oldugumu..yikildim bnm kayinvalidem tyselerim hala regli olurken ben olamiodum..kndimi ise yaramaz hissettim o an yikilsa da dunya altinda kalsam dedim..sonra hersey allahtan dedim ve otlara sarildim..hayit tohumu ve saarcoglu kurlerii..ve hamile kaldimm..halbuki tup tedavisinde sadce iki yumurta verebilmistum..sonra hamiel kaldim umarim dogumdan snra enilenmis olurum ve mnopozu uzaklara tkmelerimmm:KK1:umudunu yiturmee cnmm gencsin ve spor ve saglikli beslenmeyle halledrsinn insallah

kızlar 26 yaşındayım benimde yarın belli olacak hormon testinden sonra. geçen sene ekim ayından beri ilaçla adet görüyorum. en son farlutal da fayda etmedi.
geceleri rüyamda adet olduğumu görüyorum. o kadar korkuyorum ki anlatamam. erken menopoz teşhisi konulursa intihar ederim diye düşünüyodum ama sizin başarı hikayelerinizi okuyunca biraz daha ümitlendim. en azından teşhisten snra umutsuzluğa kapılmam, çare ararım.

kızlar 26 yaşındayım benimde yarın belli olacak hormon testinden sonra. geçen sene ekim ayından beri ilaçla adet görüyorum. en son farlutal da fayda etmedi.
geceleri rüyamda adet olduğumu görüyorum. o kadar korkuyorum ki anlatamam. erken menopoz teşhisi konulursa intihar ederim diye düşünüyodum ama sizin başarı hikayelerinizi okuyunca biraz daha ümitlendim. en azından teşhisten snra umutsuzluğa kapılmam, çare ararım.

Çok şaşırdım; pardon da manyak mısınız, erken menopoza girdim diye intihar mı edilir...

Verem değilsin,kanser değilsin,sakat değilsin...

Binbir türlü hastalık var,Allah vermesin...

Mübalağa yaptığını düşünmek istiyorum...

32 yaşındayım ve fsh ım 15. biliyorum zaman geçtikçe dahada artacak.adet oluyorum fakat çok az damla damla. Çocuk istiyoruz. ilk tüp bebek denememi 29 yaşında yapmıştım. hamilelik gerçekleşmişti fakat 2 aylıkken bebeğimin kalbi durdu.ikinci ve üçüncü tüp bebek denememi bu yıl yaptırdım. ikisindede gebelik oluşmadı. artık ümidimin kalmadığını düşünüyorum. Doktorum yumurtalıklarımın erken yaşlandığını söylüyor. çok çok az bi ihtimal veriyor. Rabbim kimsenin duasını geri çevirmez biliyorum. hep hayırlısı için dua ediyorum. Rabbim hayırlısı ile isteyen herkese nasip eylesin. Ümidimizi yitirmeyelim.

Çok şaşırdım; pardon da manyak mısınız, erken menopoza girdim diye intihar mı edilir...

Verem değilsin,kanser değilsin,sakat değilsin...

Binbir türlü hastalık var,Allah vermesin...

Mübalağa yaptığını düşünmek istiyorum...

insanlar ne yazıkki başlarına gelen o anki durumu dünyanın sonu olarak algılıyorlar. Beterin beteri vardır, allah kötüsünden saklasın, buna da şükür şeklinde düşünülmüyor maalesef. Benim içinde şuanda böyle. Ayrıca kanserde oldum atlattım çok şükür. bir organımı trafik kazasında kaybettim. bir çok şey yaşadım ama kendime en çok bunu dert ettim. bu da benim görüşüm. manyak değilim.

Slm kızlar..Bende daha dün şok olarak erken menopoza girdiğimi öğrendim..Kafayı yemek üzereyim..Başım felaket ağrıyor..Adetlerim hep düzenli ve gayet şakır şakır diyebileceğim türdendi..4 yıllık evliyim 3 senedir hastanelerdeyim..Geçen ay sol tüpüm hidrosalpenks yüzünden alındı..Ve hayatımda ilk defa adet göremedim ameliyattan sonra , doktor 10 gün önce olur böyle şeyler dedi ayın sonuna kadar bekleyelim dedi,bekledim...Dün gittim muayenede halen rahim iç tabakan ince adet göremicen gibi gözüküyor dedi.FSH,E2 prolaktine bir bakalım dedi.FSh değerim 79 çıktı:KK43:((( şimdi 28 gün kullanılan clclo.. malum ilaçtan kullanıyorum.Adet görünce acillll tüp bebebk yapalım dedi..Belki kalan yumurtan vardır dedi..Şoku atlatamıyorum..Bugün arslan pençesi aldım,forumda fshı çok yüksek olupta düşenler olmuş.Bakalım bu akşam içtim..İşe yaraması için dua ediyorum..

Rabbimden hepinize sabırlar diliyorum..

Bende 27yasimda ogrendim erken menopoz oldugumu..yikildim bnm kayinvalidem tyselerim hala regli olurken ben olamiodum..kndimi ise yaramaz hissettim o an yikilsa da dunya altinda kalsam dedim..sonra hersey allahtan dedim ve otlara sarildim..hayit tohumu ve saarcoglu kurlerii..ve hamile kaldimm..halbuki tup tedavisinde sadce iki yumurta verebilmistum..sonra hamiel kaldim umarim dogumdan snra enilenmis olurum ve mnopozu uzaklara tkmelerimmm:KK1:umudunu yiturmee cnmm gencsin ve spor ve saglikli beslenmeyle halledrsinn insallah

hlycn slmlar..Merak ettiğim tüple mi hamile kaldın yoksa kürlerden sonramı??Kendiliğinden mi yani..Seni okuduktan sonra biraz da olsa umutlandım..Rabbim hepimize nasib eder inşallah seninde yaşadığın o mükemmel duyguyu,anneliği..

bu sitede yazılanları okudukça kendmi daha iyi hissetmeye başladım yaşım 24 ve erken menopoz teşhisi kondu bir buçuk aydır bunalımdayım birçok doktora gttim tedavi yok dendi. sadece kendi başıma geldi sanıyordum bu beni kahrediyordu ama bnm gbi başı dertte olan arkadaşların olması bna destek oldu açıkcası.bn hiç bi ilaç kullanmıyorum. bu erken menopozun geri dönüşü olamaz mı. daha çok gencim bekarım bunu kabullenemiyorum:KK14: desteğinizi bekliyorum umarım Allahım bize şifa verir

X