yasmin hapı soru!!!

cholita

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2011
75
4
Kızlar ben 2 aydır yasmin kullanıyorum fakat bir sorum var bu hapı kullanırken bile condom kullanmamız gereken günler var mı? 7 gün arada mesela çok kafama takıldı cevap verirseniz çok memnun olucam.şakaya gelmez sonuçta bebek bu olmaması gerekiyor şu an

sadece ilk ayda kondom kullanmayı tavsiye etmişti eczacı bende öyle yaptım 2.aydan sonra kullanmadım
burdan okuduklarıma göre gebelikte o kadar kolay bi ihtimal değilmiş zaten boşa telaş etmeyn:KK66:

ya ben hapa yeni başladım daha 2. kutu hala alışamadım ne bilim içime boşalsa hamile kalcakmışım gibi geliyor:S

Yasmin Bende Kullandım Fakat İlerleyen Zamanlarda Vajinal Kuruluk Yaptığını Söyledi Doktorum ve Bıraktım !!

doktorlar ilk ayda ne olur ne olmaz diye kondomu tavsiye ediyorlar.
2. aydan sonra rahat olabilirsiniz. ilk aylarda eşim de kondom takmak istiyordu.
5. aydayım. çok da memnunum. alışınca çok rahat.

doktorlar ilk ayda ne olur ne olmaz diye kondomu tavsiye ediyorlar.
2. aydan sonra rahat olabilirsiniz. ilk aylarda eşim de kondom takmak istiyordu.
5. aydayım. çok da memnunum. alışınca çok rahat.

peki boşalmada? geri çekilme falan gerekmez dmy? ben baya paniğimde

kizlar ben bisi sorcam?? ben yeni yeni hap kullanmaya basladim. ve bir sorum var?? egerki bir gun hap almayi unutursam ne yapmaliyim??

yok yok rahat ol canım.. :) hapı doğru kullandığında çok iyi bir koruyucudur.
her gün aynı saatte içmeye çalış.. bişicik olmaz :KK34:

evet 2. kutudayım çok dakiğim ama her kutuya başladığımda aynı mide bulantısını yaşıyorum 5-6 gün sonra geçio ama 5-6 gün bir kabus her kutuda bu hiç geçmicek mi?

kizlar ben bisi sorcam?? ben yeni yeni hap kullanmaya basladim. ve bir sorum var?? egerki bir gun hap almayi unutursam ne yapmaliyim??

bir kere unutmada çok sorun olduğunu sanmıyorum..
ama üst üste iki kere unutursan koruyuculuk kalkıyor. dikkat edilmesi lazım.
unutursan ertesi gün 2 tane birden iç. sonra normal içmeye devam et.
eğer çok aklına takılırsa unutunca tehlikeli günlerde kondom kullanabilirsin.

evet 2. kutudayım çok dakiğim ama her kutuya başladığımda aynı mide bulantısını yaşıyorum 5-6 gün sonra geçio ama 5-6 gün bir kabus her kutuda bu hiç geçmicek mi?

bulantın 5-6 günle sınırlıysa yine şanslısın canım. bazılarında aylarca geçmiyor o bulantı.
bir yerde bulantının 4. aydan sonra azaldığını okumuştum. vücut alışana kadar.
her bünyeye göre değişir tabi canım kesin olarak bilemeyiz.
ben mesela şanslı azınlıktayım. hiç yan etkim olmadı.
çekilemeyecek kadar kötüyse doktoruna danışabilirsin. ilacını değiştirir belki.

bir kere unutmada çok sorun olduğunu sanmıyorum..
ama üst üste iki kere unutursan koruyuculuk kalkıyor. dikkat edilmesi lazım.
unutursan ertesi gün 2 tane birden iç. sonra normal içmeye devam et.
eğer çok aklına takılırsa unutunca tehlikeli günlerde kondom kullanabilirsin.

peki atiyorum ya ben sali ve carsamba unuttum ve persembe kaldigim yerden ictim (yani o iki gunun hapini icmedim, ve o iki haplar hala duruyo, o haplari ne yapmam lazim??? atayim mi yoksa onlarida iceyim mi???

bulantın 5-6 günle sınırlıysa yine şanslısın canım. bazılarında aylarca geçmiyor o bulantı.
bir yerde bulantının 4. aydan sonra azaldığını okumuştum. vücut alışana kadar.
her bünyeye göre değişir tabi canım kesin olarak bilemeyiz.
ben mesela şanslı azınlıktayım. hiç yan etkim olmadı.
çekilemeyecek kadar kötüyse doktoruna danışabilirsin. ilacını değiştirir belki.

evet eczacı kutu bitince gel bi tane farklı bi marka verelim onu dene dedi onu yapıcam heralde yoksa hamilelik gibi sabahları yataktan fırlıyorum banyoya bulantıdan yemek kokusu hele tam bi felaket

evet eczacı kutu bitince gel bi tane farklı bi marka verelim onu dene dedi onu yapıcam heralde yoksa hamilelik gibi sabahları yataktan fırlıyorum banyoya bulantıdan yemek kokusu hele tam bi felaket

hamilelikten kaçmak için ilacı alıyorsun ama hamile gibi hissettiriyor. tuhaf işte :KK1:

X