Kumaş yapışan ütü tabanını,ütüye zarar vermeden nasıl temizleyebilirim ?

eliz117

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2010
204
3
Kızlar Tefalden yeni ütü almıştım buhar jeneratörlü olanlarından :KK43: dün akşam ütü yaparken tabanına kumaş yapıştı. Daha doğrusu ütü masam iyi olmadığı için üzerine küçük battaniye koymuştum onun kenar yapıştı :84: hiç olmayan şey başıma iş açtı :KK43: nolur kızlar yardım edin. Bu ütülerin tabanları da hassas. Zararsız şekilde nasıl temizlenir, leke nasıl çıkar :KK43: çok üzgünüm yaaa:KK14: Sevgiyle kalın:80:

bende yeni aldığım eşarbı yapıştırdım off yaaa halbuki çok dikkatli ütülüyodum pek değdirmemeye çalışıodum hatta yapışır diye bikere değdi kaptı hemen eşarbı lanet olsun ya bunu nasıl engellicem bende bilmiom

benimde ütümün alt tabanına t-shirtün üzerindeki baskılar yapışmıştı,ütü sıcakken bi toz bezine yağlı krem sürüp ütüyü toz bezinin üzerinde tabanındaki lekeler çıkana kadar gezdirdim,zararsız lekelerden kurtuldum inş seninkide zararsız çıkar..

Çiğ patatesi ortadan kes ütüyü ısıt patatesle ov.Kendini yakmamaya dikkat et.sert bir bezle sıcakkende silebilirsin

Sayın uzmanımız, öncelikle beni uyarıp konu başlığını değiştirdiğiniz için teşekkür ederim. Ben sadece paniğe kapıldığım için buradaki arkadaşlardan yardım istedim ve başlığı o şekilde açtım. Sizin için önemsiz gibi görünebilir ama ben asgari ücretle çalışan bir insanım ve malıma zarar gelsin istemem. Maalesef harcadığımız parayı kolay kazanamıyoruz. Binbir emek gerekiyor. 5 puanlık bir ceza vermişsiniz anlayamadım doğrusu. Bence haksızlık ediyorsunuz. Ceza verene kadar bir mesajla uyarılabilirdim diye düşünüyorum. Forumun bazı bölümlerine de erişimim kısıtlanabilrmiş. Bu da ne demek? Evet bazı kuralları unutarak yazdıysam mesajımı değerlendirilir ya da mail gönderilir. Uzun zamandır bu siteden faydalanıyorum ve üye olmaya karar veriyorum. Ayrıca hiçbir şekilde forumu küçük düşürücü bir haraket ya da hakaret içeren mesajlar yollamadığım gibi her yerde mükemmel bir site olduğunu, üye olunması gerektiğini söyleyip size üyeler kazandırıyorum ama sizin şu yaptığınız uygun olmamış diye düşünüyorum. Ben sizi her yerde her zaman överken....Böyle kaliteli bir forumdan bunu beklemezdim. Büyük hayal kırıklığına uğrattınız. Yetkili diğer arkadaşlar sesimi duyarlarsa sevinirim. Lütfen ceza puanını geri alınız. Saygılarımla.

Cevap veren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim:KK3:İçimi rahatlattınız sağolun kızlar.

Sayın UzmaN konu başlığım için bana geri dönüş yapmadınız. Siteye bakıyorum da acil, yardım gibi kelimeleri kullanıp konu açan çok arkadaş var. Bu ne menem bir şey anlamadım. Keyfiyete göre iş yapıyorsunuz. Cezayı geri alınız lütfen. İyi günler.

Ütü sıcakken altına yağ sökücü sıkın ve bulaşık teliyle silin.. Anında cikartiyo.. İslem bittikten sonra da utuye su koyun fise takin su fiskirtin ve buhar atin bir sonraki utunuz icin yag sokucu deliklerden cikmis olsun..

http://temizlenir.com/utu-tabani/ adresinde adım adım anlatılmış.

1. Ütü altında kahverengi benzeri yanık lekeleri oluştuysa, biraz sirke ile tuzu karıştırıp temiz bir bezle ütün altını ovularak silebilirsiniz.
  2. Kağıt havlu veya gazete kağıdı üzerine tuz dökün. Ütü sıcakken tuzlu kağıdın üzerinde ütüyü gezdirin.
  3. Kullanmadığınız bez parçasının üzerine balmumu sürün. Ardından ılık ütüyü bu bezin üzerinde gezdirin.
  4. Çiğ patatesi ortadan ikiye kesin. Ütüyü ısıtın, ardından ütü tabanını patatesle ovun.

X