"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

able210

düşmez kalkmaz bir allah.
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2011
2.628
10
buaralar çok taktım ben buna kızlar...mesela bişeyi hayal ediyosunuz yıllarca aylarca günlerce falan hatta olmuş gibi hayal ediyosunuz sonra aynı şeyi yaşıyosunuz bunu bikaç kere yaşadım...mesela eski sevgilimleyken hep aldatılma şarkıları dinlerdim sanki bunu yaşamış gibi üzülüp ağlardım ve sonunda da bu oldu.....yıllar geçti tabi aradan....hatta bununla ilgili mevlana demişki" gül düşünürsen gülistan ,diken düşünürsen dikenlik olursun" demiş....başlıkta gördüğünüz gibi bu sözde var" neyi düşünürsen onu çağırırsın"...bununla ilgili örnekleriniz varmı arkadaşlar çok merak ediyorum bu konuyu konuşmak istiyorum sizlerle..bence gerçekten allahın mucizesi bu...kendimi nasıl hayal ediyosam aynısını bir zaman sonra yaşıyorum genelde..mesela hep kendimi türbanlı hayal ederdim bunu çok istiyodum çünkü düşüne düşüne bunu çağırdm galiba çekim yasası bu olsa gerek ve şimdi kapalıyım..buda bir örnekti...sizlerde örnmekleriniz paylaşırmısınız

Ben bunu çocukken fark etmiştim.
7 8 yaşlarındaydım.
Çok istediğim bir elbise vardı.
Çocuk aklı işte nedense anneme söylemedim.
Gördükçe özeniyorum filan.
Normalde tüm kıyafet alışverişlermizi annem yapardı.
Babam bu işlerden anlamadığı ve hep yanlış beden kıyafet aldığı için annem bize elbise almasını yasaklamıştı adamcağıza.
Bir gün işten eve geldi elinde benim elbise üstelik tam benim bedenimde :KK69:
Nerden görür beğenir de aklına gelip bana alır bunların bir açıklaması yok ama almıştı canım babam.
Ondan sonra anlamıştım çok dua edersem çok istersem herşey olur gibi geliyor bana.
Hayatım boyunca da hem eğitim hem aşk hem de maddi manevi sosyal hayatımda Allahıma şükür çok istediğim şeylere kavuştum.
Bazen geç bazen bazen yıllar sonra. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ama umudu kaybetmemek lazım.
Zaten başka neyimiz var ki:KK31:

Son düzenleme:
Kendim hic bilincli olarak birsey yasamadim.

ama simdi tekrar bunu hatirlayinca tirstim nedense hep carsida gezerken hep eski sevgilimle karsilascakmisim gibi geliyor ona benzeyen birini görünce bi panikliyorum ve hep kendimi o karsilasma anini hayal ederken yasiyorum söylee tepki veririm yok tanimamis gibi kacarim yok cevirir kafami giderim gibi
ne alakaysa artik ... hem kendisi türkiyede bana ne oluyorsa artik :KK64:

2 yil önce bi gelisim seminerine katilmistim ordaki egitimci kadin anlatti sok olmustum. bu kadin genclik yillarinda hep ailesinin ilgisini cekmek icin kendini kaza yapmis agir hastaliga yakalanmis gibi hayal edermis sonra 18-20 yasindayken ( artik hatirlamiyorum kac yasindaydi) merdivenlerden bi düsüyor koma!!!!! 3 ay falan hastanede bilinci kapali yatiyor sonra kendine gelince boyundan asagisi felc yillarca tedaviler tekerlekli sandelye falan neyse iyilesiyor sonra basimiza egitimci diye geliyor:KK34:
bize söyledigi sey cok istediginiz birsey varsa örnek. araba o arabanin fotografini sürekli gördügünüz bir yere koyun hatta bir kac yere koyun zaman icinde o yöne dogru hayatinizi sekillendiriyorsunuz demisti.

Kendim hic bilincli olarak birsey yasamadim.

ama simdi tekrar bunu hatirlayinca tirstim nedense hep carsida gezerken hep eski sevgilimle karsilascakmisim gibi geliyor ona benzeyen birini görünce bi panikliyorum ve hep kendimi o karsilasma anini hayal ederken yasiyorum söylee tepki veririm yok tanimamis gibi kacarim yok cevirir kafami giderim gibi
ne alakaysa artik ... hem kendisi türkiyede bana ne oluyorsa artik :KK64:

2 yil önce bi gelisim seminerine katilmistim ordaki egitimci kadin anlatti sok olmustum. bu kadin genclik yillarinda hep ailesinin ilgisini cekmek icin kendini kaza yapmis agir hastaliga yakalanmis gibi hayal edermis sonra 18-20 yasindayken ( artik hatirlamiyorum kac yasindaydi) merdivenlerden bi düsüyor koma!!!!! 3 ay falan hastanede bilinci kapali yatiyor sonra kendine gelince boyundan asagisi felc yillarca tedaviler tekerlekli sandelye falan neyse iyilesiyor sonra basimiza egitimci diye geliyor:KK34:
bize söyledigi sey cok istediginiz birsey varsa örnek. araba o arabanin fotografini sürekli gördügünüz bir yere koyun hatta bir kac yere koyun zaman icinde o yöne dogru hayatinizi sekillendiriyorsunuz demisti.

cok ilginc, kadin ilgi cekmek icin hastaligi mi arzulamis :-S

canim bende soyle diyeyim, 4 yil once ince partisem vardi ama ben onunla usuyordum aslinda daha kalinini istiyordum ama bunu babamdan annemden istemekten cekiniyordum, aslinda cok istiyordum sonra ruyamda gordum, bir kac ay sonra yakin bir baska kis icin partesi alindi bana sonunda. Ayni sey cep telefonu ile oldu... ahhh birde eski sevgilimi geri getirebilsem ama kader iste.. Allah hayirlisni nasip etsin. Ha birde sunu diyeyim gerci bu pek bir misal degil, ben ogrenci iken kurtarma sinavlara dusmek hic istemezdim sevmezdim de, ve yuksek okulda ne yaptim ettim uc senemi guzel notlar ile kurtarma sinavsiz gectim ama bunu icten isteyerek yaptim, kendime inaniyordum, kendime inanca yapiyorum.. Allahin rizasi ile tabikii

Bana da çok olmuştur bu bahsettiğin olay,

Çocukken izlediğim bi çizgi filmden esinlenerek aklımda kalan bi kıyafet stili vardı,

Gün geldi aynı o tarz kıyafetlerle mesleğimi yaptım,

Sadece bu değil,bazen aklıma olmadık şeyler geliyo ve yıllar sonra gerçekleştiğinde hayretler içerisinde kalıyorum,

Evlenmeden önce hep aileme ne çok yakın ne de çok uzak bi yerde ama ayrı bi şehirde olayım diye düşünürdüm hep,

Ve şimdi sadece bir buçuk saatlik bir mesafede ayrı bi şehirdeyim...ALLAHın mucizesi bence de bu...:KK69:

ramazan ayıydı, ben kurabiye yapıcaktım ama küçük senidim yoktu tezgahta epey zorluk çekerken ah küçük bir senidim olsa diyordum, aşağıdan bi seyyar satıcı sesi duydum eşimle indik hemen aldık. belki komik ama gerçekten istediğin zaman geliyor sana.
mesela sürekli borçları kafaya taktıysan borç senden gitmiyor.

bende hiç görmediğim birini günlerce veya aklımda bile olmadan birden aklıma gelen kişileri o gün mutlaka yolda görürüm..yada bi şekilde haberiini alırım..

o yüzden sevmediğim kişiler aklıma gelincedua ederim lütfen görmiyim diye..
ama aklıma gelince..görmeme şıkkım olmuyoo:KK1:
buda allahın bi hikmeti heralde:KK1:

en çok korktuğum şeyler başıma geliyor.Secret boşuna o kadar satmadı diye düşünüyorum.Hep olumlu düşünmek hiç bir zaman olmasın etmesin yapmasın ma lı meli düşünmemek konuşmamak gerekiyor. Sufi felsefesinde de var bu olay.

atalarımız ne demiş? bişeyi 40 kere söylersen olur demişler.....

hayırlı olsun topiğin bidenem:KK9::KK9::KK9:

bende başlayım

lise çağında hep matematik öğretmeni olmak matemetik bölümünde okumak istemiştim ama gel gör ki o sınava girene kadar ve öğretmenlerim matematik bölümüne o puanla giremeyeceğimi söyleyene kadar:KK30:
sonra tercih dönemi başladı ve ben matematiği tercihlerime bile koymuyacaktım öğretmenlerime kalsa boş tercih olmasın diye:KK50:
fizik kimya hemşirelik... böle bölümlerdi tercihlerim
baktım olmuyo 1 tane bile olsa yazacağım dedim:KK24: iyiki de yazmışım:KK52: 1. tercihimdi ve 1. tercihimle matematik bölümüne yerleştim:KK66::KK66::KK66::KK66:

2. olarak yüksek lisans olayım tüm yaz bununla yatıp kaltım dualar okudum ve şuan yükseklisans yapıyorum:KK62::KK62::KK62::KK62:

Tam tersine. Bi'konuda olabilecekleri kafamda tasarlarım ve her seferinde hep düşünmediğim ihtimaller olur :KK37: O kadar bütünleştim ki bu konuyla "şu kötü ihtimali de düşüneyim de olmasın" dediğim zamanlar oluyor :97:

bende kücük bir örnek vereyim :KK70:
facebookta, önerilen arkadaslarda, genc bir erkegin resmini görmüstüm tesadüfen öyle bakarken..
profil resminde cok yakisikli cikmis.. bir hafta sonra, calistigim is yerine geldi.. gördügümde, sasirmistim..
cünkü önceden hic gördügümü hatirlamiyorum..

veya hatirladigim bir arkadasimi birden yine sokakta görünce sasiriyorum.. aklima gelir ve birden yolda görürüm....

Her şeyin enerjiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Hayatı nasıl istersen onu hayatına çekebileceğini düşünüyorum.Çekim yasasına inanıyorum çünki istenileni istenmeyeni hayatımıza çekiyor.
Çekim Yasası, enerji yasasıdır. Ve biz enerji kelimesini hayatımızda sık sık kullanırız; "Bu kişinin enerjisi iyi. Enerjimiz uydu"gibi...

Kendimizi mutlu, heyecanlı, başarılı hissettiğimizde etrafa pozitif enerji yayarız. Oysa kendimizi üzgün, kızgın, yalnız, incinmiş hissettiğimizde etrafımıza da negatif enerji yayarız. Gözlerimizdeki ışık söner. Bu ruh hali uzun sürerse hayatımızda her şeyin ters gitmesinden yakınırız.
Unutmayın düşüncelerimizden kendimiz sorumluyuz,Hayatımızı değiştirmek kendi elimizde....bence :))

Ve konu içeriği nedeniyle "Kişisel Gelişim"başlığına taşınmıştır :)

Son düzenleme:
kızlar sizlerde aynı şeyleri yaşıyosunuz evet bu çekim yasası gerçekten var
hatta doktor ömer çelakıl bundan bahsetti yolda yürüken bir tanıdığınızı aklınıza getirdiğinizde onunla karşılaşmanız aklınıza geldiğinde bide bakmışsınızki karşıdan o kişi geliyor demişti gerçekten sizlerinde örneklerinde var bu olay da....çok tuhaf yaa gerçekten çok tuhaf

X