Ankara Koru Hastanesi'nde doğum yapan var mı ???

dimpleee06

Bşlngç:72.2 Gncl: 71.5 Hdf:68
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
1.345
89
arkadaşlar Ankara Koru Hastanesi'nde doğum yapan yada hastaneyi araştıran var mı? hastanenin yenidoğan ünitesi ve doğum servisi başarılı mı? ücretler nasıl? SGK ile anlaşması var mı?
ne zormuş doktor ve hastane seçimi..

çok yeni bir hastane orası genelde gazinin dr.varmış diyorlar ama?bende dr.hastane bulamadım çıldırıcam:KK53:

çok yeni bir hastane orası genelde gazinin dr.varmış diyorlar ama?bende dr.hastane bulamadım çıldırıcam:KK53:

ben de sizinle aynı durumdayım. muhtemelen ahmet erdem hocaya gidicez. ahmet hoca gazi'de hasta bakmıyormuş, doğumları koru'da yapıyormuş diyorlar ama net bilgi edinemedim bu konuda.

sizin bebeğiniz kaç haftalık?

aslında ben gebe kalmadan önce rutin kontrole mehmet erdeme gitmiştim özeline koru hast.yakınlarında yerleri varya şimdi 4 haftalık dün öğrendim ama kafam karışık yani bulamadım bi yer yine mehmet erdeme gidicem galiba ama 250 muayene ücreti fazla geliyor bana belki tahlilleri hast.yaptırır ama bilemiyorum işte çok fazlada tanımıyorum kendisini çok yoğun gibi yani durum karışık..

artık bir kez gidicem mehmet hocaya..özele muayenehanesine..tahlilleri hast.yaptırır galiba umarım..sonrası içinde hiçbir fikrim yok.benim niyetim özel bir hastaneye gitmekti mesela bülent alp aydını düşünüyordum 29 agustosa randevu verebiliyorlarmış..özelde muayene farkı 30-40 lira en pahalı tetkik olsun 200 lira o da zaten arada sırada bana daha hesaplı geldi ama işte bulamadım bir yer..

29 ağustos muuuu? inanamıyorum ne kadar yoğun talep varmış.. tahlilleri koruda ya da gazide yaptırabiliriz sanırım. korununda sgk ile anlaşması var yazıyor sitesinde, ama ne kadarını öder bilemiyorum tabi..

yani bülent alp aydın benim için hayal oldu şu an...mehmet erdem ve ahmet erdem hocaların su grup diye biyerde muayenehaneleri var karşılıklı zaten odaları koru hastanesine çok yakın ama tahlilleri koruda yaptırmak zorunda olmazsın belki hastanede yaptırırlar.sen daha önce gittinmni bu hocalara peki ahmet hocayı nerden duydun?

yani bülent alp aydın benim için hayal oldu şu an...mehmet erdem ve ahmet erdem hocaların su grup diye biyerde muayenehaneleri var karşılıklı zaten odaları koru hastanesine çok yakın ama tahlilleri koruda yaptırmak zorunda olmazsın belki hastanede yaptırırlar.sen daha önce gittinmni bu hocalara peki ahmet hocayı nerden duydun?

arkadaşım gazide hemşire. o ve kardeşi ahmet hocaya gittiler..benim randevum haftaya..ama yarın kan vericem evimin yakınındaki bi özel hastaneye,ordaki dr.a da tahlil sonucumu göstericem, haftaya kadar sabredemiycem çünkü:))

Benim kontrollerimi yapan kliniğin doktorlarıda Koru da doğuma giriyor. Benim için sürece göre karar verecekler. Hastane seçimine yani. benim için erken yani. 15+1 deyiz :nazar:

merhaba arkadaşlar bende aydan hocanın hastasıyım, kısmet olursa bende doğumumu koru hastanesinde yapıcam. Orada doğum yapan arkadaşların yaşadıklarını bende merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim, geçen gün eşim için koru hastanesine gittik ve tahlil sonucunu beklerken doğum katını gezmek istedim yardımcı oldular odalar falan çok güzel çok hastahane ortamı değil, doğumhane de odaların olduğu katta 2 tane görevli vardı güleryüzlüydüler, odaların hepsi süsletilmişti sordum hastanemi karşılıyo diye, görevli bilgisi olmadığını söyledi benden bu kadar:)

merhaba arkadaşlar ben 11 yıldır ahmet erdem beyin hastasıyım 2 doğum yaptım şimdi üçüncüye 25 haftalık hamileyim.11 yıl boyunca çeşitli sağlık sıkıntılarım oldu çeşitli doktorlara gitsem de asla ahmet beyin yerini tutmadılar o yüzden hiç düşünmeden tavsiye ederim .gel geleliim koru hastanesine bende orada doğum yapcam inşallah.yeni bir hastane ama doğum yapan hastalardan bire bir öğrendim çok memnun kalmışlar.benimde bu konuda içim rahat.

bende mehmet hocanın hastasıyım bugün ilk muayenem vardı :)) hastanede yeni doğan ünitesi olduğunu söyledi..yinede hast.bizden önce doğum yapanlar anlatsın :)) :KK49:

merhaba kızlar,

ben 3 ay önce koru da doğum yaptım doktorum Aydan Biri idi. Kesinlikle tavsiye ederim. Hastane konusunda da tedirgin olmanıza gerek yok doğumuma 17 gün kala doktorum hastane değiştirince daha doğrusu doğumu koruda yapmaya başlayınca çok korkmuştum tedirgindim hastane ortamı nasıldı yeni bi hastane olmasının verdiği endişhee ama hepsiii boşmuşş o kadar çok memnun kaldım ki herşey çok iyi gitti şükürler olsun.
doğuma gülerek girdim çok keyifli doğum anı geçirdim konuşarak sohbetle herşey yolunda gitti şükürler olsun odama geldiğimde de çalışanların ilgi alakası herşey herşey çok güzeldi.
Odalar zaten bebeğin cinsiyetine göre süslü oluo. Verdiğiniz ücrete herşey dahil ben sezeryan+myom ameliyatına 4,500tl verdım. 4000 sezeryandı. Ama doktoruna göre de değişio biliorum. 1 ay önce bi tanıdık ahmet yada mehmet erdeme hangısı tam hatırlamıorum doğum yaptı 3000 tl verdı. o doktorunuza bağl yani. Ha bide hastaneye öle valiz valiz gitmenıze gerek yok zaten bi gece kalıosunuz istediğiniz taktirde + 1 gece 250 tl olmalı. ihtiyacınız olan şeyde boydan önü düğmeli gecelik kesinlikle.. bebişinizin kıyafetleri ped bebek bezi nerdeyse başkada bişey gerek duyulmadı diyebilirim kızıma bile aldığım şeyleri kullanmadan geri getirdim hastane çıkışıyla eve geldi.
Kısacası memnun kaldım arkadaşlar temizliği, ilgi alakası herşey çok güzeldi. Hala daha da kızımı oraya götürüorum aylık kontrollerine çarşamba günü gidicem mesela. Genelde herkes doğum yaptığı hastaneyi görmek istemes olumsuz iz bıraktığı için ama bana yarın gel tekrar doğum yaptırcas deseler yine giderim heralde :KK1:
Rabbim hepinize kolay hayırlı doğumlar nasip etsin. Sağlıcakla bebeişlerinizi kucağınıza almanız dileğiyle..

bende Aydan hanımın hastasıydım.4 ay önce doğum yaptım koru hastanesinde.Aydan hanım insana çok güven veriyor.Songül hanımda çok tatlı bi doktor.doktoruyla hemşiresiyle çok iyi motive ettiler doğum sırasında.doğum sonrasında da bebeğin bakımıyla da çok ilgilendiler.hastanede çok rahattım.hatta eve gelince hastaneye geri gidesim geldi.Bi daha doğuracak olsam Aydan hanımdan vazgeçemem heralde.ayrıca bütün personel bayan. yemekleri getiren kişi dışında

ay rahatladım valla..çünkü yeni bir hast.ya ister istemez tedirgin oluyorsun.peki kızlar doğum ekibinde kimler oluyo yani anestezi uzm.flan nasıldı acaba?hemşireler falan dr.nuz hep yanınızdamıydı?çok sordum galiba:KK1: daha çok erken ama çookk meraklıyım napiim :KK1:

bende Aydan hanımın hastasıydım.4 ay önce doğum yaptım koru hastanesinde.Aydan hanım insana çok güven veriyor.Songül hanımda çok tatlı bi doktor.doktoruyla hemşiresiyle çok iyi motive ettiler doğum sırasında.doğum sonrasında da bebeğin bakımıyla da çok ilgilendiler.hastanede çok rahattım.hatta eve gelince hastaneye geri gidesim geldi.Bi daha doğuracak olsam Aydan hanımdan vazgeçemem heralde.ayrıca bütün personel bayan. yemekleri getiren kişi dışında

all bir benden daha.. bence bu doğum sevgisi birazda aydan hanımdan kaynaklanıo sölediklerinin harfi harfine katılıyorum canım insana acaip güven verio aydan hanım işinin ehli ikinci çocuğa karar vermemin zamanı aydan hanımı çok özleyince olur heralde diorum ben. doğum öncesi ister istemez korku oluyo ya kız kardeşimde görmüştü aydan hanımı ne korkuyosun yaa valla doktorun bana dese gel kesiyim seni tereddütsüz yatarım önüne diooodu o kadar yani :KK1: ailecek çok sevioruz kendisini :KK19:
dediğin gibi songül hanımda süper ekip süperr herşey çok güzeldi herşeyin bu kadar güzel olcağını bilseydim hamileliğimin biraz daha tadını çıkartırdım :KK1:

canım bu arada bebeğini koruya mı götürüosun bana hastane çok uzak olmasına ramen kopamıorum valla ordakileri görünce ailemden birini gördüm gibi oluo valla hala devam yani.. doğum zamanlarımızda aynı sanırım nedir doğum tarihiniz?

ay rahatladım valla..çünkü yeni bir hast.ya ister istemez tedirgin oluyorsun.peki kızlar doğum ekibinde kimler oluyo yani anestezi uzm.flan nasıldı acaba?hemşireler falan dr.nuz hep yanınızdamıydı?çok sordum galiba:KK1: daha çok erken ama çookk meraklıyım napiim :KK1:

hepsi hepsi çok güzeldi canım yada şöle söleyim aydan hanımın ekibi adına konuşuyum bence herşey süperdi. ama ekip aynı olmalı die düşünüorm doktoruna güveniosan hastane hakkında tereddüte kapılma için rahat olsun tereddütlerinde haklısın ama rahat ol. doğum ekibinde dokorun yanında songül hanım mutlaka her dr la doğuma girio sanıorum bebek doktoru gülcan hanım anestezi uzmanı oda bayan hemşireler bi kaç kişi oluo. benim dr ameliyata hazırlandıktan sonra geldi dikti biçti son rütuşu kapanışı songül hanım yaptı. sorularında gayet normal kendimi görüyorum sende, acaaipp meraklıydım o zamanlar çok aradım koruda doğum yapan varmı die ama yeni olduğu için bulamadım şimdi tecrübeli olarak her soruyu terddütsüz yanıtlayabilirim :KK66:

Ben 19 ocakta doğum yaptım.elvankentte oturduğumdan bebek için gidip gelmesi zor oluyo. sadece ilk kontrollerinde koruya gittik.bende de hamilelik ve doğumla ilgili aynı hisleri bıraktılar.bu tesadüf olamaz onların tecrübesinden başarısından kaynaklanıyor.5.günde kontrole gittiğimde bile öyle moral verdiler ki o gün ilk defa sütüm yetmişti oğluşuma.
doğum sırasında anestezi uzmanı çocuk doktoru Songül hanım Aydan hanım ve hemşireler vardı.

X