balkonu içeri alma ve lamine pvc

Gulcin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
531
5
arkadaşlar merhaba kısmetse 1 ay sonra taşınıcam yeni evimde oturma odası balkonumu odaya dahil ettirmek istiyorum ama kafama takılan bir kaç bir şey var

1.lamine ahşap pvc beyaza göre daha mı iyi olur beyaz zamanla sararıyor diyorlar.ne renk yaptırsam koyu istemiyorum ya kayın ya kızılçam diyorum

2.fıratpen yaptırmayı düşünüyoruz kullanan varmı?

3.ve en önemlisi nasıl yapttırcağım balkonun yüksekliği 3m.en de 3,5 falan kimi diyor demirleri kestirin iki sıra gaz beton ördürüp üzerine yaptırın en tepesi buzlu cam olsun .kimi de demirler dursun yaptırmaya kalsan 5ootl satsan 25 tl vermezler diyorlar

ya işte böyle ne olur fikirlerinizi paylaşın inanın çok ihtiyacım var cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum allah sizleri de sevindirsin inşallah

Son düzenleme:
hadi kızlar ya yok mu fikri olan kafayı yemiş bulunmaktayım bu pvc yüzünden

süs balkon bırakabilirsin diyecektim ama biraz uğraştırıcı olur. onla uğraşmazssan demirleri kestir bence. çünkü dışardan görüntü hoş durmaz

cam balkon yaptırsana sadece cam daha güzel duruyor,hani şu katlanır camlardan,storda yaptırırsan ister kapat ister aç,daha kullanışlı olur,ayrıca cam balkon manzarayıda kapatmıyor

cam balkon yaptırsana sadece cam daha güzel duruyor,hani şu katlanır camlardan,storda yaptırırsan ister kapat ister aç,daha kullanışlı olur,ayrıca cam balkon manzarayıda kapatmıyor

eve katmak için cam balkon idaal olmaz bnece. çünkü soğuğu yeterince kesmiyo cam balkon. :KK50:

ya kızlar başka fikri olan fıratpen kullanan balkonunu içeri alan yok mu
cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim katlanır cam soğuk alıyormuş canım kesin pvc olcak ama lamine mi beyaz mı henüz fikrim yok

$sonsuzluk38.jpg

merhabalar yardımcı olmak istedim belki birazda olsa fikir vermiş olurum.. Ben yeni yaptırdım çok güzel oldu gerçekten.. internetden bulduğum bi resmi ekliyorum.. benimki bunun kızaklı sistemlisi.. vosvogen olarak geçiyor bioplast dı sanırım yaptırdığımız firma tam bilmiyorum ama bence beyazdan şaşma eğer tüm evin pencerelerini değiştirmiyeceksen..kolay gelsinn gerçekten çok zor bir iş balkonda yalıtım olmayan duvarı mutlaka yalıtım yaptırmanı tavsiye ediyorum yoksa çok soğuk oluyormuş mutfak..

demirleri kestirmek istemiyorsan şu askılıklı saksılarla görsel hale getirebilirsin bence ama böyle bir niyetin yoksa çok açıp kapatmam dersen kaldır demirleri ama çok kullanacaksan pencereyi çocuklar için tehlikeli olabilir.. dediğim gibi ben yaptırdım henüz taşınmadım evime kullanışını bilmiyorum ama alt komşu önerdi bu vosvogeni bizde yaptırdık.. ama banada mantıklı geldi cam önünde masa varken camlar iki yana açılacak masanın ortasına diil..

X