dizilerdeki baldız enişte aşkları giderek artıyor ve bu durum beni rahatsız ediyor!

eessrraa_esra

beklenengünbirgüngelecek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2011
6.298
57
yeni sezonda artmakta olan baldız enişte aşkları, yasak ilişkilerden hamile kalımları gibi durumların artık dizi konusu olmasından çok rahatsızım.Çok fazla dizi izlemesemde televizyonda kanal gezerken gördüğüm özelliklede unutulmaz, lale devri gibi dizilerde olan bu tür konular bizleri bu durumların normalmiş gibi algılanmasına neden oluyo. Bense bu tür konuların hiç normal olmadığını konu açarak vurgulamak istedim.

elbette normal olamaz ve hatta normal karşılanamaz.
televizyon insanları garip akıl almaz bir yere sürüklüyor nedense.
son dönem dizilerinin genel konusu şiddet tecavüz.
evet hayatımızın içinde bu konu elbette bu konular konuşulmalı ama herkes aynı gözle tvye bakmıyor ki o sahnelere izlerken zevk alan da var kahreden de var.. kahreden eleştirebilirken zevk alan örnek alabiliyor..
malesef durum bu..

elbette normal olamaz ve hatta normal karşılanamaz.
televizyon insanları garip akıl almaz bir yere sürüklüyor nedense.
son dönem dizilerinin genel konusu şiddet tecavüz.
evet hayatımızın içinde bu konu elbette bu konular konuşulmalı ama herkes aynı gözle tvye bakmıyor ki o sahnelere izlerken zevk alan da var kahreden de var.. kahreden eleştirebilirken zevk alan örnek alabiliyor..
malesef durum bu..

ne yazıkki evet örnek alıyolar bu durumdanda çok şikayetçiyim ilerleyen zamanlarda daha kötü şeylerin olmasından endişe eder oldum artık. Mümkün olduğunca izlememeye ve izletmemeye dikkat ediyorum ama işte yinede bu yeterli olmuyo.

Devletin bu durumuna el atması lazım ama nerdeeee?

Bu duruma bizler çare bulmalıyız...

Evlerden TVleri kaldırarak...

bunu çok düşündüm ama yapamadım. Hatta bi ara televizyonumuz bozulmuştu kalsın böyle ne rahat dedim ama babam gitti yeni bitane aldı. Allahtan pek dizi izlemiyolar bizimkiler bitek öyle bir geçer zamanki izleniyo bizim evde ve tabii evlerin vazgeçilmezi maç izlenir çoğu zaman evde. Maç için televizyon almakta sadece erkeklerin yaptığı bişeydir eminim.

eh öğretmen öğrenci duygusallığını da atlamaylaım lütfen
sonra da kızım dans hocasına aşık, genç kız hocasına aşık oldu gibi realite programlarını:KK19:

Devletin bu durumuna el atması lazım ama nerdeeee?

Bu duruma bizler çare bulmalıyız...

Evlerden TVleri kaldırarak...

laikliğe aykırı, insan haklarına aykırı
burası türkiye
dizilerdeki bazı karakterlerin rtük tarafından eleştirilemsi , (gerekçe olarakta, kadınların eşlerinden ayrılarak kendi ayaklarında durma ya özendirilmesi, idi- ferhunde , bi kaş kiçi daha vardı hatırlamıyom-) üzerine kanal d haber, sokak sokak gezip insanlara ferhundeden olumsuz etkileniyormusunuz diye sormuştu.

tamamen arz talep meselesi.demek ki izleyici kitlesi bu tarz olayların anlatıldığı dizilerden daha çok hoşlanıyorlar.yoksa izlenmeyen diziler anında yayından kaldırılıyor.

tamamen arz talep meselesi.demek ki izleyici kitlesi bu tarz olayların anlatıldığı dizilerden daha çok hoşlanıyorlar.yoksa izlenmeyen diziler anında yayından kaldırılıyor.

aynen katılıyorum.yasak ve çarpık olan her şey insanların ilgisini daha fazla çekiyor.

İzlemediğimiz ve sakıncalı bulduğumuz dizileri rtük'e şikayet etmeliyiz. Ama bu bir,üç yada beş kişiyle olabilecek birşey değil toplum olarak daha duyarlı olsak diziler o kadar izlenmese yayından kalkar ama aşkı memnuyu hatırlayalım izlenme rekorları kırmıştı...

laikliğe aykırı, insan haklarına aykırı
burası türkiye
dizilerdeki bazı karakterlerin rtük tarafından eleştirilemsi , (gerekçe olarakta, kadınların eşlerinden ayrılarak kendi ayaklarında durma ya özendirilmesi, idi- ferhunde , bi kaş kiçi daha vardı hatırlamıyom-) üzerine kanal d haber, sokak sokak gezip insanlara ferhundeden olumsuz etkileniyormusunuz diye sormuştu.

Devlet toplum için vardır, insan devlet için var olmaz, olmamalıdır da..

Eğer Türk toplumunun maddi ve manevi değerlerine aykırı bir durum varsa devletin görevi bu aykırılığı gidermektir. İnsan hakları ve laiklik gibi kavramlar toplumun ihtiyaç ve isteklerine göre belirlenecek kavramlardır.

Hem fikiriz galiba bu konuda...:KK34:

Devlet toplum için vardır, insan devlet için var olmaz, olmamalıdır da..

Eğer Türk toplumunun maddi ve manevi değerlerine aykırı bir durum varsa devletin görevi bu aykırılığı gidermektir. İnsan hakları ve laiklik gibi kavramlar toplumun ihtiyaç ve isteklerine göre belirlenecek kavramlardır.

Hem fikiriz galiba bu konuda...:KK34:

toplum kendi maddi ve manevi değerlerinin farkına bi varabilse canım.

o kadar önemli bı konuya değinmişsinizki....bnde bundan cok rahatsızım kız kardeşim yok ama ınsanın aklına böle ornekler görunce gelmıyor değil....toplumu ne yapmaya çalışıolar anlayamıyorum....unutulmaz,unutma beni,yaprak dökumu,denız yıldızı,öyle bir gecer zamanki,karadağlar,lale devri,yer gök aşk....ve dahasıda vardır emınımkı...rtürku aramak bence en doğru secım...toplumumuzun ahlak yapısına uymayan şeyler gösteriliyor...buna bnce artık bı dur demek gerek...böyle diziler insanlara kötü örnek oluyor...ilerde böyle şeler normalmiş gibi karşımıza çıkarsa hiç şaşmayın...:KK47:

yeni sezonda artmakta olan baldız enişte aşkları, yasak ilişkilerden hamile kalımları gibi durumların artık dizi konusu olmasından çok rahatsızım.Çok fazla dizi izlemesemde televizyonda kanal gezerken gördüğüm özelliklede unutulmaz, lale devri gibi dizilerde olan bu tür konular bizleri bu durumların normalmiş gibi algılanmasına neden oluyo. Bense bu tür konuların hiç normal olmadığını konu açarak vurgulamak istedim.
sana katılıyorum canım bizim yaşantımızı değiştirmek istiyorlar bence..insnlara bunu normal birşeymiş gibi kabul ettirmek istiyorlar...nefret ediorum artık dizilerde bozuldu...oyuncular zaten bozuk :) eski diziler ne güzeldi....

X