Boşanma Sonrası Erkek Psikolojisi

Bence bırakın eşinizin şuan ki ne düşündüğünü/psikolojisini; siz evliliğiniz devam etseydi bu şartlarda psikolojiniz nasıl olurdu onu düşünün...

Sadece sevgi yetmiyor evlilikte, saygı olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamı kalmıyor.

Temelinde saygı olmayan evlilik sağlam temeller üzerine kurulamıyor ne yazık ki...

Bence bu çeşit evliliğin bitmiş olması sizi üzmesin.

Eminim herşey hayatınızda daha güzel olacak ve size sevginin yanında saygısınıda sunan mutlu bir beraberliğiniz olacak.

Herşeyin hayırlısı olsun...

Kızlar fikirlerinizi bekliyorum, eşimden boşandım ve bu aralar hep mutsuzum. Belki geçecek ileride ama hep içim daralıyor. Bir süredir psikolojik destek de alıyorum ama sanırım iş bende bitiyor çünkü benim için aylardır bir şey değişmedi. Hiçbir şeyden tat almıyorum. Hala daha o gereksiz insanın yani eşimin neler hissettiğini merak etmeden de duramıyorum. Tecrübesi olanlar paylaşabilir mi erkekler boşandıktan sonra nasıl bir süreç yaşıyor zamanla neler gelişiyor? Ben daha çok yeni boşandım bu arada, bir ay oldu.

İyi de, herkesin eşi/her erkek aynı olmaz ki...Bu kişiden kişiye göre değişir.

Siz öncelikle onun durumunu düşünmek yerine, kendiniz ile ilgilenin.

Mesela tatile çıkın; yeni insanlarla tanışın; turlara katılın; kısacası kendinize yeni bir yol/uğraş çizin.

Şu an hashas dönemlerden geçiyorsunuz, bunu anlayabiliyorum.

Ama intikam duygusu, hırs, pişman ettirmeye çalışmak vs gibi düşünceler sadece sizi kendinize kötü hissettirmekten başka birşeye yaramaz.

Bunların çözümü bunlar değil; olay kendinizle ilgilenmekten,kendinize birşeyler yapmaktan başlar.

Herşeyde bir hayır vardır, ben buna çok inanırım. Hiçbir şey tesadüf değildir.

Mutlaka bu yaşadıklarınızda sizi daha güzel bir noktaya getirecek.

Bence geçmişe/eşinizin durumuna takılıp kalmaktansa,kendinize uğraşlar bulup ileriye dönük planlar yapmak daha akılcı bir çözüm olacaktır.

Burada hep bu tarz konulara aynı yorumu yaparım: Önünüzde daha koskocaman bir zaman dilimi var.

Kim bilir ne güzellikler, ne aşklar, ne süprizler sizi bekliyor diye...

Umutlarınız ve geleceğiniz size teselli olsun. Sevgiyle...

Son düzenleme:
Boşanan erkek tasması açılmış köpek gibidir..Sağa sola saldırır bilinçsizce arayısa gecer..Baska da hıcbırsey olmaz..

ilişki-1.jpg

Erkekler bu kuralı hiç bozmazlar nedense ..

Basta gurur olmak uzere biryigin seyini mahfeder bir erkek evlendigi kadinin onu bosayacagini aklina getirsede yapcagini dusunemez yapincada şok gecirir bunun ardindan beklemedigi sey basina geldigi icin hayat duzenindeki degisimleri tooparlamasi uzun surer ve o kadini kaybettigini gercekten dusunuyorsa pismanlik aci ceker kendindeki hatayi arar durur bir erkek bir kadina gercekten bagliysa onun onu birakmasi erkegin hayatinda uzun sureli bir bosluk yaratir
Benim evliliğim de bitti, bitiyor... Rüya gibi başlamıştı herşey, evlendiğimiz gün değişti, sonrasında kısa sürse de hiçbir şey anlamadığım bir evlilik oldu. Bir gün mutlu olmadım bu evlilikte. Ama Allah biliyor ya çok sevdim, o da beni sevdi, ya da ben öyle sandım. Şu an eşimden ayrıyım, ailemin yanındayım, boşanma davasını bekliyorum. Bazı anlarda o kadar üstüme geliyor ki herşey, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hep ağlamak istiyorum, güzel günleri düşünüyorum onun beni sevdiği zamanları düşünüyorum. Sonrasında kötü anılar doluyor zihnime ve üzüntü, öfke her türlü duyguyu aynı anda yaşıyorum. En ağır gelen ise bir zamanlar beni seven adamın artık beni sevmemesi. Nasıl olur diyorum, o büyük sevgisi nasıl bitebilir? İçim acıyor. Eşim ise gününü gün ediyor belki, çok uğraştım evliliği düzeltmek için olmadı, o hiç çabalamadı, boşanmaya kararlı. Artık ben de öyleyim. Ama o hiç mi üzülmüyor, biraz olsun mu içi acımıyor merak ediyorum. Belki erkekler duygularını göstermiyor bizim kadar, belki o da üzülüyordur, ne olursa olsun bir evlilik bitiyor ama duygularını mı yansıtmıyor acaba diye kendimi teselli ediyorum. Ama onun bu kadar duyarsız olması, sanki eşinden değil üç günlük sevgilisinden ayrılmış kadar rahat gözükmesi içimi acıtıyor. Ben bu kadar kötüyken o nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Kendini hiç değer verilmemiş, sevilmeyen istenmeyen bir kadın gibi hissediyorum.

Sorum basit, bir erkek boşandıktan sonra neler hisseder? Boşanmak erkeklere aslında daha ağır gelir derler. Sizce bu ne kadar doğru? Bir erkek boşanmayı istese bile sonrasında o da üzülür mü, o kadar şey paylaştığı eşini özler mi? Zamanla tekrar barışmak için adım atar mı, kendi terketmiş bile olsa? Boşanmış erkeklerin psikolojisi ne durumdadır? Benimle gördüklerinizi, bildiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Bence erkekler de çok ağır geçiriyor ama şimdi değil daha sonra ayrılık kafasına dank edince, birlikte yaptığınız şeyleri özleyince, yalnız kalınca, anılarınız bir bir gözünün önünden geçince, birlikte gittiğiniz mekanı dinlediğiniz şarkıyı veya sevdiğiniz bi yemeği ya da sizi hatırlatacak ufacık kelime bile görünce özleyecek anlayacak ve pişman olacak. Bence telefonlarına bakmayın artık sizsizliği hissetsin

Bence birbirine zıt orantida islior bu gidiş. Kadin baslarda zayifken, duygusalken zamanla bunu yeniyor, güçleniyor, ve üstesinden gelerek yeni bi hayata başlıyor. Erkekse ilk zamanlarda biraz gurjrdan biraz oh canima degsin modundan daha rahat görünüyor, bekarlık sultanlik psikolojisine giriyor, ama zamanla icine öküz oturuyor. Öküzün icine öküz oturumu demeyin olabilior. Ama is işten gecmis oluyor. Sonra öyle kırık dökük halde ziyan oluyor. Bir süre sonra ise hayat deyip akışa katiliyor. Bnm gözlemlerim gnlde bu yönde. ..

ben de bosanma surecindeyim.. esim benden kotu durumda ama her erkek aynu tepkiyi veremez sanirim.. yalniz bu konuda tecrubeli olan avukat soyle demisti, erkekler ilk zamanlar cok rahat olur, kadinlar yikilir.. sonra zaman gectikce erkekler idrak etmeye baslar kotu olur, kadinlarsa rahatlamis olur.. bilemiyorum ne derece dogru.. genel bi yargi sanirim

Konu 2011 konusu. Bu vesile ile eski konuların kapatılması ile ilgili şu konuma destek verirseniz sevinirim:

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/eski-konular-kapatılsın-lütfen-çok-rica-ediyorum.751487/#post-36781456

Boşanan erkek tasması açılmış köpek gibidir..Sağa sola saldırır bilinçsizce arayısa gecer..Baska da hıcbırsey olmaz..

Eki Görüntüle 1235598
Erkekler bu kuralı hiç bozmazlar nedense ..

Basta gurur olmak uzere biryigin seyini mahfeder bir erkek evlendigi kadinin onu bosayacagini aklina getirsede yapcagini dusunemez yapincada şok gecirir bunun ardindan beklemedigi sey basina geldigi icin hayat duzenindeki degisimleri tooparlamasi uzun surer ve o kadini kaybettigini gercekten dusunuyorsa pismanlik aci ceker kendindeki hatayi arar durur bir erkek bir kadina gercekten bagliysa onun onu birakmasi erkegin hayatinda uzun sureli bir bosluk yaratir

Bu kadinin konularini 3 sene sonra niye hortlatiyorsunuz?

Bence erkekler de çok ağır geçiriyor ama şimdi değil daha sonra ayrılık kafasına dank edince, birlikte yaptığınız şeyleri özleyince, yalnız kalınca, anılarınız bir bir gözünün önünden geçince, birlikte gittiğiniz mekanı dinlediğiniz şarkıyı veya sevdiğiniz bi yemeği ya da sizi hatırlatacak ufacık kelime bile görünce özleyecek anlayacak ve pişman olacak. Bence telefonlarına bakmayın artık sizsizliği hissetsin

Gene mi hortlayan konu uzun uzun yazdığıma yazık off

Bence buna benziyor.

Bence birbirine zıt orantida islior bu gidiş. Kadin baslarda zayifken, duygusalken zamanla bunu yeniyor, güçleniyor, ve üstesinden gelerek yeni bi hayata başlıyor. Erkekse ilk zamanlarda biraz gurjrdan biraz oh canima degsin modundan daha rahat görünüyor, bekarlık sultanlik psikolojisine giriyor, ama zamanla icine öküz oturuyor. Öküzün icine öküz oturumu demeyin olabilior. Ama is işten gecmis oluyor. Sonra öyle kırık dökük halde ziyan oluyor. Bir süre sonra ise hayat deyip akışa katiliyor. Bnm gözlemlerim gnlde bu yönde. ..

bu üyenin konuları 3 sene sonra popüler oluyor heralde :KK70:

ben de bosanma surecindeyim.. esim benden kotu durumda ama her erkek aynu tepkiyi veremez sanirim.. yalniz bu konuda tecrubeli olan avukat soyle demisti, erkekler ilk zamanlar cok rahat olur, kadinlar yikilir.. sonra zaman gectikce erkekler idrak etmeye baslar kotu olur, kadinlarsa rahatlamis olur.. bilemiyorum ne derece dogru.. genel bi yargi sanirim

Bende yorum yazacaktim nerdeyse o_O

inşallah pişmanlıklarından geberirler. beyinsiz oldukları için ne yaptıklarını anlamaları uzun süre alıyor onların.

konunun 3sene oncesine ait oldugunu yeni farkettim yalniz :)

Bende ayni durumdayim.2 hafta oldu ayrilali annemin evindeyim.bosanmadik daha bosanmayi esim istedi bende cok caba gosterdim fakat o bosanmayi kafaya koymus bi kere.esimin yuklu miktarda kredi borclari var ve bu yuzdende bunalimda oldugunu dusunuyorum.maddi manevi evliligin yukunu tasiyacak gucum yok diyor.ben bunun sebep olamayacagini dusunuyorum.esim beni aramiyor sormuyor hicmi ozlrmiyor bu kadarmi basitti hrrsey cok aci cekiyorum :KK43:

Benim evliliğim de bitti, bitiyor... Rüya gibi başlamıştı herşey, evlendiğimiz gün değişti, sonrasında kısa sürse de hiçbir şey anlamadığım bir evlilik oldu. Bir gün mutlu olmadım bu evlilikte. Ama Allah biliyor ya çok sevdim, o da beni sevdi, ya da ben öyle sandım. Şu an eşimden ayrıyım, ailemin yanındayım, boşanma davasını bekliyorum. Bazı anlarda o kadar üstüme geliyor ki herşey, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hep ağlamak istiyorum, güzel günleri düşünüyorum onun beni sevdiği zamanları düşünüyorum. Sonrasında kötü anılar doluyor zihnime ve üzüntü, öfke her türlü duyguyu aynı anda yaşıyorum. En ağır gelen ise bir zamanlar beni seven adamın artık beni sevmemesi. Nasıl olur diyorum, o büyük sevgisi nasıl bitebilir? İçim acıyor. Eşim ise gününü gün ediyor belki, çok uğraştım evliliği düzeltmek için olmadı, o hiç çabalamadı, boşanmaya kararlı. Artık ben de öyleyim. Ama o hiç mi üzülmüyor, biraz olsun mu içi acımıyor merak ediyorum. Belki erkekler duygularını göstermiyor bizim kadar, belki o da üzülüyordur, ne olursa olsun bir evlilik bitiyor ama duygularını mı yansıtmıyor acaba diye kendimi teselli ediyorum. Ama onun bu kadar duyarsız olması, sanki eşinden değil üç günlük sevgilisinden ayrılmış kadar rahat gözükmesi içimi acıtıyor. Ben bu kadar kötüyken o nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Kendini hiç değer verilmemiş, sevilmeyen istenmeyen bir kadın gibi hissediyorum.

Sorum basit, bir erkek boşandıktan sonra neler hisseder? Boşanmak erkeklere aslında daha ağır gelir derler. Sizce bu ne kadar doğru? Bir erkek boşanmayı istese bile sonrasında o da üzülür mü, o kadar şey paylaştığı eşini özler mi? Zamanla tekrar barışmak için adım atar mı, kendi terketmiş bile olsa? Boşanmış erkeklerin psikolojisi ne durumdadır? Benimle gördüklerinizi, bildiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
canım senin adına gerçekten çok üzüldüm bir kadın için özelliklede seven bir kadın için çok zor fıtrat olarak biz daha duygusalız ve duygularımızı dışa vurmaktan çekinmiyoruz malum erkekler ağlamaz psikolojisiyle yetiştirildikleri için duygularını gizliyor çoğu erkek umursamaz davran ulaşılamaz ol onun için çantada kekliksin bu yüzden rahat bence dik dur restini çık yol ver gitsin zor evet ama bu şekilde de acı çekiyorsun hiçbir şeyi nede bakma bir şeyler görmek duymak seni daha çok yıpratacaktır

X