Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2. Sınıf Paylaşım Platformu

candy_candy

Başlangıç: 09.04.21//135.2//Hedef:87
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
7.996
10.953
37
Türk Dili ve Edebiyatı okuyan KK üyesi bayanlar için bir paylaşım platformu olsun istedim..

inşallah koca forumda birbirimizi bulur aktif olarak bu platformu yürütebiliriz..

ilk paylaşımımı da notlarımla yapayım bari :KK31:

1697 - OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ 66 - - -
1698 - ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ 74 - - -
2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 54 - - -
2701 - ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ 77 - - -
2702 - TÜRKÇE CÜMLE BİLGİSİ 85 - - -
2703 - XI-XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI 54 - - -
2704 - TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI 57 - - -
2705 - OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ 31 - - -
2706 - HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR 54 - - -

ortalama geldi sevindim çok çünkü finalde kurtarılmayacak gibi değil :KK8: sadece gramer dersini büte bırakıcam ama onu da bütte veririm diye düşünüyorum inşallah

سوال
:KK31:

Son düzenleyen: Moderatör:
en azından ben her gün bir paylaşım yapıp konuyu güncel tutmaya kararlıyım

:101: :112:

ان بوىوك قادىنلر كلوبو

doğru mu acep

:KK42:

kadınlar yazarken lam elif kullanman gerekli . malum türkçe sesi karşılaması lazım.
bu arada bende ikinci sınıfım bugün sınav kağıdım geldi nerede gireceğime dair. zaten tarih mezunu olduğum için osmanlıca derdim yok çok şükür:KK1:

kadınlar yazarken lam elif kullanman gerekli . malum türkçe sesi karşılaması lazım.
bu arada bende ikinci sınıfım bugün sınav kağıdım geldi nerede gireceğime dair. zaten tarih mezunu olduğum için osmanlıca derdim yok çok şükür:KK1:

ne güzel.. tarih mezunu zaten bi edebiyat mezunundan da iyi osmanlıca biliyormuş.. tarih bölümlerinde daha fazla osmanlıca varmış.. benim de bi arkadaşım hem tarih okudu hem türkçe.. osmanlıca biliyorsam tarih okuduğum için biliyorum der hep.. kadınlara gelincee..

-lar -ler eki sabit şekilli ek.. yani o şekilde yazılıyor kitaba göre..

arkadaşlar - gerçi kimse yok ama :KK1: iyice şizofrenik bi durum oldu- 30 mayısa kadar pcye girmicem.. ders çalışmak amaçlı sonra olur da gören olur yok hani hergün paylaşım falan vardı diye.. sınavdan sonra bu platforma emeklerim devam edecek..

herkese iyi çalışmalar

:KK68:

çok şükür osmanlıca bitti.. yani tam bitmedi de geçmek için 43 puan yetiyo.. bende 9. ünitede bıraktım.. son hafta da çıkmış soruları kitaptaki soruları falan çözcem yeter..

ama daha başka hiçbir derse bakamadım.. :KK53:

iki hafta kaldı
:18:

Evet arkadaşlar geldik sınav haftasına ama bu sitedeki bayanlar sanrım pek de ilgili değiller ya da edebiyat 2. Sınıf olan yok..

Ben son üç hafta çalışacağımı söylesem de sadece osmanlıcaya bakabildim biraz da tanzimat edb tının ilk beş konusunu pekiştirdim.. Halk edebiyatı ve 8-15 yy lar arası türk edb tının sorularına bakabildim.. Ama sorulardan da pek çıkmıyormuş :KK5: Biraz boşuna vakit harcadım yani..

şimdi son 4 gün kala yine konu özeti çıkarmaya döndüm.. Fakat özet çıkarmak için de çok geç :KK5: Divan edb ve uygur dilini çıkarmaya çalışıcam.. Uygur dilinin vize konularına kadar çalışabilicem sadece.. Divan edn komple zaten şuan 7. ünitedeyim toplam 9 ünite var bugün bitirmem lazım :18:

Allahın izniyle şu sınavlardan bi geçeyim başka bişey istemiyorum..

Sizler naptınız finaller için dicem ama tabi kimse yok neyse ben yine demiş olayım

:KK16:

Aöf Türk Dili Ve Edebiyatı 1. Yıl Okutulan Dersler

* TÜRKİYE TÜRKÇESİ SES VE BİÇİM BİLGİSİ
* HALK EDEBİYATINA GİRİŞ
* OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ
* ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ
* BATI EDEBİYATINDA AKIMLAR
* YENİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ
* TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Aöf Türk Dili Ve Edebiyatı 2. Yıl Okutulan Dersler

* ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ
* TÜRKİYE TÜRKÇESİ CÜMLE BİLGİSİ
* XI XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI
* TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI
* OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ
* HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR
* ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

Aöf Türk Dili Ve Edebiyatı 3. Yıl Okutulan Dersler

* XI-XV. YÜZYILLAR TÜRK DİLİ
* XVI-XVII. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI
* SERVET İFÜNUN VE MİLLÎ EDEBİYAT
* ELEŞTİRİ TARİHİ VE KURAMLARI
* GENEL DİLBİLİM
* TÜRK HALK ŞİİRİ
* YABANCI DİL

Aöf Türk Dili Ve Edebiyatı 4. Yıl Okutulan Dersler

* XVI XIX. YÜZYILLAR TÜRK DİLİ
* XVIII XIX. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI
* CUMHURİYET DÖNEMİ ŞİİRİ
* CUMHURİYET DÖNEMİ NESRİ
* ÇAĞDAŞ TÜRK YAZI DİLLERİ
* ÇAĞDAŞ TÜRK EDEBİYATLARI
* TÜRK DİLİ

cevaplarıma baktım salı günü..

sadece pazar günkü sınava girmiştim.. cumartesiyi büte bırakmıştım yol uzak diye..

6 dersin beşinden geçmişim..

birinden (8-15 yy tde) kaldım.. hem de 13 soruyla geçecekken 12 soruyla kaldım :KK59:

bütte iki sınavımdan geçicem birinin vizesi 77 biri 85 zaten uygurcanın sorularını çözdüm girsem 16 doğru yapacakmışım 9 doğru yetiyor.. diğeri de türkçe zaten

sadece osm. gra. ve 13-15 yy tde ye çalışıcam..

inşallah hayırlısı olur.. :nazar:

e sizden naber :KK53:

arkadaşlar ben bu sene 2.sınıfa geçtim orhon ve uygur türkçesi zor mu o daa osmanlıca gibi ayrı bir dil mi çok merak ettim 2.sınıfta en zor ders hangisi?yanıtlarsanız çok sevinirim bir de osmanlı grameri nasıl 1.sınıfta gördüklerimizden daha mı zor????

arkadaşlar ben bu sene 2.sınıfa geçtim orhon ve uygur türkçesi zor mu o daa osmanlıca gibi ayrı bir dil mi çok merak ettim 2.sınıfta en zor ders hangisi?yanıtlarsanız çok sevinirim bir de osmanlı grameri nasıl 1.sınıfta gördüklerimizden daha mı zor????

bana göre orhun ve uygur türkçesi zor değil.. sınavdan iki gün önce bak ve vizeni de çok yüksek tutmaya çalış.. konuları kısa.. zor gibi görünüyo ama soruları kolay çıktı sınavda..

bana göre en zor ders ise 8-15 yy tde :KK53: geçtim çok şükür ama ne sen sor ne ben söyliyim.

osm grameri de bütünlemeye bıraktım şimdi yeni yeni başladım bakmaya o yüzden fikrim yok.. buralarda olursan sana destek olmaya çalışırım.. konuyu aboneliklerine ekle..

1.sınıftan dersin kaldı mı?

:KK6:

bana göre orhun ve uygur türkçesi zor değil.. sınavdan iki gün önce bak ve vizeni de çok yüksek tutmaya çalış.. konuları kısa.. zor gibi görünüyo ama soruları kolay çıktı sınavda..

bana göre en zor ders ise 8-15 yy tde :KK53: geçtim çok şükür ama ne sen sor ne ben söyliyim.

osm grameri de bütünlemeye bıraktım şimdi yeni yeni başladım bakmaya o yüzden fikrim yok.. buralarda olursan sana destek olmaya çalışırım.. konuyu aboneliklerine ekle..

1.sınıftan dersin kaldı mı?

:KK6:
teşekkür ederim 1.sınıftan osmanlıca kaldı ama şimdi çalışıyorum bütte geçmeyi düşünüyorum bir de bütten kaç almak lazım geçmek için benim ara sınav 50 final 19du ortalaması da 26 geldi bütten en az kaç almalıyım acaba?

teşekkür ederim 1.sınıftan osmanlıca kaldı ama şimdi çalışıyorum bütte geçmeyi düşünüyorum bir de bütten kaç almak lazım geçmek için benim ara sınav 50 final 19du ortalaması da 26 geldi bütten en az kaç almalıyım acaba?

bütünleme ara sınavın telafisidir.. yani vize notun geçerli olur geçme notun şu şekilde hesaplanır:

vizex30/100 + bütünlemex70/100 = geçme notu

geçme notunun 50 ve üzeri olması gerekir.

yani;

50x30/100=15 geçme notuna vizeden 15 gelir. bu durumda bütünleme notunun %70 inin 35 etmesi lazım.. yani bütünlemeden de 50 almalısın.

bence çalış ve bu kadar iyi bi vize notun varken 50'yi almaya bak.. seneye de osmanlıca girişin devam dersi osmanlı grameri var çünkü.. ben geçen seneden osmanlıcayı bıraktığım için bu sene osmanlı gramerine bakamadım.. bütünlemede geçmeyi umuyorum.. geçmek için 58 almam lazım..

bakalım :KK31:

cevaplarıma baktım salı günü..

sadece pazar günkü sınava girmiştim.. cumartesiyi büte bırakmıştım yol uzak diye..

6 dersin beşinden geçmişim..

birinden (8-15 yy tde) kaldım.. hem de 13 soruyla geçecekken 12 soruyla kaldım :KK59:

bütte iki sınavımdan geçicem birinin vizesi 77 biri 85 zaten uygurcanın sorularını çözdüm girsem 16 doğru yapacakmışım 9 doğru yetiyor.. diğeri de türkçe zaten

sadece osm. gra. ve 13-15 yy tde ye çalışıcam..

inşallah hayırlısı olur.. :nazar:

e sizden naber :KK53:

ders notlarımı da paylaşayım bari..

bu arada 6 sından da geçmişim derslerin :KK51:

DERS AS YS BS BAŞARI
1697 - OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ 66 54 - 58 G
1698 - ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ 74 62 - 66 G
2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 54 67 - 63 G
2701 - ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ 77 666 - 23 K
2702 - TÜRKÇE CÜMLE BİLGİSİ 85 666 - 26 K
2703 - XI-XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI 54 50 - 51 G
2704 - TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI 57 70 - 66 G
2705 - OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ 31 666 - 9 K
2706 - HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR 54 60 - 58 G

ders notlarımı da paylaşayım bari..

bu arada 6 sından da geçmişim derslerin :KK51:

DERS AS YS BS BAŞARI
1697 - OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ 66 54 - 58 G
1698 - ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ 74 62 - 66 G
2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 54 67 - 63 G
2701 - ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ 77 666 - 23 K
2702 - TÜRKÇE CÜMLE BİLGİSİ 85 666 - 26 K
2703 - XI-XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI 54 50 - 51 G
2704 - TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI 57 70 - 66 G
2705 - OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ 31 666 - 9 K
2706 - HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR 54 60 - 58 G
aa eğer öyle hesaplanıyorsa çok iyi o zaman 50 almam lazım dediğin gibi senin de notların çok iyiymiş tebrik ederim peki bana osmanlıca hakkında püf noktası verebilirmisin en çok neye çalışmam lazım geçen senenin büt sorularına baktım farsça kelimeleri daha çok soruyorlar galiba ben şimdilik sadeceçok basit şeyleri okuyabiliyorum

aa eğer öyle hesaplanıyorsa çok iyi o zaman 50 almam lazım dediğin gibi senin de notların çok iyiymiş tebrik ederim peki bana osmanlıca hakkında püf noktası verebilirmisin en çok neye çalışmam lazım geçen senenin büt sorularına baktım farsça kelimeleri daha çok soruyorlar galiba ben şimdilik sadeceçok basit şeyleri okuyabiliyorum

ekler önemli.. bi kelimeyi okuyamasan da sonundaki eki okusan yetiyor bazen..

ben ilk konudan başlayarak 9. üniteye kadar tüm ünitelerin özetini deftere yazdım.. her bir örneği kelimeyi yazmaya çalıştım.. osmanlıcaya bir bütün olarak bakma.. ünite ünite öğrenmeye çalış.. ve bitince bırak son iki günde de tekrar dönüp örnek kelimelere göz gezdir.. zaten kitapta olmayan bi kelime sınavda çok nadir çıkıyo..

bi de mutlaka osmanlıca okuyabilmelisin..

çoğu ek sabit şekillidir.. mesela osmanlıca da ünlüler kullanılmasına rağmen lar ler ekinde ünlü yoktur, bunu bilmen lazım..

bu gibi şeyler..

son girdiğimiz sınavı da iyice irdele.. farsça kelimeler kolay.. ekleri de kolay..

yaparsın ya :KK19:

ekler önemli.. bi kelimeyi okuyamasan da sonundaki eki okusan yetiyor bazen..

ben ilk konudan başlayarak 9. üniteye kadar tüm ünitelerin özetini deftere yazdım.. her bir örneği kelimeyi yazmaya çalıştım.. osmanlıcaya bir bütün olarak bakma.. ünite ünite öğrenmeye çalış.. ve bitince bırak son iki günde de tekrar dönüp örnek kelimelere göz gezdir.. zaten kitapta olmayan bi kelime sınavda çok nadir çıkıyo..

bi de mutlaka osmanlıca okuyabilmelisin..

çoğu ek sabit şekillidir.. mesela osmanlıca da ünlüler kullanılmasına rağmen lar ler ekinde ünlü yoktur, bunu bilmen lazım..

bu gibi şeyler..

son girdiğimiz sınavı da iyice irdele.. farsça kelimeler kolay.. ekleri de kolay..

yaparsın ya :KK19:

çok teşekkür ederim böyle bilen birinden duymak daha başka oluyor bakalım inşallahgeçerim sana da başarılar dilerim geçeceğiini düşünüyorum zaten çalıştığın belli..dediğin gibi yapacağım teşekkür ederim tekrar

çok teşekkür ederim böyle bilen birinden duymak daha başka oluyor bakalım inşallahgeçerim sana da başarılar dilerim geçeceğiini düşünüyorum zaten çalıştığın belli..dediğin gibi yapacağım teşekkür ederim tekrar

geçersen mutlaka habarım olsun :KK66:

bazen kitaptan çalışırken takılırsın falan yaz buraya ben de bakarım anlayabilirsem anlatırım sana da

ben de osm. gra. çalışıcam bu yaz

sınavlar 10-11 eylül de

En Büyük KK

geçersen mutlaka habarım olsun :KK66:

bazen kitaptan çalışırken takılırsın falan yaz buraya ben de bakarım anlayabilirsem anlatırım sana da

ben de osm. gra. çalışıcam bu yaz

sınavlar 10-11 eylül de

En Büyük KK

yaa çok sevindim yardımcı birini bulduğuma tecrübeeli hem de:))çok sağol tekrar tekrar gene arada yazarım tabii haber veririm geçersem de.

X