Azramın Doğum Hikayesi (24/4/2011 Normal Doğum)

Dilek'cim ağladım resmen okurken.Ne güzel bir doğum hikayen olmuş.Normal doğum yapmış olduğun için seni tebrik ederim.
Bebeğin Sağlıklı ve uzun ömürlü olsun inşallah.Allah analı babalı büyütsün yavrunu.:nazar:

dilekçim bir çırpıda okudum .. ve ağlayarak okudum doğum hikayeni .... Allah analı babalı büyütsün

allah analı babalı sağlıklı ömürler verir inş :)

hikayelerini takip ettiğimiz bebeklerin dünyaya gelmesi beni çok heyecanlandırıyor.ne güzel normal doğuma cesaret etmişsin ben yapamıycam sezeryan olacak olmasına rağmen çok korkuyorum .ALLAH bebeğnine sana eşine uzun ve mutlu ömürler nasip etsin

Allah anali babali buyutsun benimle ayni gun dogumgunu kizinin :)

Dilek'cim ağladım resmen okurken.Ne güzel bir doğum hikayen olmuş.Normal doğum yapmış olduğun için seni tebrik ederim.
Bebeğin Sağlıklı ve uzun ömürlü olsun inşallah.Allah analı babalı büyütsün yavrunu.:nazar:

hepinize teşekkürler arkadaşlar..

tebrik ederim canım benimmm :KK19: :KK71: :KK71:
allah analı babalı büyütsün inşallahh darısıda bize olsun hayırlısıyla böle gzüel ve kolay dogum inanki burayı okuyunca daha bi rahatlıyorummm :KK19: :KK19:

maşaAllah :) Allah bizede nasip etsin güzel bi doğum sonrası meleklerimize kavuşmayı.

bebeğinle uzun ve güzel bi ömrünüz olsun.:KK16:

Çok doğum hikayesi okudum özellikle normal doğum hikayelerini merakla okumuştum..Şimdi kendi doğum hikayemi yazacağıma inanamıyorum….2011 Mayıs annesi olacaktım ama kızım 10 ggün erken gelmek istedi…
23 nisan akşamı annemle konser dinlemeye sahile indik baktık güzel değil o akşam 40 dakika falan yürürdük..Eşim annem eve geldik yemeği hazırladık mutfaktayken sol kasığıma 1 tane sancı girdi..Ama hiç ihtimal vermiyodum ,annemlere aa doğuruyorum diye şaka yaptım..Sonra oturduk yemek yedik,hadi okey oynayalım zaman geçsin dedik..3-4 el oynadık birden iç çamaşırım ıslandı..Banyoya gittiğimde baya bi suyun geldiğini gördüm anneme bağırdım çabuk doğum başladı diye..Hemen duşa girdim o ara kanamada geldi..Ama hiç sancım yoktu..Beni heyec ndan titreme tuttu biyandan dua okuyorum,hurma yiyorum..eşim şokta annem sakin ol diyo…
Saat 23.30 da hastaneye gittik..Ebe muayene etti 2 cm açıklık vardı..Ama suyum bulanıktı ebe şüphelendi bebek kakasını yapmış olabilir dedi ve dr.umu aradı..Bana kalsa eve geri dönüp sancı çekicektim ,ama riskli olunca bırakmadılar eve..nst ye bağladılar ebe sancıların çok iyi dedi..Dr.um geldi ve bebeğin kalp atışlarını takip edicez eğer sorun olursa sezeryana alınacaksın şimdi suni sancıyla hızlandırıcaz doğumunu dedi ve ben kabul ettim..Lavmanım yapıldı..Saat 01,30 da sancı verildi 2 de sancılarım artmaya başladı ..Beni sezeryana alın annemi çağırın sakinleştirici verin ve buna benzer birsürü saçma cümle kurdum sancı aralarında &#61514:KK66: 3 saat çektim suni sancıyı..Saat 5 e 10 kala ıkınma isteği geldi ama ıkınamadım ,ebe yardımcı oldu ıkınırken onun sayesinde verdiği güvenle ıkınmalarım çok iyi oldu..Nefesimin yetmediği yerde bağırarak ıkındım dışarıda annem eşim o seslerimi duyunca ağlamışlar..Saat tam 5 olduğunda bebeğimin kafası çıktı ,nasıl bir rahatlıktır anlatamam ..bebeğimin ağlama sesini duydum o anda her şey durdu ne acı ne sızı ne dikiş derdş aklım kızımdaydı..Dikişler atılırken hiç hissetmedim gözüm bebeğimdeydi ..Şaşkın şaşkın bakıyodu etrafa ..Masaya çıkmam doğumum ve dikişlerim 20 dk. Sürdü..Kızım babasının kopyası aşık olduğum adama bukadar benzemesi beni çok mutlu ediyo…
Buarada devlet hastanesinde doğum yaptım ebelerim süperdi.gerçekten çok tecrübelilerdi..Doğuma doktorumda girecekti ama ben dr.umu beklemeden doğurdumKızıma kakasını yapma ihtimaline karşı antibiyotik iğne yapıldı..38+3 de 2900 gr. 50 cm doğdu..
Normal doğumun duyduğum avantajları gerçekten yaşadım..Yürüyerek odama geçtim sütüm hemen geldi kızımla ilk günden itibaren kendim ilgilendim..2. gün ev işlerimi yapabilecek durumdaydım..5 tane dikişim var hiç iç dikiş yok ve ebeler çok temiz doğum oldu dediler..
Allah bebek bekleyen bütün hamilelere hayırlı doğumlar nasip etsin..

okurkenn duygulandımm maşallahh inşallah bizimkide böle kolay ve güzel geçer :KK5: allah bebeğine sağlıklı uzun ömürler versin

Allah bize bu hikayelerimiz okumayida nasip etti vok sukur 2011 mayis annelrinde siramizi beklerken nekadar heycanli gunler yasamistik simdi kucaklarimzda birer melek.allahim hepsine saglik versin

çok doğum hikayesi okudum özellikle normal doğum hikayelerini merakla okumuştum..şimdi kendi doğum hikayemi yazacağıma inanamıyorum….2011 mayıs annesi olacaktım ama kızım 10 ggün erken gelmek istedi…
23 nisan akşamı annemle konser dinlemeye sahile indik baktık güzel değil o akşam 40 dakika falan yürürdük..eşim annem eve geldik yemeği hazırladık mutfaktayken sol kasığıma 1 tane sancı girdi..ama hiç ihtimal vermiyodum ,annemlere aa doğuruyorum diye şaka yaptım..sonra oturduk yemek yedik,hadi okey oynayalım zaman geçsin dedik..3-4 el oynadık birden iç çamaşırım ıslandı..banyoya gittiğimde baya bi suyun geldiğini gördüm anneme bağırdım çabuk doğum başladı diye..hemen duşa girdim o ara kanamada geldi..ama hiç sancım yoktu..beni heyec ndan titreme tuttu biyandan dua okuyorum,hurma yiyorum..eşim şokta annem sakin ol diyo…
saat 23.30 da hastaneye gittik..ebe muayene etti 2 cm açıklık vardı..ama suyum bulanıktı ebe şüphelendi bebek kakasını yapmış olabilir dedi ve dr.umu aradı..bana kalsa eve geri dönüp sancı çekicektim ,ama riskli olunca bırakmadılar eve..nst ye bağladılar ebe sancıların çok iyi dedi..dr.um geldi ve bebeğin kalp atışlarını takip edicez eğer sorun olursa sezeryana alınacaksın şimdi suni sancıyla hızlandırıcaz doğumunu dedi ve ben kabul ettim..lavmanım yapıldı..saat 01,30 da sancı verildi 2 de sancılarım artmaya başladı ..beni sezeryana alın annemi çağırın sakinleştirici verin ve buna benzer birsürü saçma cümle kurdum sancı aralarında &#61514:KK66: 3 saat çektim suni sancıyı..saat 5 e 10 kala ıkınma isteği geldi ama ıkınamadım ,ebe yardımcı oldu ıkınırken onun sayesinde verdiği güvenle ıkınmalarım çok iyi oldu..nefesimin yetmediği yerde bağırarak ıkındım dışarıda annem eşim o seslerimi duyunca ağlamışlar..saat tam 5 olduğunda bebeğimin kafası çıktı ,nasıl bir rahatlıktır anlatamam ..bebeğimin ağlama sesini duydum o anda her şey durdu ne acı ne sızı ne dikiş derdş aklım kızımdaydı..dikişler atılırken hiç hissetmedim gözüm bebeğimdeydi ..şaşkın şaşkın bakıyodu etrafa ..masaya çıkmam doğumum ve dikişlerim 20 dk. Sürdü..kızım babasının kopyası aşık olduğum adama bukadar benzemesi beni çok mutlu ediyo…
buarada devlet hastanesinde doğum yaptım ebelerim süperdi.gerçekten çok tecrübelilerdi..doğuma doktorumda girecekti ama ben dr.umu beklemeden doğurdumkızıma kakasını yapma ihtimaline karşı antibiyotik iğne yapıldı..38+3 de 2900 gr. 50 cm doğdu..
Normal doğumun duyduğum avantajları gerçekten yaşadım..yürüyerek odama geçtim sütüm hemen geldi kızımla ilk günden itibaren kendim ilgilendim..2. Gün ev işlerimi yapabilecek durumdaydım..5 tane dikişim var hiç iç dikiş yok ve ebeler çok temiz doğum oldu dediler..
Allah bebek bekleyen bütün hamilelere hayırlı doğumlar nasip etsin..
allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.. Merak ettiğim birşey var doğum anı çok mu zor bir an ?

Rabbim analı babalı büyütsün inş..
çok rahat bir doğummuş sanırım.
Darısı başıma inş.seneye :KK43:

Cevap yazmam baya bi geç oldu ama doğum anı en kolay zamanı:))Sancı çekme zamanı daha zorr..Doğum anına gelince tek yapmanız gereken güzel ıkınmak..Ben ıkınırken bebeğim doğduğunda bu acılar geçecek diye ve kızımda aynı sıkıntıları çekiyo diye daha çok gayret ettim..
Allah herkese hayırlı doğumlar versin..

X