Nefes Alamamak Ve Burun Spreyi

cimcime12

Guru
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2009
57
0
Merhaba doktor bey 1-2 ay önce KBB Doktoruna Gittim Nefes Alamama Şikayetiyle.Burnumda Sağ Tarafımda Eğrilik Olduğunu Engellediğini Söyledi.
Bana bir burun spreyi verdi. 5 günden fazla kullanmıcaksın dedi.Fakat Ben 20-25 Gündür Spreyi Kullanmadan Uyuyamıyorum O Kadar Cok Sıkıntı
Yapıyor ki burnum uyku uyuyamıyorum sıkmadan uyumaya calısıyorum sol tarafımdan azda olsa nefes alıyorum fakat sağ tarafım tıkalı.Bu Burun Spreyinin
En Kötü Zararları Nelerdir ? Eğer ameliyat olursam estetik yaptırmayı da düşünüyorum deviasyon ameliyatı olmalıyım? Ne Önerirsiniz?

Merhaba,

Doktorunuzu dinleyip 5 günden fazla kullanmamalıydınız. Sprey burun etlerinizi etkilemiştir. Burun etleri ameliyatla küçültülebilir. Fakat bunun için birkaç hafta boyunca spreyi kullanmayıp burun etlerinizi normale döndrmek gerekmekte.. Bu tarz spreyleri kullandığınız sürece geçici olarak rahatlarsınız. Fakat etkisi geçtikçe sizi daha da nefes alamaz hale getirir ve yeniden kullanma ihtiyacı hissedersiniz. Malesef bu bir kısır döng. Ameliyat sorunlarınıza çöüzm olabilir fakat dediğim gibi öncesinden birkaç hafta sprey kullanımını bırakmalısınız.

Geçmiş olsun.

X