dekolman plasenta nedeniyle bebeğini kaybedenler

Sizler bunları yaşayalı yıllar geçmiş. Ben 6 gün önce bebeğimi kaybettim. 28. Haftada aniden plasentadan ayrıldı bebeğim erken doğum oldu ve sadece 3 gün yaşayabildi. Doğumda çok fazla kan kaybı olmuş. Kanama durmasaydı seni kaybedebilirdik dedi doktorum. Yoğun bakımdan çıkınca en azından bebeğim var diye kendimi avutırken kuzumu da kaybettim. Şimdi sanki kalbimde ateş yanıyor. Bebeğimin yokluğu beni mahvederken bir de doktorların dekolman tekrarlayabilir sözleri korku içinde bırakıyor beni. Yıllar geçmiş ama bu süreçte de dekolman yaşayıp sonradan sağlıklı gebelik süreci geçiren oldu mu acaba. Umuda ihtiyacım var 😔
başın sağolsun canım allahım sabır versin bende 28 haftalık dogurdum ve bir ay yaşadı yavrum acımız henüz çok yeni.ama tekrar olacakmı korkusuyla yaşayamayız biliyorsun. o yüzden dua edip .ümidimizi hiç kaybetmeyeceğiz:KK43:

Canım çok geçmiş olsun. Seni o kadar iyi anlıyorumki. Bende geçen sene 29 haziranda 37. Haftada dekolmandan kaybettim bebeğimi. Hiç göremedim kucağıma alamadım. O zamanlar her gün bende öleyim diye dua ederdim, bu acı hiç hafiflemeyecek zannederdim. Öyle olmuyormuş hayat biraz daha normale dönüyormuş. Rabbim bize büyük bir sınav verdi sabırla atlatacağız bugünleri İnşAllah 🤲🏻

Öncelikle olumsuz her şeyden uzak dur canım. İnsanların canını yakan sorularını yorumlarını gerekirse tersleyerek sustur konuyu kapattır. Sosyal medyadan uzak dur uygulamaları bile olmasın telefonunda. Kendini biraz daha toparlayınca çıkabilirseniz Karadeniz turuna çıkın o doğada kendinle eşinle başbaşa kalmak ikinizede iyi gelecektir. Hayat devam ediyor çok şükür sen yaşıyorsun iyisin. Tekrar bebeğiniz olacak sağlıkla kucağına alacaksın. Bak bende uzun zaman araştırdım dekolmandan sonra sağlıkla kucağına alan o kadar çok kadın varki hepsi umut oldu bana hatta bir tanesinin gebeliğinin son aylarında tanıştım. Hiç bir sorunu olmadan doğdu bebeği💜 İnşAllah bizlere de nasip olacak 🤲🏻 Lütfen 3 ay sonra hemen düşüneyim diye acele etme sezaryen oldun sonuçta rahminin iyice toparlanmasını bekle. Biliyorum bir ay bile beklemek zor. Risk almaktansa biraz daha sabır göster sonrası çok güzel olacak İnşAllah 🤲🏻
ben doğum yapalı 2 ay oldu.doktor yaşımdan dolayı3 ay koranabilirsin dedi.normalde 6-12 ay arası dedi.şu an zaten cinsellik düşüncek halde de değiliz:KK43:

Tekrarlama riski herkeste olduğu kadar var bizde de ☺️ Hiç canını sıkma rabbim ömür verdikten sonra ne engel olabilir ki. Biz her şeyin kontrolü kendimizde sandığımız için korkular yaşıyoruz bunu anladım. Ben hiç korkmuyorum çünkü biliyorum her şeyin kontrolü rabbimin elinde. Sorumluluk sende değil bunu düşün omuzlarından yükünü at ve hafifle. Bak rabbim bize şu an bu mutluluğu yaşatmadı çünkü sonrasında çok daha büyük bir mutluluk yaşatacak, gecikiyorsa güzelleşiyordur.
Evet haklısınız rabbim ne yazdıysa zaten o yaşanacak. Sizin de olumlu haberlerinizi almayı çok isterim. Allahım acılarımızın karşılığında bizi çok büyük bir mutlulukla mükafatlandırır inşallah

başın sağolsun canım allahım sabır versin bende 28 haftalık dogurdum ve bir ay yaşadı yavrum acımız henüz çok yeni.ama tekrar olacakmı korkusuyla yaşayamayız biliyorsun. o yüzden dua edip .ümidimizi hiç kaybetmeyeceğiz:KK43:
Teşekkür ederim sizin de başınız sağolsun 😔

ben doğum yapalı 2 ay oldu.doktor yaşımdan dolayı3 ay koranabilirsin dedi.normalde 6-12 ay arası dedi.şu an zaten cinsellik düşüncek halde de değiliz:KK43:
Çok üzüldüm canım rabbim sağlıkla yeniden kucağına almayı nasip etsin İnşAllah 🤲🏻 Bak herkes bu dünyaya sınav olmak için geldi. Yaşamda ölümde rabbimin elinde. Ben depremi yaşayan illerden birinde yaşıyorum. Binlerce insan çok ağır sınavlardan geçti kimi annesini babasını kimi eşini çocuğunu kaybetti kimisi de herkesi kaybetti. Onlara bakıyorum kendimi biraz daha şanslı hissediyorum. Bir oğlum cennette beni bekliyor İnşAllah kardeşi de tekrar nasip olacak 🤲🏻 Evim düzenim yerinde duruyor eşim yanımda ailem hayatta çok çok şükür 🤲🏻 İnşAllah hepimize isteyen herkese en kısa zamanda hayırla sağlıkla anne olmak nasip olur

Evet haklısınız rabbim ne yazdıysa zaten o yaşanacak. Sizin de olumlu haberlerinizi almayı çok isterim. Allahım acılarımızın karşılığında bizi çok büyük bir mutlulukla mükafatlandırır inşallah
İnşAllah canım benim İnşAllah. Ne zaman daralırsan inşirah suresini dinle iyi gelecektir. İlk haftalar hep dinleyerek uyurdum sana da ferahlık versin İnşAllah 🤲🏻

Çok üzüldüm canım rabbim sağlıkla yeniden kucağına almayı nasip etsin İnşAllah 🤲🏻 Bak herkes bu dünyaya sınav olmak için geldi. Yaşamda ölümde rabbimin elinde. Ben depremi yaşayan illerden birinde yaşıyorum. Binlerce insan çok ağır sınavlardan geçti kimi annesini babasını kimi eşini çocuğunu kaybetti kimisi de herkesi kaybetti. Onlara bakıyorum kendimi biraz daha şanslı hissediyorum. Bir oğlum cennette beni bekliyor İnşAllah kardeşi de tekrar nasip olacak 🤲🏻 Evim düzenim yerinde duruyor eşim yanımda ailem hayatta çok çok şükür 🤲🏻 İnşAllah hepimize isteyen herkese en kısa zamanda hayırla sağlıkla anne olmak nasip olur
doğru söylüyorsun canım ,bende depremde ölen binlerce insanı düşünüp avunuyorum.oğlumla ,kayınvalidem aynı yogun bakımda yatıyordu önce oğlumu,gecen haftada kayınvalidemi kaybettik. herşey bizim için maalesef:KK43:

doğru söylüyorsun canım ,bende depremde ölen binlerce insanı düşünüp avunuyorum.oğlumla ,kayınvalidem aynı yogun bakımda yatıyordu önce oğlumu,gecen haftada kayınvalidemi kaybettik. herşey bizim için maalesef:KK43:
Başınız sağolsun canım. Kendinizi toparladığınızda İnşAllah eviniz yuvanız şenlenecek 🤲🏻

Sizler bunları yaşayalı yıllar geçmiş. Ben 6 gün önce bebeğimi kaybettim. 28. Haftada aniden plasentadan ayrıldı bebeğim erken doğum oldu ve sadece 3 gün yaşayabildi. Doğumda çok fazla kan kaybı olmuş. Kanama durmasaydı seni kaybedebilirdik dedi doktorum. Yoğun bakımdan çıkınca en azından bebeğim var diye kendimi avutırken kuzumu da kaybettim. Şimdi sanki kalbimde ateş yanıyor. Bebeğimin yokluğu beni mahvederken bir de doktorların dekolman tekrarlayabilir sözleri korku içinde bırakıyor beni. Yıllar geçmiş ama bu süreçte de dekolman yaşayıp sonradan sağlıklı gebelik süreci geçiren oldu mu acaba. Umuda ihtiyacım var 😔
Başınız sağolsun 2019 yılında aynı şeyleri birebir yasadim.Yavrum 3 gün yaşadı vefat etti.Kalbi durmuş tekrar hayata dÖndürmüsler.Ama minik bedeni 3 gu dayandi cennette bi melegim cok şükür.Zamaninda bende çok umut aradım sana umut olmak istiyorum.Dekolmandan sonra sağlıklasıhhatle yavrumu kucağıma aldım.Rabbime şükürler olsun.Sende yeniden anne olacaksın yaşadığimız süreç çok sancılı evet unutulmayacak ama kabuk baglayacak tamamen asla gecmeyecek.Mecbur normal hayatına devam edeceksin.Ileriyi düşünüyorsan toparlanacaksin.Banada çok dediler tekrar edebilir diye her dediklerinde dünya başıma yikilirdi.Bunu sadece Allah bilir dedim hamilelik yoluna girdim.4 sene sonra hamile kaldım yavrum yasına girecek az kaldı maşallah.Seninde hayatın yeniden yeşerecek güzel kardeşim.Allah sabrını artırsın inşallah

Başınız sağolsun 2019 yılında aynı şeyleri birebir yasadim.Yavrum 3 gün yaşadı vefat etti.Kalbi durmuş tekrar hayata dÖndürmüsler.Ama minik bedeni 3 gu dayandi cennette bi melegim cok şükür.Zamaninda bende çok umut aradım sana umut olmak istiyorum.Dekolmandan sonra sağlıklasıhhatle yavrumu kucağıma aldım.Rabbime şükürler olsun.Sende yeniden anne olacaksın yaşadığimız süreç çok sancılı evet unutulmayacak ama kabuk baglayacak tamamen asla gecmeyecek.Mecbur normal hayatına devam edeceksin.Ileriyi düşünüyorsan toparlanacaksin.Banada çok dediler tekrar edebilir diye her dediklerinde dünya başıma yikilirdi.Bunu sadece Allah bilir dedim hamilelik yoluna girdim.4 sene sonra hamile kaldım yavrum yasına girecek az kaldı maşallah.Seninde hayatın yeniden yeşerecek güzel kardeşim.Allah sabrını artırsın inşallah
Canım bu 4 senelik süreçte ne kadar süre gebelik denedin? Sen isteyerek mi bu kadar ara verdin? Benim dekolmana tam bir yıl oldu birkaç aydır deniyoruz İnşAllah yakında tekrar hamile kalırım diye dua ediyorum 🤲🏻

Canım bu 4 senelik süreçte ne kadar süre gebelik denedin? Sen isteyerek mi bu kadar ara verdin? Benim dekolmana tam bir yıl oldu birkaç aydır deniyoruz İnşAllah yakında tekrar hamile kalırım diye dua ediyorum 🤲🏻
Canım ben kendi isteğimle bekledim ilk denemede rabbim nasip etti şükür.Allahim hayırlı bir şekilde hamilelik nasip etsin inşallah

Amiiin inşAllah canım ☺️
Ama şunu soylemeyi unuttum dogum dan sekiz ay sonra gebe kaldım o da kendi istegimleydi ama hazır değildim.Icimde hep bi sıkıntı vardı bir türlü kabul edemedim hamileyi olmayı çok korktum.Yavrum beni 12 haftalıkken bıraktı kalbi durmuştu.Sanki önceden hissetmişim.Ysni gerçekten hazır olduğunu hissettiğinde hamileliği dene.Bu güzel yolculuğu güzel tamamla inşallah 😊

Ama şunu soylemeyi unuttum dogum dan sekiz ay sonra gebe kaldım o da kendi istegimleydi ama hazır değildim.Icimde hep bi sıkıntı vardı bir türlü kabul edemedim hamileyi olmayı çok korktum.Yavrum beni 12 haftalıkken bıraktı kalbi durmuştu.Sanki önceden hissetmişim.Ysni gerçekten hazır olduğunu hissettiğinde hamileliği dene.Bu güzel yolculuğu güzel tamamla inşallah 😊
Bende hazır değilken denediğimde hep başka sağlık problemlerim ortaya çıktı. Onların tedavisiyle uğraştım. Bir an önce tekrar olsun istiyordum. Şimdi çok şükür bir sağlık problemim kalmadı olsa güzel olur olmazsa hayırlısı değilmiş demek ki daha vakti var diyorum ☺️ Artık o ağır psikolojiyi üzerimden attım çok şükür 🤲🏻🥰

Sizin adınıza çok çok sevindim. Rabbim banada nasip eder inşallah. Gerçekten umut oluyorsunuz. Forumu unutmayıp cevap verdiğiniz için çok teşekkürler

Sizin adınıza çok çok sevindim. Rabbim banada nasip eder inşallah. Gerçekten umut oluyorsunuz. Forumu unutmayıp cevap verdiğiniz için çok teşekkürler
Ben gerçekten inanıyorum yeniden anne olacaksınız.Çunki her gebelik birbirinden o kadar farklı ki.Saglikli yarınlariniz olsun inşallah.Umut hep var.

Öncelikle kayıplarınız için çok üzgünüm :KK43: dayanma gücü dilerim. Dekolmanla doğum yaptım 35. Haftada başıma ne geldiğini o kadar anlamadım ki doktorum hissettirmediği için, geçenlerde başka bir hekim altını çize çize büyük badire atlattığımı söyleyince forumlarda okumaya başladım. Ben galiba hem talihsiz hem talihliyim. Aile geçmişinde yada çevremde hiç duymadım zaten başa gelme oranı 1000/6 bir olaymış. Hareketleri biraz seyrelmişti doktorum hemen gel dedi nst de sancı ve rahimde yumuşama vardı. Kontrol amaçlı 1 gece yatacaktım ciğer geliştirici vuruldu bebeğe. Açılma 1 parmak oldu durdu 2. İğnenin etkin saati dolunca taburcu olacaktım. Düzenli saatlerle nst bakılıyordu. Sancılar kesildi keyfim yerinde ağrım yok, kanamam yok, tansiyonum 10.5 ( normalim düşük zaten) muhabbet ediyorum keyfim yerinde acilen bir kaosla hemşire beni sezeryana alacaklarını söyledi, doktorum telefondaydı kalp atışlarını beğenmedim alalım bebeği dedi. Çok güvendiğim için sorgulamadım. Tok karna girince sezeryan baya zorladı beni, sonra bebeğimi bi kokladım doktorum durumu söyledi ve korkma iyisiniz dedi. 15 gün solunum sıkıntısı yoğun bakım ve sonra bebeğimle evimize geldik. Ama o 15 gün ölüm gibiydi sizleri düşünemiyorum kalbim ağrıdı yazıları okurken. Bu durumda tek söyleyebileceğim pimpirikli doktor bulun nolur. İzmir için de mehmet şükrü budak hariç kimselere güvenmem. Dekolman doğum öykülü özel bir öğrencim vardı hasar kalabiliyor çoğunlukla. Kimin hayır duasını aldık bilmiyorum ama başıma ne geldiğini aylar sonra anlıyorum. Tekrar kucaklarınız yavrularınıza kavuşsun inşallah. 2. Çocuk için bana olumsuz yorum yapmadı doktorum ki korkudan düşünmüyorum ama risk varsa da eminim beni tedirgin etmek istememiştir.

Ah ne iyi geldi desteğiniz. Allah razı olsun. Olumlu şeyler duymaya o kadar ihtiyacım var ki. Ama doktorlar direkt olarak tekrarlayabilir risklisin deyince bütün umutlarımı alıyorlar elimden. Yada bana öyle denk geldi bilmiyorum. Olumlu örnekler gördüm bu forumda bikaç tane. Daha fazlasını görmek için o kadar çok okuyorum ki. Çünkü tek iyi gelen bu şuanda
Nolur üzülmeyin ben ağrısız kanamasız düşük tansiyonla sıfır belirti ile dekolman oldum. Bebeğim 5 aylık. Yoğun bakım sonrası evimize geldik. Burayı da kullanmayı bilmiyorum ama size yorum yapabilmek için hesabı yeniden açtım. 2. Bir bebek için de doktorum beni asla korkutmadı lütfen perinatolog ( riskli gebelik hekimi) ile devam edin sürecinize eminim çok daha kapsamlı ve güzel geçer. Rabbim kucağınıza tez nasip etsin.

X