Sayfa: 1/3 123 SonSon
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karbonatla silikonlu ve yipranmis saclardan kurtulun

1. Konu Sahibi : GuerillaTanya #1
    Giriş tarihi
    Jul 2008

Karbonatla silikonlu ve yipranmis saclardan kurtulun

Merhaba Arkadaslar,

burada bir cok konuda birbirimizin deneyimlerinden yararlaniyoruz. Bende size uzun arastirmalarim ve denemelerim sonucu oldukca basarili buldugum bir formülü aktaricam. Belki duyanlar olmustur. Karbonatla sac yikama uygulamasini.

Simdi öncelikle benim hikayeme gelecek olursak, saclarim binbir boya ve röfle yüzünden tahmin edersiniz ki yipranmis, kirik ve havada ucusuyorlar(di) (hala yipranmisk var biraz).
    Bir alman forumu var sadece sac bakimi üzerine. Orada okudugum olay su: silikonlu ürünler sacimizin parlak görünmesini saglarken, asil kiriklari aslinda altinda barindiriyor. Yani sacimiz cok parlak görünsede alt tabakasi aslinda kiriklarla dolu. bunu yapanda silikondur. bu yüzden ne kadar kiriklarinida aldirsak hep tarak gibi görünür saclarimiz ve zor uzarlar. bende normal silikonlu sampuandan dogal ürnlere gecmeye karar verdim. bu gecis de zaman aliyor tabiki. simdi dogal bir sampuan alinca o silikonlar gitmiyor. gidermek icin karbonatla yikamamiz lazim.

1 cay kasigi karbonati 1 cay kasigi silikonsuz sampuanla karistirip sacimiza sürüyoruz. bekletmeden yikiyoruz. en önemli nokta: Hemen bir sac kürü aliyorsunuz, silikonsuz. yarim saat-1 saat bekletip yikiyorsunuz.
    haftada 1 kez 1 ay boyunca uygulaniyor (yani 4 sefer).
    Daha sonra saciniz silikondan kurtuldugu icin kiriklara elveda diyip dogal ürünlere gecis yapabiliyorsunuz. sacinizda daha saglikli uzuyor :)))

karbonati 1 cay kasigi ile kullandiginiz taktirde, ölcüyü kacirmazsaniz hic bir zarari yok.

hanimlar bu yöntemi kesinlikle tavsiye ediyorum. dogal ürünlere organik de deniliyoruz sanirim almanyada bissürü kozmetik ürünler var orada nasildir bilmiyorum ama aktarlarda kesinvardir dogal sampuanlar ve kürler...

hadi sizde baslayin ve hikayenizi yazin :)))

2. Konu Sahibi : GuerillaTanya #2
    Giriş tarihi
    Aug 2010
    bu kürün hızlı uzamaya etkisi var yani . peki siz bu yöntemi ne zamandır uyguluyorsunuz ve degişiklikleri biraz daha açıklayıcı anlatırmısınız ?

3. Konu Sahibi : GuerillaTanya #3
    Giriş tarihi
    Jul 2008
    öncelikle kimyasal ürünlerin saciniza vermis oldugu yipranmisliktan kurtuluyorsunuz. saciniz daha dogal, gür ve parlak görünüyor.
    ben 4 haftanin sonunda sacimdaki silikonlardan kurtuldum ve hep organik ürünlerle bakim yaptim.

sonuc:
    kimyasal ürün 4 hafta öncesi

4 hafta sonrasi organik ürün

4. Konu Sahibi : GuerillaTanya #4
    Giriş tarihi
    Aug 2010
    Alıntı tanya kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    öncelikle kimyasal ürünlerin saciniza vermis oldugu yipranmisliktan kurtuluyorsunuz. saciniz daha dogal, gür ve parlak görünüyor.
    ben 4 haftanin sonunda sacimdaki silikonlardan kurtuldum ve hep organik ürünlerle bakim yaptim.

sonuc:
    kimyasal ürün 4 hafta öncesi

4 hafta sonrasi organik ürün

ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi biraz . gerçektende fark varmış burada maşallah saçlarınızı çok güzelmiş ..

5. Konu Sahibi : GuerillaTanya #5
    ya ben anlamadım organık urunden kastınız ne ? artık kafam bulandı herseyı uygulamaktan ..
    Ben sınamekı kurunu uyguluyorum her hafta . bunun harıcınde saçlarımı karbontla yıkasam yararmı kı ? doğal sampuan nerrden bulcam emın olamıyorum kı doğallarmı dıe

6. Konu Sahibi : GuerillaTanya #6
    Giriş tarihi
    Oct 2009
    Saç kürü nedir acaba?

7. Konu Sahibi : GuerillaTanya #7
    silikonsuz şampuanda takıldım ben :) anlamam ki hangisi silikonlu hangisi değil.

önerisi olan?

8. Konu Sahibi : GuerillaTanya #8
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    Alıntı indescribable kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    silikonsuz şampuanda takıldım ben :) anlamam ki hangisi silikonlu hangisi değil.

önerisi olan?
    Benim bildigim silikonlar bunlar:
    Dimethicone
    Cyclomethicone

-icon ve -oxan olarak bitenler silikonmus bildigim kadariyla...

9. Konu Sahibi : GuerillaTanya #9
    peki bu silikonsuz şampuanın ismi ne

10. Konu Sahibi : GuerillaTanya #10
    Alıntı mavis87 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Benim bildigim silikonlar bunlar:
    Dimethicone
    Cyclomethicone

-icon ve -oxan olarak bitenler silikonmus bildigim kadariyla...
    şampuanların içinde -icon ve -oxan ile bitmeyen ne var kiii =)

bir de doğal ürünler boyasız saçlar için uygun olabilir ama boyalı saçı karman çorman yapıyor sanki :S

Sayfa: 1/3 123 SonSon