Arjantin Tango

DansPerisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2011
26
4
Aşkın, tutkunun, mutluluğun, hüznün ve kısacası hayatın dansıdır Tango.

Arjantin Tango ; Tango Vals, Tango Milonga, Canyengue diye adlandırılan stillerle yapılır. Aslında herşeyden önemlisi Tango bir sosyal danstır ve gönülle; içten geldiği gibi dans edilir. Her yaştan, herkes bu dansı öğrenebilir ve uygulayabilir. Yeterki bu evrensel dil, en doğru şekilde, sabırla ve en temelden öğrenilsin.

Tangonun büyüsü ise nerede biliyormusunuz? 1 bedende 4 bacağın ilizyonlarında...

erkek arkadasımla bizde tango ogrenmeyi cok istiyoruz ama Türkiye'de degil, tango sokagı Caminito 'da.:KK73:
imkanlar varken yerinde ögrenmek daha güzel olur , Türkiye'den ucakla 19,5 saat di yanılmıyorsam Arjantin..

[video=youtube;TGj2ZjrzJA4]http://www.youtube.com/watch?v=TGj2ZjrzJA4[/video]

Bence gelmiş geçmiş en güzel dans Tango'dur. Ne yazık ki sadece 6 ay kursa gidebildim ve daha sonra da fırsatım olmadı. İlgilenen daha doğrusu düşünen ve cesaret isteyen hanımlara öncülük etmek isterim, iyi araştırın ve güzel bir kursa yazılın, gerçekten dans insaı mutlu eden birşey ve tangoda çok başka bir dans. Partnerinizle samimi değilseniz tutuş şeklini bu vaziyeti gereklerine göre ayarlayabiliyorsunuz. Açık tutuş kapalı tutuş şeklinde ayrı pozisyonları var. Bir de tabi karşısındaki erkeğe güvenmek istiyor kadın, çok doğal ki :) Ama dansa özellikle de tangoya gönül veren bir erkeğin danstan faydalanacağını düşünmüyorum, hiç bir soru işareti olmamalı tabi kafanızda, izlerken aldığınız zevk dans ederken 1000e katlanıyor.. :)

Bende bir dönem kursa kayıt oldum öğrenmek için ama bırakmam gerekti, çünkü yapabileceğim pek fazla imkanım yoktu, yapmaya yapmaya unutulacak bir hobi, izlemeyi bile okadar çok seviyorum ki, keşke dansa ayıracak daha çok fırsatım olsaydı.

ohiiiyy Tango çok güzeldir <3

Fakat karşınızdakinin de odun olmaması gerekiyor. Biz eşimle evlenmeden iki ay boyunca gittik ve birbirimizi yiyip bıraktık dansı.

oysa ne hayallerim vardı, düğünümde tango yapıcam diye, bırak tangoyu adam sırf dans edecez falan diye sadece nikahı tercih etti. Kız kardeşinin düğününde bile bir saniyecik kalkmadı dansa, böyle bir insan. :KK70:

Aşkın, tutkunun, mutluluğun, hüznün ve kısacası hayatın dansıdır Tango.

Arjantin Tango ; Tango Vals, Tango Milonga, Canyengue diye adlandırılan stillerle yapılır. Aslında herşeyden önemlisi Tango bir sosyal danstır ve gönülle; içten geldiği gibi dans edilir. Her yaştan, herkes bu dansı öğrenebilir ve uygulayabilir. Yeterki bu evrensel dil, en doğru şekilde, sabırla ve en temelden öğrenilsin.

Tangonun büyüsü ise nerede biliyormusunuz? 1 bedende 4 bacağın ilizyonlarında...

ya belki çok saçma olucak ama lütfen cvp verin. insanlar aleminde hakkının tango yaptığı müziği dinleyip bana söyler misiniz ?gogle'a hakkı tango yazın videolar çıkıyor zaten.çok kısa bir süre tango yapıyor.orda çalan şarkıyı arıyorum

bende çok istedim gerçekten tangoya karşı ayrı bir tutkum var color tangonun konserine gitmiştim müthiş şeyler yapıyolar çok hevesliyim ama bir türlü fırsatını bulup yapamadım :KK43:

sevdiğim adamın ilgisi olduğu ve yapabildiği bir dans türü bende öğrenmek isterdim ama ne yazıkki imkanım yok

erkek arkadasımla bizde tango ogrenmeyi cok istiyoruz ama Türkiye'de degil, tango sokagı Caminito 'da.:KK73:
imkanlar varken yerinde ögrenmek daha güzel olur , Türkiye'den ucakla 19,5 saat di yanılmıyorsam Arjantin..

Hahaha :KK1: yapabildim mi hayır? Gidebildim mi ona da hayır. Ama hala isteğim körelmedi :21:

Aaa ben de arjantin tango yapmıştım
2 yıl oldu bırakalı ama hala geri dönmek isterim :KK70:

X