aile

Annen seni çok seviyordur emin ol . .
baktın o sana bağrıyor sesini çıkarma . üzerindekini begenmiyor peki de . Derslerini çalışmanı evdeki işleri yapmanı takdir etmiyor duymamazlıktan gel . Bi süre tepkisiz ol annene karşı .
oda vazgeçer artık sana birşeyler sölemekten . Birde merak ettm ablanla hiç bi sorununu paylaştınmı oda farkındamı acaba bunların .En azından o annesine desin kardeşimn çok üzerine gidiyorsun diye

Konu içeriği nedeniyle "Kendi ailesiyle ilgili sorun yaşayanlar" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

Tabi ki bu sana olan davranışlarını meşru kılmaz ama belki de sadece dilindedir annenin söyledikleri. Anne yüreği bu, elbette seviyordur seni. Benim de senin yaşlarındayken annemle sorunlarım olurdu. Anne ve kızının zaman zaman anlaşamaması çok normal. Şimdi 26 yaşındayım. Baktım ki zıtlaşmakla hiçbir şey elde edemiyorum, uyumlu olmaya karar verdim. Bazen yaşayamadığım içimde kalan şeyler oldu tabi ama hiçbir şey ondan kıymetli olamaz. O benim her şeyim. Zor zamanlar yaşıyorsun. Hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Annen sinirliyken kendini onun yerine koymaya çalış, yaşadığı sıkıntıları düşün. Belki biraz olsun rahatlarsın. Sabrın sonu selamettir. Asla sabrını, umudunu kaybetme. Annen ne kadar hayırlı bir evlat olduğunu bilmiyorsa bile emin ol bir gün anlayacaktır.

Eminim ki içten yapmıyordur ama bunun bir nedeni olmalı kız çocuğu istememesiyle ilgili olsaydı ablana güzel davranıyormuş.Benim teyzemde bazen çocuklarına bagırır çok iyi kalplidir melek gibidir saftır ama eniştemden çok çekti bu yüzden bazen çocuklarına çatar annenizinde sizi düşündügü zamanlar mutlaka olmuştur mesela hastalandıgınızda ne yapar?

Teşekkür ederim canım moral verdigin için. Tabiki dusundugu zamanlar olur ama tavri hep sert beni cik yipratiyoer bu artik bu Hali. Hastalik Konzsuna gelecek olzrsak... Simdiye kadar cok kotu hasta olmadım o yüzden bilemicem ama ablama en ufak seyd ici gider

Annen seni çok seviyordur emin ol . .
baktın o sana bağrıyor sesini çıkarma . üzerindekini begenmiyor peki de . Derslerini çalışmanı evdeki işleri yapmanı takdir etmiyor duymamazlıktan gel . Bi süre tepkisiz ol annene karşı .
oda vazgeçer artık sana birşeyler sölemekten . Birde merak ettm ablanla hiç bi sorununu paylaştınmı oda farkındamı acaba bunların .En azından o annesine desin kardeşimn çok üzerine gidiyorsun diye

Sözü edilince herkes beni suçluyor sus çok konuşuyorsun herseye cvp vermek zorundamisin diye sinirhastasi olucam artık is isten geçince değerimi
Anlasa ne yazar insan yavrusuna boyle yaparmı

Tabi ki bu sana olan davranışlarını meşru kılmaz ama belki de sadece dilindedir annenin söyledikleri. Anne yüreği bu, elbette seviyordur seni. Benim de senin yaşlarındayken annemle sorunlarım olurdu. Anne ve kızının zaman zaman anlaşamaması çok normal. Şimdi 26 yaşındayım. Baktım ki zıtlaşmakla hiçbir şey elde edemiyorum, uyumlu olmaya karar verdim. Bazen yaşayamadığım içimde kalan şeyler oldu tabi ama hiçbir şey ondan kıymetli olamaz. O benim her şeyim. Zor zamanlar yaşıyorsun. Hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Annen sinirliyken kendini onun yerine koymaya çalış, yaşadığı sıkıntıları düşün. Belki biraz olsun rahatlarsın. Sabrın sonu selamettir. Asla sabrını, umudunu kaybetme. Annen ne kadar hayırlı bir evlat olduğunu bilmiyorsa bile emin ol bir gün anlayacaktır. [/QUOT

Tabi ki bu sana olan davranışlarını meşru kılmaz ama belki de sadece dilindedir annenin söyledikleri. Anne yüreği bu, elbette seviyordur seni. Benim de senin yaşlarındayken annemle sorunlarım olurdu. Anne ve kızının zaman zaman anlaşamaması çok normal. Şimdi 26 yaşındayım. Baktım ki zıtlaşmakla hiçbir şey elde edemiyorum, uyumlu olmaya karar verdim. Bazen yaşayamadığım içimde kalan şeyler oldu tabi ama hiçbir şey ondan kıymetli olamaz. O benim her şeyim. Zor zamanlar yaşıyorsun. Hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Annen sinirliyken kendini onun yerine koymaya çalış, yaşadığı sıkıntıları düşün. Belki biraz olsun rahatlarsın. Sabrın sonu selamettir. Asla sabrını, umudunu kaybetme. Annen ne kadar hayırlı bir evlat olduğunu bilmiyorsa bile emin ol bir gün anlayacaktır.

Çok iyisin canım haklısında sen evlimisin bilmiyorumda aynı evde omuyor o uyumu yakalamak zor benim için bir suru stresin arasında bende gergin oluyorum :KK43: kontrolümü kaybettim artık

Merhaba, suan göz yasları icine yazıyorum bu satırları çünkü daha az önce annemle kavga ettik. Yine bana gelecegimle ilgili beddualar etti. Hiç anlaşamıyoruz annemle suan 21 yaşındayım bu yasıma kadar zaten çok sert davrandı. Giyindigimi beğenmez konuştuğumu beğenmez kendisini hor gördüğümü düşünür .... Ben artık şaşırdım ne yapacağımı bilmiyorum bazen anlaştığımız zamanlar oluyor ama ben alttan alırsam oda. Hep büyük abli sever pni bana ornek gösterir beni takdir etmez oysa ben onun için ne kadar uğraşıyorum . Hem okuyorum hem çalışıyorum birde ev işlerinde çok yardımcı oluyorum ama ona bile begrnmez. Hep eleştiriyor beni :KK43: psikolojim bozuldu inanın . arkadaslarımın ailesine imreniyorum benim hiç öyle ailem olmadı. Çok sükut bizi büyüttü tabi hakkı var ama beni küçüklüğümden beri hep ayırdı. Abilerime herseyi alır bana almazdi kıyafetime özen gostermezdi... Off saysam bitmez. Kendisini babamdan çok çekti çekiyorda o yüzden ben hep annemin yanında oldum ama sinirlerim bozulduğu için artık hep yüksek sesle konuşuyorum onunla. Zaman zaman ağlıyorum iyice düzenim bozuldu. Bugün bana yine çok beddua etti:KK43: okadar sogudumki artık gönlünü bile alasim gelmiyor oysa ben onu ne kadar çok seviyorum hasta oldu hep ben ilgilendim. Derslerimden dolayı yogunum sinirliyim hiç anlayış gostemiyor ben ne yaptimki ona :KK43: kusura bakmayın uzun yazdım biraz lütfen bana akıl teselli verin yoksa kaybedicem kendimi .

ahh cnm benimm..Annen seni sevmez olurmu..Tabiki seviyor ama ne yapacaksın işte herkes bir değil.Demekki annen sevgisini içinde yaşayan biri.Tamam yazdıklarına göre sabrını zorluyor.Yani tasvip edilir şeyler değil.Ama sen takılmamaya çalış böyle şeylere.Evin tek kızımısın senn?

Sagol canım iki ablam var birine Asıri derecede iyi davranır digerinede iyi ama beni kabullenemedi

Allah allah.Hayret bişey..Yani tek kız olsan belki kız çocuklarıyla arası yok dicem ama varmış.Bak benim babanemde (rahmetli) halama çok çektirmiş.Halam 60 yaşında şimdi torun torba sahibi hala anlatır.Annemden az çekmedim diyeee...Bariz bi şekilde babama ve amcama düşkündü gerçektende.Halam ona geç kızken demişti."Böyle davranıyosun bana ama yaşlanıp ele ayağa düştüğünde ben bakıcam sana ona göre demiş"Gerçektende öyle oldu.Felç geçirdi bizim yanımızdaydı halam aldı yanına.Onun yanında da vefat etti.Ama kabul etti hep son günlerinde ben buna eziyet ettim diye..Yaşı kaç annenin bilmem ama yaşlandıkça bişeyler kafasında oturmaya başlar...

Seni kabullenememesinin sebebi belki sen onlardan daha güçlü birisindir onun için olabilir birde annenin içinde ne fırtınalar kopuyordur senin kişiliğin güçlü olunca seni kabullenmek istemiyordur sen sabret kazanan sen olursun onun bedduasını alma güçlü dimdik ol

Buradaki bazı kişiler sen yanlış düşünüyorsun o seni seviyordur yazmışlar maalesef ben katılamıyorum buna.Benim annem de aynısı.Ben de onun sevdiğini hissetmedim hiçbir zaman.Bu zaman kadar hep kendimi suçladım,kendimden şüphe ettim.Yanlış düşünüyorsun,olur mu o senin annen dedim hep kendime ama hiçbir zaman annemin bana sevgisini hissetmedim ama nefretini hissettim.Hep itti beni,dışladı,suçladı.Çocukluğum,ortaokulum,lisem böyle geçti.Üniversitedeyim hala aynı ama artık kendimi ezdirmiyorum.O laf söyleyince ben de karşılığını ceriyorum.Çocukkken,ortaokuldayken,lisedeyken üzülürdüm çünkü annem yaptığım her hareketin kendisine yapıldığını düşünür direk bağırır çağırır kavga ederdi.Benim çocukluğum ergenliğim böyle geçti.Şimdi kendimi düzletmeye uğraşıyorum.Kendimle savaşıyorum.Yine de Alalha şükür.Annemin bu davranışları hala içimi acıtıyor ama artık hiçbir şey söylemiyorum.ben de onun bana davrandığı gibi davranıyorum ne kadar rahatsız olsam da.Ben normalde herşeye gülen,birşeyi kafasına takmayan bi insanım ama annemle olan bişeye gelince her defasında aynı şekilde içimi acıtabiliyor ve ben ona hala karşılık veremiyorum.Çok zor çok zor ama kabullenmelisin anneni.Bu bir imitihan bizim imtihanımız da böyle.Kime anlatırsan anlat anlamazlar seni suçlarlar.

X