Hamilelikte ağda problemi..

ayyy sevgili ipekkk

Bu dertten bende muzdaripim ama sormadım hiç doktra. . bu kez gidişmde utana çekine mecbur sorucam :82:

Canım, ağdada kıl kökleri açıldığı için enfeksiyon riski daha fazla.
Ayrıca açılma riski de varmış, onu da konuya yorum yapan arkadaşlar belirtmiş sağolsunlar.

Evet arkadaşımın hiçbir belirtisi yokken ağdaya gidiyor. Orda birden kasılmaları başlıyor. Hemen doktora götürüyor ailesi 3 cm açılmayla beraber hastaneye gidip doğum yapıyor. O zaman ağdanın tetiklediği düşünülmüştü. Ama herkeste yapar mı bilmiyorum. Siz sorunca aklıma o geldi hemen

canım su gibi işde gelen bendede ama yutamıyorum hayatım alt üst oldu yani elimde pet şişeyle dolaşıyorum

sanırım çocuk yapmadan önce lazerle işi bitirmek lazım, ipekcim bu konuda önlemlerimi almaya karar verdim sayende. güzel bir topik olmuş.
jilet iyi fikir ama o da kaç gün gider ki? off kadın olmak ne zormuş yaa:KK59:

Bravo, ben de onu söyleyecektim.
Hadi allem kallem aynayla falan jiletle bişeyler yaptım diyelim. Kaç gün temiz kalacak ki..??
Daha önümde doğuma zaman var, ne zaman olacağı da belirsiz.

Evet, en iyisi lazerle hallet canım, bence de.
Ben de doğumdan sonra yaptıracağım zaten, ilk iş.

canım su gibi işde gelen bendede ama yutamıyorum hayatım alt üst oldu yani elimde pet şişeyle dolaşıyorum

Benim sona kadar olmuştu. Olsun. Hamilelik muhteşem bir duygu. ALlah isteyen herkese nasip etsin inşallah hayırlı ve sağlıklı evlatlar. Her türlü sıkıntı hiç üzülmeden şikayet edilmeden çekilebiliyor. Sonuçta elinize alacağınız minicik bir bebek. Cennet kokan mis kokan bir can.

aslında o da doğru ama bir şekilde bir şey yapılması gerektiği için sanırım en az zararlı olan seçiliyor.
kötünün iyisi yani.
ayy valla şimdi 8 sene önceye gittim.
hemşirenin karşısında nasıl utanmıştım.
sezeryandan çıktığımda ilk sorduğum soru "o hemşire de girdi mi ameliyata" olmuş zaten
:KK9:

Benim ilk doğumum sezaryendi.
Hemşire geldi, ağdanızı kontrol etmem gerek, gerekirse temizleyeceğim dedi. Elinde de bir jilet.
O zaman bana söylenmemişti ağdanın zararı, yaptırmıştım. Ve jiletle düzeltme yapmasına gerek kalmadı.
"Ohh" dedim içimden, "az daha rezil olacaktım hemşireye"..
Derken kadın 2 dakika sonra elinde hortumla gelip, bana lağman yaptı..:KK1:
Yani doğum işine girince, rezillik falan kalmıyor arkadaşım, boşver..:KK71:

Kızlar sağolun benim de kafamı karıştırdınız yafu:KK59:Ben de kendşm yapamam koca göbekle,nasıl olacak bu iş:KK49:

Benim ilk doğumum sezaryendi.
Hemşire geldi, ağdanızı kontrol etmem gerek, gerekirse temizleyeceğim dedi. Elinde de bir jilet.
O zaman bana söylenmemişti ağdanın zararı, yaptırmıştım. Ve jiletle düzeltme yapmasına gerek kalmadı.
"Ohh" dedim içimden, "az daha rezil olacaktım hemşireye"..
Derken kadın 2 dakika sonra elinde hortumla gelip, bana lağman yaptı..:KK1:
Yani doğum işine girince, rezillik falan kalmıyor arkadaşım, boşver..:KK71:

bak yaaaaa
ben lavman bölümünü unutmuştum
niye hatırlattın ki şimd
i:KK9::KK71:

Son düzenleme:
hamilelik boyunca hep yaptım ağdamı hiç de bir şey olmadı hatta doğum başlamadan iki gün önce yapmıştım hatta o dönemde çok uzayıp zorlamasınlar diye 2 haftada bir falan yapmıştım. 39+2 de doğurdum. ben doktorların bazı şeyleri abarttığını düşünüyorum bazen. makineyle denesen :26: o da aynı mı dersin

Son düzenleme:
ben hamilelik boyunca hep yaptım ağdamı hiç de bir şey olmadı hatta doğum başlamadan iki gün önce yapmıştım hatta o dönemde çok uzayıp zorlamasınlar diye 2 haftada bir falan yapmıştım. ben 39+2 de doğurmuştum. ben doktorların bazı şeyleri abarttığını düşünüyorum bazen. makineyle denesen :26: o da aynı mı dersin

Makinada aynı şekilde kökünden alıyorya, gene enfeksiyon riski olmaz mı?
Ama belki kanama, açılma olmaz.
Of ama gene aynı sorun..Nasıl göreceğim ki..??

bende dokuz ay boyunca kendim yaptım ağdamı ve bebişim 40+5 günde oldu (çokda sağlıklı). 15 kilo almıştım ve o şekilde son ay bile aynayı karşıma koyup yaptım artık doğsun diye hiç kendimide esirgemedim ama epey bekletti

insallah bi çözüm bulursun ipekcim,walla zor durummuş,buradan okudukca önfikirleri oluyor insanın hayat hakkında... ama jilet 3-4 gün gider gitmez...doğum da ne zaman olur belli olmaz ki yakın bi zamanda yap desem... ama arkadasların söylediklerine göre ağda :KK20: durumda :KK1:
inş sağlıklı ve kolaycack bi doğumun olsun canım

yok canım lağman falan okuyunca içim bi hoş oldu,
dün de bi arkadaş 14 saat sancı çektiğini anlatmış. :KK59:
zaten evlendim evleneli yok enfeksiyon yok sistit, yok kesip atcam ben bunu:KK30:

Canım herkeste o kadar uzun sancı olmuyor ki.. Ben de hiç olmamıştı mesela, tabi bu nasıl olacak bilmiyorum.
Ama hamile psikolojisi ile daha cesur, daha dirayetli oluyorsun inan bana.

yok canım lağman falan okuyunca içim bi hoş oldu,
dün de bi arkadaş 14 saat sancı çektiğini anlatmış. :KK59:
zaten evlendim evleneli yok enfeksiyon yok sistit, yok kesip atcam ben bunu:KK30:

ya evet bende de aynı problem başladı sistit çok moralim bozuldu yanında da promosyon olarak mantar doktor fitil verdi kullanamıyorum da ne yapcam bilmiyorum.Hamile olsaydım ağda bende de sorun olurdu herhalde kendimi bildim bileli ağda yaparım veya yaptırırım. Makine falan tahriş ediyor.

ya evet bende de aynı problem başladı sistit çok moralim bozuldu yanında da promosyon olarak mantar doktor fitil verdi kullanamıyorum da ne yapcam bilmiyorum.Hamile olsaydım ağda bende de sorun olurdu herhalde kendimi bildim bileli ağda yaparım veya yaptırırım. Makine falan tahriş ediyor.

Sistit için kullandığın ilaçlar mantar yapıyor değil mi?:KK59:
Geçmiş olsun, zor.

X