Hamilelikte ağda problemi..

ipektuncer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2010
2.968
31
Böyle de konu olur mu diyeceksiniz ama..
Benim için bu sıralar gerçekten dert haline geldi..

Yıllardır ağda yaptıran bir insanım, şu anda da hamileyim.
Doktorum bana artık ağda yaptırmamamı, bu aşamadan sonra malum bölgenin çok hassaslaştığını ve kanama olabileceğini, bunun enfeksiyon yaratabileceğini anlattı.

Tüy dökücü krem dedim, "olmaz, içindeki bir madde erken doğumu tetikliyor" dedi.

Jilet önerdi, ki yıllardır yapmadığım birşeydi. Zaten bu göbekle nasıl olur ki? İlla ki jilet derse elime jileti alıp gene ağdacıya gideceğim. Ama ağdadan daha çok korkacağım bu defa.

Doğum da yaklaştı, artık her an temkinli olmalıyım ağda konusunda. Siz neler yapmıştınız, var mı bir öneriniz, tecrübeniz arkadaşlar..:26:

Benim arkadaşım ağdadan doğuma gitmişti. O aklıma geldi birden siz yazınca. Açılma olmuştu.
Dikkat ein. Doktorunuzu dinleseniz iyi olacak sanırım
Sizin mesajlarınızı okudukça nasıl özeniyorum size. Hayatın en güzel dönemi hamilelik. İçinde can olduğunu bilmek. Hem onu hem sevgisini içinizde büyütmek. Hissetmek.
Sağlıkla alın evladınızı kucağınıza ve hep mutluluklarını görün yavrularınızın

ayy ipekcim bianda kendim aklıma geldim:KK23:
zor zamanlar yaa bende .çok zorlanmıştım o zaman benide doktorum söylemişti ağdayı bırak artık diye son ay artık mecbur geleneksel yönteme geçtim o koca göbekle:KK9:

Çocuk doğurmadığım için haliyle bir önerimde yok:)

Malesef hayatımızın bir döneminde hiç istemediğimiz şeylere mecbur kalabiliyoruz İpek!

Sanki tek çözüm jilet gibi görünüyor:26:

Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin bebişini İnşallah:KK71:

Benim arkadaşım ağdadan doğuma gitmişti. O aklıma geldi birden siz yazınca. Açılma olmuştu.
Dikkat ein. Doktorunuzu dinleseniz iyi olacak sanırım
Sizin mesajlarınızı okudukça nasıl özeniyorum size. Hayatın en güzel dönemi hamilelik. İçinde can olduğunu bilmek. Hem onu hem sevgisini içinizde büyütmek. Hissetmek.
Sağlıkla alın evladınızı kucağınıza ve hep mutluluklarını görün yavrularınızın

Sağol canım, darısı ne zaman istersen senin başına inşallah.

İlk defa duydum bunu ben,ilk bebğimde son ay dahil ağdaya gittim hatta son ay özellikle ayarladım gününü ki doğumdan sonra epey süre yapamıyorsunuz.Ki aksi bir durum da hiç hijyenik değil.Bu hamileliğimde de gidiyorum ama inş sorun yaşamam,çünkü jilet zaten 2-3 gün bile sürmüyor yapsan nolucak yapmasan nolucak:KK37:

Ama şimdi aklıma geldi hiç kuaföre ağdaya gitmeyen bir arkadaşım son aylar eşine yaptırmış jiletle,benim asla yapamayacağım bişey ama mecbur kalırsan neden olmasın

benim sıpa 8 aylık beklenmeyen bir günde çıkıp geldiği için mecbur jilet yapılmıştı.
hem de hastanenin hemşiresi tarafından.
çok olmadık bir zamanda çok olmadık bir yerde başlamıştı doğumum.
orda bile duramadı, şimdi de durmuyor zaten durduğu yerde beter böcek...
:KK9:

yapmış ağdasını morarma olmuş kimse uyarmadıki bizi ya bilmiyoduk devletteki doktorlarda ciddiye almıyo uyarmıyo

zor durum enfeksiyon kapabileceğini duymuşdum hep jilet kulandım anlamadığım şu jiletde kesip enfeksiyon kaptırmazmı jiletlede oluyor kazalar

zor durum enfeksiyon kapabileceğini duymuşdum hep jilet kulandım anlamadığım şu jiletde kesip enfeksiyon kaptırmazmı jiletlede oluyor kazalar

aslında o da doğru ama bir şekilde bir şey yapılması gerektiği için sanırım en az zararlı olan seçiliyor.
kötünün iyisi yani.
ayy valla şimdi 8 sene önceye gittim.
hemşirenin karşısında nasıl utanmıştım.
sezeryandan çıktığımda ilk sorduğum soru "o hemşire de girdi mi ameliyata" olmuş zaten

aslında o da doğru ama bir şekilde bir şey yapılması gerektiği için sanırım en az zararlı olan seçiliyor.
kötünün iyisi yani.
ayy valla şimdi 8 sene önceye gittim.
hemşirenin karşısında nasıl utanmıştım.
sezeryandan çıktığımda ilk sorduğum soru "o hemşire de girdi mi ameliyata" olmuş zaten

Halbuki onlar için ne kadar da olağan ve sıradan bir durum. Aynı sıkıntıyı çoğumuz yaşıyoruz yine de

Canım, ağdada kıl kökleri açıldığı için enfeksiyon riski daha fazla.
Ayrıca açılma riski de varmış, onu da konuya yorum yapan arkadaşlar belirtmiş sağolsunlar.

Son düzenleme:
şimdi ben size sorıyım ikinci gebeliğim ilkinde sorunum yokdu istifradan başka bunda 4 haftadan sonra tükürmeye başladım duydunuzmu böyle birşey

şimdi ben size sorıyım ikinci gebeliğim ilkinde sorunum yokdu istifradan başka bunda 4 haftadan sonra tükürmeye başladım duydunuzmu böyle birşey

Duymadım yaşadım. İlkinde de ikincisinde de mide bulantım vardı. 2. sinde sürekli ağzımda tükürük değil de su gibi bişey geliyordu.

Ama şimdi aklıma geldi hiç kuaföre ağdaya gitmeyen bir arkadaşım son aylar eşine yaptırmış jiletle,benim asla yapamayacağım bişey ama mecbur kalırsan neden olmasın

Eşim de yanımdaydı doktor bunları söylerken.
O günden beri teklif ediyor, ama istemiyorum.
Çekinmiyorum ondan ama, nasıl ifade etsem.
Birbirimize saygımız zedelenir gibi düşünüyorum.
Beni o temizlemesin, o temiz görsün istiyorum.
Tam da anlatamadım ama anlamışsınızdır siz.
10 seneyi geçti beraberiz, 6 senedir evliyiz.
Geçen akşam "blüzünde leke var" dedi, yemek dökmüşüm üstüme, göbekten dolayı vallahi kaşığı hizalayamıyorum.
Hemen koştum, değiştirdim, bir de utandım.
Ne bileyim, böyle benim bakış açım.
Ağda sorunsalı ne olacak ben de bilmiyorum, öfff..:KK68:

X