Hamilelikte ağda problemi..

Bence bu kadar takmayın oranın temizliği konusunu. İlla pür-i pak olacak değil ya, doğum yaklaştıysa eğer vurun jileti olsun bitsin. Uzarsa uzasın, bir iki milim uzadı diye doğum anında kimse demez ''aa bak sen tüyleri uzamış bunun'' diye. Orada herkesin tek derdi sen ve bebek oluyorsun. Orman gibi olup ebenin, doktorun işini zorlaştırmadıktan sonra kıl tüy hiç sorun değil. Doğum sancısı zaten öyle dizilerdeki gibi ''amanın doğuruyorum'' şeklinde gelen bir şey değil. Sancılar azar azar gelip artıyor, büyük bir kısım evde çekiliyor ve dayanılmaz olmuyor ilk saatler. Burdan okuduğuma göre ben de dahil bir çok kadın doğum başlamadan önce duşunu almış, temizliğini de yapmış. Hatta ben iki gün öncesinde bir şeyler hissedip evi bile temizlemiştim geldiğimde temiz olsun diye.

Ben hayatımda hiç ağda yapmadım. Canım tatlı değildir ama sırf orası kaymak gibi olacak diye kendime o acıyı çektiremem. Bir kere 13-14 yaşındayken annem yapayım dedi de yok dayanamadım kalsın, jilet iyidir. Normalde jilet kullandığım için hamileyken çok sıkıntı çekmedim, aynayla hallettim.Bazı kısımlar tam temizlenmemişti ama onu da ebe dikiş atarken halletti. Demek gayet normal bir durum ki ellerinin altında permatik bulunduruyorlar. Takılmayın bu kadar kıl tüy konusuna.

Valla sadece biz Türk kadınında var heralde bu kıl tüy takıntısı, yabancılar daha rahat bu konuda. Tabi temizlik önemli ama kimse iki milim kıl çıktı diye pis olmaz. Alın jiletle gitsin, rahat rahat girin doğuma. Doğumdan sonra dönersiniz yine ağdaya.

Lavmanı da daha çocukken sık sık yaptığım için hemşireye yaptırmadım ver sen ben hallederim dedim. Büyük tuvalet konusunda takıntılıyım, bırak lavman yaptırmayı her yerde tuvaletimi yapamam bile ben. Lavman yaptırmak istemeyen varsa ısrar etsin kendisi yapsın ama tabi düzgün yapmak şartıyla, yoksa doğum anında tuvalet yapmak sizi üzebilir. Tabi bu da o an pek önemsenmiyor, yine de en temizi barsakların boş olması.

dogum aninda gazda cikariyorsun afedersin kakanida yapiyorsun..resmen icin disina cikiyor yani...lavman filan yapilmadi bana..bende yapilir diye dusunuyordum...bunlarin hic biri onemli degil gercekten...o sancilari cekerken hic biri umrunda olmuyor...

yapabildigim aya kadar yaklasik 7. aya kadar filan agda yaptim kendim...zaten normaldede agda kullanan biriyim..diger turlu 2-3 gunde bir temizlenmek cok zor geliyor..birde killar cikarken acaip pis kasiniyor nefret ediyorum bu durumdan..bu yuzden agda yapiyorum..hem daha temiz oluyor hemde 1 ay rahat oluyorsun her turlu...son haftalardada jilet kullandim...ama o son haftalar ilk 7 aydan daha uzun surdu gibi..2-3 gune bir temizlemek gerektigi icin sinir oluyordum..ama yapacak birsey yok gobekten birsey goremiyorsun... ulasamayabiliyorsun bile bazen...
doguma gitmeden zaten dus aldim az bucuk elimden geldigince temizlendim oyle gittim dogumuma cok sukur...

asil sonrasi baya bi sIkinti oldu..cunku dikislerden agda yapamadim bir sure tabii..jilet kullandim ama o da bi yere kadar...insanin kendine gelmesi zaten az zaman aliyor bu yuzden...dogumdan bir kac ay sonra cok sukur agdaya tekrar gectimde rahatladim :-)

aloe vera birçok kremde var ve erken doğumu tetiklediği kesinmiş.
ilk muayenede liste vermişti bana, bunlardan uzak dur diye.
maydanoz da var mesela listede.

Ben bubchen in kremini kullaniyorum . Hamileler icin catlak nakim losyonu ve dusta vucut kremini. Ve ikisi de aloe verali. Zararli bisey olsa eklemezlerdi diye dusunuyorum.

en iyisi evlenmeden lazerle kökten çözüm iyi bir konu olmuş bu

Bence bu kadar takmayın oranın temizliği konusunu. İlla pür-i pak olacak değil ya, doğum yaklaştıysa eğer vurun jileti olsun bitsin. Uzarsa uzasın, bir iki milim uzadı diye doğum anında kimse demez ''aa bak sen tüyleri uzamış bunun'' diye. Orada herkesin tek derdi sen ve bebek oluyorsun. Orman gibi olup ebenin, doktorun işini zorlaştırmadıktan sonra kıl tüy hiç sorun değil. Doğum sancısı zaten öyle dizilerdeki gibi ''amanın doğuruyorum'' şeklinde gelen bir şey değil. Sancılar azar azar gelip artıyor, büyük bir kısım evde çekiliyor ve dayanılmaz olmuyor ilk saatler. Burdan okuduğuma göre ben de dahil bir çok kadın doğum başlamadan önce duşunu almış, temizliğini de yapmış. Hatta ben iki gün öncesinde bir şeyler hissedip evi bile temizlemiştim geldiğimde temiz olsun diye.

Ben hayatımda hiç ağda yapmadım. Canım tatlı değildir ama sırf orası kaymak gibi olacak diye kendime o acıyı çektiremem. Bir kere 13-14 yaşındayken annem yapayım dedi de yok dayanamadım kalsın, jilet iyidir. Normalde jilet kullandığım için hamileyken çok sıkıntı çekmedim, aynayla hallettim.Bazı kısımlar tam temizlenmemişti ama onu da ebe dikiş atarken halletti. Demek gayet normal bir durum ki ellerinin altında permatik bulunduruyorlar. Takılmayın bu kadar kıl tüy konusuna.

Valla sadece biz Türk kadınında var heralde bu kıl tüy takıntısı, yabancılar daha rahat bu konuda. Tabi temizlik önemli ama kimse iki milim kıl çıktı diye pis olmaz. Alın jiletle gitsin, rahat rahat girin doğuma. Doğumdan sonra dönersiniz yine ağdaya.

Lavmanı da daha çocukken sık sık yaptığım için hemşireye yaptırmadım ver sen ben hallederim dedim. Büyük tuvalet konusunda takıntılıyım, bırak lavman yaptırmayı her yerde tuvaletimi yapamam bile ben. Lavman yaptırmak istemeyen varsa ısrar etsin kendisi yapsın ama tabi düzgün yapmak şartıyla, yoksa doğum anında tuvalet yapmak sizi üzebilir. Tabi bu da o an pek önemsenmiyor, yine de en temizi barsakların boş olması.

Lavman yaptirmamak icin doguma ac karnina mi gitsek napsak :)

Off benim de derdim bu. Düşük riskim var, her hafta dr.a muayeneye gidiyorum ve alttan bakılıyor. Normalde jiletle alıyordum 10 günde 1 çünkü cildim çok hassas, sık almaya gelmiyor tahriş oluyor. Şimdi 1 hafta dolmadan almam gerek. Ki dayanılmaz mide bulantım var. Cildim mahvoldu, mide bulanırken uğraşıyorum bir de. Eşim boşver alma diyor ama nasıl gideyim o halde?

Karnım şişince nolacak bakalım??

Off benim de derdim bu. Düşük riskim var, her hafta dr.a muayeneye gidiyorum ve alttan bakılıyor. Normalde jiletle alıyordum 10 günde 1 çünkü cildim çok hassas, sık almaya gelmiyor tahriş oluyor. Şimdi 1 hafta dolmadan almam gerek. Ki dayanılmaz mide bulantım var. Cildim mahvoldu, mide bulanırken uğraşıyorum bir de. Eşim boşver alma diyor ama nasıl gideyim o halde?

Karnım şişince nolacak bakalım??

Canim şok'ta mavi jiletler oluyo, icinde 4 5 tane var 6 tl mi neydi onlarla al hassas ciltler icin onlar.tahris olmaz hem.isin bitince de nemlendirici sür tamam iste:)

Benim 4 ay dolmak üzere. Ben istesem de birşey yapamıyorum artık jiletten başka:KK43: Hafta sonu bacaklarım çok az çıkmıştı ağdayla uğraşmayayım makineyle geçivereyim dedim daha dokundurur dokundurmaz morartı. Ağda denedim yine aynı. Normalde acı eşiğim de çok yüksektir benim ama o kadar canım yandı ki ikisinde de. O yüzden mecburen jilete talim. Ama çoook pişmanım bu zamana kadar lazere gitmediğim için. Şimdiki aklım olsaydı hamile kalmadan lazere gider herşeyi temizler şimdi de rahat ederdim :KK43:

Ben 6 haftalık hamileyim şuan , 2 senedir ağda yaptırıyorum . İnşallah doğuma kadar da ağda ile devam ederim en azından kıl kökleri incelir doğumdan sonra da çok sık uğraşmamış olurum.

Cok sasirdim gercekten agda sıkıntı yaratiyor mu yani? Bir de nasil sorun yaratiyor ki sonucta cildin ust kismina yapiliyor cinsel organın dip kose icerilere girmiyor ki? :KK57:

valla ben normal dıoğum yaptım ağdamada gittim tek sıkıntı normalin 10 katı acı duymanız hiç ağdada ağlayacağım aklıma gelmemişti.onun dısşında sıkıntı olmadı.tertemiz doğumdan sonra yaklaşık 1 ay rahat ettim

Ben 6 haftalık hamileyim şuan , 2 senedir ağda yaptırıyorum . İnşallah doğuma kadar da ağda ile devam ederim en azından kıl kökleri incelir doğumdan sonra da çok sık uğraşmamış olurum.
Ağdayı ilk haftalardan itibaren yaptınız mı ya da Dr nuz ne önerdi bilgi verir misiniz acaba? Ben de 7 haftalığım şuan ve yapmaktan korkuyorum. Yıllardır da ağda kullanıyorum jilet filan nasıl yapcam bilmiyorum :KK43:

Ağdayı ilk haftalardan itibaren yaptınız mı ya da Dr nuz ne önerdi bilgi verir misiniz acaba? Ben de 7 haftalığım şuan ve yapmaktan korkuyorum. Yıllardır da ağda kullanıyorum jilet filan nasıl yapcam bilmiyorum :KK43:
aynı sıkıntı bende de var. daha yeni öğrendim hamile olduğumu ve haftaya doktor kontrollerim başlıyor. şimdi çok sık gidip geleceğim ağdaya da o kdr alıştım ki jiletle nasıl yaparım bilmiyorum. bir de jilete başlayınca sonra ağdaya dönmek daha sıkıntılı bir iş. doktora danıştınız mı ne öneriyor?

ya kızlar siz neden hamile halinizle jiletle miletle uğraşıyorsunuz.

gidin ağdaya mis gibi en az 2 ay kafanız rahat olur.

son dönemde zaten eğilip kendiniz falan yapaıyorsunuz. ben de bütün arkadaşlarım da ağdya giittik hamileyken. hatta ben kadın doğumcuma sordum bi sıkıntı olmaz nasıl rahat edersen dedi.

topu topu 5 dk süyüro ağda tertemiz çıkıyorsunuz. gidin mahallenizdeki bir ağdacıya tertemiz çıkın. jiletle uğraşmak akıl karı değil.

X