erkek infertilitesinde tüp bebekle ilk denemede hamile kalan varmı?başarı oranı nedir

Arkadaşlar kendim çok sıkıntı çektim, birtek yorum bulmak için saatlerce araştırdım ancak bulamadım ve hatalar yaptım şimdi biliyorum ve size yazıyorum umarım işinize yarar

Erkek infertilitesinde Ankarada en iyi doktor Kaan Aydos ankara üniversitesi tıp fak. hocasıdır. Salı perşembe ameliyat cuma vizite günüdür kendisine ulaşmak oldukça zordur öğleden sonra 4 5 gibi muayenehanesinde oluyor, yapılan tahlil ve analizler çoğunlukla ya kaybolmakta ya sadece kaan hoca ulaşabilmektedir takip etmezseniz dosyanız dahi kaybolabilir

Merkez olarak HRS ve Recai Pabuççunun merkezinde IMSI var İstanbulda Memorial ımsı kullanıyor.
Ancak Imsı ile spermlerin en düzgün olanı seçilsede baş boyun anomalisi en az olan üzerinde deformasyon olmayan eğer sizin spermlerinizde dna hasarı varsa fragmantasyon yüksekse imsi de bir işe yaramıyor çünkü dna hasarı çekirdekte olan birşey değil imsi hiçbir cihaz bunu göremz ancak embriyonuza biyopsi yapılırsa yani PGT o zaman sağlıklı olup olmadığı transfer edilip edilemeyeceğine karar verilir bu da oldukça pahalı bir yöntem ve güvenilirliği tartışılıyor (embriyoda hücre çalındıpı için)
Hrs çok çok pahalı tarık hoca belden aşağısı felçli hiç cinsel hayatı olmayan gazilere dahi tüp bebek yaptığını söylüyor diğer doktor pabucçu hakkında da gidenler şikayetçi

Anatolia Para tuzağı zaten hastane gibi tüm anadoludan ankara çevresinden gelenler orada kalabalık ve hastaya ilgi hiç yok araştırma asla yapmıyorlar ilk görüşme bile 270 tl

Maya: ucuz parayı hiç dert etmiyorlar çalışanları çok iyi temiz insanlar ama doktor yok! evet bir yakınım 46 yaşında menapoza 1 kala orada hamile kaldı ama bana inanın orada doktor yok, asla tavsiye etmiyorum. başarısız olduğunda yine yaparız ne olacak bu bir savaş denemekten başka çare yok yaklaşımı var

gürgan klinik. aynı şekilde paragöz bir yer, profunu görmek mümkün değil soğuk bir hanım var orada bir muayeneye için 270 sperm testi için 230 tl bayılıyorsunuz ve size tüp bebek demek illa eve bebekle dönmek demek değildir diyorlar doktoru bu kadar umutsuzken hasta danışmanı 000 sizin %75-80 olur diyor komedi

Fatih üniversitesi hastanesi, profu nilgün hanım sakin buz kesmiş bir doktor yanında öğrencileri muayene ve tüp bebek yapıyor tamamen ders amaçlı denek oluyorsunuz fare gibi

Medicana: yeni açıldı hastane, son derece tecrübesizler

Güven hastanesi: genart dan gitme bir akıllı doktorları var aancak yine çok pahalı sskyla anlaşmalarıda yok

Zekai tahir ve cebeci tıp fakiltelerinde tüp bebek yaptıranları da Allah kayırsın görevlilere bir soru sorduğpunuzda hakaret etmişsiniz gibi bakıyorlar ilgi alaka sıfır dosyalarınız kayboluyor doktorlar hep yeni mezun evet pek çok insan var mecburen oaralara giden insanlar ne yapabilir ki her defasında milyar kim dökebilir bu işe. emin olun oralarda çocuk sahibi olanlara doktor hiç birşey yapmamıştır zaten olacaktır.

ve tüm özel kliniklerde bu işi para ve yeni müşteri için yapan yerler. ne yazık ki tüp bebek pazarı tamamen kötülüğün düzenbazlığın eli altında ve bu pazardan hep sepetiniz boş ayrılıyorsunuz

bana inanın ki çocuğu olanlar tüp bebek yüzünden değil Allah ya da doğa her neye inanıyorsanız o istediği için olmuştur,

bilgilerinize

oyy arkadaşım sen baya dolmuşsunn..okurken bile fenalık geldi bana..sen bu merkezlerin hepsinde tüp bebek yaptırdınmı?bukadar ayrıntılı bilgiye nasıl sahip oldun merak ettim..allahtan benim gittiğim merkez yok burada yoksa daha tedavi başlamadan moralim bozulurdu..ya dört dörtlük merkeze daha pek rastlamadım bende..benim gittiğim merkezdede hoşuma gitmeyen şeyler var.doktor çok soğuk ilgisiz..hemşireler bile daha ilgili.doktor çok yoğun vs. ama başka şeyleri iyi diye tercih etmiştim..hakkımızda hayırlısı sonuçta veren rabbim.dualarımızı eksik etmeyelim de hayırlısıysa olsun zaten

Arkadaşlar kendim çok sıkıntı çektim, birtek yorum bulmak için saatlerce araştırdım ancak bulamadım ve hatalar yaptım şimdi biliyorum ve size yazıyorum umarım işinize yarar

Erkek infertilitesinde Ankarada en iyi doktor Kaan Aydos ankara üniversitesi tıp fak. hocasıdır. Salı perşembe ameliyat cuma vizite günüdür kendisine ulaşmak oldukça zordur öğleden sonra 4 5 gibi muayenehanesinde oluyor, yapılan tahlil ve analizler çoğunlukla ya kaybolmakta ya sadece kaan hoca ulaşabilmektedir takip etmezseniz dosyanız dahi kaybolabilir

Merkez olarak HRS ve Recai Pabuççunun merkezinde IMSI var İstanbulda Memorial ımsı kullanıyor.
Ancak Imsı ile spermlerin en düzgün olanı seçilsede baş boyun anomalisi en az olan üzerinde deformasyon olmayan eğer sizin spermlerinizde dna hasarı varsa fragmantasyon yüksekse imsi de bir işe yaramıyor çünkü dna hasarı çekirdekte olan birşey değil imsi hiçbir cihaz bunu göremz ancak embriyonuza biyopsi yapılırsa yani PGT o zaman sağlıklı olup olmadığı transfer edilip edilemeyeceğine karar verilir bu da oldukça pahalı bir yöntem ve güvenilirliği tartışılıyor (embriyoda hücre çalındıpı için)
Hrs çok çok pahalı tarık hoca belden aşağısı felçli hiç cinsel hayatı olmayan gazilere dahi tüp bebek yaptığını söylüyor diğer doktor pabucçu hakkında da gidenler şikayetçi

Anatolia Para tuzağı zaten hastane gibi tüm anadoludan ankara çevresinden gelenler orada kalabalık ve hastaya ilgi hiç yok araştırma asla yapmıyorlar ilk görüşme bile 270 tl

Maya: ucuz parayı hiç dert etmiyorlar çalışanları çok iyi temiz insanlar ama doktor yok! evet bir yakınım 46 yaşında menapoza 1 kala orada hamile kaldı ama bana inanın orada doktor yok, asla tavsiye etmiyorum. başarısız olduğunda yine yaparız ne olacak bu bir savaş denemekten başka çare yok yaklaşımı var

gürgan klinik. aynı şekilde paragöz bir yer, profunu görmek mümkün değil soğuk bir hanım var orada bir muayeneye için 270 sperm testi için 230 tl bayılıyorsunuz ve size tüp bebek demek illa eve bebekle dönmek demek değildir diyorlar doktoru bu kadar umutsuzken hasta danışmanı 000 sizin %75-80 olur diyor komedi

Fatih üniversitesi hastanesi, profu nilgün hanım sakin buz kesmiş bir doktor yanında öğrencileri muayene ve tüp bebek yapıyor tamamen ders amaçlı denek oluyorsunuz fare gibi

Güven hastanesi: genart dan gitme bir akıllı doktorları var aancak yine çok pahalı sskyla anlaşmalarıda yok

Zekai tahir ve cebeci tıp fakiltelerinde tüp bebek yaptıranları da Allah kayırsın görevlilere bir soru sorduğpunuzda hakaret etmişsiniz gibi bakıyorlar ilgi alaka sıfır dosyalarınız kayboluyor doktorlar hep yeni mezun evet pek çok insan var mecburen oaralara giden insanlar ne yapabilir ki her defasında milyar kim dökebilir bu işe. emin olun oralarda çocuk sahibi olanlara doktor hiç birşey yapmamıştır zaten olacaktır.

ve tüm özel kliniklerde bu işi para ve yeni müşteri için yapan yerler. ne yazık ki tüp bebek pazarı tamamen kötülüğün düzenbazlığın eli altında ve bu pazardan hep sepetiniz boş ayrılıyorsunuz

bana inanın ki çocuğu olanlar tüp bebek yüzünden değil Allah ya da doğa her neye inanıyorsanız o istediği için olmuştur,

bilgilerinize

cnm herşey takdir ilahi zaten.Allah vicdanlı Allah korkusu olan doktorlarla karşılaştırsın inşallah.çok şükür ben doktorumdan memnunum.:nazar:

nilalp merhaba, doğru doluyum ve çok araştırıp kimseden yardım alamayıp hatalar yaptığım için pişmanım şimdi paylaşıyorum inanın tek amacım sayfaları okuyanlara yardımcı olabilmek bu merkezlerden maya da fatih hastanesinde denemelerim var gürganda sperm dna analizlerim ve muayenelerim anatolia ve hrs ile raporları tahlilleri göstererek görüşmelerim var genartla yeni görüşüyorum diğerleri arkadaşlarımdan bildiklerim

ilgilenirseniz;

yeni araştırmalarım da var

1- Gittiğim tüp bebek merkezlerinden genart doktoru açık seçik söyledi ki tek embriyo ile gebelik şansı %20den fazla olamaz bu da normalde sağlıklı bir insanın bir aydaki gebe kalma oranı bu oran 6 ay sonunda ancak %80lere çıkabiliyor

2-tüp bebeğe başvuran her 10 kadından 5i tutmuyor diğer 5 tanesinin ise 3ü düşükle sonuçlanıyor eve bebek götürebilme oranı ancak 10 da 2 bebek

3- erkek infertilitesinde; baba olma şansı her kısır erkekten ancak %12 si ve 4 YIL içinde çocuk sahibi olabiliyor (Kaan hoca ve bazı çalıştığı doktorların tez çalışmaları arasında buldum)

4- size gittiğiniz merkezde 1. kalite 8 hücreli embriyo oluşup transferiniz gerçekleştiğinde başarısız olma sebebiniz anne rahminde bir sorun olmaması halinde embriyonun gerçekte 1. kalite olmamasıdır
embriyo görüntüsü mikroskopta yada imsi de 1. kalite olabilir ancak çekirdek yani sperm ve anne yumurtasının çekirdek dnası hasarlı olduğu müddetçe embriyo yaşamayacaktır

5- Yaşayıp tutan embriyolar ister tüp ister normal yolla gebelik sağlanmış olsun doğum anomalisi yani sakatlık riski altındadır, bu sebepledir ki doğa bu embriyoları elemekte dünyaya gelmelerine engel olmaktadır, doğanlar ise günümüzde Allahın takdiri olarak yorumlanmaktadır, henüz çaresi bulunamadığından dolayı

6- kadında rahim ve yumurta varsa kısırlık sebepleri her halukarda çözümlenebilmektedir tek sorun yaş sınırıdır. Miyomlar, kist ve polipler pkolar rahim duvarı sorunları laparaskopi histereskopi veya ilaç tedavisiyle onarılabiliyor ancak erkek infertilitesi ne yazık ki bir yere kadar tedavi edilebiliyor. Özellikle tüp bebek yaptıran hastalarda başarısızlık her iki taraftada sorun varsa özellikle ağır erkek kısırlığı durumunda artıyor

7- Yeni bir teze göre erkek azospermi olmasa bile normal sperm çıkışı varsa dahi tüp bebek yumurta toplama aşamasında tesa yöntemi ile sperm alınıp embriyo oluşturulursa başarı şansı artıyor spermler testiste iken daha az zarar görüyorlar özellikle nedeni belirlenemeyen kısırlık ve başarısız tüp bebek denemelerinden sonra bu öneriliyor

8- Tüp bebekte transfer öncesi pgt yapılırsa embriyonun tutunma şansı belirleniyor bunun için 7 embriyo ve üzeri elinizde malzeme olmalı deniyor. Bunun tek faydası 15 gün boyunca beklememek embriyo kötü ise zaten transfer iptal oluyor

bilgilerinizeee

nilalp merhaba, doğru doluyum ve çok araştırıp kimseden yardım alamayıp hatalar yaptığım için pişmanım şimdi paylaşıyorum inanın tek amacım sayfaları okuyanlara yardımcı olabilmek bu merkezlerden maya da fatih hastanesinde denemelerim var gürganda sperm dna analizlerim ve muayenelerim anatolia ve hrs ile raporları tahlilleri göstererek görüşmelerim var genartla yeni görüşüyorum diğerleri arkadaşlarımdan bildiklerim

ilgilenirseniz;

yeni araştırmalarım da var

1- Gittiğim tüp bebek merkezlerinden genart doktoru açık seçik söyledi ki tek embriyo ile gebelik şansı %20den fazla olamaz bu da normalde sağlıklı bir insanın bir aydaki gebe kalma oranı bu oran 6 ay sonunda ancak %80lere çıkabiliyor

2-tüp bebeğe başvuran her 10 kadından 5i tutmuyor diğer 5 tanesinin ise 3ü düşükle sonuçlanıyor eve bebek götürebilme oranı ancak 10 da 2 bebek

3- erkek infertilitesinde; baba olma şansı her kısır erkekten ancak %12 si ve 4 YIL içinde çocuk sahibi olabiliyor (Kaan hoca ve bazı çalıştığı doktorların tez çalışmaları arasında buldum)

4- size gittiğiniz merkezde 1. kalite 8 hücreli embriyo oluşup transferiniz gerçekleştiğinde başarısız olma sebebiniz anne rahminde bir sorun olmaması halinde embriyonun gerçekte 1. kalite olmamasıdır
embriyo görüntüsü mikroskopta yada imsi de 1. kalite olabilir ancak çekirdek yani sperm ve anne yumurtasının çekirdek dnası hasarlı olduğu müddetçe embriyo yaşamayacaktır

5- Yaşayıp tutan embriyolar ister tüp ister normal yolla gebelik sağlanmış olsun doğum anomalisi yani sakatlık riski altındadır, bu sebepledir ki doğa bu embriyoları elemekte dünyaya gelmelerine engel olmaktadır, doğanlar ise günümüzde Allahın takdiri olarak yorumlanmaktadır, henüz çaresi bulunamadığından dolayı

6- kadında rahim ve yumurta varsa kısırlık sebepleri her halukarda çözümlenebilmektedir tek sorun yaş sınırıdır. Miyomlar, kist ve polipler pkolar rahim duvarı sorunları laparaskopi histereskopi veya ilaç tedavisiyle onarılabiliyor ancak erkek infertilitesi ne yazık ki bir yere kadar tedavi edilebiliyor. Özellikle tüp bebek yaptıran hastalarda başarısızlık her iki taraftada sorun varsa özellikle ağır erkek kısırlığı durumunda artıyor

7- Yeni bir teze göre erkek azospermi olmasa bile normal sperm çıkışı varsa dahi tüp bebek yumurta toplama aşamasında tesa yöntemi ile sperm alınıp embriyo oluşturulursa başarı şansı artıyor spermler testiste iken daha az zarar görüyorlar özellikle nedeni belirlenemeyen kısırlık ve başarısız tüp bebek denemelerinden sonra bu öneriliyor

8- Tüp bebekte transfer öncesi pgt yapılırsa embriyonun tutunma şansı belirleniyor bunun için 7 embriyo ve üzeri elinizde malzeme olmalı deniyor. Bunun tek faydası 15 gün boyunca beklememek embriyo kötü ise zaten transfer iptal oluyor

bilgilerinizeee

arkadaşlar merhaba,öncelikle bılgılerınız paylaştıgınız için teeşekkür ederim. ben 28 eşim 33 yaşında. ve eşimin sperm sayısı oldukça düşük (nadiren sperm hücresi görüldü) tüp bebek için memoriali düşünüyoruz.buranın fiatlaır hakkında bilgisi olan varmı? ayrıca tüp bebek yapılırken erkek doktormu gelıyor. yani bayan doktor isteğimiz oldugunda,hiçbirşekilde erkek doktoruna görünemememiz gibi birşey olabilirmi ? belki içinizden biz ne haldeyiz,erkek kadın düşünen mi var diyen olmuştur ama harama bulaşmadan,yavrumuzu kucagımıza almak ısıtyoruz hayrılsıyla ınş.

arkadaşlar merhaba,öncelikle bılgılerınız paylaştıgınız için teeşekkür ederim. ben 28 eşim 33 yaşında. ve eşimin sperm sayısı oldukça düşük (nadiren sperm hücresi görüldü) tüp bebek için memoriali düşünüyoruz.buranın fiatlaır hakkında bilgisi olan varmı? ayrıca tüp bebek yapılırken erkek doktormu gelıyor. yani bayan doktor isteğimiz oldugunda,hiçbirşekilde erkek doktoruna görünemememiz gibi birşey olabilirmi ? belki içinizden biz ne haldeyiz,erkek kadın düşünen mi var diyen olmuştur ama harama bulaşmadan,yavrumuzu kucagımıza almak ısıtyoruz hayrılsıyla ınş.

öncelikle yaşınız genç bu bulunmaz bir şans iyi değerlendirmenizi öneririm, tüp bebek için memorial iyi seçim özellikle imsi tekniğini mutlaka kullandırın en iyi spermin seçilmesi yöntemidir bazı doktorlar ısrarla görüntü değil spermin çekirdek dna yapısının iyi olması gerektiğini söyleselerde bunun için şu anda yapılabilen pek birşey yok memorial dan 4000-5000 tlnin altında bir ücretle çıkamazsınız ancak semra hoca var tüp bebek ünitesi sorumlusu özellikle kadın doktor arıyorsanız iyi bir profesör sitelerine girip bakabilirsiniz
tüp bebek çok zorlu bir süreç sağlam bünyede ve psikolojide olmanız şart erkek doktorla elbette daha zor semra hoca herzaman takip yapmasa dahi ekibinde kadın doktor var sanıyorum olmasa da çok dert etmeyin kendisinden talep edin tüm işlemleri, bu hakkınız
bende erkek doktor için daha eşim bile beni bu vaziyette görmemişti diye ağlamıştım

size önerim madem sperm hücreleriniz çok az önce bir iyi üroloğa gitmeniz bu şekilde direkt tüp bebek başaraı şansınız çok az sizi üzmek istemem ama önce eşinizdeki sorun tam belirlenmeli gerekirse tıbbi ilaçlar (klomen ve birtakım ilaçlar) ve mutlaka proxeed plus vitamin kullanmalı bakın keçiboynuzu kürü 6 ayda çok iyi sonuçlar veriyor sonrasında her akşam havuç suyu kürü bunlar saraçoğlunun kürleri bunun yanı sıra günde 2 çinko 220 mg lik mutlaka C vitamini evicap e vitamini 400 mg kullanmalı ek olarak larginin , korean ginseng, omega3, selenyum destek vitaminleri öneriliyor
2 milyondan 76 milyona topiğini takip edin ortalardan itibaren okumaya çalışın doğal yolla gebe kalanlar var

sperm parametreleriniz düzelince eğer eşinize ameliyat da gerekmiyorsa (varikosel için) sizde de bir sorun kesinlikle yoksa, memorial iyi seçim imsi ile başarırsınız olmazsa da üzülmeyin bir sonrakinde PGT yöntemi denersiniz
kendinize en az 6 ay ve en geç 2 sene mühlet verin, sağlıkla kalın inşallah

ne güzel yazmışsınız her şeyi.zaman geçtikçe uzmanlaşıyoruz ne yazıkki.ben 4 denemeden sonra kendimi bitik hissediyorum.4 denemede nerdeyse 4hastane değiştrdm ama hiçbirine tekrar gitmek isterim diyemiyorm.hem paralarımız hem de hayallerimiz yavaş yavaş gitti.daha 29 yaşındayım ama yumurta sayım gün geçtikçe düşmekte.oysa annem otuzlu yaşlarda doğurmuş kardeşimi.bende sorun yok diye biliyorduk ama bende de sorunlar oluşmakta artık.
aslında biz eşimde çok ağır erkek infertilitesi var diye tüp bebeğe aşlamıştık.hatta 2.denemede ikiz gebeliğim bile oluştu.3 ay taşıdıktan sonra birden birinin kesesi açıldı ve beraberce gittiler. sonra her şey dahada kötüleşmeye başladı.eşim sigarayı bıraktı.daha doğal beslenmeye başladı ama bu sefer gittiğimizde hiç canlı sperm yoktu.ve tedaviye başlamadan sperm testi bile yapılmadı.tedavi içndeyken öğrendik.ben iğneleri kullanmaya başlamıştm bile.bu seferde teseye gidildi.şansa bak ki tesede de yoktu.oysa 3 gün önceki sperm tahlilindeki spermler olsa bile yetecekti.sonra dedilerki arka arkaya tahlil yapıp bulduklarımızı donduralım.neden tedavinin başında önlem alınmaz ki. yani inanın artık bize para olarak bakıldığına inanıyorm.allah herkesin yardımcısı olsun. nerdeyse bütün arkadaşlarımın ikinci çocuğu olacak .ben onlara çok farklı bir şeymiş gibi bakıyorm ve hiç ulaşamayacağımı düşünüyorum.ne kadar kendime teselli versemde gün geçtikçe içime daha da oturuyor................

ne güzel yazmışsınız her şeyi.zaman geçtikçe uzmanlaşıyoruz ne yazıkki.ben 4 denemeden sonra kendimi bitik hissediyorum.4 denemede nerdeyse 4hastane değiştrdm ama hiçbirine tekrar gitmek isterim diyemiyorm.hem paralarımız hem de hayallerimiz yavaş yavaş gitti.daha 29 yaşındayım ama yumurta sayım gün geçtikçe düşmekte.oysa annem otuzlu yaşlarda doğurmuş kardeşimi.bende sorun yok diye biliyorduk ama bende de sorunlar oluşmakta artık.
aslında biz eşimde çok ağır erkek infertilitesi var diye tüp bebeğe aşlamıştık.hatta 2.denemede ikiz gebeliğim bile oluştu.3 ay taşıdıktan sonra birden birinin kesesi açıldı ve beraberce gittiler. sonra her şey dahada kötüleşmeye başladı.eşim sigarayı bıraktı.daha doğal beslenmeye başladı ama bu sefer gittiğimizde hiç canlı sperm yoktu.ve tedaviye başlamadan sperm testi bile yapılmadı.tedavi içndeyken öğrendik.ben iğneleri kullanmaya başlamıştm bile.bu seferde teseye gidildi.şansa bak ki tesede de yoktu.oysa 3 gün önceki sperm tahlilindeki spermler olsa bile yetecekti.sonra dedilerki arka arkaya tahlil yapıp bulduklarımızı donduralım.neden tedavinin başında önlem alınmaz ki. yani inanın artık bize para olarak bakıldığına inanıyorm.allah herkesin yardımcısı olsun. nerdeyse bütün arkadaşlarımın ikinci çocuğu olacak .ben onlara çok farklı bir şeymiş gibi bakıyorm ve hiç ulaşamayacağımı düşünüyorum.ne kadar kendime teselli versemde gün geçtikçe içime daha da oturuyor................

üzüntüyle okudum yazdıklarını ne kadar haklısın hele ki 4 denemeden sonra ben bir aşılama 2 tüp bebekle maddi manevi iflas etmiş haldeyim, ben bir türlü zamanına karar veremiyorum doktor seçemiyorum ankarada görüşmediğim doktor kalmadı istanbulla bile telefonlardayım eşim başka şehre asla gitmez yaşlarımız çok fazla 34/42 doktor tüp diye tutturuyor vakit geçiyormuş
ilk 2 yıl normal yolla olur dediler sebepsiz kısırlıktı sonra anladık ki eşimin sperm dna larında hasar var bunu ankara üniversitesi tıp fakültesi prof. u kaan aydos keşfetti, biz özelde de ayrıca bu testi yaptırdık

işin nihayeti size birkaç önerim var kabul ederseniz
-1 ve en önemlisi yaşınız genç, yumurtalarınız azalsa bile yaşları genç bu çook ve çok önemli inanın ayrıca fshını düşük tutacak kürlere başlayabilirsin(aslanpençesi, hayıt otu gibi ve tabi soğan kürü kesinlikle öneririm)
-her ikinizde sigarayı unutun mutlaka ve mutlaka folik asit ve mümkünse selenyum veya e vitamini kullanın
-eşinin fsh tedavisi olması gerekebilir , kaan hocaya maille olsa bile başvurun yardım ediyor klomen veya gerikirse iğne tedavisi verecektir size
-eşin mutlaka ısırgan tohumu, bal-polen karışımı (hakiki doğal olmalıdır) - e vitamini ve çinko almak zorundadır , bu saydıklarım sperm yapımını sağlıyor
-bunların yanında proxeed plus diye bir vitamin var ki biraz pahalı onu hocaya danışıp kullanabilirsiniz
-eşin bol bol nohut yemeli hergün mutlaka havuç suyu içmeli fındık ceviz yemeli ve mümkünse saraçoğlunun keçiboynuzu kürünüde en az 3-6 ay uygulayın (havuç ve keçiboynuzu kürleri aynı anda uygulanamıyor dikkat edin)
-eşin dar sıkı iççamaşırı giymesin çok sıcak suyla yıkanmasın, kırmızı et yemesin çay kahve içmesin
ksaydos@tr.net kaan hocanın mail adresi tahlillerinizi yazın yardım isteyin veya muayenehanesinden randevu alın azospermide başarılıdır kendisi en azından yol gösterir
eşin tedavi olmazsa ne kadar tüp bebek yapsanız işe yaramayacak önce sorun giderilmeli kayıp bebeklerin için çok üzgünüm onlar cennetteler ve sana geri dönmeyi bekliyorlar sakın vazgeçme

2 milyondan 76 milyona topiğini baştan okumaya çalış, ne mucize hamileler var inanamazsın umutlu olmanı rica ediyorum, sevgiler

merhaba benim eşimde sperm sayısı sıfırdı.bendede tüplerde alındı ve bir sürü sorun vardı hamileyim hala sorunlarla uğraşıyorum.ilk deneme kimyasal 2. dondurulmuş tuttu.Allhaın işiyle doktorun kabiliyeti merkezin güvenilir olması bir araya geldi anlıycan Allah ol dedi.kimisi ilkinde kimisi 5. de tutturuyo.En önemlisi kucana alıyomusun o önemli tutması işin en kolayı.

canım hangi hastanede tedavi gördün bilgi verirmisin.???

merhaba nil alp
bende burda yazılanları okudum bu iş hakkaden iç karartıcı zorlu bir süreç tabi birde nasip işi
sana moral olması için yazıyorum ben 31 yaşında erkek infert.(eşimde hareketli spremler azdı)yüzünden tüp bebek yapdım 1 denemede tuttu şimdi 15 aylık dünya tatlısı ve yaramazı (Allahıma binlerce şükürler olsun ki) bir oğluşum var Rabbim tüm isdeyenlere nasip etsin

bilgilerinize

canım yazdıklarında haklısın.ama umutsuzluğa düşmemek lazım dediğin hastanelerin hepsini bende araştırdım.üniversite hastanesi olsun dedim sonunda ama nilgün hanımdan pek memnun kalmadım.en iyisi devlet dedim zekai tahire gittik eşimle ama dediğin gibi okadarda ilgisiz değiller.sen hakkını aramazsan heryerde aynı şekilde karşılanırsın.ben ultrason odası hakkında bir şikayette bulundum internet üzerinden okadar çabuk ilgilendilerki ve tedavim boyunca hemşireler olsun doktorlar olsun hepsi çok ilgiliydi.herkeze karşı belki öyle ilgili olamayabilirler düşünsene konuşmayı bilmeyen insan gidiyor hemşire 50 kere anlatmak zorunda kalıyor onlarda insan inan ben memnun kaldım ilk seferde tutundu bebeğim çok şükür.tabiki Allahın izniyle Allah nasip etmedikten sonra istediğin kadar uğraş

arkadaşlar eşimde sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu var...doğal yolla ve aşılama olmazmış.o nedenle tüp bebeğe başlıyoruz...ilk denemem olduğundan tutarmı tutmaz mı bilmiyorum...erkek kısırlığında ilk denemede hamile kalan varmı? Yada doktorlar % kaç şans veriyorlar?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:KK71::KK71::KK71:

merhaba arkadaşım.bende 2 defa tüp bebek denemesi yaptım ama maalesef olmadı.ilkini ocak27 ikincisinide 30 mayısta yapmışyık daha yeni yani.benimde eşimde problem sper sayısı düşük yani azosperm diyolarya o işte ama spermi var yani.hiç olmayanlarda bile ameliyatla buluyolarmış .morfoloji bozukluğu nedir anlayamadım benim eşimdede kromozom anomalisi varmış yani genetik test yaptırdık kromozomlardan bi tanesinde delosyon saptanmamış aynı şeyler mi acaba merak ediyorum.siz genetik test yaptırdınız mı?birde pgt yapılacak mı size embriyo oluşursa?tekrar bana dönersenn sevinirim arkadaşım.umarım herşey gönlünce olur.rabbim inşallah hepimize bebişlerimizi nasip eder,bizede o duyguyu tattırır.nerede tedavi görüyosun yazarsan sevinirim.:KK43::KK43::KK43:

merhaba arkadaşım.bende 2 defa tüp bebek denemesi yaptım ama maalesef olmadı.ilkini ocak27 ikincisinide 30 mayısta yapmışyık daha yeni yani.benimde eşimde problem sper sayısı düşük yani azosperm diyolarya o işte ama spermi var yani.hiç olmayanlarda bile ameliyatla buluyolarmış .morfoloji bozukluğu nedir anlayamadım benim eşimdede kromozom anomalisi varmış yani genetik test yaptırdık kromozomlardan bi tanesinde delosyon saptanmamış aynı şeyler mi acaba merak ediyorum.siz genetik test yaptırdınız mı?birde pgt yapılacak mı size embriyo oluşursa?tekrar bana dönersenn sevinirim arkadaşım.umarım herşey gönlünce olur.rabbim inşallah hepimize bebişlerimizi nasip eder,bizede o duyguyu tattırır.nerede tedavi görüyosun yazarsan sevinirim.:KK43::KK43::KK43:

merhaba morfolojisi yapısal bozukluk demek.bizim genetik olarak incelenmedi.eşimde sperm azlığı var ve morfolojisi bozuk..spermlerinde baş anormalisi var..pgt yapılmıycak genetika raştırması yapılmadığından...buarada ben izmirde smyrna artta görüyorum tedavi.umarım sizinde gönlünüzce olur herşey

kızlar günaydın. tüp bebek yaptıranlar veya aşılama yaptıranlar maliyeti ne kadar tutuyor bilgi vermeniz mümkünmü ??????????

kızlar günaydın. tüp bebek yaptıranlar veya aşılama yaptıranlar maliyeti ne kadar tutuyor bilgi vermeniz mümkünmü ??????????

arkadaşım önce ALLAHIM YOLUNU AÇIK ETSİN..ben ilk tedavimde raporla yaptırdım sadece iğnelerime 300 küsur bir para vermiştim,devlete vermemiştim..ama şimdi devletete o kadar bi meblağ verilıyorumuş,sonuç negatif.2 denemem raporsuz ve umut tüp bebekte.paket tedavi var 5000tl verdim.içinde tedavi için verilen iğneler,yapılan vajınal muayene,yumurta toplama işlemi,dölleme ve döllerken kullanılan her türlü teknoloji dahil,(pgt hariç onun için yanlış hatırlamıyorsam 2000tl idi)ve transfer.bunun dışında verilen ilaçlar var vitamin,progestron hormonu falan onlar cebinden yada yazdırabilirsin,ama devletteki doktorlar zorluk çıkarıoyr biraz.yani arkadaşım 7-8 bini cebine koyarsan rahat olur kafan..bu arada bizim erkek infertiletisi olduğu için bide tese ameliyatı olma ihtimalı var oda 1750.ama eşim olmadı şükürler olsun.ve sonuç ŞU AN HAMİLEYİM 4 HAFTA 5 GÜN OLDU.:nazar:şiddetle tavsiye ederim arkadaşım umut tüp bebeği,gerçekten çok başarılılar..yani öylesine yapmıyorlar bişeyleri sadece para gözüyle bakmıyor hastasına..üstelik çok güler yüzlüler,bu süreçte morel çok önemli..

merhabalar benim eşimde de sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu vardı. bize de tüp bebek dediler ilk denememizde oldu şimdi 2 yaşında bi kızımız var. Allah her isteyeni çocuk sahibi yapsın arkadaşlar..

sayı ve morfoloji sorunumuz vardı bizimde
ilk denemede tuttu çok şükür şimdi 7 haftalık hamileyim
tedavin hakkında hayırlı olsun

Selam canim
Öncelikle Rabbim tum isteyenlere hayirli salih evlatlar versin insallahhhh Önemli olan Rabbimin istemesi yeterki ol desin yeterki istesin nasip kimet isi Yuce yaradanim ne zaman nasip ettiyse gelecek insallahhh mesela bizim 7. denemede yani migro tedavimde oldu benim esimin spermi hic yoktu yani azo spermiydi dr lar asla cocugunuz olmaz demislerdi birde benim yumurta rezervim bitmisti ve tam 20 yilimi verdim bu ugurda bakiyorsun sebebsiz infertile kadin ve erkekte hic bir problem yok genede olmuyor tupde deneseler diyecegim Rabbim hakkimizda hayirlisini nasip etsin insallah sizinde ilk denemede olur canim.
Rabbim kimseyi bu dertle imtehan etmesin cektigim icin coook iyi biliyorum.
Yasin kac?
Esinin yasi kac?
Mevlam insallah ilk denemende melegini nasip eder canim Rabbim aratmasin her daim duamdasiniz sevgiler h.k:KK16:

aslında biz eşimde çok ağır erkek infertilitesi var diye tüp bebeğe aşlamıştık.hatta 2.denemede ikiz gebeliğim bile oluştu.3 ay taşıdıktan sonra birden birinin kesesi açıldı ve beraberce gittiler. sonra her şey dahada kötüleşmeye başladı.eşim sigarayı bıraktı.daha doğal beslenmeye başladı ama bu sefer gittiğimizde hiç canlı sperm yoktu.ve tedaviye başlamadan sperm testi bile yapılmadı.tedavi içndeyken öğrendik.ben iğneleri kullanmaya başlamıştm bile.bu seferde teseye gidildi.şansa bak ki tesede de yoktu.oysa 3 gün önceki sperm tahlilindeki spermler olsa bile yetecekti.sonra dedilerki arka arkaya tahlil yapıp bulduklarımızı donduralım.neden tedavinin başında önlem alınmaz ki. yani inanın artık bize para olarak bakıldığına inanıyorm.allah herkesin yardımcısı olsun. nerdeyse bütün arkadaşlarımın ikinci çocuğu olacak .ben onlara çok farklı bir şeymiş gibi bakıyorm ve hiç ulaşamayacağımı düşünüyorum.ne kadar kendime teselli versemde gün geçtikçe içime daha da oturuyor................[/QUOTE

herkese merhaba
benimde eşimde morfoloji %0 %1 çıktı 2,5 aydır kaan hocanın kontrolünde klomen kullanıyor. bu ay iğne tedavisine geçecek. ben bu arada 2 aşılama geçirdim. bizde sayı hareket ortalama bir değerde ama morfoloji tek başına bi der. şimdi ankara 1. tercihim olmakla beraber erkek infertilitesinde en başarılı tüp bebek merkezi neresi. tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum. önümüzdeki ay yapılacak. ben şuanda başkent üni. hastanesi ve maya ile görüştüm.

bu sayfayı ben açmıştım şimdiartık tedavimin geri sayımı başladı.inşallah test tarihim geldiğinde bende yazarım ilkdenemede oldu diye...:KK49:

ayy çok şükür rabbime.inşş ilk denemede bende hamile kalırım sağlıklı bir şekilde...eşimin ilk testte sayısı 2milyon çıkmıştı ihtimal daha azdı morfolojisi baya bozuk die.ama sonra bitkisel kürler vs. ile sayısını 14milyona çıkınca tabi düzgün sperm sayısı da arttı çok şükür..doktorlarda daha umutlu konuştular...allah nasip ederde inş herşey güzel giderrr:KK66::KK66:
mrblar inş bebek sahibi olmussunuzdur bnm eşimin dperm sayısı 25 milyondan 2.5 milyona düştü dr klomen verdi eşime bnde k.bonuzu suyu filan içirdim 3 hft snr 1.5 milyona düşmüş siz ne uyguladınız bitkisel olarak 14 milyona cıkmıs

Ilk esimde agir sperm sorunlari var idi 4 deneme negatifti. Ikinci esimde de ne yazik ki agira yakin sperm sorunlari var idi ilk deneme pozitif. Kismet olursa haftaya kalp atislarini gorecegim. Umidinizi sakin yitirmeyin ben 12 sene sonra ilk defa hamile kaldim. Ilk iki denemem anatolia tup bebek merkezinde oldu sonraki denememim birisi ankara HRS de digeri memorial da. Bu hamile kaldigim denemem ise Bahceci tup bebek merkezinde. Bahcecinin farki hamile kalmam disinda insan faktorunu cok onemsiyorlar personel surekli guleryuzlu ve size bebek gibi davraniyor. Doktorum guvenc karlikaya idi kendisi yokken bana mustecep bey bakti. Bir daha denesem mustecep beye giderim. Guvenc bey hasta ile goz temasi bile kurmayan olumsuz cumleden baska birsey soylemeyen iyi bir doktor olmayi basarabilmis ancak hekim olamamis bir insan. Mustecep bey ise bildigimiz anadolu insani sicak kanli ve tum sorularinizi ictenlik ve samimiyetle cevaplayan sizi surekli gulumsetmeyi basaran bir hekim.

Son düzenleme:
X