Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

MERHABA KIZLAR,
kızım 1 yaşında ve hala emiyor , memesiz yaşayamacak gibi daha doğrusu sabah akşam ağzında ,tabi bende ne diyet yapabiliyorum ne de fırsat bulup spor
doğumda aldığım 10 kg fazlalık duruyo hala benimle beraber ... allahtan emzirdiğim için daha da kilo almıyorum...
emzirmeyi eğer kesmeyi başarablirsem diyet yapıp eski halime dönmem gerek :KK43:
kıyafet seçerken zorlanmak en kötüsü zaten :KK43::KK43::KK43:

MERHABA KIZLAR,
kızım 1 yaşında ve hala emiyor , memesiz yaşayamacak gibi daha doğrusu sabah akşam ağzında ,tabi bende ne diyet yapabiliyorum ne de fırsat bulup spor
doğumda aldığım 10 kg fazlalık duruyo hala benimle beraber ... allahtan emzirdiğim için daha da kilo almıyorum...
emzirmeyi eğer kesmeyi başarablirsem diyet yapıp eski halime dönmem gerek :KK43:
kıyafet seçerken zorlanmak en kötüsü zaten :KK43::KK43::KK43:

Hoşgeldin canım.İnşallah beraber şu kilolardan kurtuluruz. Kaç kilo olmak istiyorsun?

merhaba arkadaşlar. ömrünün hiç bir döneminde kilo sorunu yaşamamış biri olarak şu doğum sonu kilolarından nefret ediyorum:95:
55 kiloyla hamile kaldım. 68 ile doğurdum. şu an 60 kiloyum. doğum yapalı 1 ay oldu. biraz acele ediyorum galiba ama fazlalık olan 5 kiloyu veremediğim için üzülüyorum. kıyafetlerimde sıkıntı yaşıyorum. emzirdiğim için diyetde yapamıyorum. bakalım sonum ne olacak:KK30:

merhaba arkadaşlar. ömrünün hiç bir döneminde kilo sorunu yaşamamış biri olarak şu doğum sonu kilolarından nefret ediyorum:95:
55 kiloyla hamile kaldım. 68 ile doğurdum. şu an 60 kiloyum. doğum yapalı 1 ay oldu. biraz acele ediyorum galiba ama fazlalık olan 5 kiloyu veremediğim için üzülüyorum. kıyafetlerimde sıkıntı yaşıyorum. emzirdiğim için diyetde yapamıyorum. bakalım sonum ne olacak:KK30:

Onda ne var ki?gayet iyisin bence..57 ile hamile kaldım.83 ile doğum yaptım.şu an 72 de kaldım.görenler ikinci bebek mi içerde diyo göbek aynen devam yani.sadece beyaz ekmeği kıstım kepekle gidiyorum bakalım ne olacam..kıyafetlerim olmuyor hiç :KK19:

Selam bende 6 ağustosda doğum yaptım 65 ile kaldım 90 ile doğuma gittim şu an 79 kiloyum daha 14 kilom var bol su içiyorum rezene içiyorum günde iki kez yeşil çay içiyorum arada kaçamaklarım oluyor tabi inşallah işe başlamadan veririm(iz) 40ım çıksın spora başlayacağım başka önerisi olan var mı

Yeni arkadaşlar görmek çok güzel ama arkadaşlar siz daha yeni doğum yapmışsınız. Bu kadar kendinizi üzmeyin bence. Sadece burdaki birçok arkadaşın yaptığı gibi emziriyorum deyip bol bol yemeyin yeter.doğumdan sonra vücut kendini ancak toparlıyor. Spor yapmak iyi fikir yapabiliyorsanız eğer. Bu arada hoşgeldiniz...

hoşbuldum :KK8:
Süt olmayacak emziremicem diye korkuyorum yemeyi düzene sokmaya çalışıyorum..abur cuburu kestim,yararlı şeyler tüketmeye çalışıyorum..sporu hiç gözüm kesmiyor inanılmaz hantallaştım :KK20:

hoşbuldum :KK8:
Süt olmayacak emziremicem diye korkuyorum yemeyi düzene sokmaya çalışıyorum..abur cuburu kestim,yararlı şeyler tüketmeye çalışıyorum..sporu hiç gözüm kesmiyor inanılmaz hantallaştım :KK20:

Sakın sütüm olmayacak endişesine kapılma bu gerçekten olumsuz sonuçlar doğuruyor. Ben de aynı şekilde ilk zamanlar çok panik olmuştum. Sütüm gelsin diye yarım saatte bir sürahi şekerli su içtiğimi bilirim. Ama çok bi değişiklik olmamıştı. SAkin olup bebeğini sık sık emzirince süt kendiliğinden artıyor merak etme. Ve tabi süt olsun diye yediklerim bana kilo olarak geri döndü malesef :KK43:

Merhaba arkadaslar bende dogum yapali 3 hafta oldu 56 kiloyla hamile kaldim 83 kiloyla dogum yaptim su anda 66 kiloyum emziriyorum diyet yapmiyorum 17 kilom giti sukur tabikide bende eski kiloma geri donmek istiyorum ama diyet yapmadan.Benim yaptigim sey aburcubur yememek yersemde dikkatli yemek tarcin cubugunu kaynatip iciyorum seker krizlerimi kesiyor.Keske soyle mucize bisey olsa dimi ama ilk 4 ayda hemen kilo gitmezmis vucut yakmazmis kilolari sut icin rezervede bekletirmis takmayalim kafamiza sonra sonra vericez ins.Ben iki dogum yaptim hep 25 kilonun uzerinde kilo aldim hepside 4.aydan sonra yavas yavas gittii.Bundada ins gider

canım çörekotunu denemek istiyorum , üzerine su içmeden çok acı olur sanırım , ağzında ne kadar çiğniyorsun yani süre olarak bunu bir ölçerek söyleyebilirmisin kaç saniye yani , birde üzerine su içiyormusun , şimdiden çok tşk ederim

biz 2 kardeşiz. aramızda 2.5 yaş var. annem abimi 1.5, beni 1 yıl emzirmiş. bir deri bir kemik kalmış. o zamanlar abur cubur yaygın olmadığı için (köy öğretmeni nerden bulsun abur cuburu) kendiliğinden zayıflamış.

biz abur cubur satın almamak, evde varsa yememek için irade savaşı veriyoruz ve çoğu zaman yeniliyoruz:KK43: bir de eşiniz zayıf ve sürekli tatlı yiyen biriyse, benimki gibi, yandınız :KK5:

canım çörekotunu denemek istiyorum , üzerine su içmeden çok acı olur sanırım , ağzında ne kadar çiğniyorsun yani süre olarak bunu bir ölçerek söyleyebilirmisin kaç saniye yani , birde üzerine su içiyormusun , şimdiden çok tşk ederim
ben çörek otunu ağzıma alıp 1-2 dk çiğniyorum ama yutmdadan.zaten tükrük salgısıyla oacı tat gidiyor.sonra yutuyorum.yarım bardak su içiyorum üstüne.

biz 2 kardeşiz. aramızda 2.5 yaş var. annem abimi 1.5, beni 1 yıl emzirmiş. bir deri bir kemik kalmış. o zamanlar abur cubur yaygın olmadığı için (köy öğretmeni nerden bulsun abur cuburu) kendiliğinden zayıflamış.

biz abur cubur satın almamak, evde varsa yememek için irade savaşı veriyoruz ve çoğu zaman yeniliyoruz:KK43: bir de eşiniz zayıf ve sürekli tatlı yiyen biriyse, benimki gibi, yandınız :KK5:

Benim annem de üç çocukla yalnız kaldığında ( babam yurt dışındaydı) koşuşturmaktan ve sıkıntıdan çok zayıfladığını anlatır.Çektiği sıkıntıları da anlatır tabi kilo vermesini de ona bağlar. Galiba rahat yaşıyoruz çooook şükür ki.

Bu arada benim eşim de evlendiğimzden beri en zayıf haline indi beni sinir ediyor. Evlendiğimizin ilk zamanlarında aramızda 40 kilo vardı. Fark azaldıkça o mutlu oluyor ama ben :KK43: ve :KK4:

ben çörekotuna başladım ama öğünlerim düzenli olmadığı için , yani oturup üç öğün yiyemiyorum çoğu kez , mesela bir parça et yiyorum aradan 2 saat geçiyor bir elma falan iki çocukla kendime yemeğe vaktim yok akşam oldu bugün 1 kez çörekotu yiyebilmişim .
yakınıma bir zayıflama merkezi açıldı , 5 seans ozon sauna terapi aldım, bayramdan sonra başlıyorum , 5 seans 2 hafta sürecek , kilo olarak düşmeyi değil ama ölçü bazında (cm olarak) inceltmeyi garanti ediyor , doğum sonrası toparlanma için özel olarak tavsiye ediliyor . sonucu sizlere yazarım cuma günü ölçümlerim yapılacak sonucu merak ediyorum işe yararsa devam edicem

bu arada herkese iyi bayramlar

X