Çocuk Hastalıkları bebekte antibiyotik(amoklavin) kullanımı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gulnur7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
147
0
arkadaşlar benim kızım 4,5 aylık vede pztesi birden öksürmeye başladı
bugünde burnu tıkandı dr a götürdük
amoklavin antibiyotik ve balgam sökücü verdi
bebeğine amoklavin kullanan var mı?
reçetesine baktım penisilin içeriyor
daha çok küçük olduğu için canım sıkıldı antibiyotik kullanmam doğrumu?:KK59:
nasıl böyle oldu anlamadım:KK43:

Öncelikle geçmiş olsun diyor.
Ben doktorunun verdiğini tartışacak değilim ama burnu tıklanıklı ve öksürük için pek antibiyotik verilmiyor.
Neden verdiğini anlamış değilim, bir yerine enfeksiyon mu gördü acaba?
Sen neden antibiyotik verdiğini sormadın mı?
Eğer antibiyotiğe başladıysa artık devam et, eğer başlamadıysan bence başka bir doktora danış.
Eğer antibiyotik vermeye başladıysan (sanırım bebeğine ilk kez antibiyotik veriyorsun), ara sıra bebeğinin vucudunu kontrol et. Eğer kırmızı döküntüler varsa ilaçını hemen kes. Demek ki bebeğin penisiline karşı alerjisi var.
Bebeğin penisiline karşı alerjisi varsa korkma. Verdiğin penisilin suspansyon olduğu için sadece dökünüsü yapacak. Enjeksiyon olsaydı ozaman problem olurdu.
Eğer antibiyotiği başladıysan mutlaka bitir ama. Yetersiz doz olarak verilen antibiyotiğini aşı etkisi yaratıyor. Yani başka zaman o gruptaki antibiyotikler verilirse, hiç etki vermez.
Sonuç olarak, panik yapma. Eğer için rahat değilse başka bir doktora git, bence.

Öncelikle geçmiş olsun diyor.
Ben doktorunun verdiğini tartışacak değilim ama burnu tıklanıklı ve öksürük için pek antibiyotik verilmiyor.
Neden verdiğini anlamış değilim, bir yerine enfeksiyon mu gördü acaba?
Sen neden antibiyotik verdiğini sormadın mı?
Eğer antibiyotiğe başladıysa artık devam et, eğer başlamadıysan bence başka bir doktora danış.
Eğer antibiyotik vermeye başladıysan (sanırım bebeğine ilk kez antibiyotik veriyorsun), ara sıra bebeğinin vucudunu kontrol et. Eğer kırmızı döküntüler varsa ilaçını hemen kes. Demek ki bebeğin penisiline karşı alerjisi var.
Bebeğin penisiline karşı alerjisi varsa korkma. Verdiğin penisilin suspansyon olduğu için sadece dökünüsü yapacak. Enjeksiyon olsaydı ozaman problem olurdu.
Eğer antibiyotiği başladıysan mutlaka bitir ama. Yetersiz doz olarak verilen antibiyotiğini aşı etkisi yaratıyor. Yani başka zaman o gruptaki antibiyotikler verilirse, hiç etki vermez.
Sonuç olarak, panik yapma. Eğer için rahat değilse başka bir doktora git, bence.

cevabınız için tşkler
bebeğimin öksürüğü kuru bir öksürük değildi
3 gün içinde bayağı ilerledi ve balgamlı sanırım
dr ciğerlerine inebilir diye verdi antibiyotiği
çok tereddütte kaldım ama her dr anti verir bu durumda
mecburen ilerlemesin diye başladım
şişeyi mi bitirmem gerek anlamadım dr 1 hafta sonra kontrole çağırdı
zaten 1 çay kaşığı veriyorum 1 şişeyi bitirmek çok uzun sürer:KK59:

öncelikle geçmiş olsun bebeğinize
amoklavin yanlış hatırlamıyorsam sulandırılan toz ilaç olması lazım
10 günden fazla kullanmamalısınız ki üstünde yazması lazım
ben verdim bebeğime penisilinitek penisilin olarak verirseniz
alerji ihtimali var bir şurubun içinde varsa dokunmaz demişti doktorum

Son düzenleme:
biz kullanmistik. bogaz enfeksiyonu sonrasinda. tadini begenmeyip kusuyordu bizimki, tekrar veriyorduk etkisi olsun diye. dokuntu yapiyor kimine. ama bize yapmadi.

geçmiş olsun öncelikle.benimde 4 aylık kızım dün gece ateşlendi öksürmeye başladı bugün dr götürdük antibiyotik verdi azitro diye bi ilaç.ama bende kararsızım daha çok küçük versemmi ilacı bilmiyorum. çok üzülüyorum:KK43:( çalışıyorum bebişimin yanında değilim kendimden nefret ediyorum bazen.allah hepimizin bebişlerine sağlık versin.

X