Lekeler, Çiller Sir ağda sonrası yüzümde tahriş oluştu. Sonradan bu kalıcı iz bırakır mı?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

eda_deu

evli mutlu kız annesi adayı
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2010
431
14
pazar günü hayatımda ilkkez sir ağda yaptırdım yaptırmaz olaydım yüzüm çok fena tahriş oldu kuaför antibiyotikli bir sabunla yüzümü yıkadı ve sabun yüzümü yaktı şuanda 3 gün geçmesine karşın yüzüm çok fena halde bir kat ince derim soyuldu bugun doktora gittim bir solisyon ve advantan merhem verdi ancak yüzüm çok gergin hareket edemiyorum ve canım çok yanıyo iz kalırmı başına böyle birşey gelen varmı nolur yardım edin 2 hafta snra mezuniyetim var geçermi azda olsa yüzümün fotoğrafınıda ekliycem birazdan !!!!:26:

ayyy canım yaa naptın sen çok geçmiş olsun.nefret ediyorum bu kuoförlerden ya yüz bu yaa ekle bakalım bi resmine gözümün önüne gelen haldeyse 1 haftaya düzelir gibime gelior ama bilemiyorum görmeden benim de başıma gelmişti:KK43:

geçmiş olsun canım umarım eski sağlığına bir an önce kavuşursun ben de ilk sir ağda yaptırdığımda tahriş olmuştum gerçi yüzüme yaptırmadım ama iki gün kızarık gezdim kollarımı bacaklarımı kapatamadım zamanla düzelir inşallah

işte yüzüm şuanda bu halde ince derisi soyulmuş durumda ancak çokkk gergin ve mimik yapamıyorum $DSC02794.JPG $DSC02797.jpg $DSC02796.jpg

Canım çok geçmiş olsun öncelikle
Benim de başıma gelmişti ama benim hatamdı çok fazla ısıtmışım ağdayı
Bi hafta sonra hiçbişi kalmadı yüzümde
Ben bepanthen kullanmıştım doktorun önerisiyle ve yastık yüzümü her gün değiştirmiştim
Havlu kullanmamıştım bi hafta boyunca yumuşak selpaklarla kurulamıştım yüzüme çok hafifçe
Sıkma canını canım tekrar geçmiş olsun

yaa yaptırmasaydım keşkee sarı sarıyldı tüylerim ama yaptım bi hataa işte :KK43: iz kalırmı nolur biri bişey desin:26:

canım benim çok geçmiş olsun. sakın üzülme geçecektir mutlaka hem 2 haftaya hiçbişeyin kalmaz, kızlardın dediği gibi bepanthen sür sen o iyi gelir muhtemelen ama tabi doktorun dediklerini kullan sen. canını sıkma :KK66:

kızlar çok sağolun morel verdiniz ama yinede canım sıkılıyor güneşe çıkmamam gerekitğini söyledi doktor eğer çıkarsam hamilelerin yüzlerinde olan koyu lekelerden oluşurmuşşş finallerim var ptsi günü illaki güneşe maruz kalıcam allahım yardım ett :KK3:

kızlar çok sağolun morel verdiniz ama yinede canım sıkılıyor güneşe çıkmamam gerekitğini söyledi doktor eğer çıkarsam hamilelerin yüzlerinde olan koyu lekelerden oluşurmuşşş finallerim var ptsi günü illaki güneşe maruz kalıcam allahım yardım ett :KK3:

Kesinlikle güneş kremi sürüp çıkmalısın.
Şapkayla da yüzünü güneşten korumaya çalış yoksa iz kalır.

off güzelim yüzüm vardı bebek gibi kendim ettim kendim buldum inşallah atlatırım bunu :KK43:

atlatırsın canııım takma kafana, stres iyileşme sürecini her zaman yavaşlatan bir faktördür. aynaya bakma her an ki değişikliği farkedip mutlu olabilesin.:KK34:

kızlarr son mesajı yazdıktan 1 gün sonra yüzümde hiçbir iz kalmadı bebek gibi uyandım sabaha allah doktorumdan binkere razı olsun çok güzel ilaçlar verdi çok mutlıuym allah kimseye yaşatmasın genç yaşta insanın pskolojisi bozuluyor öptüm hepinizi :21::21:

kızlarr son mesajı yazdıktan 1 gün sonra yüzümde hiçbir iz kalmadı bebek gibi uyandım sabaha allah doktorumdan binkere razı olsun çok güzel ilaçlar verdi çok mutlıuym allah kimseye yaşatmasın genç yaşta insanın pskolojisi bozuluyor öptüm hepinizi :21::21:

Doktor ne tür ilaçlar verdi bizimle paylaşırmısın. Benimde sir ağda sonrası kolaltlarımda aynı sorun oldu.
Teşekkürler

bir solüsyon hazırlattı onun ismi yok karışım yapıyor eczane bi cam şişeye 1 litrelik . birde kızarıklıklar için advantan pomat verdi bunu gece sürüyoruz çnkü güneşe çıkarsak iz yapıyormuş .

pazar günü hayatımda ilkkez sir ağda yaptırdım yaptırmaz olaydım yüzüm çok fena tahriş oldu kuaför antibiyotikli bir sabunla yüzümü yıkadı ve sabun yüzümü yaktı şuanda 3 gün geçmesine karşın yüzüm çok fena halde bir kat ince derim soyuldu bugun doktora gittim bir solisyon ve advantan merhem verdi ancak yüzüm çok gergin hareket edemiyorum ve canım çok yanıyo iz kalırmı başına böyle birşey gelen varmı nolur yardım edin 2 hafta snra mezuniyetim var geçermi azda olsa yüzümün fotoğrafınıda ekliycem birazdan !!!!:26:

sir ağda sonrası cildi sabunla yıkamak neyin nesi anlamadım bu nasıl kuaför..antibiyotikli sabun olsa ne fark edecek..sir ağda sonrası cildin aşırı neme ihtiyacı vardır..Allahtan geçmiş izlerin ama birdahaki yaptırmanda sakın sabunla yıkama hatta o gün su bile değdirme cildine..vivet e vitaminli sir ağda sonrası masaj yağını öneriyorum kesinlikle işe yarıyor..

Annem de bir kere yüzünü sir ağda ile aldırmıştı aynı sizin gibi oldu hatta daha sonra kırmızı kırmızı kzıamık gibi oldu ama zamnla geçiyor kokrmayın bir daha da yüze sir ağda yaptırmayın derim iple aldırtın. Sir ağda benim her yerime alerji yapar mesela bacaklarımı aldırtırım bir hafta sonra tüyler çıkarken kırmızı kırmızı olur feci şekilde kaşınır. :KK36:

ben de kendi yüzümü yakmıştım aynı şekilde aynı gün gidip [h=2]Neutrogena Oil-Free Moisture Güneş Koruma Faktörlü SPF15 Nemlendirici kremini aldım[/h]etkisinin azaldığını hissettiğim her an sürdüm iki günde topladım hiç bir iz de kalmadı kışın soğuktan yüzüm kanıyordu aynı şekilde devam ettim ve çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye ederim..:KK42:

X