Bebek Beslenmesi Yeni Doğan 10 Günlük Anne Sütü İçmeyen Bebeğe Su Verilir mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Zaten teşekkür edip konuyu kendimce kapattım Ama ; Teknolojiden bahsettiğiniz için bu kelimeleri yazdım Kompleksli birisiniz sanırım Kendimi kimseye ıspatlamak gibi bi zorum yok o yüzdende hiç önemli değil söylenenler Daha önce yazdığım gibi siz yazılanı iyi okumuyorsunuz iyi anlamıyorsunuz lafı başka yöne çekmeniz komik doğrusu sağolun baya güldüm sayenizde:)

Son düzenleme:
tesekkur ederim,cok sukur daha iyi.Biraz tuhaf bir tesaduf oldu bu ama kizim asiri sicaktan hafif ates kaldirmis,doktorum bolca su ver ve hafif giydir dedi.

İyi bari sevindim iyi olmasına doktoru çok ilginç biri benim doktorum hatta doktorlarım hiç söylemiyor Özelikle BOLCA suyu karnını boş boş doldurur emmesi azalır diyolar neyseee çok yazıştık seçim herkesin kendine kalmış

tabı verılır canım ıster emsın ıster mama ıle beslensın ben kızıma mınık bıberonlardan almısdım onunla cok az verıordum ekım ayında dogmusdu ıhlamur bıle kaynatıp vermısdık kucuk bıberonda

yardımcı olursanız sevinirim..

anne sutu veya mama cunku mamalar anne sutu ıle es degerdır ve asla su verılmez benım dr um ve etrafımdakı kımse su vermıyor cunku bebeklerın mıde hacımlerı cok kucuk su ıle sız o mıdeyı dolduruyorsunuz ve bebegın mama alıp gelısmesı gerekrken su verıyorsunuz...anne sutu esdegerdr mamalar ve su ıle yapıllır 4 aylık bebısım var hıc su vermedım ve 6 ay olmadan yanı gelısımın en onemlı ayları dolmadan vermeyecegım bebegım ılk gunden berı mama ıle beslenıyor ustelık.........sevgıler

biz meme ve mama olarak gidiyoruz. bizim doktorumuzda mama verdiğimiz için su verebileceğimizi söyledi. bu sıcaklarda bebekleri sudan mahrum bırakmamak gerek vücudumuzun büyük kısmının su olduğunu düşünürsek.

benim bebegim yaz bebegi oldugu için su veriyordum az da olsa ama mama ile besleniyorsa her beslenmesinden sonra su vermek lazım dr öyle demişti

çocuk gastrolojisine gittim ve ben kızım için gitmediğim dr kalmadı ve hepsinin tek ortak sölediği emiyormu evt emiyorsa anne sütünden suyu karşılar sakın suyu vermeyin dedi.bu gittiğim drlar başka hiç bir konuda ortak değillerdi arkadaşlar.emiyorsa sütün yeter bencede.druna danış istersen.

katiliyorum. bende almanyada ebe ve hastanede hemsirelere sormustum, eger mama aliyorsa verebilirsin fakat sadece anne sütü ile beslenen bir bebege ayriyetten su gerekmez fakat mesele su ki eger cok sicak yaz aylarinda bebek zaten terleyerekte su kaybina ugruyorsa o zamana verebilirsiniz aynisi ishal veya nezle / grip geciriyorsa ise de gecerli. ben miktar olarak yarim cay bardagi ve onu gün icinde iciriyorum zaten daha fazlasini da almiyor kendisi.

ek besine gecis döneminde mutlaka su verilir cünkü yedigi yeni gidalari mide ögütecek ve barsaklar calismasi icin sivi gerekiyor, o zamanda ek besin yaninda mutlaka sekersiz caylar (rezene, ihlamur, ada cayi) ve ya sadece su verilir. sakin bebeklerinize hazir karisim seker iceren caylardan vermeyin, hem icinde gereksiz yere seker var ve bebeklere henüz seker, tuz vs. hic lazim degil.

anne sütü emen bebeğe su werilmez... su hem iştahını keser hem de bebeğin kusmaları sıklaşır..6 ay bitene kadar oğlu ma su wermedim..6 aydan sonra su+sebze çorbaları+meywe suları +emzirme olarak dewam ettim...çewremde görüyorum hemen bebeğin agzına su wermeler, biberona, emziğe özenip bebeği sütten kesmeler.. yazık.. acıyorum sadece...bir hewesle hemen katkı maddeleriyle, süt tozlarıyla mamaları dayıyorlar, oturup 20dakika emzireceğine, hemen sıcak suya mama katıp karıştırıp, maxsimum dakikada masum yawrusunu doyurduklarını zannediyorlar...anne sütü içinde her türlü witamn, protein, su barındırır...6 ay bitene kadareğin ihtiyacını karşılayan tek besindr...

X