Dükkan açmak istiyorum,sizce hangi işi yapmak kazançlı olur.

Hıh hayallerimin başlığını bulmuşumda haberim yok :KK61: 3 kur pastacılık eğitimlerine katıldım, değişik pastaların muffinlerin organik sandviçlerin tamamen organik ürünlerle yapılacağı butik pastahane-cafe planım var benimde allahım kısmet ederse 1 sene içerisinde hayata geçirmek istediğim...Kendim biriktiriyorum birşeyler, annem yardım edecek inşallah. Korkunç fikirler var oraya dair kafamda, dekorasyonda ve tüm ayrıntılarda belli, semt olarakta caddebostan şaşkınbakkal taraflarını düşünüyorum bakalım kısmet :nazar::KK68:

Oralarda ıyı gıder.. ama tam yerınıde ıyı ayarlamak lazım semt olarak guzel olsada bır sokak ılerısı bır sokak gerısı bıle cok fark edıyor ıs yapma konusunda..
hayırlısı olsun arkadasım.. :KK34:

bana yardımcı olacak arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum. gündelik giyim toptan satış yerleri nerelerdir nereden bulabilirim

bana yardımcı olacak arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum. gündelik giyim toptan satış yerleri nerelerdir nereden bulabilirim

benim de kafamda çocuk giyim var hep. merter i pek bilmem. ama zeytinburnun da gidip gezmelisin bence. sokak adını bilmiyorum ama tramwayın oralarda toptan satış yapan birsürü dükkan var. oralarla gidip ilk ağazdan kendin konuş derim. kaça alırsın kaça satarsın. bide çanta fln düşünürsende eminönünden alıyomuşlar çantayı da. o da çok giden bi şey. yine zeytinburnunda çiçek tekstil var. çocuk giyim. ne zaman gitsem tıklım tıklım. ürünleri de güzel. ihraç ürünlerinden. bunlar da toptan stış yapıyorlar. benim aklımda hep burası var.

benim de kafamda çocuk giyim var hep. merter i pek bilmem. ama zeytinburnun da gidip gezmelisin bence. sokak adını bilmiyorum ama tramwayın oralarda toptan satış yapan birsürü dükkan var. oralarla gidip ilk ağazdan kendin konuş derim. kaça alırsın kaça satarsın. bide çanta fln düşünürsende eminönünden alıyomuşlar çantayı da. o da çok giden bi şey. yine zeytinburnunda çiçek tekstil var. çocuk giyim. ne zaman gitsem tıklım tıklım. ürünleri de güzel. ihraç ürünlerinden. bunlar da toptan stış yapıyorlar. benim aklımda hep burası var.

çok teşşekkür ederim .siz nerede açmayı düşünüyorsunuz ben ist üsküdar. dükkan buldum .ama mal alınacak yerleri hiç bilmiyordum yazdığın yerlere uğrayacağım hayırlısı hepimiz için

ooo sen hızlısın. benim bu konuda hiçbir hazırlığım yok henüz. levent civarlarında yım ben oralarda bi yer olabilir o yüzden. bir de cumartesi pazar açık olmak zorunda ya dükkan o beni düşündürüyor. gece en az 8-9 a kadar başında beklemek falan. 2 çocukla zor gibi geliyor. senin için inşallah ahırlı olur canım..

Hıh hayallerimin başlığını bulmuşumda haberim yok :KK61: 3 kur pastacılık eğitimlerine katıldım, değişik pastaların muffinlerin organik sandviçlerin tamamen organik ürünlerle yapılacağı butik pastahane-cafe planım var benimde allahım kısmet ederse 1 sene içerisinde hayata geçirmek istediğim...Kendim biriktiriyorum birşeyler, annem yardım edecek inşallah. Korkunç fikirler var oraya dair kafamda, dekorasyonda ve tüm ayrıntılarda belli, semt olarakta caddebostan şaşkınbakkal taraflarını düşünüyorum bakalım kısmet :nazar::KK68:

ben de soru yağmuruna tutacağım kişiyi buldum:)
benim de bu tarz hayallarim var. bu konuda eğitim almak istiyorum öncelikle. sen nereye gittin bunun için? ücretleri ne kadardı? tavsiye eder misin gittiğin yeri?
peki küçük de olsa bi yer açıp işletebilmek için ne kadar paraya ihtiyaç var ortalama? araştırmışsındır mutlaka.( orta üst düzey gelir grubuna hitap eden semtlerden bahsediyorum daha çok.)
cevaplarsan çok sevinirim :KK24: :nazar:

Arkadaşlar herkeze merhabalar. bu konu benimlede çok özdeş olduğu için cevap yazma gereği duydum. bende babam vefat ettikten sonra kalan parayla ev aldım. şuan onun taksidini ödüyorum. 6 ayım kaldı. ben normalde tekstil teknikeriyim. ama işimden memnun kalmadım. kasiyerlik ve büro elemanlığı yaptım. çocuğum olunca hem çocuğuma bakmak için hemde üç kuruşa patronlara gerektiğinden fazla çalıştığım için istifamı verdim. eşimde şöför onunda geçerli bir mesleği yok.taksitlerimi bitirdikten sonra bizde dükkan açmak itiyoruz veya pazarda tezgah kurmak hangisi mantıklı olur bilemiyorum. tabi satacağımız üründe önemli. giyim üzerine olabilir.
ama benim bir hayalim var pastacılık veeee yemek yapma kursuna giderek, farklı ürün ve lezzetler üretip satışa sunmak. tabi düşündüğümde pastalarımla bir cafe açsam ana caddede açmam lazım çünkü kuytu köşelerde olanlar hep kapatıyorlar(ev yemekleri mesela..) buda beni korkutuyor. ee ana caddede olsa kiralar malum. evdenmi kendime bir pazar oluştursam diye düşünüyorum. şimdiden kafamda bir şeyler oluştursam ona göre kendimi yönlendirirdim. bana akıl verebilecek olan varmı?
hayalmahsulleriofisi cevabını verdinmi dikkat etmedim ama diğer arkadaşlarında sorduğu gibi. aklındaki bu düşüncenin ne kadara mal olacağını (kira ,içdekorasyon,üreteceğin ürünlerin maliyeti) planladınmı? bu konuda bize bilgi verirmisin. buna göre benimde kafamda birşeyler oturur. çünkü caddebostan pahalı bir yer. ben avcılar veya beylikdüzü düşünüyorum. vereceğin fiyata göre burada ne tutacağını tahmin edebilirim sanırım.
inşallah sizlerle beraber bir karar verebilirim ve bende hayalimdekileri gerçekleştirebilirim. ARTIK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAK İSTEMİYORUM

siteyi gezinirken dikkatimi çekti ve şöyle bir göz gezdirdimde

bir kazazede olarak

esnaftık ama pek dayanamadık cafe evet hayalimiz en çok hayalini kuranda eşiimi ikna edende bendimki

evim arabam gitti

üstüne kredi çektim toparlarız diye ne fayda

yüzü astarından pahalıya patladı

bu zaman içersinde tepmek zorunda kaldımız iş iimkanları ve maddi manevi külfeti ile başbaşa kaldık
ve anladığım şuki

sermayenin küçü büyü olmaz

çok düşünmek hesep yapmak gerek
en az 1 yıl açılan dükkanın 1 tl bile iş yapmayacağını düşünerek hareket etmek gerek..kendinizi çevirmen
iz gerek giderlerde

fikrim yok malesef

şahsen ben kendi işimdense elin işinde maaşlı çalışmaktan yanayım

ama bol şanslar dilerim

hayırlısı olsun herkezin hakkında

saygılar

evet bencede küçük bi parayla başlıcaksın küçük adımlar atarak ve sermayeyi kaybetsende seni zarara uğratmıcak yatırımlar yapmaman gerek mesela ALLAH korusun iflas edilirse falan o parayı kaybetmek seni bitirmemeli diye düşünüyorum ben

ya iflas edersem.yaptığım iş tutmazsa.aynı mahallede 2. dükkanım olacak eğer dükkan ı açarsam.REZİL olmakta var şaşırdım kaldım.5 6 milyar para var .bu parayla ufak butik açılırmı ne dersiniz

ya iflas edersem.yaptığım iş tutmazsa.aynı mahallede 2. dükkanım olacak eğer dükkan ı açarsam.REZİL olmakta var şaşırdım kaldım.5 6 milyar para var .bu parayla ufak butik açılırmı ne dersiniz

açacağımn yerin hareketliliği önemli. ayrıca dekorasyon ürünlerinde çeşitliliği 5 6 milyar hem dekorasyona hemde ürünlere yetmez gibime geliyor. ama tecrübe arkadaşlar varsa bu konuda fikirlerini verirlerse seviniriz. :96:

ben de soru yağmuruna tutacağım kişiyi buldum:)
benim de bu tarz hayallarim var. bu konuda eğitim almak istiyorum öncelikle. sen nereye gittin bunun için? ücretleri ne kadardı? tavsiye eder misin gittiğin yeri?
peki küçük de olsa bi yer açıp işletebilmek için ne kadar paraya ihtiyaç var ortalama? araştırmışsındır mutlaka.( orta üst düzey gelir grubuna hitap eden semtlerden bahsediyorum daha çok.)
cevaplarsan çok sevinirim :KK24: :nazar:

Tatlım gittiğim yeri özelden yazarım sana, ücretler biraz pahalı oluyor ama uygunları da var araştırmaya bağlı. Ben bilgisayar mühendisiyim, çalışıyorum fakat çalıştığımı gezmeye benzine kıyafete harcıyorum, bekarım. Kazanıp kazanıp harcıyorum anlayacağın :KK50: Biraz birikim yapmak istiyorum ama yok alışveriş hastalığı var bende, ailem birşeyler yapar belki ama ben çok gururluyumdur aileme bile minnet etmem bu konuda. Nasıl olacak bilemiyorum ama kredi çekeceğim belki de, sadece plan aşamasında herşey

merhaba arkadşım yazmadan geçmiyim dedim... bizm de bir tanıdık dükkan açmak istiyordu köfteci fln düşünüyodu sonra annem dedi iç çamaşırı dükkanı aç.. hem içinde kadın satıcı olunca daha güzl oluyor ve yerinde merkezi bir yerdeyse... şuan işleri büyüttüler 1 yılda ev aldılar 2. dükkanı açıyorlar... atarı yok kokarı yok.. çoraptı mayoydu iç çamaşırı gecelik derken.. oohhh! her kadın muhakkak öyle yada böyle kocasına vs güzl görünmek ister.. abuk sabuk gecelikler satıyor kadınlar geliyo... 100 tl mi alıyorm diyerekten.. ee tabi kocaları da sermayeyi sağlıyordur kimse neden aldn bu geceliği bu iç çamaşırını demez karısına sanrm :))

işte benim hayalim bu
aynen bende ileri de düşünüyorum böyle bişiyi merkezi bir yerde küçük bir dükkan açıp iç çamaşırı üzerine
sonuçta bozulmaz kokmaz
önce kozmetikci açmak istiyordum ama kozmetik çok çabuk bozulan bir şey o yüzden iç çamaşırı düşünüyorum
tabii bunlar bir hayal gelecekte ALLAH nasip eder İNŞAALLAH RABBİM yar ve yardımcım olsun Amin

X