Dükkan açmak istiyorum,sizce hangi işi yapmak kazançlı olur.

erdemilk72

Guru
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2010
284
0
Arkadaşlar fikirleriniz bana yardımcı olur diye düşündüm.Kendime ait biryer açmak istiyorum kızımda okula başladığında.çocuklarımın okuluyla aynı ilçede açmak istiyorum.eşim destek oluyor herzaman.akarı kokarı olmayan,para kazanabileceğim sermaye bakımındanda çok fazla riske girmeyeceğim bir işyeri açmak istiyorum.bir beldede oturuyoruz.oğlumu bahsettiğim ilçeye hergün okul çıkışı almaya gidiyorum.15 km.falan yol yapıyorum birde dönüşte.kızımda okula başladığında vaktimi değerlendirmek istiyorum artık.gencim atıl durumda olmak istemiyorum.tabi eşeğini sağlam kazığa bağlamayı sevenlerdenim.10 kere düşünüp 1 kere yapmayı tercih ediyorum.her türlü önerilerinize açığım.paylaşabilirsiniz burada.bana uymazsa uyan başka arkadaşlar olur zaman içerisinde..

son 5-6 yıldır bende de aynı düşünce var açıkcası.ama sizden ayrıldığım nokta;ben bana aşırı kar getiren bir iş istemiyorum.tümüyle keyfine olsun,batacak durumda da olmasın,500-600 de kar ederse ne mutlu bana tarzında bir dükkan olsun diyorum.tutulsa dahi büyütme veya genişletme çabam olmayan bir yer olsun istiyorum anlatabiliyor muyum?
incik boncuk dükkanı olsa mı acaba dedim ama etrafta her adım başı olduğunu görünce,benim gibi tümüyle acemi birinin batabileceğini anladım.batma lüksüm de yok çünkü.:KK1:
fikrim daha sonra hediye dükkanına kaydı,bu sefer de bir müşteri olarak girdiğim dükkanlar aklıma geldi,adamın gözleri parıldıyor resmen müşteri geldi diye...anladım ki bu tip dükkanlar da batmaya mahkum,turistik bir yer olmadığı sürece.
ufak bir cafe mi olsa acaba dedim,hani dekordan müziğe kadar tamamen benim zevkim olan...bu düşünceyi tümden elemedim henüz.olma ihtimali var yani.şöyle en fazla 15 masası olan,seçenekleri filtre/türkkahvesi ve nescafe gibi kısıtlı,her gün de 2-3 çeşit kek ve tatlı çeşiti olan keyfine açılmış bir cafe...bu sefer de çalışma saatlerine bakıldığında benim en erken 22.00'a kadar orada durmam gerektiğini anladım.o zaman evime ne zaman vakit ayıracağım?
bir de kahvaltı dükkanı aklıma geldi.yine aşırı kar amacı güdülmeyen...pastaneden farklı olarak çeşit çeşit sandviçleri olan içecek de kahve-çay ve m.suyu üzerinde duran.ye-çık tipi bişey yani....bu daha yatkın gibi aklıma.kahvaltı dükkanı olduğu için en fazla öğlene kadar dururum,belki öğlen için de birşeyler düşünürüm geriye kalan zamanı da evime ayırırım...zor iş vesselam.umarım size en uygun olanı bulursunuz,şimdiden bol şans diliyorum...

Son düzenleme:
fikirlerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim.ayrılmıyoruz aslında bende öyle az para yatırayım çok kazanayım derdinde değilim.ama hangi işi yaparsakn yapalım sabit giderler malum.kirasıydı vergileriydi vs...bitmez nerdeyse.hedef azda olsa çokta olsa bunları herkes karşılamak durumunda.etrafta o kadar çok yer varki hesapsızca açılıp sonrada kapatılan.onlardanda olmak istemem.ince eleyip sık dokumak lazım.gıda sektörünü bende düşünmedim değil ama biraz zor.hizmet gerektiriyor çok fazla.birde düşünülen semtte benzer işyerlerinin çokluğu ve ne kadar iş yapabildiğide önemli sizinde gözlemlediğiniz gibi.

Örneğin dün gördüğüm ama hiç girmediğim bir çantacıya girdim çanta almak için.küçük bir dükkan ama tıklım tıklım çanta heryer. sadece çanta satıyor.algıda seçicilik olsa gerek hemen bayana sordum burası sizin mi diye evet ben işletiyorum dedi.hoşuma gitti kadının benim düşündüğüm tipte bir iş imkanının hayatı geçirmiş olması.hiçte kazanmasa kendine yetiyordur orası eminim.

başka önerisi olan arkadaşlar yok mu?yaptığı işi tavsiye eden ya da kesinlikle önermeyen,eşlerinin uğraştığı işlerde olabilir.varsa artıları eksileri.önerileri bekliyorum.

benim aklımdaki fikirlerden biri şu mesela.sadece çocuk ayakkabısı üzerine biryer açmayı düşlüyorum.bebek grubundan 11-12 yaşa kadar.çocuk ruhuna hitap eden bir iç dekorasyonla:emir_bebek:birkaç markanın ürünlerinin bulunduğu.numara sıkıntısıda olmaz diye düşünüyorum.kar marjı nedir,nerelerle nasıl irtibata geçmek gerekir bilmediğimden sadece düşünce olarak kalıyor.varsa bu işle uğraşan ya da çevresinde uğraşan bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim bu konudada.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yok mu fikirlerini paylaşmak isteyen.Ayakkabı veya kırtasiye işi ile ilgili deneyimi ya da bilgisi olan.paylaşımlarınızı bekliyorum.ciddi olarak biryer açmayı düşünüyorum önümüzdeki 1 ya da 1,5 yıl içinde.

selam ben anaokulu ögretmeniyim hci sermayem yok nisanlimla bizde dusunuyoruz bir yer acmayi ama krediyi ödeyemezsek napariz diye de durakliyoruz. is bulamiyoruz bulamadigimizdan dolayi evlenemiyoruz :KK43:( neyse kendi derimi bir kenara koyarsak

- islek bir yerde bir müsteri kitlesi belirleyerek acilacak cafe bence her zaman icin gelir getirir diye düsünüyorum. malum türkiye de bos olan cafe görmedim ben...tabi kitleye göre hareket etmek burda önemli olan. mesela annelerin cocuklari ile gelebilecegi organik ürünlerle yapilan yiyecekli biryer olabilir..
- solaryum acilabilir. türkiye de solaryumcularin durumu nedir bilmiyorum. talep var mi ama avrupa da cok tutuluyor hic battiklarina da sahit olmadim..
- cocuklar iyin oyun grubu acabilirsiniz. mesela max 15 cocuklu bir oyun grubu. hergün baska bir konsept...pazartesi sermaik, sali resim, carsamba masa oyunlari vs gibi...

elbet daha cok fikirler vardir sizin de kafanizda...

valla şu aralar en karlı iş ciçekçi dükkanı ya da bonny food bayılıgı bence

selam ben anaokulu ögretmeniyim hci sermayem yok nisanlimla bizde dusunuyoruz bir yer acmayi ama krediyi ödeyemezsek napariz diye de durakliyoruz. is bulamiyoruz bulamadigimizdan dolayi evlenemiyoruz :KK43:( neyse kendi derimi bir kenara koyarsak

- islek bir yerde bir müsteri kitlesi belirleyerek acilacak cafe bence her zaman icin gelir getirir diye düsünüyorum. malum türkiye de bos olan cafe görmedim ben...tabi kitleye göre hareket etmek burda önemli olan. mesela annelerin cocuklari ile gelebilecegi organik ürünlerle yapilan yiyecekli biryer olabilir..
- solaryum acilabilir. türkiye de solaryumcularin durumu nedir bilmiyorum. talep var mi ama avrupa da cok tutuluyor hic battiklarina da sahit olmadim..
- cocuklar iyin oyun grubu acabilirsiniz. mesela max 15 cocuklu bir oyun grubu. hergün baska bir konsept...pazartesi sermaik, sali resim, carsamba masa oyunlari vs gibi...

elbet daha cok fikirler vardir sizin de kafanizda...

arkadaşım öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.anaokulu öğretmeni olman ayrı bir sempati uyandırdı bende.oğlumda ana okuluna gittiği için.malesef iş bulamamak kötü.sıfır sermaye ile banka kredisi ile iş yapmak bencede biraz riskli gibi görünüyor.elinizde nakit olsa biraz aslında yapılacak bir iş senin için.çünkü eğitimini almışsın.girişimlik ruhuda önemli tabi.çok dikkatli olmak lazım karar verirken.

benim açacağım semt küçük biryer.cafe tarzı yerler çok fazla.çocuk oyun grubunu ise eğitimini almış kişilerin mesela senin:)))başarıyla altından kalkabileceği bir iş olabilir.

valla şu aralar en karlı iş ciçekçi dükkanı ya da bonny food bayılıgı bence

çiçekçi dükkanınıda düşündüm ve araştırdım ama o işte sanki göründüğü kadar kolay değil gibi.çiçekler canlı ve bakımı çok zor.zafiyat çok verilir gibime geliyor iş bilinmezse.her işte öyle gerçi ama bu işte çıraklıktan gelmek lazım sanki.

cahilliğimi affet nedir bu bonny food bayiliği.

Ben de kitapçı açmayı düşünüyorum aslında, 2. el kitapların da olduğu bir mekan.
İçinde ufak tefek yiyecek içecek de barındıran bir kütüphane gibi biryer.
Kitabı satın almasın gelen, oturup çayını kahvesini yudumlarken okusun, bıraksın, ertesi hafta yine gelsin kaldığı yerden devam etsin. :)
Fantastik bir fikir belki de, okuma alışkanlığından bu kadar yoksun bir milletken özellikle...

Ben de kitapçı açmayı düşünüyorum aslında, 2. el kitapların da olduğu bir mekan.
İçinde ufak tefek yiyecek içecek de barındıran bir kütüphane gibi biryer.
Kitabı satın almasın gelen, oturup çayını kahvesini yudumlarken okusun, bıraksın, ertesi hafta yine gelsin kaldığı yerden devam etsin. :)
Fantastik bir fikir belki de, okuma alışkanlığından bu kadar yoksun bir milletken özellikle...

aa inanamıorum aynı şeyi ben düşünüorum tek hedefim bu oldu gibi bişey hep hayalini kurduğum bi mekan...
Umarım gerçekleştiricem ilerde

Küçük ilçe ve semtlerde tuhafiyeler çok tutuluyor.Açıkcası benim nişanlımın oturduğu yerde mesela hiç yok,birşey lazım olsa merkeze inmek zorundalar. Böyle küçük yerdeysen tuhafiye, iç giyim yerleride tutulur diye düşünüyorum.

Küçük ilçe ve semtlerde tuhafiyeler çok tutuluyor.Açıkcası benim nişanlımın oturduğu yerde mesela hiç yok,birşey lazım olsa merkeze inmek zorundalar. Böyle küçük yerdeysen tuhafiye, iç giyim yerleride tutulur diye düşünüyorum.

slm bi öneri de bende aslında alıntı dün mynet te bi haber okudum ve çok hoşuma gitti aslında.malatyada bi kişi ütü işleri dükkanı açmış yani evlerden ütülenecek şeyleri alıyorsun bir parçayı 1liraya ütülüyorsun acaipte rağbet varmış çalışanlar falan çok tutmuşlar hem masrafı da yokkk

slm bi öneri de bende aslında alıntı dün mynet te bi haber okudum ve çok hoşuma gitti aslında.malatyada bi kişi ütü işleri dükkanı açmış yani evlerden ütülenecek şeyleri alıyorsun bir parçayı 1liraya ütülüyorsun acaipte rağbet varmış çalışanlar falan çok tutmuşlar hem masrafı da yokkk

aa gerçekten güzel benim gibi ütü yapmayı sevenler içinde eğlenceli olabilir tabi bi zaman sonra sıkılmazsam :KK70:

Aaa evet, ben de çalışıyorken işyerinde konuştuğumuz birşeydi bu, hatta yalnız yaşayan birkaç erkek vardı şirkette, gömlek ütülemeyi pek beceremedikleri için veriyorlardı ütü firmalarına. :)
Bayilik veren firmalar da var sanırım bu işle uğraşan..

aa gerçekten güzel benim gibi ütü yapmayı sevenler içinde eğlenceli olabilir tabi bi zaman sonra sıkılmazsam :KK70:

sıkılmazsın cnm para kazanınca iş eğlenceli hale gelir şimdi evde bize para veren yok o yüzden sıkıcı geliyor

Aaa evet, ben de çalışıyorken işyerinde konuştuğumuz birşeydi bu, hatta yalnız yaşayan birkaç erkek vardı şirkette, gömlek ütülemeyi pek beceremedikleri için veriyorlardı ütü firmalarına. :)
Bayilik veren firmalar da var sanırım bu işle uğraşan..

canım orasını bilmiyorum ama öğreciler çalışan kadınlar bekar erkekler hepsi tutar bu işi ama en tuhaf olanda malatya da en çok evhanımları yaptırıyormuş.

X