Bebek Beslenmesi Gerçekten İşe Yarayan Bir İştah Şurubu Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaslar merhaba, biz yine iştahsız bir döneme girdik. onun böyle yemeyen bir cocuk olması bütün hayatımı etkiliyor desem dogrudur. :KK43: esimle sinirden tartısıyoruz, yemegı yuzunden tartıstıgımızı anlıyor aglıyor :KK43: biliyorum yanlıs yapıyorum cogu zaman ama anne yüregi dayanmıyor oyle ac gezmesıne. gecen hafta hasta oldu 1 hafta ateşı yuksek gezdı ve bıraz karpuz ve sutten baska hıc bır sey koymadı agzına :KK43: tv karsısında yıyordu, hasta oldugu donem artık dayanmadık ve babasıyla 2 kere zorla yedırdık aa bak demek zorlamak gerekıyormıus butun tabagı bıtırdı dedık meger cocugu delı gıbı tıksındırmısız, sımdı mama sandalyesını tv onunde gorunce cıyak cıyak aglıyor.. bırde hep ben o annelerden olmayacagım bılınclı olacagım yemek saatınde bızle ısterse yıyecek ıstemezse yemeyecek derdım ama bır kere cocugu olunca ınsanın, aslında olayın ne kadarda kontrol dısı oldugunu goruyor :KK59: kendı edındıgım bır kac tecrubeyı paylasmak ıstıyorum 1) ASLA ama ASLA ZORLAMAYIN.. mutlaka ters etkı yapıyor. o an yıyor belkı ama sonra 5 gun yemıyor. yemekten soguyor. 2) döke saça kendı yediğinde azda olsa yıyor.. 3) bir anne için cok zor ama cıdden AÇ BIRAKMAK biraz olsun işe yarıyor. gecen gun oglen yemegını 2 kasık yedı uyudu. sonra kalkınca dısarı cıktık, dısarda hapur hupur yedı kendı yemegını cunku cok acıkmıstı artık. yanı aclık duygusunu baya bır hıssetmelerı gerekıyor bazen.. bazen cok umutsuzluga kapılıorum ne yapıcagımı bılemıyorum, esımle artık bır beslenme uzmanına danısmayı dusunuyoruz. sanırım sorun psikolojık.. anne olmak cıdden zormus dıyorum cogu zmaan
öylediklerine aynen katılıyorum.benim oğlumda öyle hep zorla yiyor artık dün inanırmısın zorladım o da ağladı bende.içim dayanmıyor açlıktan ölecek ben zorlamasam hiç kilo almayacak zaten az az alıyo ne yapacağımı şaşırdım çok pütürlüyü bile yiyemiyo hala

benim kızımda 18 aylık 10 kilo bazen 300 400 gram alıyor sonra tam iyi derken tekrar 10 kiloya düşüyor benim kızımda hiçbirşey yemez neden böyle oldu acaba ben mi şuçluyum diye uykularım kaçıyor sabah 7 de 200ml süte 1 kaşık bal ve 5 adet bebe bisküvisi koyarım içer uyurken içiyor tabi 11 de bir haşlanmış yumurta 2 3 tatlı kaşığı harnup pekmezi muhakkak yediririm öğleden sonra 2 3 danone yoğurt yada muz yer akşam bizimle yemek yemek sayılmaz birşeyler yer sonra yatar ve yatar yatmaz sütlü bisküvi yaparım ama böyle mama gibi baya bisküvili 8 9 bisküvi koyarım nedir kilo alsın diye ondan sonra sevenseas balık yağını yaklaşık 5 aydır kesintisiz kullanıyorum hemde 2 tatlı kaşığı içiyor bu balık yağını içtiği zaman çokta aç kaldı büyümiycek diye düşünmüyorum bebeğim alması gereken vitamini alıyor ayrıca bağışıklığa yüzde yüz katkılı hasta olmuyor bile gerçekten öneririm ben kızıma ergenliğe kadar kullanacağım hatta isterse hayatı boyunca kullansın balık yağı çok önemli burda okuyan tüm arkadaşlara öneririm şimdi okuyan arkadaşlar bebeğimi yeterli besleyebiliyormuyum önerileriniz nelerdir başka ne yapabilirim şimdiden teşekkürler..

benim kızımda 18 aylık 10 kilo bazen 300 400 gram alıyor sonra tam iyi derken tekrar 10 kiloya düşüyor benim kızımda hiçbirşey yemez neden böyle oldu acaba ben mi şuçluyum diye uykularım kaçıyor sabah 7 de 200ml süte 1 kaşık bal ve 5 adet bebe bisküvisi koyarım içer uyurken içiyor tabi 11 de bir haşlanmış yumurta 2 3 tatlı kaşığı harnup pekmezi muhakkak yediririm öğleden sonra 2 3 danone yoğurt yada muz yer akşam bizimle yemek yemek sayılmaz birşeyler yer sonra yatar ve yatar yatmaz sütlü bisküvi yaparım ama böyle mama gibi baya bisküvili 8 9 bisküvi koyarım nedir kilo alsın diye ondan sonra sevenseas balık yağını yaklaşık 5 aydır kesintisiz kullanıyorum hemde 2 tatlı kaşığı içiyor bu balık yağını içtiği zaman çokta aç kaldı büyümiycek diye düşünmüyorum bebeğim alması gereken vitamini alıyor ayrıca bağışıklığa yüzde yüz katkılı hasta olmuyor bile gerçekten öneririm ben kızıma ergenliğe kadar kullanacağım hatta isterse hayatı boyunca kullansın balık yağı çok önemli burda okuyan tüm arkadaşlara öneririm şimdi okuyan arkadaşlar bebeğimi yeterli besleyebiliyormuyum önerileriniz nelerdir başka ne yapabilirim şimdiden teşekkürler..

canım sen çorba türü bişeyler yedirmiyor musun yazmamışsın genelde bisküvi yazmışın?

bazen hergün değil tarhana çorbası içer ama hep olaylı bir şekilde asla çorba içmek istemiyor bende aç kaldı diye süt ve bisküvi vermek zorunda kalıyorum..

bazen hergün değil tarhana çorbası içer ama hep olaylı bir şekilde asla çorba içmek istemiyor bende aç kaldı diye süt ve bisküvi vermek zorunda kalıyorum..
Ay keşke içseydi ya farklı farklı çorbalar dene bence bisküvilere de gdo lu diyolar ya ben bazen sadece kahvaltıda veriyorum ama bazen

canım tabiki bebek bisküvisi iyi değil bundan eminim ama aç kaldığını düşününce mecbur kalıyorum diyorumki yesinde birşeyler yeterki yesin inanırmısın artık bebekle ilgili okumadığım araştırmadığım bir konu kalmadı ikinci bebeğimde çok farklı olucağım ilk başlarda kızımı yedirmedim çağın hastalığı obez diye şimdi o yemiyor kendimi çok şuçlu hissediyorum artık yemek yemiyor diye ağlıyorum durmadan :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım tabiki bebek bisküvisi iyi değil bundan eminim ama aç kaldığını düşününce mecbur kalıyorum diyorumki yesinde birşeyler yeterki yesin inanırmısın artık bebekle ilgili okumadığım araştırmadığım bir konu kalmadı ikinci bebeğimde çok farklı olucağım ilk başlarda kızımı yedirmedim çağın hastalığı obez diye şimdi o yemiyor kendimi çok şuçlu hissediyorum artık yemek yemiyor diye ağlıyorum durmadan :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

sana bir tavsiyem var benide ilk çocuğum bazen yanlış yapıyoruz mesela ben farkettim ki çocuk acıkmadan zorla yedirmeye çalışıyor muşum meğer öğün aralarını uzattım şimdi daha kolay yiyor bazen farkına varmıyoruz .bende yemek vakti gelmese artık diyordum çünkü ikimiz içinde işkence oluyordu.bu arada oğlum 14 aylık seninki kaç aylıktı

benim kızım 18 aylık 80 cm 10 kilo bir kız sabahtan akşama kadar bugün aç gezdi hiç zorlamadım genede yemedi biberonda almadı 10 gibi yumurta gördü istedi haşladım ve yedi şükürler olsun o yemek yediği zaman sanki bende yiyorum sabahtan beri sadece 3 tatlı kaşığı dut pekmezi ve bir yumurtayla uyudu gece 1 gibi sütlü bisküvi yapacağım yedirirken dua ediyorum bitirsin diye aceba çokmu abartıyorum gelişimi geri kalır diye korkuyorum bir an önce büyürler inşallah sağlıkla..

benim kızım 18 aylık 80 cm 10 kilo bir kız sabahtan akşama kadar bugün aç gezdi hiç zorlamadım genede yemedi biberonda almadı 10 gibi yumurta gördü istedi haşladım ve yedi şükürler olsun o yemek yediği zaman sanki bende yiyorum sabahtan beri sadece 3 tatlı kaşığı dut pekmezi ve bir yumurtayla uyudu gece 1 gibi sütlü bisküvi yapacağım yedirirken dua ediyorum bitirsin diye aceba çokmu abartıyorum gelişimi geri kalır diye korkuyorum bir an önce büyürler inşallah sağlıkla..

bence stres yapma o senin stresini anlıyor ve bende çok dua ediyordum ama biraz rahat olmak lazım çok ağladım ben yemiyo diye.benimki 12 aylıkta 77 cm 8.900 kg dı şimdi kaç bilmiyorum ama fazla almadı tatilde çokbakamadım kendi evimde olmayınca .

zaten 12 aydan sonra kilo alması ve boy uzaması aşırı yavaşlıyor benim kızım 18 aya göre uzun her zman doktorlar uzun olucak diyorlar zaten eşim ve ben çok uzunuz senin bebeğinde maşalllah uzunmuş canım bende trabzonda sürekli ya köye gidiyorum ya trabzon merkeze kayınvalidemlere o kadar karışıyorki çoçuk tam alışıyor hadi eve sonra trabzona derken düzen altüst oluyor en iyisi bebeğin varsa biryere gitmiycen olmuyor..

benim kızımda iştahsız ama ben önü 5 yada 6 öğün yediriyorum ama kilo almıyor bende buna deli oluyorum..10 aylık 6bucuk kilo doktor doktor gezdirmekte istemiyorum gayet sağlıklı görünüyo ama kafayıda yemiyo değilim neden neden diye.sağlıklı olsun gerisi önemli değil ama onuda bilmiyorum fazla kurcalamayada korkuyorum bi sorun olsa heralde belli ederdi kendini ne bileyim off öff

benim kızımda iştahsız ama ben önü 5 yada 6 öğün yediriyorum ama kilo almıyor bende buna deli oluyorum..10 aylık 6bucuk kilo doktor doktor gezdirmekte istemiyorum gayet sağlıklı görünüyo ama kafayıda yemiyo değilim neden neden diye.sağlıklı olsun gerisi önemli değil ama onuda bilmiyorum fazla kurcalamayada korkuyorum bi sorun olsa heralde belli ederdi kendini ne bileyim off öff

Beğen
canım bebeğin gerçekten zayıf benim kızım12 aydan sonra sabit kaldı yani o dönemden sonra zaten kilo alınmıyor balık yağına başlamalısın işe yarıyor seven seas doktora danış en iyisi buymuş zaten..

benim oğlumun emsali ne çokmuş bizimki 19 aylık sadece 9 kilo ve ben gerçekten bıktım bazen sadece o ne isterse veriyorum sütten ayırmaya çalışıyorum inş emmeyi bırakınca yer biraz
dışarı çıktığımız zaman eline hiç beir şey vermiyorum resmen çantama saldırıyor açlıktan normal zamanda da aç bırakmak belki en doğrusu ama en zoru da bu

kızlar sanırım bizler çocuklarımızn üzerine fazla düşüyoruz... köye kayınvalidemleri ziyarete gittik elttimin tam dört tane çocuğu var 3 numara 2 buçuk yaşında 4 numara da daha 7 aylık maşaallah subhanallah 4 numara yumuk yumuk , 3 numara anne hem ev hem de koyunlarla uğraştığından resmen kendi kendine büyümüş.. kalkar gider dolaptan domates alır yer, şeftali ister alır yer, ekmek , pilav ne bulursa oturur biir güzel yer :KK53: hep anlatırlar da ama insanın gözüyle görmesi gerçekten ilginç :KK53: sabah kızıma pilavı yedirecem diye cebelleşirken kız kendi pilavını kendi oturdu bir güzel yedi, görümce bana katmer tarzı bir şeyler hazırladı ben hepsini yiyemem deyip yarısını ayırdım bir baktım kız teklifsiz yanıma oturdu ve nerdeyse benim yediğim kadar yufka ekmeği de bir güzel bitirdi:KK53::KK53: kızın k,losunun gayet güzel olduğunu, hani eskilerin deyimiyle "tokmak gibi çocuk" olduğunu ekleme gerek varmı bilmem artıkk :KK52::KK52:

kızlar sanırım bizler çocuklarımızn üzerine fazla düşüyoruz... köye kayınvalidemleri ziyarete gittik elttimin tam dört tane çocuğu var 3 numara 2 buçuk yaşında 4 numara da daha 7 aylık maşaallah subhanallah 4 numara yumuk yumuk , 3 numara anne hem ev hem de koyunlarla uğraştığından resmen kendi kendine büyümüş.. kalkar gider dolaptan domates alır yer, şeftali ister alır yer, ekmek , pilav ne bulursa oturur biir güzel yer :KK53: hep anlatırlar da ama insanın gözüyle görmesi gerçekten ilginç :KK53: sabah kızıma pilavı yedirecem diye cebelleşirken kız kendi pilavını kendi oturdu bir güzel yedi, görümce bana katmer tarzı bir şeyler hazırladı ben hepsini yiyemem deyip yarısını ayırdım bir baktım kız teklifsiz yanıma oturdu ve nerdeyse benim yediğim kadar yufka ekmeği de bir güzel bitirdi:KK53::KK53: kızın k,losunun gayet güzel olduğunu, hani eskilerin deyimiyle "tokmak gibi çocuk" olduğunu ekleme gerek varmı bilmem artıkk :KK52::KK52:

evet doğru biz fazla düşüyoruz üzerlerine acıkınca iyi yiyolar.ben genelde 3 saatte bir bişeyler yedirmeye çalışırdım gündüz.zorla olurdu genelde.dün uyudu falan zaman 4 -4.5 saat oldu inanırmısınız 1 kase sebze çorbası,1 kase de meyve yedi.biz acıkmasını beklemiyoruz.

benim oğlumun emsali ne çokmuş bizimki 19 aylık sadece 9 kilo ve ben gerçekten bıktım bazen sadece o ne isterse veriyorum sütten ayırmaya çalışıyorum inş emmeyi bırakınca yer biraz
dışarı çıktığımız zaman eline hiç beir şey vermiyorum resmen çantama saldırıyor açlıktan normal zamanda da aç bırakmak belki en doğrusu ama en zoru da bu

sen emzirdiğin için yemiyodur o zaman.sütten kesince yer belki

zaten 12 aydan sonra kilo alması ve boy uzaması aşırı yavaşlıyor benim kızım 18 aya göre uzun her zman doktorlar uzun olucak diyorlar zaten eşim ve ben çok uzunuz senin bebeğinde maşalllah uzunmuş canım bende trabzonda sürekli ya köye gidiyorum ya trabzon merkeze kayınvalidemlere o kadar karışıyorki çoçuk tam alışıyor hadi eve sonra trabzona derken düzen altüst oluyor en iyisi bebeğin varsa biryere gitmiycen olmuyor..

katılıyorum sana ben öğretmenim 2 ay tatilim var 1 ay tatil yaptım fazla bile geldi.eşimin tatili bitince geldik eve baktım evde düzenidaha iyi.hem tatilde çok karışan oluyo sinir oluyorum ben.

:KK8:
kızım 4 aylık,bize de supravit verdi doktor.inşallah işe yarar,dün başladık kullanmaya.
bilmiyorum kim daha dertli,el kadar bebek,ateşi çıkana kadar aç duruyor da hala almıyor sütü,uyurken zorla veriyorum.

benim arkadsimin ogluda ayni durumdaydi cocugun sut alerjisi oldugu belrlendi annesi sut ve urunlerine diyet yapti bi nebze rahatlamislardu,i en son gordugumde

oğlum 16aylık,hala 9buçuk kilo.çok iştahsız.zorla yedirdim olmadı,kendi haline bıraktım hiç olmadı.bugüne kadar doktor tavsiyeleriyle polivit,zinfort ve nutrigen'in iki çeşidini denedik ama pek fayda gördüğümüzü söyleyemem.kullandığınız ve farkını gördüğünüz bir iştah şurubu varsa lütfen ben aklımı yitirmeden önce tavsiye eder misiniz?doktoruma danışıp hemen alıcam.

Selamlar, 4 yaşındaki oğlumun iştahsızlığından muzdarip biri olarak bu sitede "marnys junor" isimli şurupla tanıştım. Buraya yazanın kim olduğunu hatırlamıyorum ama Allah kendisinden binlerce kez razı olsun kullanmaya başlar başlamaz etkisini görmeye başladım artık oğlum 3 öğün yemek yiyor eskiden yemediği birçok şeyi yemeye başladı çok mutluyum. İnşallah sizlerde faydasını görürsünüz.

polivit, minadex, Seven seas balık yağı, zinco mega balık yağı, marins junor... hepsini denedim.. sonuç hiç değişmedi diyebilirim. hele hele zinco mega limon aromalı balık yağından nefret ettim kızım ne yerse kusturuyordu:KK43:

birazda bünyeye bağlı sanırım.. siz ne kadar vitamin kullanırsanız kullanın olmayınca olmuyor.

ben alıştım yani, sağlıklı olsunda tombiş olmasın ne yapayım.

X