Aşırı terleme ve ter kokusu problemine doğal ucuz alternatif çözüm

Beany

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
1.169
8
ağrısız sızısız,antiperspirant deosuz evde kullanımı kolay,ucuz şekilde terlemeyi azaltıcı ve ter kokusunu önleyici doğada doğal olarak bulunan bir taştan bahsedeceğim şimdi;
*halk arasında kan taşı olarak bilinen şap taşı ıslatılıp terleyen bölgelere masaj yaparak yedirilir.
antiseptik,antibakteriyel ,kanamayı durdurucu etkileri geçmişten bugüne kadar bilinir.
biz daha çok bu kan taşını(şap taşı) berberlerin erkekleri sakal tıraşı sonrası kesikler sonucu oluşan kanamayı durdurmak için kullandıklarını biliriz.
şap taşı doğada doğal olarak bulunan değerli mineraller içeren değerli bir taştır.
her gün sabah akşam(uyumadan önce) şap taşını su ile ıslatıp terleyen bölgelerinize(el- ayak -koltuk altı) dairesel hareketlerle sürün.(kullanılacak bölgelerin temiz olduğundan emin olun,hijyen olması önemli)
*sürtünme sonucu özellikle hassas olan koltuk altı bölgesinde geçici kızarıklıklar olabilir endişelenmeyin,bu tamamen sürtünmenin etkisiyle oluyor ve kısa süre sonra geçiyor.
aluminyum tuzları gibi cildi tahriş edici etkileri yoktur.

*** alerji testi için ;(her ürün yada ev yapımı uygulanacak maddeler için geçerlidir bu yüzden test etmekte her zaman fayda vardır)
-şap taşını uyguladığınız bölgede 15-20 dk arası bekleyip test edin,tahriş kızarıklık vb herhangi alerjik reaksiyon görürseniz kullanmayı terkedin.

şap taşı hem sentetik hemde doğal olarak piyasada bulunmakta.
doğal olanını temin etmeye çalışın.
aktarlarda çok ucuz fiyata satılmaktadır,3-5 tl bi fiyatı var.
"kan taşı" yada "şap taşı" diye sorarsanız bilirler.

Son düzenleme:
paylaşım için teşekkürler. ben televizyonda bir doktorun tavsiyesi üzerine haberdar oldum. almayı ve denemeyi düşünüyorum çünkü aldığımız kimyasalları nekadar azaltsak okadar iyi.

bende bu ürün var
her banyodan sonra sürüyorum fakat bu kokuyu engelliyor terleme azaltıcı bir özelliği yok

hmm
arkadaşım sen kullanıyormusun?birde hergün mü kullanmak gerekiyor yoksa sadece banyodan banyoyamı?
kullananlar sonuç alanların yorumlarını bekleyelim eğer gerçekten sonuç alınıyorsa kullanalım bakalım

evet kullanıyorum ama dediğim gibi tişörtlerde bodylerde gene o ıslaklık oluyor
diyelim 2-3 gün banyo yapamadın, duş alamadın, koltuk altını temizleyemedin v.s. koku falan olmuyor ama ter gene var

her gün banyo yapılmıyorsa bile koltuk altlarını silmek lazım
sonrasında sürmek gerekli
zaten ya taşı yada koltuk altınızı ıslatmanız lazım yoksa sürülmüyor

Son düzenleme:
merhabalar,
konuyu açalı epey olmuş .
şap taşı bizim gibi aşırı terleyenler için evet çok etkili değil her zaman .kış aylarında yada terlemenin çok olmadığı dönemlerde epey ıslaklığı kesiyor ama.
normal terleme düzeyine sahip kişiler içinse doğal antiperspirant vazifesi görüyor bu şap taşı,ter yok ,koku yok onlar için.
Bizim gibi hiperhidroz problemi olanlar içinse şuan aluminyum tuzları,botox ,iyontoforez ve ameliyatlardan başka teri geçici veya kalıcı kesen başka bir buluş yok ne yazıkki :KK43:

bende guatr var ve sanırım bu yüzden kış ayında bile koltuk altında terleme oluyor
badylerim ıslanıyor ve bende rahatsız oluyorum
biodermanın rollonunu kullanıyorum ama hiç etkili değil olmazsa bende aktardan az bişey alıp deneyeyim
şu maximi almak isterdim fakat kanser yapıcı etkisi olur diye çekiniyorum
e birde deotak mı deo ter mi ne varmış oda baya etkiliymiş sanırım bununla ilgili bilgisi olan varmı peki?

bende guatr var ve sanırım bu yüzden kış ayında bile koltuk altında terleme oluyor
badylerim ıslanıyor ve bende rahatsız oluyorum
biodermanın rollonunu kullanıyorum ama hiç etkili değil olmazsa bende aktardan az bişey alıp deneyeyim
şu maximi almak isterdim fakat kanser yapıcı etkisi olur diye çekiniyorum
e birde deotak mı deo ter mi ne varmış oda baya etkiliymiş sanırım bununla ilgili bilgisi olan varmı peki?
eğer deodorant tarzı bi kozmetik düşünüyorsanız en etkili olanlar maxim -tereson vb.dir. (yani formülde aluminyum klorid vb miktarı %12-20 civarında olanlardır)
hatta piyasada birsürü benzer etkide ürünler yer almakta.aluminyum tuz miktarına göre ıslaklığı engelliyorlar.
deotak maxim kadar etkili değildir,yani siz ıslaklık tamamen gitsin istiyorsanız deotak bu yönde bir etkiyi tam sağlamayacaktır ama iyi bir antibakteriyeldir,kokuyu siler süpürür.

Guatr dan bahsediyorsunuz,bunun için tedavi görüyor musunuz ?

eğer deodorant tarzı bi kozmetik düşünüyorsanız en etkili olanlar maxim -tereson vb.dir. (yani formülde aluminyum klorid vb miktarı %12-20 civarında olanlardır)
hatta piyasada birsürü benzer etkide ürünler yer almakta.aluminyum tuz miktarına göre ıslaklığı engelliyorlar.
deotak maxim kadar etkili değildir,yani siz ıslaklık tamamen gitsin istiyorsanız deotak bu yönde bir etkiyi tam sağlamayacaktır ama iyi bir antibakteriyeldir,kokuyu siler süpürür.

Guatr dan bahsediyorsunuz,bunun için tedavi görüyor musunuz ?

evet canım ilaç kullanıyorum
saddece koltuk altımda var zaten
ya şimdi bu taşımı almalıyım sence yoksa tereson yada maaximmi?maxim alacağımda korkuyorum bnim istediğim koltuk altında kokuyu önlediği gibi terlemeyi ıslaklığıda azaltsın

evet canım ilaç kullanıyorum
saddece koltuk altımda var zaten
ya şimdi bu taşımı almalıyım sence yoksa tereson yada maaximmi?maxim alacağımda korkuyorum bnim istediğim koltuk altında kokuyu önlediği gibi terlemeyi ıslaklığıda azaltsın

ben geçmişte tereson vb.antiperspirantları kullandım,çok sık kullanmıyordum ,mesela ilk 3 gün her gece,sonra hafta bir,sonra 2 haftada bir şeklinde kullanıyordum,ter tamamen kesiliyordu,ama sürekli kullanmak istemedim.okuduğum bi makalede günlük alcl3 miktarı 30 gr'ı geçerse kansörojen etki yapabileceği yazıyordu,ama bir şişede aşağı yukarı 12 gr alcl3 var ve günlük kullanılan miktar çok daha az olacak haliyle.şimdi sadece özel günlerde filan kullanıyorum,çünki berbat bi durum bu ıslaklık ve teri kesen başka birşeyler yok :KK43:
iyi araştırın ,soruşturun ve kararınızı kendiniz verin.

Ya konuyla çok alakasız olacak ama ben daha yeni üye oldum o yüzden özel mesaj gönderemiyorum beany e sorum olacak eski paylaşımlarıyla ilgili umarım görür ve cevap verirsin :/

Merhaba,eski paylaşım derken istenmeyen kıllarla ilgili olmalı muhtemelen :)
Uzun zamandır bu konu hakkında yazışmıyorum,cevap verebileceğim bilgim dahilinde birşeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Arada bir girip göz gezdiriyorum ve kıllar konusu çok durgun geçiyor,eski hareket yok,yeni birşeylerde yok sanıyorum piyasada.
Sessiz kalmaya devam..

Ya ben sizin o zamanlar bahsettiğiniz etkileyici karışımların malzemelerini aldım bugün yarın hazırlayacağım inşallah anlattığınızda çok etkili olacağını düşündüm şu anki durumunuzu ve miktarlarda anlatarak yanlışlık yapıp yapmadığımı danışacaktım size. Konuyu kapattınız biliyorum ama bunun için yardımcı olursanız çok sevinirim bıktım kıldan tüyden :KK43:

Merhaba,eski paylaşım derken istenmeyen kıllarla ilgili olmalı muhtemelen :)
Uzun zamandır bu konu hakkında yazışmıyorum,cevap verebileceğim bilgim dahilinde birşeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Arada bir girip göz gezdiriyorum ve kıllar konusu çok durgun geçiyor,eski hareket yok,yeni birşeylerde yok sanıyorum piyasada.
Sessiz kalmaya devam..

Ahh beany senin kıymetini bilmedikleri için kapatman çok doğru olmuş o balığı.. Ama en azından... O kullandığın tarifin işe yarayıp yaramadığını yazabilirsin ? Sadece rica ediyorum.. Elbette gönlünden geçenğ yaparsın okuduğun için teşekkürler :):KK16:

Ya ben sizin o zamanlar bahsettiğiniz etkileyici karışımların malzemelerini aldım bugün yarın hazırlayacağım inşallah anlattığınızda çok etkili olacağını düşündüm şu anki durumunuzu ve miktarlarda anlatarak yanlışlık yapıp yapmadığımı danışacaktım size. Konuyu kapattınız biliyorum ama bunun için yardımcı olursanız çok sevinirim bıktım kıldan tüyden :KK43:

Merve yaptın mı nasıl oldu canım?

Ya çok denemedim hazırladım ama şehir dışında okuduğum için valizde yarısı dökülmüş ama dediğiniz gibi psikolojik mi bilmiyorum bi kere kullandım faydalı gibi geldi sanırım sık sık kullansam faydası olurdu bide hazırlarken kapağı plastik tıpalı olduğu için fırlayıp durdu balkonu da kirletti yazın düzenli kullandığımda etkisini tekrar paylaşırım :)

Yalnız ben sizi beany sandım dediğiniz gibi falan dedim şimdi farkettim onu :) düzenli kullanmadığım için faydasını çok göremedim ama dediğim gibi yazın evde olacağım için tekrar hazırlar düzenli alıp kılları uygularım o zaman etkisini daha net görür sizle paylaşırım :)

Ya çok denemedim hazırladım ama şehir dışında okuduğum için valizde yarısı dökülmüş ama dediğiniz gibi psikolojik mi bilmiyorum bi kere kullandım faydalı gibi geldi sanırım sık sık kullansam faydası olurdu bide hazırlarken kapağı plastik tıpalı olduğu için fırlayıp durdu balkonu da kirletti yazın düzenli kullandığımda etkisini tekrar paylaşırım :)

Ayy çok fena olmuş :18: karışımın başına gelmeyen kalmamış :) çok teşekkür ederim haberdar ettiğin için.. Bende deneme amaçlı yapıcam.. Sonuçta , ne kremler alıyoruz , neler yapıoruz bu tarifidr denesem bişi kaybetmem .. Bir an önce tüy problemindrn kurtulman dileğiyle :)

Ayy çok fena olmuş :18: karışımın başına gelmeyen kalmamış :) çok teşekkür ederim haberdar ettiğin için.. Bende deneme amaçlı yapıcam.. Sonuçta , ne kremler alıyoruz , neler yapıoruz bu tarifidr denesem bişi kaybetmem .. Bir an önce tüy problemindrn kurtulman dileğiyle :)

Gerçekten öyle ya hem çok para gitmiyor hemde faydasını gördük mü bizden mutlusu yok :KK1:

X