Bebek Beslenmesi bebek için kek ve kurabiye tarifi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sebul43

Guru
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
266
1
arkadaşlar bebeklerinize hazırlamış olduğunuz kek ve kurabiye tariflerini paylaşırsanız sevinirim, ayrıca bebeğine petibör bisküvi veren var mı?

bebeğiniz kaç aylık..
bisküvi vermek istiyorsanız hipp in organik bebe bisküvileri var ... onları öneririm

Doktorum bana yapıcağım kek ve kurabiyelere kabartma tozu ilave etmemem gerektiğini söylemişti..
Aklınızda bulunsun sizinde :KK68:

bebeğiniz kaç aylık..
bisküvi vermek istiyorsanız hipp in organik bebe bisküvileri var ... onları öneririm

bebeğim 11 aylık pek iştahlı değil ayrıca zayıf bir bebek :KK43: bolvitaminli kalorisi yüksek değişik tarfilere ihtiyacım var.. hipp in bisküvisini deniycem tşkkrler..

TAHİNLİ CEVİZLİ KURABİYE

Malzemeler
1 su bardağı şeker
1 su bardağı tahin
200 g oda sıcaklığında tereyağ
1 yumurta sarısı(akını üzeri için ayırın)
1 paket vanilya
yeterince un ( isterseniz rondodan geçirilmiş ceviz de ekleyebilirsiniz)

üzeri için:
Dövülmüş ceviz
Yumurta akı

Hazırlanışı
Malzemeleri hamur yoğurma kabına alın ve azar azar un ekleyerek hamuru hazırlayın. Un miktarını elinize yapışmayacak kıvama gelene kadar ekleyerek ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık 3,5-4 su bardağı kadar un alıyor. Bu kurabiyenin hamuru tam olarak bütünleşmez ama şekil vermesi de zor değildir.
Hamuru yoğurma işlemi bittiğinde kurabiyeleri ceviz büyüklüğünde hazırlayın. Kurabiyelerin üst kısmını yumurta akına batırarak cevize bulayın. Yağlanmış tepsiye dizin ve yaklaşık 180 derece önceden ısıtılmış fırında pembeleşinceye kadar pişirin.
Ağızda dağılan lezzetli bir kurabiye.

bu kurabiye çok güzel oluyo. benim oğluşlar da, ben de çok seviyoruz...

besleyici ve yüksek kalorili

bu da görüntüsü..sonucu görmeden yapmak istemeyebilirsin diye eklemek istedim

$39139_414834788100_34941858100_4759110_3295299_n.jpg

X