Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşı Sonrası Kolda Kabuklaşma ve Beyazlık

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

kuzeyildizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
173
3
merhaba arkadaşlar,

saniyorum 3. ayında da yapılan bcg aşisi (sol koldan olan) idi değilmi?...yapıldıktan sonraki 1 ayda kızarıklık ve kabuklaşma oluştu, ama bugün o kabuksu kısmın beyaz iltihaplaşmiş gibi oldugunu gördüm
bu normal mi?
doktora götürmelimiyim bundan dolayı?

canım bizim ikinci ayımız
koldan verem aşımız yapıldı ve hemşire kabuklaşma ve iltihaplanma şeklinde olur merak etmeyin sakın su da değdirmeyin ...yara haline gelecek ve kendiliğinden geçecek dedi

bizim aşı yerimizde kırmızı ve kabuk bağlamış durumda.aşı yerinin yara olması aşının tuttuğu anlamına geliyor herhalde biz ilkokuldayken hep öyle anlardık:44:

ası sonrası doktorumuz da bzıe soyledı...1 ay sonra kızaracak ve yara olacak..gecen 1 yaşında bebegı olan arkadasım geldı...aşısının yarası 10 ayda ıyıleşmiş..oyle söydı..

arkadaşlar bu aşı olayını en uzun süre yaşama rekoru kızımda sanırım:) verem aşısı kabuklandı,iltihaplandı ve aktı..bu sık rastlanır bir durum ama bizimki aylarca geçmedi!! doktorumuz sürekli kontrol etti,hatta ben de arada yokladım,boğazında ve koltukaltında lenflerde herhangi bir şişme yoksa sorun değil demişti doktorumuz..neyse 11 aylıkken hala geçemeyince verem savaşa götürdük,1 yaşına kadar takip edin,cildi hassas çocuğunuzun dediler..hakikaten 12.aydan sonra iyileşmeye başladı,şimdi 16 aylık ve hayli kuvvetli bir izi var ama iltihap kalmadı..demem o ki,lenflerde şişme yoksa takip edin yeterli,mutlaka geçiyor:)

benim bebeğimde 1 ay önce verem asısı oldu hala kabuk bağlamadı normal mi sizce? sizin bebişlerde ne zaman kabuk bağladı ?

X