2. çocuğum olsun istiyorum neden olmuyor :((

nafs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
81
4
Merhaba belki bazılarınız bana kızacak 1 tane varyaa daha ne istiyorsun diye ama gerçekten çaresizim

Oğluma bir kardeş istiyorum ama olmuyor Dünyada tek başına kalsın istemiyorum

22 yaşında evlendim 1 sene sonra kendi isteğimizle (6 ay içinde) normal yollarla hamile kaldım 24 yaşında normal doğum yaptım. Allaha şükür 12 yaşında dünya yakışıklısı bir oğlum var. 3 sene öncesine kadar çalıştım oğlumu zor şartlar altında büyüttük çünkü büyüklerimiz çeşitli sebeplerden bakımına pek yardımcı olamadılar. Ben 5 kardeşim eşim 3 biz oğlumuzunda en azından 1 kardeşi olsun istedik.
3 senedir denememize rağmen başarılı olamadık. Bu arada iki ayrı dr'a gittim ilk gittiğim dr daha önce çocuğum olduğu için olabileceğini söyledi muayeneye zaten adetimin 3. günü çağırmıştı. Bu gün git yarın gel veya üç gün sonra gel şeklinde beni oyaladı her gittiğimde ultrasona soktu yumurtam çatlamıyormuş sadece bunu söyledi bir sonraki ay yine gittim yine aynı şeyler Bu arada yumurtamda kist varmış küçük bir şey adetlerimde düzensizleşmeye başlamıştı zaten. Bir kaç ay yine seyrine bıraktık. Sonra g.o.paşa hastanesimde Gülcan Hanıma gittim o da aynı şeyleri söyledi 2 ay hormon testleri uyguladı bana yaşım 36 olduğu için yumurtlama kalitem düşmüş tabi kist olduğunu o da söyledi ölçümlerini yaptı kist büyümüyor zararsız dedi Glucophage diye bir şeker hapı ve folik asit verdi. Glucophage hem zayıflamamı hemde yumurtlama kalitemi arttıracakmış kilo ver 6 ay sonra yine gel dedi
Anlamıyorum benim neden çocuğum olmuyor neden tüp bebek tedavisi tavsiye edilmiyor 2 çocukta sgk tüp bebeği karşılıyormu????? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bazı yumurta geliştiren ve çogaltan ilaçlar var onlardan kullanabilirsiniz aşılamalarda filan kullanılan ilaçlar tavsiye ederim bu çeşit ilaçlardan kullanıp normal yollarla çogul gebelik olanlar bile var :nazar::nazar::nazar::nazar:

Öncelikle geçmiş olsun,ben 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli adet düzensizliği yaşıyorum.Bana da doktorum kaliteli yumurta üretmediğimi ve çatlama sorunu yaşadığımı söylemişti.Kilonuz fazlaysa bu da yumurta gelişimini olumsuz etkiliyor.Tüp bebek tedavisi tedavideki en son evre.Önce ilaçla tedavi deneniyor ve yumurtalıklarınızın gelişmesi sağlanıyor.Canınızı hiç sıkmayın bence,ben genç kızlığımdan beri bu problemle karşı karşıyayım ama çok şükür ilaç tedavimin 2. ayında hamile kaldım.Bir an önce kilo verin ve doktorunuzun verdiği ilacı düzenli kullanın bence.kısa zamanda hayırlı haberler alırsınız işallah...Bu arada kist bebeğe zarar verseydi doktor önce o kisti yok etmeye yönelik bir tedavi izlerdi.

Bazı yumurta geliştiren ve çogaltan ilaçlar var onlardan kullanabilirsiniz aşılamalarda filan kullanılan ilaçlar tavsiye ederim bu çeşit ilaçlardan kullanıp normal yollarla çogul gebelik olanlar bile var :nazar::nazar::nazar::nazar:[/QUO

Teşekkür ederim bir sonra ki randevuma gittiğimde ki 6 ay sonra gel demişti bu ilaç meselesini dr ma sorucam tekrar teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun,ben 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli adet düzensizliği yaşıyorum.Bana da doktorum kaliteli yumurta üretmediğimi ve çatlama sorunu yaşadığımı söylemişti.Kilonuz fazlaysa bu da yumurta gelişimini olumsuz etkiliyor.Tüp bebek tedavisi tedavideki en son evre.Önce ilaçla tedavi deneniyor ve yumurtalıklarınızın gelişmesi sağlanıyor.Canınızı hiç sıkmayın bence,ben genç kızlığımdan beri bu problemle karşı karşıyayım ama çok şükür ilaç tedavimin 2. ayında hamile kaldım.Bir an önce kilo verin ve doktorunuzun verdiği ilacı düzenli kullanın bence.kısa zamanda hayırlı haberler alırsınız işallah...Bu arada kist bebeğe zarar verseydi doktor önce o kisti yok etmeye yönelik bir tedavi izlerdi.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bayağı karamsarlığa düşmüştüm. Hangi ilaçları kullandığınızı sorabilirmiyim ???

6 ay sonra kısmet olursa bebek için kontrole gidersiniz. :emir_bebek: (işallah) Size verilen ilaçla Klomen adındaki ilaç yumurtayı geliştirmek için kullanılıyor.Yanılmıyorsam sizin kullandığınız ilaç şeker hastaları için veriliyor.Bu ilaç aynı zamanda yumurtlamayı düzenliyor.O yüzden yumurtlama problemlerinde de kullanılıyor.Hayırlı haber alırsanız bana mesaj atın lütfen :KK64: mide bulantısı yaşarken biraz mutlu olayım dimi :KK66:

Rica ederim,işallah bir faydam dokunmuştur size.Ben Klomen kullandım,sonrasında da çatlama iğnesi vuruldum.İlk ay Klomen kullandığımda çatlama iğnesi vurulamamıştım,2. ay vuruldum hemen hamile kalmışım :emir_bebek:

6 ay sonra kısmet olursa bebek için kontrole gidersiniz. :emir_bebek: (işallah) Size verilen ilaçla Klomen adındaki ilaç yumurtayı geliştirmek için kullanılıyor.Yanılmıyorsam sizin kullandığınız ilaç şeker hastaları için veriliyor.Bu ilaç aynı zamanda yumurtlamayı düzenliyor.O yüzden yumurtlama problemlerinde de kullanılıyor.Hayırlı haber alırsanız bana mesaj atın lütfen :KK64: mide bulantısı yaşarken biraz mutlu olayım dimi :KK66:

Tamam zevkle atarım inşallah sizde sorunsuz çok güzel bir hamilelik geçirir bebeğinizi kucağınıza alırsınız bende hayırlı haberlerinizi bekliyorum :79::79:

Çok teşekkürler güzel dileğiniz için,iyi gecelerr...:KK61:

Ben de 36 yaşındayım ve 4 yaşında bir oğlum var yaşım gereği aslında ikinci çocuk düşünüyorum ama şuan borç ödüyorum ve bir seneye kadar da borcum bitmeyecek Bir yandan ya ikinci çocuğum olmazsa diye üzülüyorum bir yandan da borcumu bitirmeden hamile kalmak istemiyorum. İkilem arasında kaldım. Allah hayırlısı ne ise onu yapar inşaallah

biz birinciyi bulsak 9 takla atacagiz
arkadasimin biride 3.cü coucugu istiyor,tedavi görüyor...
okadar üzülüyor ki
evi var arabasi var,sagligi yerinde,mutlular allah bozmasin

bana küfür mü ediyorsun demek geliyor bazen icimden
elinizdekilerin kiymetini bilinh allah tek olsada cocugunuza saglik sihnat versin
bizleri düsünün ya hic olmasay di hic umut bile vermeselerdi,haliniz ne olurddu

Son düzenleme:
biz birinciyi bulsak 9 takla atacagiz
arkadasimin biride 3.cü coucugu istiyor,tedavi görüyor...
okadar üzülüyor ki
evi var arabasi var,sagligi yerinde,mutlular allah bozmasin

bana küfür mü ediyorsun demek geliyor bazen icimden
elinizdekilerin kiymetini bilinh allah tek olsada cocugunuza saglik sihnat versin
bizleri düsünün ya hic olmasay di hic umut bile vermeselerdi,haliniz ne olurddu

Kesinlikle haklsınız.İnsanoğlu zaten hep nankördür bir verirsin bir daha ister Allahım en kısa zamanda sizin de anne olmanızı nasip eder inşaallah

ben 29 yaşındayım 3,5 yaşında bir oğlum var 7 aydır çocuk istityoruz ama olmuyor her aya bir doktora gittim hiç bir sorun yok dediler
1 sene geçmesini bekleyin dediler ben bu süre zarfında kilo aldım aldığım kilolar sayesinde polistik over oluşmuş
ve yumurtalıklarım zayıf çalışıyormuş
en son gittiğim aile dostu doktora durumumu anlatınca bu bir sorun dedi ve ilaç verdi metamorfin şeker hastalarına verilen bir ilaç
adetimin 3. günü aç karnına gittim hormon testi yapıldı
klomen diye bir ilaca başladım
adetinin 1. gününden saymaya başlayıp 12. günü gel dedi yumurtalarıma bakacakmış
daha sonrasında ilişki planı vereceğim dedi gerisini bilemiyorum
bekleyip görecez

Rabbim tüm isteyenlere istediği kadar sağlıklı bebekler versin inşallah

Merhaba belki bazılarınız bana kızacak 1 tane varyaa daha ne istiyorsun diye ama gerçekten çaresizim

22 yaşında evlendim 1 sene sonra kendi isteğimizle (6 ay içinde) normal yollarla hamile kaldım 24 yaşında normal doğum yaptım. Allaha şükür 12 yaşında dünya yakışıklısı bir oğlum var. 3 sene öncesine kadar çalıştım oğlumu zor şartlar altında büyüttük çünkü büyüklerimiz çeşitli sebeplerden bakımına pek yardımcı olamadılar. Ben 5 kardeşim eşim 3 biz oğlumuzunda en azından 1 kardeşi olsun istedik.
3 senedir denememize rağmen başarılı olamadık. Bu arada iki ayrı dr'a gittim ilk gittiğim dr daha önce çocuğum olduğu için olabileceğini söyledi muayeneye zaten adetimin 3. günü çağırmıştı. Bu gün git yarın gel veya üç gün sonra gel şeklinde beni oyaladı her gittiğimde ultrasona soktu yumurtam çatlamıyormuş sadece bunu söyledi bir sonraki ay yine gittim yine aynı şeyler Bu arada yumurtamda kist varmış küçük bir şey adetlerimde düzensizleşmeye başlamıştı zaten. Bir kaç ay yine seyrine bıraktık. Sonra g.o.paşa hastanesimde Gülcan Hanıma gittim o da aynı şeyleri söyledi 2 ay hormon testleri uyguladı bana yaşım 36 olduğu için yumurtlama kalitem düşmüş tabi kist olduğunu o da söyledi ölçümlerini yaptı kist büyümüyor zararsız dedi Glucophage diye bir şeker hapı ve folik asit verdi. Glucophage hem zayıflamamı hemde yumurtlama kalitemi arttıracakmış kilo ver 6 ay sonra yine gel dedi
Anlamıyorum benim neden çocuğum olmuyor neden tüp bebek tedavisi tavsiye edilmiyor 2 çocukta sgk tüp bebeği karşılıyormu????? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

merhaba ,bende aranıza yeni katıldım ,sitede gezerken dikkatimi çekti çünkü aynı sorunu bende yaşıyorum.10 yaşında bir çocuğum var 1 senedir bekliyoruz fakat olmuyor.rabbime şükürler olsun 1 tane verdi ama çok isitiyorum kardeşi olsun diye .aynen bende hemen olur sanmıştım ama hala bekliyorum.prolaktinim sürekli yükseliyor .2 aydır kolmen tedavisi gördüm olmadı.yumurtalaraım yeterli olgunluğa ulaşmıyor.sonra yumurtalıkları düzenlesin diye Glucophage adlı ilacı verdi şimdi onu kullanıyorum.kilo problemim yok .bu arada 2 aydır soğan kürü yapıyorum ardından incir kürünü yapıcam belki faydası olur.İbrahim saraçoğlunun sitesinde bu konuda gerçekten çok iddalı yazılmış hasta yorumlarını okudum.bence sizde deneyin.Doktorum klomen tedaviye olumlu yanıt vermeyince iğne tedavisi uygulamak istedi fakat 2. çocukta SGK bu tedaviyi karşılamıyormuş.iğnelerde çok pahalaı old. için alamıyoruz.inanıyorumki biizmde 2. bebeğimiz olucak sadece biraz sabır ama bu düşünceyi kafadan atmak çok zor.hayırlı haberlerimizi verelim inşallah.

merhaba ,bende aranıza yeni katıldım ,sitede gezerken dikkatimi çekti çünkü aynı sorunu bende yaşıyorum.10 yaşında bir çocuğum var 1 senedir bekliyoruz fakat olmuyor.rabbime şükürler olsun 1 tane verdi ama çok isitiyorum kardeşi olsun diye .aynen bende hemen olur sanmıştım ama hala bekliyorum.prolaktinim sürekli yükseliyor .2 aydır kolmen tedavisi gördüm olmadı.yumurtalaraım yeterli olgunluğa ulaşmıyor.sonra yumurtalıkları düzenlesin diye Glucophage adlı ilacı verdi şimdi onu kullanıyorum.kilo problemim yok .bu arada 2 aydır soğan kürü yapıyorum ardından incir kürünü yapıcam belki faydası olur.İbrahim saraçoğlunun sitesinde bu konuda gerçekten çok iddalı yazılmış hasta yorumlarını okudum.bence sizde deneyin.Doktorum klomen tedaviye olumlu yanıt vermeyince iğne tedavisi uygulamak istedi fakat 2. çocukta SGK bu tedaviyi karşılamıyormuş.malesef iğneler sgk sız alınacak fiyatlarda değil.inanıyorumki biizmde 2. bebeğimiz olucak sadece biraz sabır ama bu düşünceyi kafadan atmak çok zor.hayırlı haberlerimizi verelim inşallah.

kızlar benimde 1 oğlum var bende 2 yıldır hem tedavi grdüm hem bitkisel kürler yaptım olmadı ama size tavsiyem rahim flimini muhakkak çektirmelisiniz benim rahim fliminde 3 ay sonra kendiliginden hamile kaldım oda bende yumurta gelişmiyo gelişse ilaçsız çatlamıyordu ona ragmen beklenmedik bir anda 7 haftalık hamile oldugumu öğrendim ...........

kızlar benimde 1 oğlum var bende 2 yıldır hem tedavi grdüm hem bitkisel kürler yaptım olmadı ama size tavsiyem rahim flimini muhakkak çektirmelisiniz benim rahim fliminde 3 ay sonra kendiliginden hamile kaldım oda bende yumurta gelişmiyo gelişse ilaçsız çatlamıyordu ona ragmen beklenmedik bir anda 7 haftalık hamile oldugumu öğrendim ...........

Allah tamamına erdirsin:nazar:

bene aynı durumdayım 4 yaşında bir oğlum var 1 yıldır istiyoruz ama bi türlü olmadı:KK43:( ultrasonda herşey normal testlerimide yaptırdım reglimin 3.günü oda normall eeeeee sorun nerde yahu?? olmuyo işte....

umarım minikler annelerini çok bekletmezler:)

merhaba ikinci çocugunuz oldumu acaba ?

X