Nikah Arkadaşlar resmi nikah işlemleri kaç gün sürüyor neler gerekiyor?

teşekkürler cvp için bir de kaç gün sonra nikah için çağırıyolar?

cnm zaten evraklarla beraber gittiğinizde size düşündüğünüz tarihi ve saati soruyor.Eğer düşündüğünüz onlar içinde uygunsa kesinleşmiş oluyor..Ama artık malum yaz dönemi nikahlar çok listeden boş gün ve saati hemen söylerler..

çok teşekkürler tekrardan ozaman 2 günde halledebiliriz.ben 15 gün sürer diye düşünüyordum neyseki öyle değilmiş.işlemlerde ücret veriyormuyuz.

Biz bir gün icinde halletmiştik.

Sağlık Ocağından rapor alıyorsun. Kan veriyorsun ama Türkiyede yaşadığımız için dışarıdan bakıp evet siz evlenebilirsiniz, çok sağlıklı görünüyorsunuz diyorlar :KK1: :KK1:

Muhtardan evrakları almıştık. Eşim başka bir şehirde yaşadığı için bizim evde misafir gibi göstermiştik.

Bütün evraklar tamam olunca da nikah dairesine gidip gün aldık.

çok teşekkürler tekrardan ozaman 2 günde halledebiliriz.ben 15 gün sürer diye düşünüyordum neyseki öyle değilmiş.işlemlerde ücret veriyormuyuz.

Sağlık güvencen varsa sağlık ocağı almıyordu yanılmıyorsam.

Muhtara 10-20 lira arası veriyorsun.

Nikah için de; eğer oda nikahıysa cüzi bir para salonsa 100-400 arasıydı galiba. Tabi bir de evrak işlemleri için 10 lira falan istemişlerdi hatta bizim paramız yetmemişti de ordaki bi memur vermişti :KK1: :KK1: Sağa sola para saçmaktan on liramız bile kalmamıştı :KK1: :KK1:

yok cnm o kadar sürmez...Tabi malesef herşey ücretle...Sağlık raporu,muharlıktaki evraklar ve nikah dairesi ayrı ayrı ücret alıyor...Eğer düğünün olacaksa h.içi nikah yap derim çok daha uygun oluyor fiyat.

Hepinize tek tek teşekkürler.hafta içi yapmayı düşünüyorum hem daha rahat olur diye.düğünde nikah yapmak zaman alır diye erken yapıyorum tekerar teşekkürler

Her belediyenin işlemleri farklı oluyor gördüğüm kadarı ile...
Ay başında biz de işlemlerimizi bitirdik...
Pazartesi başvurduk belediyeye, bizi direkt sağlık ocağına yönlendirdi, orada kan tahlili yapıldı sonuçlarını çarşamba aldık, aynı gün özel bir tıp merkezinde ciğer filmi çektirdik...
Çarşamba günü bütün sonuçlarımızı alıp tekrar belediyeye gittik...
50 lira orada aldılar...
Biz başka bir evlendirme dairesinde istediğimiz için izin belgesiyle beraber diğer belediyeye gittik, aynı gün günümüzü aldık... 300 lira aldılar
Biz hiç muhtara gitmedik mesela...
Ha unutmadan ciğer filmi için de tanıdık olmasına rağmen 40 lira verdik...

Son düzenleme:
yine de kolay değil işlemler 400 tl ücret çok alıyolar ben daha az tahmin ediyordum salonda yapmasan yinede o fiyatı veriyormuyuz

yine de kolay değil işlemler 400 tl ücret çok alıyolar ben daha az tahmin ediyordum salonda yapmasan yinede o fiyatı veriyormuyuz

Biz sadece nikah için bu kadar ücet odedık canım, salon falan degıl yanı ama yasadıgın sehre gore de degısebılır bılemıyorum...

Salon derken nikah salonunu kastetmiştim ben. Odada yapılcan niklah icin o kadar almazlar herhalde.

Konu içeriği nedeniyle "Evlilik öncesi törenler/Nikah" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

Evet oda nikahını sorucaktım ozaman en fazla 100 tl vericez düğün zamanı o kadar masraf oluyor ki 10 tl'nin bile değeri çok fazla oluyor çok teşekkürler herkeze tekrardan

sağlıkocağı bizi devlete gönderdi 104 tl verdik 2 ropor için baya uğraştık ben gidip kan ve röntgen işini hallettim sonuç çıkmdı nişanlım baya uğraştı çıkarmak için nüfüs müdürlüğünden nüfüs kayıt örneği aldık muhtara gitmedik resim götürdük bide istenen bunlardı ama baya oluyo biz başvuralı törenli olucak diye tarih vermeye başladıkları hafta hemen gidip gün aldık biz istediğimiz güne alalım diye 50 tl evlilik cüzdanı için 200 civarıda nikah ücretiydi kamerası fotoğrafı daha çok soyulucaz

bizim 1 hafta filan sürmüştü ama kızlar bişey sorcam benim düğünümde salona gelmişti nikah memuru nikah kıyıldı o heyecanla unuttum ben ama nikah memuru bize evlilik cüzdanını vermedi eşimin ailesine teslim etmiş şimdi düşünüyorumda bunda bi fitnelik varmı sizce :KK53:

benzer konu açmak istemedim buradan sorayım istedim.kızlar benim nişanlım başa şehirde çalışıyor.ailesi benim bulunduğum şehirde.10 günlüğüne yanıma gelecek öbür ay ve nikah işlemlerini halledeceğiz.ortalama kaç günde halledilir?
birde nişanlım şehir dışında olduğundan gelmişken nikahta kıyılsın istiyoruz.sizce yetişir mi?
yıldırım nikahı diye belirtsek kaç gün sonrasına gün verirler?

bizim 1 hafta filan sürmüştü ama kızlar bişey sorcam benim düğünümde salona gelmişti nikah memuru nikah kıyıldı o heyecanla unuttum ben ama nikah memuru bize evlilik cüzdanını vermedi eşimin ailesine teslim etmiş şimdi düşünüyorumda bunda bi fitnelik varmı sizce :KK53:

hadi ya..

bizde uzağız ben gitcem işlemler için 1 hafta çok ya ben duramam okadar.. ben aradım sordumda nikah memuru salona gelirse 2011 yılı için 150 tl di 2012 yılı itibariyle 200 olcakmış tabi bu belediyeden belediyeye değişiyor.. biz işlemler için gittiğimizde mi ödicez bu parayı yani? ayriyeten kaç para alıyolar yaw adam evlenmekten vazcaycakkk :KK52:

X