Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saça keratin yüklemesi yaptıran var mı ?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Benim saçlarım da tel tel. Hiç beğenmiyorum. Dümdüz ve parlak olması için keratin yüklemesi mi yaptırmalıyım?

Benim de saçlarım röfleden dolayı ve geçen sene çok tuzlu denize girdiğimden dolayı mahvoldu. çok ince saçlarım var. Brezilya fönü yani aslında fön demek doğru değil keratin yüklemesi yaptırdım.
2 gün sonra saçlarımı yıkadım ve güzelce kuruttum şuan yumuşacık. ben şuan çok memnunum. bundan sonra kendim evde yapmayı düşünüyorum.

Ben 20 günlüğüne istanbula geleceğim ve saçıma keratin yüklemesi yaptırmak istiyorum daha önce yaptırıp memnun kaldığınız önerebileceğiniz bir yer var mı arkadaşlar

selam bende keratin yüklemesi yaptırmak istiyorum fakat ankaraya yeni taşındıgım icin henuz hic bir yer bilmiyorum bu gittiginiz yer konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.. yeni üye oldugum icin özelden msj atamıyorum sizden msj bekliycem..bende cok acil yaptırmak istiyorum

ben geçen hafta içinde balgatta kuaför osmana yaptırdım ,çok memnunum . boyalardan çöpüş çöpüş olmuştu ve çok sağlıksız görünüyosu ama şuan çok parlak ve canlılar . osman bey işlem sonrasında neler yapmanız yada yapmamanız konusunda bilgilendiriyoda .ve siz isteseniz bile saçınıza zarar verebilecek hiç bir uygulama yapmıyo . bence ankarada bir numara .

ben geçen hafta içinde balgatta kuaför osmana yaptırdım ,çok memnunum . boyalardan çöpüş çöpüş olmuştu ve çok sağlıksız görünüyosu ama şuan çok parlak ve canlılar . osman bey işlem sonrasında neler yapmanız yada yapmamanız konusunda bilgilendiriyoda .ve siz isteseniz bile saçınıza zarar verebilecek hiç bir uygulama yapmıyo . bence ankarada bir numara .

kanka, osman kaça yaptı ben bi yere sordum 50 dediler normal mi acaba

Selam kızlar, çarşamba günü saçlarıma keratin bakım yaptıracağım. Sormak istediğim şey; saçlarımı bakım öncesi mi yoksa sonrasında mı boyatayım. Bugün randevu alırken sormayı unuttum kuaföre. Yardımcı olursanız sevinirim

Selam kızlar, çarşamba günü saçlarıma keratin bakım yaptıracağım. Sormak istediğim şey; saçlarımı bakım öncesi mi yoksa sonrasında mı boyatayım. Bugün randevu alırken sormayı unuttum kuaföre. Yardımcı olursanız sevinirim

Bir sorum olucakti? Yaptırdınizmi keratin yüklemesini? Ve faydasini gördunuzmu? Bende bugün boya üstüne keratin yüklemesi yaptiriyorum, umarim sonuc iyi olur

Bir sorum olucakti? Yaptırdınizmi keratin yüklemesini? Ve faydasini gördunuzmu? Bende bugün boya üstüne keratin yüklemesi yaptiriyorum, umarim sonuc iyi olur

merhaba;
bu saç derdinden araştırmadığım yer kalmadı sağlıklı belimdeki hiç boyasız saçlarım açtırdığım için mahfoldu. inanılmaz mat ve sert oldular. kesinlikle kestirmek istemiyorum ben de keratini merak ediyorum gerçekten işe yarıyor mu acaba? yani o mat görüntüyü alıp yeniden yumuşamasını sağlıyormu?

Ben de düşünüyorum 3 gün arka arkaya gelmen lazım dedi kuaför. Brezilya fönü değil keratin yüklemesi olacak. Çok kararsızım ne yapsam bilemedim.

Ben bugün saç boyası için gittim ve arkasindan keratin bakimida uygulandi saçın elektriklenmesini onluyor biraz daha duz bi saca sahip olcaksin dediler ilk once islakken sacima bir sey suruldu 10 dakika bekledik sonra yikamada maske filan yapildi eve geldigimde annem sanki sac ekilmis sacina dedi cok güzel oldu gur duruyor ben cok memnunum bugun ve yarin sacimi yikamamam soylendi bakalim yikandiktan sonra ne olacak :) tabi kuaforum guvenilir bi kuafor keratin bakimi 150ye yaptirdim

Ben keeatin yüklemesi yaptırdm kesinlikle öneriyorum yumuşacık parlak ve porsuk görüntü yok oluo. Kaliteli bi yerde yaptrmaya dikkat et.

Ben yaklaşık 2,5 ay önce yaptırdım. Saçlarım dalgalı ve uzundu sınav senesine giriyorum daha rahat yıkar ve kullanırım diye önce biraz kestirdim ardından da benden beklenilebilecek bir delilik yaparak kendi paramdan 240 tl vererek evin karşısındaki kuaföre yaptırdım. Aman Tanrım yaptırırken o fonle ilacı yedirme aşamasında canım öyle yandı öyle yandı ki anlatamam bayilacaktim hatta bi ara ağladım bile salak kadın hiç aldırış etmeden devam etti neyse zor bela 3 - 4 saatte bitti. Ama bu vahşet benim gittiğim kuaforun yapisindan mi kaynaklanıyor yoksa bütün keratin uygulamaları mi böyle bilemiyorum. Lakin ben bidaha sırf o acıya katlanmamak için bile yaptirmam o şekilde. Ve daha bitmedi kuaforun söylediği üzere bana uyguladığı ilaç bitkisel ve sağlıklı bu ilacmis orası güzel de böyle çok garip bi kokusu vardı özellikle banyo yaparken ortaya çıkan bi koku ve 1 ayda sık sık banyo yaparak anca geçti. Lakin daha kötü bişey daha yaşadım bi kaç hafta sonra saç derim de yanık kabukları soyulmaya başladı ardından derim soyulmaya başladı böyle görüntüsü çoook rahatsız edici bişeydi. Hatta sırf bu yüzden 1 ay sacimi açık kullanamadim. Sonra sacimi baya bi taramama rağmen o dokulmeler bi türlü geçmedi.Boyle cok fena kepek gibi gorunuyolardi annem babam filan çok dalga gectiler. Sacimi sürekli at kuyruğu yada topuz yapıyordum yinede üstlerden kepek gibi görünüyordu o deriler neyse zamanla fircalarla bastira bastira tarayarak geçti bitti Artık sacimi açık kullanabiliyordum. Şimdi gelelim en ama en kötü yanına yaptirdigimdan beri sacim hayvan gibi dökülüyor öyle böyle değil yani kel kalicam diye korkuyorum. Odamda hali 1 2 günde full saç oluyo,sacimi kuruturken banyonun her tarafı saç oluyor annem bu konudan çok rahatsız çevremdeki insanlar hocaların filan soruyor niye saçın bu kadar çok dökülüyor diye mesela dersanede mutlaka benim oturduğum sırayi anlayabilirsiniz çünkü etrafı 1 ders içinde full saç oluyor komik rezil ve üzücü bi durum böyle yerde saçlarım ucusuyor Üstüm başım saç filan.. Iste benim keratin serüvenim böyle kızlar sizde nasıl merak ediyorum Su an tek isteğim eski güzel dalgalı saçlarıma geri kavuşmak şu illet dokulmeler den kurtulmak ve ardından sacimin alt tarafini Turkuvaza boyamak Tekrar yaptırır miyim Hayır hiç sanmıyorum iyi yanlarını söyleyeyim sacim kabarmiyor, yıkadıktan sonra çok rahat kurutabiliyorum ve rahat kullanıyorum ama bi daha yaptirmam yani bide bişi daha söyleyeyim mi o salak kuaför bana yapmadan önce dediki saçını besleyerek SAÇ FOKULMELERINI AZALTACAK hı hı evet kel kalmazsam iyi benden bu kadar kızlar paylaşmak istedim umarım faydali olur

Ben yaklaşık 2,5 ay önce yaptırdım. Saçlarım dalgalı ve uzundu sınav senesine giriyorum daha rahat yıkar ve kullanırım diye önce biraz kestirdim ardından da benden beklenilebilecek bir delilik yaparak kendi paramdan 240 tl vererek evin karşısındaki kuaföre yaptırdım. Aman Tanrım yaptırırken o fonle ilacı yedirme aşamasında canım öyle yandı öyle yandı ki anlatamam bayilacaktim hatta bi ara ağladım bile salak kadın hiç aldırış etmeden devam etti neyse zor bela 3 - 4 saatte bitti. Ama bu vahşet benim gittiğim kuaforun yapisindan mi kaynaklanıyor yoksa bütün keratin uygulamaları mi böyle bilemiyorum. Lakin ben bidaha sırf o acıya katlanmamak için bile yaptirmam o şekilde. Ve daha bitmedi kuaforun söylediği üzere bana uyguladığı ilaç bitkisel ve sağlıklı bu ilacmis orası güzel de böyle çok garip bi kokusu vardı özellikle banyo yaparken ortaya çıkan bi koku ve 1 ayda sık sık banyo yaparak anca geçti. Lakin daha kötü bişey daha yaşadım bi kaç hafta sonra saç derim de yanık kabukları soyulmaya başladı ardından derim soyulmaya başladı böyle görüntüsü çoook rahatsız edici bişeydi. Hatta sırf bu yüzden 1 ay sacimi açık kullanamadim. Sonra sacimi baya bi taramama rağmen o dokulmeler bi türlü geçmedi.Boyle cok fena kepek gibi gorunuyolardi annem babam filan çok dalga gectiler. Sacimi sürekli at kuyruğu yada topuz yapıyordum yinede üstlerden kepek gibi görünüyordu o deriler neyse zamanla fircalarla bastira bastira tarayarak geçti bitti Artık sacimi açık kullanabiliyordum. Şimdi gelelim en ama en kötü yanına yaptirdigimdan beri sacim hayvan gibi dökülüyor öyle böyle değil yani kel kalicam diye korkuyorum. Odamda hali 1 2 günde full saç oluyo,sacimi kuruturken banyonun her tarafı saç oluyor annem bu konudan çok rahatsız çevremdeki insanlar hocaların filan soruyor niye saçın bu kadar çok dökülüyor diye mesela dersanede mutlaka benim oturduğum sırayi anlayabilirsiniz çünkü etrafı 1 ders içinde full saç oluyor komik rezil ve üzücü bi durum böyle yerde saçlarım ucusuyor Üstüm başım saç filan.. Iste benim keratin serüvenim böyle kızlar sizde nasıl merak ediyorum Su an tek isteğim eski güzel dalgalı saçlarıma geri kavuşmak şu illet dokulmeler den kurtulmak ve ardından sacimin alt tarafini Turkuvaza boyamak Tekrar yaptırır miyim Hayır hiç sanmıyorum iyi yanlarını söyleyeyim sacim kabarmiyor, yıkadıktan sonra çok rahat kurutabiliyorum ve rahat kullanıyorum ama bi daha yaptirmam yani bide bişi daha söyleyeyim mi o salak kuaför bana yapmadan önce dediki saçını besleyerek SAÇ FOKULMELERINI AZALTACAK hı hı evet kel kalmazsam iyi benden bu kadar kızlar paylaşmak istedim umarım faydali olur
Canım sen saçlarına Brezilya fönü yaptırmışsın. Sevgilimin arkadaşı kuaför onunla konuştum. Arkadaşım yüzünden saçlarıma ara makas attırmıştım ve düzleştiriciden kırıldı düz saçlarım altları hep kıvır kıvır oluyor sırf yıprandığı için dedim böyle böyle kestiriyorum ama altları kalıyor elbet sen gel dedi sana keratin yüklemesi yapalım dedi kestirmek fayda değil dedi. İşlemi de saçına keratin yükleyeceğiz ardından bi kez fön çekeceğiz dedi 3 gün saçında duracak ve yıkayacaksın dedi. Yani demek istediğim yanlış uygulamış olabilirler. Güvendiğin bi insana tekrar keratin bakımı yaptırabilirsin veya doğum kontrol hapının en iyisini toz gibi ardından yeni bi şampuana döküp iyice karıştırınca saça iyi geliyormuş ya da ben vitamin ilacı kullanmıştım fazlası vucüt tarafından atılıyor. Saçların güçlenmesini uzamasını sağlıyor eksik vitaminler tamamlanınca saçların kendine geliyor.

hakikaten şaşırdım.

Şu sıra Davinesin keratin bakımını uyguluyorum.

Davines Keratin Miracle olarak geçer. Saçlarım çok ince telli ve aşırı yumuşaktır, ayrıca hacimsizdir. Bakımı kullanmaya başladıktan sonra saçlarım hafif sertleşti ve epey dirençli görünüyor. Tabii saçlarım biraz sertleştiği için daha hacimli, dolgun ve rahatlıkla şekil alabilir bir hale geldi. Şöyle ki, saçlarım aşırı düz ve sprey kullansam bile kısa süre sonra dalgalar düşerdi, şu an ne yaparsam öyle kalıyor.

Arkadaşımda denedim, onun saçları ise dalgalı,kabarık ve kalın telli. Onda aldığımız sonuç, kabarmayan, yumuşacık ve daha düzgün biçimli dalgalı saçlar oldu.

Benimkini hafif sertleştirdi, onun sert saçlarını yumuşattı... Kısacası, bu bakımın size uygun olup olmadığını anlamak için bir kuaförde uygulatmanız lazım kızlar, alınan sonuç saç tipine göre değişiyor.

Nasıl uygulandığınıda kısaca yazayım.

Önce Davines Nourushing şampuan ile saçları iki defa yıkıyoruz, ikinci yıkamada şampuanı 3 dakika bekletiyoruz.

Sonra saçtaki fazla suyu alıp keratin yükleme serumunu sürüyoruz ve 20 dakika bekliyoruz.

Bekleme süresi sonunda sadece su ile arındırıp saç kremini sürüp 10 dika bekleyip yine arındırıyoruz. İşlem tamamdır.

Ben komple tüm seti aldım. Şampuan, keratin yükleme serumu, saç kremi, saç maskesi ve enzim serumu olarak 5 li set halinde kullanıyorum. Şu an saçımda 3. kür var, birazdan yıkayacağım.

Arkadaşlar, hepiniz yanan ya da yıpranan saçlarınızdan muzdarip olmuşsunuz. Ancak keratin bakım konusunda çözümde karmaşık bilgiler var. Bunun sebebi de hiç kimse kullanılan keratin ürünlerinin içinde ne olduğuna ve de formülüne hiç bakmıyor, baksa da pek anlamıyor. Keratin bakım dedikleri ürünlerin çoğu sentetik asıllı ürünler. Zaten içindekilerde DIMETHICONE yazısı varsa bu silikonların babası sayılır. Yoksa da sonu ......CONE ile biten her kelime slikon demektir.. Mutlaka bir silikon maddesi var demektir. Bu bakımdan keratin bakımdan fayda gören olsa da sentetik bir kaplama olduğu için yıkandığında zamanla etkisi de gidiyor. Dolayısıyla gerçek tabii keratin uygulaması yapmak mümkünse en güzeli olur. Onun için de ben LIQUID KERATIN diye birşey duydum ve kullandım. Çok memnun kaldım. Zaten Natural bir keratin yüklemesi. Hiç bir kimyasal ve sentetik içermeyen en güzel en doğal keratin bakımı diyebiliriz. Sadece ilk bir iki gün hafif bir sertlik veriyor sonra o da yavaş yavaş normal haline dönüyor. Bu uygulamaya KERATINBOTOX da deniliyor.

Fakat şu brezilya fönü ve keratin bakımı bir karmaşa oluşturuyor ki, ben de işin içinden çıkamadım. Brezilya fönü, adı üzerinde fönden ibaret düzleştirici bir ürün. Bakımla ilgisi yok. Ama maalesef az bir miktar keratin katarak keratinin adını kötüye çıkarıyorlar. Yapılan işlem ya bakımdır ya düzleştirmedir. İkisi birden yapılması çok anlamsız.

X