Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kizlar balik yagi takviyesi aliyor musunuz? tas devri diyeti kitabinda balik yagi takviyesi almamizin cok cok onemli oldugu vurgulanmis surekli. ben cok etkilendim. kullandigimiz balik yagi tabletinde epa+deha oraninin toplam 1000mg dan fazla olmasi gerekiyormus ve boyle bir balik yagi tableti bulamadim ben hicbiryerde. kullanan onerisi olan var mi?

kizlar balik yagi takviyesi aliyor musunuz? tas devri diyeti kitabinda balik yagi takviyesi almamizin cok cok onemli oldugu vurgulanmis surekli. ben cok etkilendim. kullandigimiz balik yagi tabletinde epa+deha oraninin toplam 1000mg dan fazla olmasi gerekiyormus ve boyle bir balik yagi tableti bulamadim ben hicbiryerde. kullanan onerisi olan var mi?

ben kullanıyorum canım,uzun zamandır kullanıyorum hemde ilk bebeğimin hamileliğinde başlamıştım.hamilelik ve emzirme dönemlerinde hep kullandım,6 aylık olunca şurup olarak direk bebeğe başladım.ben efa 1200 kullanıyorum epa+dha 720mg. kapsülleri bile balık jelatininden yapılıyormuş çok memnunum eşime de kullandırıyorum:))

balık yağı ve c vitamini vücudumuzda tutulmuyor çok çok önemliler ve her gün alınmasını tavsiye ediyor doktorum.bağışıklığı güçlendirici özelliklerinden dolayı kansere karşı önemli koruyucular.. hayatımızdan şekeri de çıkarınca kendimizi kansere karşı korumaya aldık diyor doktorum kendiside kullanıyor,bizde ailece hayat boyu kullanacağız inşallah:)))

balık yağı ve c vitamini vücudumuzda tutulmuyor çok çok önemliler ve her gün alınmasını tavsiye ediyor doktorum.bağışıklığı güçlendirici özelliklerinden dolayı kansere karşı önemli koruyucular.. hayatımızdan şekeri de çıkarınca kendimizi kansere karşı korumaya aldık diyor doktorum kendiside kullanıyor,bizde ailece hayat boyu kullanacağız inşallah:)))

c vitaminin fazlasiin vücutta depa edildigini okumustum bi yerde buda kilo yapiyomus

ben kullanıyorum canım,uzun zamandır kullanıyorum hemde ilk bebeğimin hamileliğinde başlamıştım.hamilelik ve emzirme dönemlerinde hep kullandım,6 aylık olunca şurup olarak direk bebeğe başladım.ben efa 1200 kullanıyorum epa+dha 720mg. kapsülleri bile balık jelatininden yapılıyormuş çok memnunum eşime de kullandırıyorum:))

canim dedigin markayi gordum ama orani az diye almadim. epa+deha orani 1000den fazla olmaliymis. boyle bir urun var mi acaba hicbir eczanede bulamadim.
solgarinkilerin orani biraz daha yuksek sanirim 900 civarinda ama o da asiri pahali.

Son düzenleme:
c vitaminin fazlasiin vücutta depa edildigini okumustum bi yerde buda kilo yapiyomus

canım ben doktorumun söylediklerini yazıyorum adam kanserden alzheimer,parkinsondan nasıl kendimizi koruruz olayıyla ilgileniyor ve kendiside kullanıyor, doktorun önerdiği dozları kullanıyorum fazlası derken herşeyin fazlasının zararı vardır tabiiki:))

canim dedigin markayi gordum ama orani az diye almadim. epa+deha orani 1000den fazla olmaliymis. boyle bir urun var mi acaba hicbir eczanede bulamadim.
solgarinkilerin orani biraz daha yuksek sanirim 900 civarinda ama o da asiri pahali.

peki eczacılar bir fikir vermiyormu canım,sonuçta bilmeleri gerekmez mi?ama özel ürün oldukları için takip edemiyorlardır belki de, bulursan bana da haber ver kullanırım canım:)))

canım ben doktorumun söylediklerini yazıyorum adam kanserden alzheimer,parkinsondan nasıl kendimizi koruruz olayıyla ilgileniyor ve kendiside kullanıyor, doktorun önerdiği dozları kullanıyorum fazlası derken herşeyin fazlasının zararı vardır tabiiki:))

nedir günlük doz kisiye göredsirmi acaba

nedir günlük doz kisiye göredsirmi acaba

ben 5 silme çay kaşığı kullanıyorum veya 3 çay kaşığı.istersen bu ölçüyü tüm gün içeceğin suya karıştırıp tüketebilirsin, istersen bir iki bardağa karıştırıp bir yada iki defada tüketebilirsin.ben 2 kaşık kahvaltıdan sonra 1 kaşık akşam yemeğinden sonra alıyorum:))

peki eczacılar bir fikir vermiyormu canım,sonuçta bilmeleri gerekmez mi?ama özel ürün oldukları için takip edemiyorlardır belki de, bulursan bana da haber ver kullanırım canım:)))

eczacilar hic bilmiyor canim ustelik salliyolar baya:) epa ve deha toplami 1000 olacak diyorum, 1200luk cikariyor budur diyor. bu degil diyorum bak bunun icindeki 720 diyorum. oyle sey olmaz sen bilmiyorsun diyolar:) tealllam:)

eczacilar hic bilmiyor canim ustelik salliyolar baya:) epa ve deha toplami 1000 olacak diyorum, 1200luk cikariyor budur diyor. bu degil diyorum bak bunun icindeki 720 diyorum. oyle sey olmaz sen bilmiyorsun diyolar:) tealllam:)

dur bende araştırayım o zaman,balıkyağı hassas noktam:)))bir ara bizim doktordan alıyordum bir marka amerikadan getirtiyordu kuzenleri, bizde doktorun muayenesinden alıyorduk ama onun günlük dozu 4 tabletti,sonra bir gümrük sorunu oldu gelemedi ilaç bende efa ya geçtim tekrar:))

Çook teşekkür ederim cevapladığınız için ..
Bugünden itibaren ekmek yok, karbonhidratları şekerleri gönderdim arkasındanda kilocuklarım ve yağcıklarım gidecek ..
Peki yağ yerine su tutuyor demişsiniz bu durumda tartı da eksilmeyi görmem ne kadar zaman alacaktır?
yaglı bolgelere estetık yapan doktorlar genelde serum enjekte edıyorlar aldıkları yagın yerıne dıye bılıyorum sonra uzun yuruyusler verıyorlar bu sıvıları vucut atsın dıye,ben ayda 4 kılo verıyorum bu dıyetle ev ıslerı yetıyor bana asırı spor yapmıyorum,dokuların tamamen yerını bulması sıkılasması 6 ayı buluyor ve vucut her ıkı yılda bır tum hucrelerını yenılıyor,korseler fılan gereksız,saglıklı bır ayakkabı almak pahalı ama ıyı bır yatırım bes noktalı ve hakıkı derı olanı elınıze gecerse n ala,cok uzun mesafeler katedebılırsınız,ben kendıme ezıyet etmıyorum saglıklı yerlerde yurumeye calısıyorum,dolmuslardA da tekere yakın yere oturuyorum bır nevı powerplate gıbı tesırı var,alısveRıs donusu muthıs ıdrara cıkıyorsunuz ve toksın attırıyor,vucut sıkılasıyor evde pamuklu pıjamalarımı gıyıyorum hergun yıkıyorum,kot pantolonu yıkayınca da oyle bır beden kuculuyor gıyerken masaj yapıyor,yastıgınıza ele gecerse sevdıgınız kokulardan sıkın derın uyku saglıyor,vucut onemlıyım ozelım sınyalını beyıne gonderıyor aclık duygusu beyınden uzaklasıyor,tatlı gorunce kendınıze kuru kaysı yeMeyı telıf edın eger beynınız bunu kabul etmıyorsa ac olan beynınız bedenınız degıl bır bardak su ıcın kafı,Yaslanmıyorum genclesıyorum deyın kendınıze.DEgısımdeyım degısım keyıf verıyor deyın kendınıze.Sonra hayatınıza sıkıntı veren herseyı sevgıyle ugurlayın zıhnınızden.Gerısı gelıyor,yemek yerken baska bırsey yapmayın oturun ve yedıgınıze konsantre olun,tv ızlerken bır buyuk sıse su koyun yanınıza aksam sekızden sonra mumkunse mutfaga gıtmeyın.Haftada bır mumkunse ter atın ben sauna esofman gıyıyorum arada,cunku stresle olusan. Toksın sızınle 6 ay dolasıyor.Her toksın ıkı katı kadar su ıle barınıyor vucutta.Derınızı cımdıkler gıbı ıkı parmagınız arasına alıp baktıgınızda yag kıtlelerını elınızle gozlemleyebıyorsunuz normalde bu kalınlık yarım cm den fazlaysa yaglar barız gozukuyor,spor her turlu aktıvıte yaparken acı varsa dur demek hemen durun dınlenerek yapın,arada kendıme acı bır kahve yapıyorum bu odulum daha cok calısmama yardımcı oluyor,artık camasırları makınalar yıkıyor,yerlerı vıledalar sılıyor,ekmek yerıne cevız dıyorum kendıme cantama koymalıyım davete gıderken.FIrıncılar kurekle tuz kullanıyorlar,on gram ıhtıyac fazlası tuz bır bucuk lıtre su tutabılıyor vucutta,ekmegı keser kesmez vucut ıncelıyor agırlık cok degısmezsede.o gıdılar fılan gıdıyoR yuzdekı sısler gıdıyor.Asıtlı ıceceklerde cok seker var ama asıt sayesınde bulantı olmuyor kımsede bu nedenle bır saat sonra korkunc acıktırıyorlar.

C vitamini vücutta depolanmaz fazlası idrarla dışarı atılır zaten günlük alınmasının nedeni de bu ama fazlası böbreklere zarar verebiliyor idrarla atıldığı için yine ..

canim cok guzel aciklamissin tesekkurler
sen biraz asiriya kacmissin bu diyette ama yanlis yapiyorsun diyemem. ben bezelye havuc bunlari kesmiyorum, yani cok kati bir diyet yapmiyorum ben, havucta asiri miktarda betakaroten yani a vitamini var bu da kirisikliklari onleyen tek vitamin. en bol havucta var. gunde 2 havuc yiyorum ben mesela. karatay diyetinin devami niteligindeki tas devri kitabinda profesor dr. ahmet aydin anlatmis demiski biz karbonhidratlari tamamen kestirmiyoruz yararli olan karbonhidratlari tavsiye ediyoruz diyor. bunlara dedigin gibi ceviz findik badem gibi karbonhidratlar ve kuru kayisi kuru incirler dahil. incirin herturlusunun glisemik indeksi cok yuksek bu arada bunu da soyleyim ben kullanmiyorum kuru incir. ben onun yerine sebzeleri sinirsiz yiyorum havuc lahana bezelye enginar dahil. mesela enginar cok sekerlidir ama karacigeri tamir eden duzenleyen yegane sebze kendisi. sebzeleri kesme taraftari degilim ama meyveler masum degil gercekten haklisin.
peki sen balik yagi takviyesi aliyor musun? balik yagi takviyesi cok oneriliyor, epa ve deha oraninin toplam 1000mg dan fazla olmasi gerekiyormus ve boyle bir balik yagi tableti bulamadim ben hicbiryerde. sen kullaniyormusun?
Rokada cok kalsıyum varmıs,fıstıktada cokmus.Yasadıkca ogrenıyoruz.

yaglı bolgelere estetık yapan doktorlar genelde serum enjekte edıyorlar aldıkları yagın yerıne dıye bılıyorum sonra uzun yuruyusler verıyorlar bu sıvıları vucut atsın dıye,ben ayda 4 kılo verıyorum bu dıyetle ev ıslerı yetıyor bana asırı spor yapmıyorum,dokuların tamamen yerını bulması sıkılasması 6 ayı buluyor ve vucut her ıkı yılda bır tum hucrelerını yenılıyor,korseler fılan gereksız,saglıklı bır ayakkabı almak pahalı ama ıyı bır yatırım bes noktalı ve hakıkı derı olanı elınıze gecerse n ala,cok uzun mesafeler katedebılırsınız,ben kendıme ezıyet etmıyorum saglıklı yerlerde yurumeye calısıyorum,dolmuslardA da tekere yakın yere oturuyorum bır nevı powerplate gıbı tesırı var,alısveRıs donusu muthıs ıdrara cıkıyorsunuz ve toksın attırıyor,vucut sıkılasıyor evde pamuklu pıjamalarımı gıyıyorum hergun yıkıyorum,kot pantolonu yıkayınca da oyle bır beden kuculuyor gıyerken masaj yapıyor,yastıgınıza ele gecerse sevdıgınız kokulardan sıkın derın uyku saglıyor,vucut onemlıyım ozelım sınyalını beyıne gonderıyor aclık duygusu beyınden uzaklasıyor,tatlı gorunce kendınıze kuru kaysı yeMeyı telıf edın eger beynınız bunu kabul etmıyorsa ac olan beynınız bedenınız degıl bır bardak su ıcın kafı,Yaslanmıyorum genclesıyorum deyın kendınıze.DEgısımdeyım degısım keyıf verıyor deyın kendınıze.Sonra hayatınıza sıkıntı veren herseyı sevgıyle ugurlayın zıhnınızden.Gerısı gelıyor,yemek yerken baska bırsey yapmayın oturun ve yedıgınıze konsantre olun,tv ızlerken bır buyuk sıse su koyun yanınıza aksam sekızden sonra mumkunse mutfaga gıtmeyın.Haftada bır mumkunse ter atın ben sauna esofman gıyıyorum arada,cunku stresle olusan. Toksın sızınle 6 ay dolasıyor.Her toksın ıkı katı kadar su ıle barınıyor vucutta.Derınızı cımdıkler gıbı ıkı parmagınız arasına alıp baktıgınızda yag kıtlelerını elınızle gozlemleyebıyorsunuz normalde bu kalınlık yarım cm den fazlaysa yaglar barız gozukuyor,spor her turlu aktıvıte yaparken acı varsa dur demek hemen durun dınlenerek yapın,arada kendıme acı bır kahve yapıyorum bu odulum daha cok calısmama yardımcı oluyor,artık camasırları makınalar yıkıyor,yerlerı vıledalar sılıyor,ekmek yerıne cevız dıyorum kendıme cantama koymalıyım davete gıderken.FIrıncılar kurekle tuz kullanıyorlar,on gram ıhtıyac fazlası tuz bır bucuk lıtre su tutabılıyor vucutta,ekmegı keser kesmez vucut ıncelıyor agırlık cok degısmezsede.o gıdılar fılan gıdıyoR yuzdekı sısler gıdıyor.Asıtlı ıceceklerde cok seker var ama asıt sayesınde bulantı olmuyor kımsede bu nedenle bır saat sonra korkunc acıktırıyorlar.

O kadar güzel yazmışsınız ki çok güzel moral oldu ..
Dedim kilo vermek meğer ne kadar güzel bir şeymiş.
Aslında küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunun üstünde durmuşsunuz .
Bir diyet değil hayat boyunca dikkat edilecek bir sağlıklı beslenme bu ..
Aslında stresten dolayı yiyorum yediğim fazla şeyleri ..
Yemek yemeye de tek başına odaklanamıyorum yalnızsam mutlaka bir şey olmalı yoksa yiyemiyorum cidden bırakıyorum bir yemeyince de günlerce bir şey yiyesim gelmiyor.
Ekmek bir daha ağzıma koymayacağım.
Kuru kayısıyı da bugün denedim canım tatlı istiyordu 1 tane yedim istemedim bıraktım ..

Rokada cok kalsıyum varmıs,fıstıktada cokmus.Yasadıkca ogrenıyoruz.

en cok kalsiyum dereotunda. ondan sonra roka maydonoz gibi yesilliklerle devam ediyor. meyvelere yesil rengini veren sey kalsiyum zaten. sutteki peynirdeki kalsiyum hikaye, asıl kalsiyum yesil sebzelerde.
yukarida yazdiklarina bayildim, daha onerecegin pratik seyler varsa severek okumak isterim.

C vitamini vücutta depolanmaz fazlası idrarla dışarı atılır zaten günlük alınmasının nedeni de bu ama fazlası böbreklere zarar verebiliyor idrarla atıldığı için yine ..

bnenim anlayamadigim da günlük ihtiyacimizi nasil belirleyecegimzi simdi diyelim takviye c vitamini aldik e yedigimiz seylerdende aliyoruz az cok takviyeyi ne kadar almaliyiz orasini anlayamiyorum :)

bende almistim nonis arkadasin tavsiyesiyle ama fazlasi depa edilir kilo yapari okuyunca hic kullnamdim öyle duruyor dolapta simid kullanmaya baslasam ne kadar icmeliyim onu bilemiyorum

Herkese merhaba:)

Ben 2011 Ocak ayında kilolu yaşamıma dur demek isteyerek sağlıklı beslenme ve yürüyüş programıma başladım kendi kendime. Yaptığım neredeyse Karatay diyetiydi, yalnız sabahları 1 dilim ekmek veya 5 tane eti form yiyordum ekstra olarak. Haftada en az 4 kere de 1 saat yürüyüş yapıyordum.

İlk 11 hafta 11 kilo vererek 82.6dan (!!) 71 kgcivarına indim. Sonrasında bir motivasyon eksikliği başladı, sporu azalttım, daha da sonra hiç spor yapmamaya başladım. Öyle böyle derken (Dukan'mış, Karatay'mış, Montignac'mış, 6 öğünmüş...) iyi kötü 65leri gördüm ama tatil sonrası şu an 67.8 kg buldum kendimi.
Bu çok sorun değil de, motivasyon eksikliği yaşıyorum nedense :KK43:

Karatay'ın kitabını okudum, TV'de izledim, çok çok mantıklı geldi. 3 gün deneyip 2 kilo vermişliğim var Karatay'la.
Ama spor yapmayınca kopuyor bende.

O ilk aylardaki azmime dönmek, her hafta 1 kg vererek en azından 58'i görmek istiyorum ilk etapta. Bana ne oldu anlamıyorum, bi sebze alıp pişirmeye bile elim gitmiyor, yaz beni bozdu :KK43:

Her sabah koşa koşa tartılır, aynaya bakıp keyiflenir, kendimle gurur duyardım. Şu anki şişkinliğim ve mutsuzluğum canımı sıkıyor :KK5:

Aranıza katılıp gün gün sizi takip etmek ve takip edilmek istiyorum arkadaşlar :KK8:

Herkese bol sağlıklı incecik zinde günler diliyorum. :KK16:

en cok kalsiyum dereotunda. ondan sonra roka maydonoz gibi yesilliklerle devam ediyor. meyvelere yesil rengini veren sey kalsiyum zaten. sutteki peynirdeki kalsiyum hikaye, asıl kalsiyum yesil sebzelerde.
yukarida yazdiklarina bayildim, daha onerecegin pratik seyler varsa severek okumak isterim.
MEsela adana kebap satır denılen buyuk bıcakla dogranan kıymadan yapılır,makınada cekılmeden yapıldıgı ıcın cok lezzetlı olur.Sımdılerde tahta bıcaklar satılmaya basladı n kadar az metale degerse o kadar lezzet oldugunu gurmeler anlıyorNsalata yaparken bolebıldıgımı elımle boluyorum,lımon pısırıyor o nedenle servıse yakın gezdırıyorum salataya.Her anlamda az pısmıs daha lezzetlı ve de az pısmıs sebzelerın glısemık ındeksı daha dusuk oluyor ve kana daha gec karısıyor bu nedenle kan sekerı hemen fırlamıyor acıkma gecıkıyor.PRoteınlerı vucut sındırırken cok enerjı harcıyor yanı 300 kalorılık proteını sındırmek ıcın 100 kalorı harcıyor yaklasık olarak bu nedenle kana gec karısıyor artı glısemık ındeksı sıfır.BUna karsın ekmegın glısEmık ındeksı 100 ,ekmek yersenız acıkacaksınız demek.Bır tabak pılav yerıne bır tabak toz sekEr yıyın cunku aynı.Gece 11 den sonra uyku onemlı goz altında torbalar olusuyor.Tas devrı ınsanı emınım gece uykudaydı.Gecenın ucte bırı gectıkten sonra kalkıyorum o gun kafamı olumsuz etkıleyen seylerı olumlu sekılde yargayıp kafamda kapatıyorum dua edıp uyuyorum.Cunku kıloyu tetıkleyen ofke hırs kın gıbı duygular,kızınca ofke talamusa once sevgı kodu olarak gıdıyor bu karsılanmazsa aclık olarak gıdıyor bu anda agıza kuru kaysı gıbı bır basıt seker ya da su yeterlı olabıyor aslında,kızgınlıkla olusan toksın mıktarı zıhnımızde kayıtlı ofke kın hırs gıbı kotu duygu adreslerının az olmasıyla alakalı,yanı bunları barındıran sınır hucrelerının aktıf olmasıyla alakalı,bunun en guzel yolu tum dunyayı affetmek zıhnımde yanı bolca empatı yaparak.Yalnız tum bunları yapabılmEk ıcın seker ve karbonhıdrat muslugunu kapalı tutmak lazım seker yalan soylemeye neden olan vaskuler demans yanı erken bunama yanı damar tıkanıklıklarını tetıklıyor,alem megaloman dolasıyor,seker muptelası mınıklerın halını dusunun aynı o hale gırıyor fastfood toplumu zate reklamlar bıle bu nedenle sıfır onıkı yas arasındakılere gore yapılıyor,cunku adamın prıme tıme yanı saat sekızden sonrakı konsantrasyonu bu duzeyde,elı aclıktan tıtreyen damar dolasım sıstemı sekte olan adamla gelde aksam aksam mutlu sevıyelı bır muhabbet dusun,sonra esım benı anlamıyor muhabbetlerı falan fılan. Fızık bu nedenle onemlı,az yıyen,az konusan,az uyuyan ve de somurtmayan bır yol arkadasınız varsa sanslısınız,yoksa saat sekızden sonra meyve vermeyınn,yanlızlık Allah a mahsus ve de zor.
:KK56: KAratay dıyetınde lezzetı ve saglı buldum tum bıldıgım bu sanırımM.Ha bırde pısmıs yemege karabıber serpıstırmeyın agızdakı tat alma duygusunu bozuyor yerken az lezzet alıyor ınsan mumkunse pısırırken koyun,asla meyvelerı kaynatmayın trans yaglara donusuyorlar.

X