Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim
kabız da degilim.hatta diyetin tek işe yarayan kısmı kabızlıgımı gidermesi olmuştu.karnım çok şişerdi akşam yemeklerinde ne kadar az yersem yiyeyim.bu şikayetim de geçti ama gelin görün hiç kilo vermemişim koca bir haftada.burdaki arkadaşların tamamına yakını ilk bir haftadan sonra kilo vermişler.ama bende olmadı :KK43:
807373 | Soran : gamze-398469 | Soru Grup : Genel
Soru : Merhabalar Canan Hanim,
Saygilar sevgiler.Bu size 4.cu kez yazisim benden biktiniz ama.size belirtmek istiyorumki 3.hafta o kilo kaybi oldugunuz soylemistim.ama size 3.yazisimdan hemen ertesi gun tartilmistim.75.60 dan 74.40 inmisim cok sevindeim ama 4 haftada 1 kilo cok az kaldi.sionucta cok az yiyorum 4 saat ararliklr la yiyorum.meyve yemiyorum.oysa ki meyveyi cok severim.birde ben hic ekmek ,tatli beyaz un tamamen hayatimdqn cikardim.yemek miktarlarinizi cok azyiyoru.acaba ondanmi kilo veremiyorum ara ogun yemoiyorum ogunlerim arasi 4 saatten az olmuyor.bu hafta basinda tekrar tardildim yani 6 gun sonra ama dehsete dustum.76.60 olmusum bu nasil sizce normalmi..ayrica ilaclarimi beloc ve prozac gun asiri iciyorum.ben cok azimliyim ama azmim kirilmaya basladi.bana yardimci olun yalvaririm.bu gece birazda panik atatk gecirdim.ayrica tansiyon aleti ictigim gun basim agriyor.bende tansiyonumu olctum 11-6 sasirdim bana cok dusuk basimin ondan agridgini dusundum..sizce de olabilirmu?
26.10.2011 01?00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

ÇOOOOOOOOOOOK az yerseniz kilo tabii ki veremezsiniz. Sağlıklı yiyecekleri doyuncaya kadar yemelisiniz!!!! Yol yürümelisiniz.

Herkesin kilo verme hızı değişiktir...Kendinizi kimseyle de kıyaslamayın...

ayda şukadar gibi ölçülere de aldırmayın. Önce dinçleşmeniz ve enerji kazanmanız önemli....Az mı verdim? çok mu verdim sarmalına kafanızı sakın ama sakın haaaaa takmayın, lütfen!!! Bol yemel,isiniz, doğru olanları. Kitabı iyi okumalı ve anlamalısınız.

Prof. Dr. M Canana Efendigil Karatay

1. GÜL 63 ==> -% 3,200 :KK19::KK19::KK19::nazar::nazar::nazar:

2. PAPADİYA==> -%2,631 :KK19::KK19::nazar::nazar:

3. JARNANAA ==> -% 2,362 :KK19::nazar:

4. HAYATTANAZICIK==> -%2,301 :nazar::KK9:

5. PETUNYAA==> -%1,980:nazar::KK9:

6. GÖZLEME ==> -%1,789 :nazar::KK9:

7. İKİZ81 ==> -% 1,694 :nazar::KK9:

8. LOXANDRA==>-% 1,525 :nazar::KK9:

9. BURÇİN79 ==> -% 1,190 :nazar::KK9:

10. CEYLİN1907==> -%0,805 :nazar::KK9:

11. ŞEKERKIZ67 ==> -% 0,764 :nazar::KK9:

12. HANDAN_06==> -%0,742 :nazar::KK9:

13. ALINYAZIMKADERİMSİN==> -%0,561 :nazar::KK9:

14. PEMBEKALP==> %0:KK3:

15. ASLI72==> +%0,443 :KK54::54

16. LEYLAK70==> +%0,450 :KK54::KK54:

17. SAPHİRA==> +%0,808 :KK54::KK54:

18. SİBEL80==> +%1.189 :KK54::KK54:

MERHABALAR HERKESE GECİKMEDEN DOLAYI KUSURA BAKMAYIN KUZU BİRAZ HUZURSUZ DİŞ ÇIKARIYOR.UYUYUNCA YAPABİLDİM UMARIM EKSİK VE HATALI OLMAMIŞTIR.KİLO VEREN VEREMEYEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM.

ellerine saglık tatlım arkadaslar hepınızı tebrık edıyorum.azimle işeyen duvarı deler hesabı durmak yok yola devam

ben değişik bi spor sandımdı sanırım fıtnees salonundan bahsediyorsun. sen bakma reklamlara çogu para tuzağı. akşam geç bilgisayarın karşısına 30 dak leslıee. tabiki yaraları vardır ama para dökmene değcek kadar değil. saunalarıda bazen bi bozulur zaten haftada bi kere açarlar artık ayda iki kere giresin anca.tabi evde motive olamyorm diyosan sen bilirsin...:KK16:

aynen dedıgın gıbı tatlım evdeyapamıyorum bırsuru aletım var aklına ne gelırse :KK17:

gecmiş olsun canım üzüldüm valla haklısın ki bende steresten yiyen bi tipim insaallah en kısa zamanda işleriniz yola girer özlemde biter inşallah

canım geçmiş olsun öncelikle,geçen yıl bize de girmişti hırsız,tüm takılarım,bilgisayar,hatta tv mizi bile çalmıştı.saatlerce ağlamıştım.:KK14: çok stresli bi gün olmuş senin için ama sakin olmaya çalış,stresini o zararlı yiyecekler geçirmeyecek ki değilmi?onlar sadece sana zarar.lütfen topla kendini:KK34:

ben seni anlıyorum canım benim ablamda şehir dışına gelin gitti:KK5:güzel bir türk kahvesi yap kendinee bir de dua et ferahlarsın arım balım peteğim:KK16:bizde edek kardeşine kavuş inşallah tez zamnda:21:görümcen için üzüldümm ama çok şükür iyilersee bunada şükür:KK48:

Burçinciğim geçmiş olsun geçen ay bize de hırsız girdi benim de yeni lcd tv'm ve foto mak. aldı gitti şerefziler:KK43:

Geçmiş olsun canım .banada geçen sene girdi.en kötüsü 10 yıllık evliliğimin alyansları gitti.
:KK43:((

burçin 79 geçmiş olsun. Allah daha büyük bi belayı def etmiştir bu küçük belalarla sen üzülme şükret. belki oğlunun başına bisikletle bi iş gelckti veya kardesin erken giderse orda başına bişi gelcekti. herşeyde bi hayır vardır. şükretmelisiniz...bildiklerimiz kadar bilmediklerimizde var öyle değil mi?

Burçin çok geçmiş olsun her şey üst üste gelmiş ama bir bitki çayı yap otur şöyle rahatlamaya çalış, bütün hastalıklar stresten geliyor unutma ..

Burçincim çok geçmiş olsun canım :105:

duymayan kalmasın madem balon balığıı :)

papiş bende aldım hepisinden brokoli dahilll akşam yeşil soğanlı rokalı marullu salata yapıcammm onun hayalini kurmaktayımm otçuyum otçuuu

gül muhteşemsin iradene hayranımmm :KK54:

leylaklar gibii olmuşsunn yaneee gülde sende harikasınızzz

bu bilgi iyi oldu bir ara mutlaka bakayımm tavuk köy ise bence derisi zararlı değildir ama kızartma usulü önemli fırında ya da haşlama olsa daha sağlıklı sanırım

canım ya bu şeker yükleme olayını hoca gereksiz ve sağlıksız buluyor hamilelere yapılan işkence diye bahsetmiş kitapta bir göz at derim

ne güzel bilgiler ve de çok doğru sağol cicimmm

seni unutmak mümkünmü kızz deli olmaaa ayy küseni döferimm :KK54:

geç bile kaldın aybalam gel gell her kim olursan gellll :KK52: hepimize yer var

örtmenim canım benim canım benimmmm seni ben pek çok pek çok severimm

ivet ivettt bencede şifaaaa

aminnnnnnnnnn

kız jarnaa bak bi istersen belki zilsiz adam akıllı bişi bulursun kızzz

ben hiç baş ağrısı yaşamadım

canım benimm nazarmı ettiler sene körolmayasıcalarrr geçmiş olsun taş bebeğim yaaa
o konsolosluklar yokmu onlarrr adamı meletiyorlarrr sıkma canını ne olurrr vardır bir hayır eminimmm öpüyorum kocamannn salma kendinii burçinim yaaa rekortmenim benimm yürü açılırısn belkimmm

kurtulmuş garibim :)) eyi etmişin eyiii :nazar:ikinizede yazık olabilirdi en ço ta adamceğızaa :KK1:

sen varya senn ısırmalık oldunnnn Allahın sevimlisiii

Canım ayran diyeti sayesinde 2 kilo gitti 59.9 a kadar indim bu geri almış halim aslında şimdi hastayım ondan bende en az 2 kilo fark eder vücudum aşırı şişer o inince asıl kilom çıkacak ortaya haftaya ne olacak iple çekiyorum, ben diyete tam uydum diyemem yani dışına çıkmadım ama az yiyorum akşam yemek yemeyi sevmem zaten ben ondan çorba ve salata ile geçiştiriyorum çoğu zaman artı yaptığım hiçbirşey yok sporda yok sayılır ama her gün heryere yürüyerek gitmeye çalışıyorum. Bende hipotiroit var tahminen ilaçlarımın etkisi bu verdiğim kilo ondan ben örnek değilim size :)

Canımmm çok geçmiş olsun...

Kuzum bende gizli şeker vardı küçükken ondan yaptırıyorum.

:KK19:

bfit güzel canım git bende ama dikkat et orada spor yapılıyor sonrada cafesinde takılınıyor verdiğini yiyeceklerle alabilirsin kendini tutarsan spor spordur zararı olmaz artısı olur.

Cancagizlarim, Yoldaslarim sanaldan öte doslarim inanin okurken yazdiklarinizi kendimi tutamadim agladim...Nede olsa gurbetteyim sizin iyi dilekleriniz o kadar iyi geldi ki...Iyiki buradayim ve iyiki sizleri tanidim. Yazdiginiz her harfe Tesekkür ederim...SEVIYORUM SIZI :KK70:

1. GÜL 63 ==> -% 3,200 :KK19::KK19::KK19::nazar::nazar::nazar:

2. PAPADİYA==> -%2,631 :KK19::KK19::nazar::nazar:

3. JARNANAA ==> -% 2,362 :KK19::nazar:

4. HAYATTANAZICIK==> -%2,301 :nazar::KK9:

5. PETUNYAA==> -%1,980:nazar::KK9:

6. GÖZLEME ==> -%1,789 :nazar::KK9:

7. İKİZ81 ==> -% 1,694 :nazar::KK9:

8. LOXANDRA==>-% 1,525 :nazar::KK9:

9. BURÇİN79 ==> -% 1,190 :nazar::KK9:

10. CEYLİN1907==> -%0,805 :nazar::KK9:

11. ŞEKERKIZ67 ==> -% 0,764 :nazar::KK9:

12. HANDAN_06==> -%0,742 :nazar::KK9:

13. ALINYAZIMKADERİMSİN==> -%0,561 :nazar::KK9:

14. PEMBEKALP==> %0:KK3:

15. ASLI72==> +%0,443 :KK54::54

16. LEYLAK70==> +%0,450 :KK54::KK54:

17. SAPHİRA==> +%0,808 :KK54::KK54:

18. SİBEL80==> +%1.189 :KK54::KK54:

MERHABALAR HERKESE GECİKMEDEN DOLAYI KUSURA BAKMAYIN KUZU BİRAZ HUZURSUZ DİŞ ÇIKARIYOR.UYUYUNCA YAPABİLDİM UMARIM EKSİK VE HATALI OLMAMIŞTIR.KİLO VEREN VEREMEYEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM.

Ellerine saglik canim seni cok iyi anliyorum benimde var bir cadi basimda...Arkadaslar veren herkezi tebrik ediyorum veremeyenlerde üzülmesin kilo bu elbet gidecek....

iyi akşamlar kızlarr.
ççoooooooooooook özledim sizleriiiiiiiiiiiiiiiiii:KK16::KK16::KK16:
bizimkiler interneti kestirmişler. gelemedim hiçç.
tartılamadım da baskül bozuk olunca. bizimkiler beni görünce çok şaşırdılar. çok güzel olmuşsun dedilerrrr:21::21::21:
nişanlımın annesi hediye getirmiş eşofman takımı falan. büyük beden. geri gönderdim. 38 beden alın dedimm:KK1::KK1::KK1:
kot pantolonda 28 e, kumaşta 38 e düşmüşümmm kızlarr. alışverişimi yaptımmmm. pantolonlar çok büyük geliyordu daa:KK52:
haftaya pazartesi geliyorumm inşallah.
pazartesileri mi tartılıyoruzz artıkk. son durumdan heberim yok. en son geçen hafta cuma göndermiştim bildirimimi.
valla kızlar kendimi tutmaya çalışıyorum yememek için.
inşallah kilo almamışımdır.:26::26::26:

iyi akşamlar kızlarr.
Bizimkiler interneti kestirmişler. Gelemedim hiçç.
Tartılamadım da baskül bozuk olunca. Bizimkiler beni görünce çok şaşırdılar. çok güzel olmuşsun dedilerrrr:21::21::21:
Nişanlımın annesi hediye getirmiş eşofman takımı falan. Büyük beden. Geri gönderdim. 38 beden alın dedimm:KK1::KK1::KK1:
Kot pantolonda 28 e, kumaşta 38 e düşmüşümmm kızlarr. Alışverişimi yaptımmmm. Pantolonlar çok büyük geliyordu daa:KK52:
Haftaya pazartesi geliyorumm inşallah.
Pazartesileri mi tartılıyoruzz artıkk. Son durumdan heberim yok. En son geçen hafta cuma göndermiştim bildirimimi.
Valla kızlar kendimi tutmaya çalışıyorum yememek için.
Inşallah kilo almamışımdır.:26::26::26:

hoşgeldın tatlım ne mutlu sana .almamışsındır ya

Cancagizlarim, Yoldaslarim sanaldan öte doslarim inanin okurken yazdiklarinizi kendimi tutamadim agladim...Nede olsa gurbetteyim sizin iyi dilekleriniz o kadar iyi geldi ki...Iyiki buradayim ve iyiki sizleri tanidim. Yazdiginiz her harfe Tesekkür ederim...SEVIYORUM SIZI :KK70:

Ellerine saglik canim seni cok iyi anliyorum benimde var bir cadi basimda...Arkadaslar veren herkezi tebrik ediyorum veremeyenlerde üzülmesin kilo bu elbet gidecek....

Canımm bizde seni seviyoruz aile gibi olduk gerçekten En Büyük KK en büyük karatay kardeşliği :)

iyi akşamlar kızlarr.
tartılamadım da baskül bozuk olunca. bizimkiler beni görünce çok şaşırdılar. çok güzel olmuşsun dedilerrrr:21::21::21:
nişanlımın annesi hediye getirmiş eşofman takımı falan. büyük beden. geri gönderdim. 38 beden alın dedimm:KK1::KK1::KK1:
kot pantolonda 28 e, kumaşta 38 e düşmüşümmm kızlarr. alışverişimi yaptımmmm. pantolonlar çok büyük geliyordu daa:KK52:
pazartesileri mi tartılıyoruzz artıkk. son durumdan heberim yok. en son geçen hafta cuma göndermiştim bildirimimi.

Hoşgeldin canım artık pazartesi bildirimler ay insan nasıl keyifleniyor biri ayy nasıl zayıflamışsın dediğinde dimi cicişlerini güle güle giy :)

iyi akşamlar kızlarr.

Harikasın idealistcim ne güzel iltifatlar almışsın maşallah sana ..
Aman bak bu motivenin üstüne çok kaçırma sonra benim gibi uğraşırsın vermek için.
Şöyle güzel bir özlem gider eğlen de gel ..

hoşgeldın tatlım ne mutlu sana .almamışsındır ya

hoşbuldum tatlım
komşudan giriyorum nete 1 hafta daha böyle idare etmeye çalışacağım sizsizz:26:
yaa ne bilimm korkuyomm tartılamadım bi de onun da etkisi oluyorrr.
haftaya pazartesi tartılacağım. merakla bekliyorum o günü..:KK1::KK1:
neyse çokk öpüyorum şekerim iyi akşamlarrrr....

Harikasın idealistcim ne güzel iltifatlar almışsın maşallah sana ..
Aman bak bu motivenin üstüne çok kaçırma sonra benim gibi uğraşırsın vermek için.
Şöyle güzel bir özlem gider eğlen de gel ..

canım benim sağoll:KK16::KK16::KK16::KK16:
inşallah almamışımdır. almışsam da çok almamışımdır inşallah :KK9::KK9:
iyi akşamlar çok öpüyorum masalcım.

iyi akşamlar kızlarr.
tebrıkler tatlım,ben de 32 beden kot A gırdım(42 beden demek) dunyalar benım oldu ya :KK52:

Menü
Bildirim
Kalkınca:

1.öğün:peynirli 2 yumurtalı omlet,9 zeytin,2 incir,1 cay bard ceviz,şekersiz ıhlamur

2. Öğün:1 tabak kuru fasulye,4 kaşık bulgur pilavı

3. Öğün:1 porsiyon pırasa 1 kase yoğurt,1 avuç fıstık ve 5 tane kestane

Sıvı:2 litre su

Spor:45 dakika pilates

beni niye listeye almadınız...:KK43:
Canım 2 hafta bıldırım yapman lazım sonra lısteye gırıyorsunuz.Bır de edıtor Saphıra ya ozel mesaj atman lazım,lıste yapacagına daır,bırıncı sayfada lıste yApacaklar lıstesıne gırmen lazım sanırım :44:

X