Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde))bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 2muz,kakao ..:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) kurutulmus patlıcan dolması,cacık,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul.................. .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 3saat ev ısı yaptım ,40 dakıka yurudum(elımdekı cantalarda verdıgım kılo kadar yuk vardı ayrıca,boylece 120 kg ıkenkı kılo verme hızım dusmedı hanımlar), oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a2227.jpg
    $a2227.jpg
    22,3 KB · Görüntüleme: 18
  • $a2225.jpg
    $a2225.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 17
İyi akşamlar herkeseee...
1. Öğün:
2 yumurta
1 kk peynir
8 zeytin
Yarım çay bard. ceviz
1 kuru kayısı

Ara:
1 küçük kutu süt
2 kayısı
3 ceviz

Akşam:
1 tabak tarhana çorbası
Izgara köfte
Salata
1 bardak ayran

Yemekten önce 30 dk yürüdüm.

Şimdiye kadar 1.5 lt su içtim.. Çok az dimi? Yatana kadar daha içicem inş.

Bu arada öğün aralarım en az 4-4,5 saat. Akşamları da bişey yemiyorum. Şimdilik kaçamaksız gidiyorum. :nazar: Ama daha 9 gün oldu.. Bundan sonra da aynen devam edicem inşallah. Buraya yazmanın verdiği sorumluluk, işte bu yüzden çoook güzel.. :KK34:

canım kuruyemişi yemeklerden sonra yiyoruz genelde özellikle kahvaltıda ama günde 1 çay bardağı ile sınırlamıyoruz aslında sadece ara öğün yapmamaya çalışıyoruz, öğün araları en az 4 saat, 8den sonra hiç bir şey yemek yok. Süt, ayran istediğin zaman içebilirsin sıvı olduğu için ara öğün sayılmıyor :KK34:

anladım cnm tsk ederim peki o zaman yrn sabah kahvaltıda 2 yumurta(1 tane yesem olmaz mı?),peynir,6 zeytin roka fln ve ceviz yesem,öğlen de 120 gr köfte ve yoğurt yesem arada süt içsem spordan sonra bir bardak süt ve ceviz ardından da aksama lahana havuç sumak kekik zeytinyağı sarımsak ve limondan oluşan salata yesem olmaz mı yada salatanın yanında yine köfte yesem?

kitabı bitiremediğimden yardımlarınızı bekliyorummmm..meyve yok ya kuru kayısı incir falan yesem sabah ve ceviz gibi kuruyemişleri yemeğin hemen ardından mı yemek zorundayız..bnm aksam yemeğim 9u buluyor spordan geliyorum duş al fln derken napmalıyım?

bir de ben suyu hep limonlu içiyorum..8den snra öle içmemeli miyim?

Son düzenleme:
anladım cnm tsk ederim peki o zaman yrn sabah kahvaltıda 2 yumurta(1 tane yesem olmaz mı?),peynir,6 zeytin roka fln ve ceviz yesem,öğlen de 120 gr köfte ve yoğurt yesem arada süt içsem spordan sonra bir bardak süt ve ceviz ardından da aksama lahana havuç sumak kekik zeytinyağı sarımsak ve limondan oluşan salata yesem olmaz mı yada salatanın yanında yine köfte yesem?

kitabı bitiremediğimden yardımlarınızı bekliyorummmm..meyve yok ya kuru kayısı incir falan yesem sabah ve ceviz gibi kuruyemişleri yemeğin hemen ardından mı yemek zorundayız..bnm aksam yemeğim 9u buluyor spordan geliyorum duş al fln derken napmalıyım?

kahvaltı için uygun canım, ancak yumurtayı iki yersen daha çok tok tutar, onun yerine muz da yeniyor.ara öğünlerde çok zorlanmadıkça katı bişey tüketme, gerek duyarsan da kuruyemişi tercih et. kuru meyve de yiyebilirsin, öğünlerden hemen sonra yersen ara öğün yapmamış olursun. yemek yediğinde de aç kalma mutlaka doy, sebze yemekleri, yoğurt, bakliyat falan yersen tok da tutar ara öğün ihtiyacın olmaz. 8 i de geçirmemeye çalışıyoruz, ben de işten gelince 8e zor yetişiyorum bazen ama önceliğim yemek oluyor çok gecikmemek için. Bazı arkadaşlar geç olursa yoğurtla falan geçiştiriyolar. Bir çok arkadaş benden daha deneyimli, ama ben de onlardan öğrendiklerimi aktarmaya çalışıyorum :KK34: geçmişi okursan ve topiki takip edersen sana çok yardımı olur :KK19:

İyi geceler şekerler....
Menüm:
kalkınca:1 bardak su
1.öğün
2 yumurta (soğanlı)
10yeşil zeytin
2incir
3 gün kurusu
4 ceviz
2.öğün:
1 kase sebze çorbası
2 kaşık kuru fasulye
2tane keçiboynuzu
1 avuç kabak çekirdeği
3. öğün:
1 kase sebze çorbası
bir tane tavuklu tantuni mevsim salata
sıvı 2 lt su

yürüyüş malesef diz ağrımdan dolayı yapamıyorum.inş. havalar düzelince başlamayı düşünüyorum. bol leptinli geceler......:92::130:

yarın sıfırdan başlıyosun ama kesinlikle kaçamak yok tamam mı :KK20:

sakın ha sakın yasak şeylerden yemeyip spor yapıp şişliği atıyosun :KK20:

ondan sonra da bi güzel rahatlayıp mutlu mesut karataya devam ediyosun :KK76:

kitabı almanda fayda var bence ama şöyle söyleyeyim ben burada daha çok şey öğrendim ve motive oldum, o yüzden bir kez daha buradaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum :KK16:

Çok haklisin cnm ya... Yarın düzene gircem soz veriyorum. 46 kg olmam laziiiiiimmm bu arada kitabı okudum hem de iki kere

Son düzenleme:
1-saphira............%2.22:KK19::KK19::KK19::nazar:

2-papadiya..........%2.04:KK19::KK19::nazar:

3-hayattanazicik..%1.75:KK19::nazar:

4-gül63...............%1.37:KK9::nazar:

5-pembekalp.......%1.28:KK9::nazar:

6-ebruprl.............%1.09:KK9::nazar:

7-burkansçetin....%0.937:KK9::nazar:

8-rojdaaaa.....%0.934:KK9::nazar:

9-aslı72..............%0.88:KK9::nazar:

10-güleryüz2011...%0.80:KK9::nazar:

11-lborant...........%0.77:KK9::nazar:

12-idealist33........%0.67:KK9::nazar:

13-esas2006........%0.54:KK9::nazar:

14-destinaaaa......%0.53:KK9::nazar:

15-ceylin1907......%0.49:KK9::nazar:

16-sevgi-liebe......%0.45:KK9::nazar:

17-leylak70..........%0.15:KK9::nazar:

18-yst38..............%0.11:KK9::nazar:

19-leylak84..........%0:44:

20-handan06........%+0.91:18:

21-alinyazimkaderimsin..%+0.81:18:

22-sekerkız67.......%+0.77:18:

kusura bakmayın arkadaşlar haddim değil ama rojdaaaa arkadaşımızı ekledim..:KK17:

Haftaya listenin birincisi benim gencler hazırlayın şimdiden kendinizi ihihi:KK52::21:

İyi geceleerrr herkeslere:KK16:

Oğluş bir türlü uyumadı. Herkes uyudu bir biz kaldık. Artık pes ettim ne zaman uyursa :emir_bebek:

Sabah menümü şimdiden yazayım yarın hastaneye gideceğim çünkü

Haşlanmış 2 yumurta
1 çay bardağı fındık
bolca peynir
zeytin
şekersiz çay
maydanoz

Eveettt bol leptinli olsunn gecemiz :KK16::KK16:

iyi geceler gececi hatunlar oglusu uyutmusken benım de yatakta olmam lazım ama
uykum yok

yrn sbhki menümü yazıyorummm..

kalkınca 2 bardak tarçınolı limonlu su (normalde de hep suyu limonlu içsem olur mu?)

2 yada 1 yumurta
avuç içi kadar peynir
6 8 zeytin
roka-maydonoz
ceviz-badem-kuru üzüm (kuru üzüm yememin bir sakıncası var mı?)
1 bardak süt (kahvaltıda şekersiz içsem olur mu?)

Son düzenleme:
ah ah ben okurken ağladım yaa çok hüzünlü ama mutlu sonla biten bir hikaye
benimde benzer ama kötü sonlu bir hikayem var...
ben de istanbul a yeni geldiğimiz evimizi yeni açtığımız yıl korunduğum halde bebeğim olmuştu ama aynen senin dediğin gibi nasıl ağlıyorum nasıl isyan ediyorum " ben nasıl bakarım çocuğa, bir sürü borç harç var, sözleşmeliyim ya beni işten atarlarsa" ağlayıp duruyorum eşim teselli etmeye çalışıyor beni ama ben ona da kzıyorum... o kadar isteksizim ki sonunda şiddetli bir ishal oldum ama hayatımda bir daha hiç öyle olmamışım aşırı su kaybı sonucu sanırım düşük oldu ama ben seviniyorum tabii...
olayın üstünden çok geçmeden tüm sözleşmelileri işten attılar "çocuklu olanlar hariç" işte o an dünyam başıma yıkıldı!
işimden olurum korkusuyla istemediğim çocuğum kayıp gitti belki olsaydı çok sevdiğim işimde hala çalışıyor olacaktım en büyük korkumla çok acı bir şekilde yüzleştim duvara tosladım resmen...
üzerinden 2.5 yıl geçti şimdi çocuk için delirip duruyorum Allah nasip etmedi daha ama sınavım, cezam bitmemiş demek
bir zamanlar istemediğim çocuk hasretiyle yanıyorum malesef, çok acı bir durum yaşadıklarımın ağırlığı hala omuzlarımda...
Allah beni affetsin ve cezam bitsin artık istiyorum bunun için dua ediyorum...
herkese de tavsiyem istemediğiniz halde çocuk sahibi olursanız sakın isyan etmeyin, emin olun sizin için hayırlısı budur!...

tatlım üzme kendini allah ımın izniyle bir gün mutlaka alırsın kucagına bebişini ..
ben de evlendikten 5 yıl sonra hamile kalabildim bi süre tedavi gördüm ..
oglum 6 aylıkken hamile kaldım .. sok gecirdim hem nasıl olurda ilk hamilelgimde
o kadar zor olurken simdi bir kere de oldu diye cok sasırdık ..cokta sevinmiştik ama
oglum küçük oldugu için ikisine nasıl bakıcam nasıl yeticem gibi sorular kafamda dönmeye basladı
küçüge baksam oglumun bakımı yarım kalacaktı ona haksızlık yaptıgımı düşünüp üzülüyordum
daha 2.hamileligim 13 haftalıkken son buldu ve ben tesadifen hastahaneye gittim bebegimin kalp atıslarının
olmadıgını ögrendim .. ama şimdi keske dogabilseydi bi şekilde bakardım diyorum ..5 aylık bi bebek olacaktı
ama herseyin hayırlısı ..

yrn sbhki menümü yazıyorummm..

kalkınca 2 bardak tarçınolı limonlu su (normalde de hep suyu limonlu içsem olur mu?)

2 yada 1 yumurta
avuç içi kadar peynir
6 8 zeytin
roka-maydonoz
ceviz-badem-kuru üzüm (kuru üzüm yememin bir sakıncası var mı?)
1 bardak süt (kahvaltıda şekersiz içsem olur mu?)

ben genelde limonlu su içiyorum zararı olacagını düşünmüyorum
zeytini genelde en az 10 tane yiyor arkadaslar..
kuru üzüm abartmadan yenilebilir ama yine glisemik indeksi yüksek
tatlım cay süt ne zman olursa olsun 0 sekersiz tüketilmelii:KK34::KK34::KK34:

Ben de aranıza yeni katıldım.Önce birinci kitabı okuyup bir yandan da internetten Canan hocayla yapılmış söyleşileri okudum ve izledim.. 20 Şubat itibari ile de uygulamaya çalışıyorum.İkileme düştüğüm zamanlarda da sizin deneyimlerinizde yararlanacağımı umuyorum... Örneğin yumurta yerine muz konusu kitapta yok. Alkol de kitapta yasaklılar listesinde... Bir Tv programında sosyalite olarak az miktarda alinabilir gibi anladım. Bir internet sitesinde de alkol kalp ve damar sağlığı için faydalıdır günde iki duble rakı ya da iki kadeh şarap içilebilir diye okudum.Aklım kariştı...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

yumurta yerine muz katıldıgı programlarda söylüyor ve hatırladıgım kadarıyla
bi arkadas doktor sitesinden canan hoca ya sormustu..
içimiz de en deneyimli arkadasımız olan gül 63 te yumurtadan sıkıldıgın da muz yiyor. ayda 4 kg de veriyor..

Teşekkürler...Canan Hoca önerdiyse muzu seve seve yerim tabi:) Gİ si yüksek diye bilindiği için çok sevdiğim halde yemeğe çekiniyordum.İnternet sitelerinde araştırdığımda besinlerin gi değerleri hepsinde farklı.Hangi listeye güvenip uygulayacağız?

Aksam yemegi faslida bitti
Yemekten once 40 dk yurudum
Koca bir kase karisik yesillikli salata (uzeri tavuk ve hardal,yogurt soslu)
10 tane badem
Simdi cay iciyorum,esim ve kizim meyva salatasi yapiyorlar
Ama ben sadece 1kasik tadicam o kaaaaaaaa...
Sabah gorusuruz
İyi geceler:KK3:

günaydınnnnnn
yukarıda yediklerimle bitmedi gece malesef....
sadece pis boğazlıktan 5 tane pötibör bisküvi yedim :KK43:
meyve salatası da 1 kaşıkla kalmadı 2-3 ????

ŞU AN İŞYERİNDEKİ TÜM PRİZLER DOLU.
BOŞALINCA NE YAPACAĞIMI BİLİYORUM:KK1:

hepinize kolay gelsiiiinn

.

kahvaltımı da yazıp çalışmaya başlayayım artık.

1 adet muz
1 k.k. taze kaşar
10 tane zeytin
kahve

ceylincimmmm günaydın

sabah bir sen bir ben oluyoruz bu saatte.
Hanımlar uykuda.Leptin patlamasındalar :)

oh valla ne güzel senin 2 kilocuk kalmış tabi daha rahatsın. e biraz da hak etmişsin yani :KK9: darısı başıma diyorum seni de tebrik ediyorum
teşekkürler canım olacak inş.
ama nasıl korkarak yiyorum bir bilsem bilinçaltı olmuş.:KK1:aslında faydalı bişey değil ama makarnayı ben çoook seviyorum 5,5 aydır 2-3 kere yedim belki o da 1-2 kaşık hep ..
merhaba kızlar
günümü az :26:hasarlı atlattım:26:
arkadaşlar ay çok zayıflamışsın toton bile küçülmüş dedilerkendine ödül ver artık falan
minik bir parça peynirli börek,yoğurtlu havuç kavurması:26:
közlenmiş kırmızı biber yediklerim
ah bu çevremizdekilerr,bana da diyolar tmm vermişsin artık yeter arada ye,sonra ödem olarak vücudumda duruyorlar 1-2 gün o yediklerim...
bende sizin yanınızdayım... hayırlısıyla verecek Rabbim istediğimizi... :KK16: çocuk, fizik, iş ,aşk ,para.. herşeyden önce sağlık ve huzur... ver bize Allahım hayırlısıyla buradaki tüm arkadaşlarımla... :21:
sağol tatlım aminnn
sadece kuruyemiş yiyeyim diye sütü içerken onları da yedim..pekii sadece günde 1 çay bardağı mı olacak? ne zaman nasıl yemek daha mantıklı?
spordan sonra süt illa ki içiyorum da ara öğün sayılır o da sonucta napsam kii:18:
süt ve ev ayranı içebilirsin aralarda
Teşekkürler...Canan Hoca önerdiyse muzu seve seve yerim tabi:) Gİ si yüksek diye bilindiği için çok sevdiğim halde yemeğe çekiniyordum.İnternet sitelerinde araştırdığımda besinlerin gi değerleri hepsinde farklı.Hangi listeye güvenip uygulayacağız?

Canan hoca ilk kitapta glisemik indeks tablosunu yayınlamıştı,orda bakabilirsinniz.
bir de en basiti bezelye,patates,pişmiş havuç,üzüm,karpuz gibi şeylerin Gİ si çok yüksek imiş...

günaydınnnnnn
yukarıda yediklerimle bitmedi gece malesef....
sadece pis boğazlıktan 5 tane pötibör bisküvi yedim :KK43:
meyve salatası da 1 kaşıkla kalmadı 2-3 ????

ŞU AN İŞYERİNDEKİ TÜM PRİZLER DOLU.
BOŞALINCA NE YAPACAĞIMI BİLİYORUM:KK1:

hepinize kolay gelsiiiinn

.
uzatma kablosu ile 2'li priz yollayabilirim birine sen birine ben barnak sokarız:KK57:
ceylincimmmm günaydın

sabah bir sen bir ben oluyoruz bu saatte.
Hanımlar uykuda.Leptin patlamasındalar :)

günaydın canım nasılsın?
onlar ev hanımı bizse halaaan iş kadını :KK14:

X