Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugünki menüm.
kahvaltı:
2yumurta
domates
salatalık
biber
öğle yemeği:
türlü
yoğurt
akşam yemeği:
levrek buğlama
salata
kızlar bu gündaha adepte oldum
inşaallah olacaaaaaaaaaaak:63::63::63::63::63:

Olur elbette ilk 3 gün falan zorlanıyor insan ama ceviz,fındık ,fıstık yememişsin.Bence menünün eksiği bu.Eğer yemezsen erken pes edersin diye düşünüyorum.

su

2 yumurta
peynır beyaz +kırık
cevız fındık badem 1 caybardagı
2 domates
cay
zetin 13 tane

temizlik yaptım yemek yaptım hiç oturrmadım

bolca fasulye etli
yoort
domates 1 tane
bıraz üzüm
1 erik
1incir

ev temizlıge devam

aksam 2-3 kasık fasulye
2 kasık salata
ayran

cok ac degıldımde 3 öğün olsun dıye yedım amam saat 7.30 olmustu

2.5 lt su içtim

20 dk da yuruycek gıbıyım bakalımm:44: :44: basım agrıyorda yoruldum temızlıkten dolayı

Son düzenleme:
sabah kahvaltım
1 bardak şekersiz çay
2 yumurta
3 dilim peynir
ceviz ve badem
domates salatalık

öğle yemeğim
sadece 1 kase tarhana çorbası

ara
1 tane salatalık

akşam yemeğim
çatlayana kadar hamsi tava veee bolcana salata...

ardından şekersiz türk kahvesi ve sade maden suyu..

varmı hanımlar bi yanlışlıkkkkk:26:

Karatay diyetine kendi çapımda başladım da bi menüme bakarmısınız arkadaşlar? Ordaki dondurma kaçamak oldu yalnız onu saymayın :)

Sabah
1 domates
1 salatalık
1 dilim peynir
9 zeytin
2 yumurta omlet
1 kaseden az badem, ceviz, fındık
4 kuru kayısı
Ara
1 şişe maden suyu
Öğle
4 kaşık et kavurma yağsız
3 kaşık yoğurt
1 avuç kadar fındık ve ceviz içi
Ara
1 bardak yeşil çay
1 külah dondurma

24 dk yuruyüş

30 mekık:KK76:
30 makas:KK8:
30 popo:KK76:
30 bisiklet:KK8:
30 kol:KK76:
30 bel:KK8:
30 köpek hareketi:44: ter içinde kaldımm:KK37:

iyi akşamlar kızlar :KK3:
bu topikte geçişe bakmak artık çok zor bir hale geldi,ratingler maşallah aldı başını gitti :nazar::nazar::KK66:

Bugün serbest günümdü.börek,kek,tatlı yedim Nasıl özlemişim,tadını çıkara çıkara yedim.tabi sonra da bir korku sardı,ya verdiklerimi aldıysam geriye diye.vicdan azabı değil bu,resmen korku.hala geçmiş değil...ama...eğer bunu yapmazsam çok bezdirici olacak diyetim.0 karbonhidrat ve 0 şekerle,hatta 0 tatlandırıcılı bir diyet pek de kolay olmuyor.Yeni tur günümüz başladı arkadaşlarımla.15 günde 1 toplanıyoruz.işte ben de kendime o günleri,ödül olarak serbest gün belirledim.tabi bu tüm gün için geçerli değil.kahvaltı her zamanki gibi olacak,ikindide serbest,akşam yemeyeceğim.Yoksa uzun vadede diyeti devam ettiremem.Bu arada dün öğleden sonra çok afederisniz wc ye çıktım,bu sabah merak ederek tekrar tartıldım,500 gr daha gitmişti,çok sevindim tabi.bugün yediklerimden sonra o 500 gr. mı almışımdır muhtemelen.daha fazlası olmasın da 500 gr. a razıyım.
bugünkü menüm:

kahvaltı:

2 kayısı kıvamı yumurta
50 gr tuzsuz lor
5 adet tuzu alınmış zeytin
1 avuç fındık-ceviz-badem
2-3 küçük salkım taze üzüm
maydanoz-limon kürü (kahvaltıdan önce unuttum,sonra yaptım ben de,yine hiç yapmamaktan iyidir dedim)
öğlen:

2 parça kabaklı peynirli yufka böreği (bol kabaklı az yufkalı)
2 parça bol sebzeli az unlu tuzlu kek
2 parça şantili,ç.soslu kedi dili pasta
2-3 bardak şekersiz çay
sade Türk kahvesi
tatlandırıcılı nescafe (cafe crown marka light kehve çıkamış,süper,tavsiye ederim.35 kalori sadece)

akşam:
1 bardak tatlandırıcılı çay + sebzeli kekten 1 parça daha

su: sanırım 1.5 Lt oldu şu ana kadar

Merhaba, herkese tekrar hoş geldiniz, diyorum...

Menü:

Kalkınca: 2 sb ılık su

1.öğün: 2 adet yum, 7 adet zeytin, 50 gr peynir, 3 adet ceviz, kırmızı ve yeşil biber, domates, 1 tk zy-kekik-kır. Pul biberden oluşan kahvaltı salatası

2. Öğün: Yoğurt, şeftali, badem ve tarçınla meyve salatası

3. Öğün: Yoğurtlu, kımalı biber öldürmesi

Sıvı: 2 lr

Spor: 1.5 sat yüzme

Menü:

1.öğün: 2 adet yum, 7 adet zeytin, 50 gr peynir, 3 adet ceviz, kırmızı ve yeşil biber, domates, 1 tk zy-kekik-kır. Pul biberden oluşan kahvaltı salatası

karatay diyetinde meyve varmı ki canım?

bugünkü menüm:
sabah:2 yumurta
2 domates
1 salatalık
8 zeytin
biraz peynir
1 çay bardağı ceviz

öğlen:1 avuç fıstık tuzsuz tabiki

akşam:1 tavuk budu
1 tabak fındık yağlı patlıcan yemeği
2 tane domates

19:00 dan beri bişe yemedim.spor olarak ta nivea body yaptım.nasıl olmuşmu sizce kızlar?

Sabah
2 yumurta
1 avuçiçipeynir
6 zeytin
1 çay bardağı zeytin
bol domates dereotu

öğlen

zeytinyağlı barbunya ve domates

akşam

Salata ve peynir

arkadaşlar stevia yı duydunuz mu bilmiyorum ama bu ot tatlı ama bildiğimiz şeker değil hiçbir kalorisi ve zararı yok aksine yararı var bu konuna Canan hanıma bir soru geldimi programlarını takip edenler için soruyorum ben yetiştirdim elimde çok var ve şeker yerine bunu kullanıyorm ama diyetteyken kullanmadım hiç bu konuda bir bilgisi olan varmı?

Lahana bıle zararlı oluyor o saatten sonra yenldı mı,meyve zaten Asla yenmeyecek o saatten sonra,cunku ertesı gun aclık kan sekerı yuksek cıkıyor ve butun gun ac hıssedersınız demek bu,aksam saat sekızden sonra ayran ya da sut ıcebılırsınız,cay vb problem degıl.
ben bu saate kadar meyve falan hiç yemedim şimdi 5 tane beyaz üzüm ağzıma attım bebiş emziriyrm şeker ihtiyacı oldu sanırım
ilk kiloları kaçıncı gün sonunda verdiniz?
evet kızlar ne zaman verdiniz ilk kilolarınızı

Menü:

karatay diyetinde meyve varmı ki canım?
her zamanki gibi çok güzel canım,afiyet olsun.şu tarçınlı meyve salatandan canım çekti :KK39:
bugünkü menüm:
sabah:2 yumurta
2 domates
1 salatalık
8 zeytin
biraz peynir
1 çay bardağı ceviz

öğlen:1 avuç fıstık tuzsuz tabiki

akşam:1 tavuk budu
1 tabak fındık yağlı patlıcan yemeği
2 tane domates

19:00 dan beri bişe yemedim.spor olarak ta nivea body yaptım.nasıl olmuşmu sizce kızlar?
afiyet olsun :) biraz peynir ne kadar oluyor onu bilemedim,kendi avuç içiniz kadar olmalı.öğlen menünüz çok az,en azından yanında 1 kase yoğurt yiyebilirdiniz.akşam tavuk budu 1 adet az,2-3 tane de yiyebilirdiniz.ben biraz az buldum menüyü ama genel olarak diyetin özünü kavramışsınız.başarılar :KK71:
Sabah
2 yumurta
1 avuçiçipeynir
6 zeytin
1 çay bardağı zeytin
bol domates dereotu

öğlen

akşam

Salata ve peynir

arkadaşlar stevia yı duydunuz mu bilmiyorum ama bu ot tatlı ama bildiğimiz şeker değil hiçbir kalorisi ve zararı yok aksine yararı var bu konuna Canan hanıma bir soru geldimi programlarını takip edenler için soruyorum ben yetiştirdim elimde çok var ve şeker yerine bunu kullanıyorm ama diyetteyken kullanmadım hiç bu konuda bir bilgisi olan varmı?
afiyet olsun menünüz gayet güzel :KK34:
evet steviayı biliyorum.eczaneden toz halinde olanından almayı düşünüyorum ama evde yetiştirme imkanımız varsa bu müthiş bir şey olur.tabiki hocaya da soralım bunu,bakalım onun fikri ne bu konuda
ilk kiloları kaçıncı gün sonunda verdiniz?
ben 4 günde 4 kg verdim

Olur elbette ilk 3 gün falan zorlanıyor insan ama ceviz,fındık ,fıstık yememişsin.Bence menünün eksiği bu.Eğer yemezsen erken pes edersin diye düşünüyorum.

canım bu gün listemde balık var diye fıdık fıstığı önemsemedim normalde yiyorum:KK54:

ben bu saate kadar meyve falan hiç yemedim şimdi 5 tane beyaz üzüm ağzıma attım bebiş emziriyrm şeker ihtiyacı oldu sanırım

evet kızlar ne zaman verdiniz ilk kilolarınızı
Yıyebılırsınız afıyet olsun Ama Aksam saat sekızden sonra yenılmeyecek,kolay gelsın hepımıze. :KK66:,Ben ılk ay dort kılo verdım ama sekız kılo vermıs gıbı duruyordum cok sevınmıstım,aylara gore hep dort kılo ,tabı benım baslangıc kılom 120 ıdı zaten bu hız normalmıs.

iyi akşamlar kızlar :KK3:
bu topikte geçişe bakmak artık çok zor bir hale geldi,ratingler maşallah aldı başını gitti :nazar::nazar::KK66:

Bugün serbest günümdü.börek,kek,tatlı yedim Nasıl özlemişim,tadını çıkara çıkara yedim.tabi sonra da bir korku sardı,ya verdiklerimi aldıysam geriye diye.vicdan azabı değil bu,resmen korku.hala geçmiş değil...ama...eğer bunu yapmazsam çok bezdirici olacak diyetim.0 karbonhidrat ve 0 şekerle,hatta 0 tatlandırıcılı bir diyet pek de kolay olmuyor.Yeni tur günümüz başladı arkadaşlarımla.15 günde 1 toplanıyoruz.işte ben de kendime o günleri,ödül olarak serbest gün belirledim.tabi bu tüm gün için geçerli değil.kahvaltı her zamanki gibi olacak,ikindide serbest,akşam yemeyeceğim.Yoksa uzun vadede diyeti devam ettiremem.Bu arada dün öğleden sonra çok afederisniz wc ye çıktım,bu sabah merak ederek tekrar tartıldım,500 gr daha gitmişti,çok sevindim tabi.bugün yediklerimden sonra o 500 gr. mı almışımdır muhtemelen.daha fazlası olmasın da 500 gr. a razıyım.
bugünkü menüm:

kahvaltı:

2 kayısı kıvamı yumurta
50 gr tuzsuz lor
5 adet tuzu alınmış zeytin
1 avuç fındık-ceviz-badem
2-3 küçük salkım taze üzüm
maydanoz-limon kürü (kahvaltıdan önce unuttum,sonra yaptım ben de,yine hiç yapmamaktan iyidir dedim)
öğlen:

2 parça kabaklı peynirli yufka böreği (bol kabaklı az yufkalı)
2 parça bol sebzeli az unlu tuzlu kek
2 parça şantili,ç.soslu kedi dili pasta
2-3 bardak şekersiz çay
sade Türk kahvesi
tatlandırıcılı nescafe (cafe crown marka light kehve çıkamış,süper,tavsiye ederim.35 kalori sadece)

akşam:
1 bardak tatlandırıcılı çay + sebzeli kekten 1 parça daha

su: sanırım 1.5 Lt oldu şu ana kadar
:KK66: Herkesın boyle bır donemı olabılıyor ya uzulmeyın bence ,hem cok da bozmus sayılmazsınız kurallarını bu dıyetın,afıyet olsun,hem keyıflı bırgun olmustur mutlaka.

sabah kahvaltım
1 bardak şekersiz çay
2 yumurta
3 dilim peynir
ceviz ve badem
domates salatalık

öğle yemeğim
sadece 1 kase tarhana çorbası

ara
1 tane salatalık

akşam yemeğim
çatlayana kadar hamsi tava veee bolcana salata...

ardından şekersiz türk kahvesi ve sade maden suyu..

varmı hanımlar bi yanlışlıkkkkk:26:
Soda onermıyor hoca ,ılla kı tuketılecekse yemekten dort saat kadar sonra daha uygun olur kanımca.

Her turlu lıght urun kullanımı sakıncalı hoca ızın vermıyor,hazır granullu kahveler bıle hazır gıda kapsamına gırıyor ve cok zararlıymıslar,tatlandırıcılar da zararlı.

Sabah kahvaltım :Su,omega3 takvıye, 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar fıstık,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,bır avuc dolusu sıyah cekırdeklı kuru kara uzum,bır bardak cay.:KK66: ınanın bır sure sonra hıc acıkmıyor ınsan.

Eklentiler

• $kahvlt%20tabag%C4%B1m.jpg
    $kahvlt%20tabag%C4%B1m.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 61
Sabah
2 yumurta
1 avuçiçipeynir
6 zeytin
1 çay bardağı zeytin
bol domates dereotu

öğlen

akşam

Salata ve peynir

loxicim bugun tam gaz devam dıyete yani ilk günüm sayılır bugun 24eylül ve kesinlikle cıkmıycam söz verıyorum sana

sabah 10 itibariyle kahvaltım bıttı
su
1.5 yumurta kızım biraz aldı :)
bir cay bardagı cevzi badem fındık
peynır beyaz + kırık peynır
domates
zeytın 13-14 adet
çay

kalori acısından yuksek bır kahvaltı oluyo aslında :KK66:

birde bu gururbun kaptanı kım oluyor ben haftaya cuma bakalım kac kılo olcam suan baskulum 66.7 gösterıyor sabah wc den sonra su ıcmıs halım tanrım nerdeyse 70 leri görcem ya Allh korusun :78::78::78::78:

canım bırde araba kullanma durumun nasıl gıdıyo alıştınmı baya hep soruyum dıyorum unutyorum:KK9:

evet canım basladımm:80::80::80::80: ama ınan ben kucuk yerde yasıyorum ya bakıcım ekmek yapmıs gözleme getırmıs peynır ve patateslı ben yemedım yemıyycem soz verdım kendıme cok zor burda ya velılerım bısı getırıyo gormesen yemezsınde gozunun onunde olmuyo ya amam bu sefer dayanacagımmmm:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

canım benım dıyetısyenım gecen sene bana vermıstı omega 3 ıcmedımdı sımdı baslıyım benım normal dolapta duruyordu bozulmamıstır sanısam:44::44::44:

insallh ıyı olur canımm ya:79::79::79::80::80::80:

oh ne guzel fambık ya bende bıraz verseydımm:KK19::KK19::KK19:

aşkolsun fambık kac gundur san bısı dıyom bana hiç slm sabah yok sende :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: unuttunmu benı

canım ben söylüyüm fambik yerıne bızım bı hugocugumuz vardı onun dıyetısyenı vermıstı ıyı oluyodu spordan sonra hugocuk öle derdı:KK43::KK43::KK43::KK43:

su

2 yumurta
peynır beyaz +kırık
cevız fındık badem 1 caybardagı
2 domates
cay
zetin 13 tane

temizlik yaptım yemek yaptım hiç oturrmadım

bolca fasulye etli
yoort
domates 1 tane
bıraz üzüm
1 erik
1incir

ev temizlıge devam

aksam 2-3 kasık fasulye
2 kasık salata
ayran

cok ac degıldımde 3 öğün olsun dıye yedım amam saat 7.30 olmustu

2.5 lt su içtim

20 dk da yuruycek gıbıyım bakalımm:44: :44: basım agrıyorda yoruldum temızlıkten dolayı

hadi bakalım pepetom 24 eylülde basladın,kayıtlara gecıyorum bunu :KK1:kaçamak yapmak yok,insülin direnci kırılana kadar,24 eylül deyınce 24 kasım geldı aklıma,bakalım ogretmenler gunune kadar kaç kılo verceksın,2 ay var,ben ogun aralarında bır nevı oruc gıbı hissediyorum kendımı artık,azgıma bır sey atmaya korkuyorum,cocuklara yemek hazırlarken falan elime bulasıyor bazen agzıma goturecekken vazgecıyorum orucum bozulcakmıs gıbı:KK1:hepimizin göznün onune geliyor canım o gozlemeler ,borekler tatlılar,bir de ben ne zorum varsa :KK1: bayramın 1 . gunu basladım,düsün artık ımtıhanımı değil tatlı ,ikram edilen bayram cıkolatalarından bıle yemedım(,alıp ogluma yedırdım,çaktırmadan)kendımı cok zorlamadım da,zaten yemeklerle karnımı ıyıce doyurdugum ıcın tatlıya ıhtıyac kalmıyordu,buraya tayınımız yenı cıktı bılıyorsun,her gittiğimiz yerde tatlı meyve mutlaka oluyor,dunku akşam yemegınden sonra baklava getırdıler,ogluma kızıma yedırdım,hatta kızım 10 aylık daha,ona elimle ufaltarak verdım,elime bulasan serbetı bıle yemedım,(içim bıraz gıttı,ne yalan soyleyeyım:KK56:)demek ıstedıgım hepimizin karsısına çıkıyor böyle çeldiriciler,ama ben 1 lokma tadına bakayım dıye tüm ıkram edılenlerden yeseydım,diyet denen bır sey kalmazdı,kesin kararlı olursan dayanabılıyorsun,illa kaçamak yapacaksan diyette olan seylerle yap(regl donemınde 2 defa tahın helvası yemıstım mesela,hem kilo vermemı engellemedı hem de bagırsaklarımı cok calısıtırdı,ogle saatlerınde yemıstım,yakmaya da fırsat olmustur heralde:KK8:)
isteyınce oluyor canım,burdan bır arkadasımız (idealist33 tu sanırım:26:) o da ogretmen senın gıbı,daha diyetın ılk gununde velisi dumanı tuten 1 tepsi borek getırmıs,o da zaafı olmasına ragmen 1 lokma almamıs.:KK9:senın bugun o gozlemelerı yememen de buyuk basarı,hem ılk gun ,hem de temızlık yaptıgın ,yoruldugun halde yemedın,tebrik edıyorum senı arkadasım,devamı da gelcek ıns.
bugunku menun guzel,meyveyı bıraz fazla yemıssın ama zaten kitabın gelcek yarın,onu okuduktan sonra uyarmaya gerek kalmayacak kendın ayarlarsın menulerını,diyetın mantıgını kavradıktan sonra cok kolay,gazan mübarek olsun tatlımm:KK74::13::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sporun ıcın ayrıca tebrıkler:KK8::KK8::KK8::KK8::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

araba kullanmayı becerdım,ankarada bayagı bır kullanıyordum ,şimdi ilçeye geldik ya,burası cok kucuk 100 m caddesi var zaten ihtiyac olmuyor,ile giderken de 2 seritli yol gidiş geliş,kamyonları falan sollamak gerekıyor,karsıdan araba gelme ıhtımalı var,o kadar guvenmıyorum daha kendıme,buraya gelince bıraz sekteye ugradı anlayacagın,yıne de sakın yerlerde kullanıyorum:KK42:,seviyorum,zevkli bısey araba kullanmak:KK52:

X