Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

3. Günün menüsü

Kalkınca; 2 sb ılık su, maydanoz kürü

1. Öğün; 2 adet yumurta, avuç içi kadar peynir, 7 adet zeytin, 5 adet ceviz, yeşil ve kırmızı biber, domates, 1'er tk pul biber, kekik ve zeytinyağıyla hazırlanmış kahvaltı salatası

2, Öğün; 1 adet çipura balık, soğan salatası, 1 sb kefir, 20 adet badem

Sıvı; 2.5 lt su, 2 sb yeşil çay

Yatarken; 2 yk naturel elma sirkesi, yarım limon suyu, tüm sarımsakla 2 sb su

Spor; Yok.....:KK43:

Maydonoz kürünü zayıflamak için değil karaciğer için kullandığınızı yazmıştınız yanlış hatırlıyorsam fakat bir sorum olacak acaba ödemlerin atımı konusunda da yararı oluyor mu?
Son zamanlarda bir şişlik var bende acaba kullanmalı mıyım ?
Bir de tadı çok kötü mü?

Zeliş, Noniş ve Gül 63 ilgi ve desteğinize çok teşekkür ederim. İyiki üye olmuşum, burada sizlerleyim. Sağlıklı beslenme programımızı birlikte yapıyor olmak gerçekten çok güzel. Çok tatlısınııııızzzz :))) Tatlıyı hayatımdan çıkardım ama, cümlelerimde devammm :)

Son düzenleme:
bende yaklaşık 20 gündür yapıyorum bu diyeti ama sadece 1 kilo verebildim .. ramazandan dolayı sanrım.. ekmek pilav yemiyorum fakat tatlıya dayanamıyorum bilmiyorum bundan nası vazgeçicem... :KK5:

bende yaklaşık 20 gündür yapıyorum bu diyeti ama sadece 1 kilo verebildim .. ramazandan dolayı sanrım.. ekmek pilav yemiyorum fakat tatlıya dayanamıyorum bilmiyorum bundan nası vazgeçicem... :KK5:

Ramazandan dolayı yemek saatlerindendir.
Bir de tatlı çok etkiliyor diye tahmin ediyorum.
Ben de tam uyamasam da uymaya çalışıyorum ve çok güzel etkisini gösterdi.

Ramazandan dolayı yemek saatlerindendir.
Bir de tatlı çok etkiliyor diye tahmin ediyorum.
Ben de tam uyamasam da uymaya çalışıyorum ve çok güzel etkisini gösterdi.

haklısın.. annemde benle birlikte yapıyo 4 kilo verdi aynı sürede bende tatlısız yapsam süper olcak muhtemelenn :))

merhaba arkadaşlar bugün 4.günüm gayet iyi gidiyorum dün birde balık yağı takviyesi aldım omega 3 takviyenin ismi efa 1300 mg biraz fiyatı tuzlu ama 2 ay kullanacağım yani daha doğrusu içinde 60 adet var ve ben artık ömür boyu kullanmayı düşünüyorum herkesede tavsiye ederim dünkü yemeklerimi bugünkü menü içinde kullanmayı düşünüyorum 2 kg a yakın yük atmışım bazen canım kola falan çekiyo hemen limonlu suyumu dikiyorum tepeme anında o istek kayboluyo herkese kolat gelsin arkadaşlar umarım herkes istediği kiloya gelir sağlığınızada kavuşursunuz inşallah ...devammmmmmmmmmmmmm:KK66:

Son düzenleme:

selam cecee zihninden silmelisin tatlıları sonuçta çoğu hamurlu tatlı ve asıl katil şeker var içinde karatay hocamızın kitabını okuduysan okumadan yapıyosanda hemen al oku seni çok motive edecek hemde gerçeklerle ,kitabın sonunda bazı tarifler var bence hemen onlardan hazırlayıp hem kilo vermeye başlarsın ki vermişsin hemde sağlığına çok çabuk kavuşursun yeterki kafanızda tatlı olayını bitirin çok güzel tariflerle hem tatlı ihtiyacını giderirsin hemde hafif takılırsın ...hadii kolay gelsin canım..yılmak yokk devammmmmmmmmm :KK19:

Hurma kuru kaysı kuru ıncır sut cevız yeter bence sıze bunları deneyın.

kizlar size diyete uygun tatli tarifi vereyim,tatlinin orjinalinde seker ve kremada var ama bunlarsizda güzel olur diye düsünüyorum.

1 litre süt
12 adet kuru incir

slemek icin
5 adet ceviz ici
nar taneleri

yapilisi
sap kisimlarini kestigimiz 12 adet inciri kücük parcalar halinde dograyin karistirma kabina aktarin.

1 litre sürü derin bir tencerede orta atesde kaynatin.

dogranmis kuru incirleri aktardiginiz kaba kaynattiginiz sütten bir iki kepce ilave edin,incirleri bir el blenderi yaridmiyla püre haline getirin.

hazirladiginiz incir püresini kaynamakta olan süt tenceresine aktarin ve bir cirpici yardimiyla sürekli karistirarak orta atesde 15 dk kadar pisirme islemine devam edin.

koyulasan tatliyi kaselere paylastirin,iliyinca buzdolabina aktarin 3-4 saat kadar sogutun,üzerine arzuya göre ceviz ici antep fistigi ve nar taneleriyle süsledikten sonra servis yapin...

tarifde seker olmadigi icin incir miktari arttirabilir bence,daha denemedim ama güzl olacagini düsünüyorum.

kizlar size diyete uygun tatli tarifi vereyim,tatlinin orjinalinde seker ve kremada var ama bunlarsizda güzel olur diye düsünüyorum.

1 litre süt
12 adet kuru incir

slemek icin
5 adet ceviz ici
nar taneleri

yapilisi
sap kisimlarini kestigimiz 12 adet inciri kücük parcalar halinde dograyin karistirma kabina aktarin.

dogranmis kuru incirleri aktardiginiz kaba kaynattiginiz sütten bir iki kepce ilave edin,incirleri bir el blenderi yaridmiyla püre haline getirin.

hazirladiginiz incir püresini kaynamakta olan süt tenceresine aktarin ve bir cirpici yardimiyla sürekli karistirarak orta atesde 15 dk kadar pisirme islemine devam edin.

koyulasan tatliyi kaselere paylastirin,iliyinca buzdolabina aktarin 3-4 saat kadar sogutun,üzerine arzuya göre ceviz ici antep fistigi ve nar taneleriyle süsledikten sonra servis yapin...

tarifde seker olmadigi icin incir miktari arttirabilir bence,daha denemedim ama güzl olacagini düsünüyorum.

Teşekkür ederizz ..
Denemek istiyorum en kısa zamanda.

rica ederim,gecen gün bir yemek dergisinde görüp saklamistim,krema serbestmi diye o üyzden sordum hihi ama degilmis olsun onsuzda olur :)

İncir tatlısını çok severim normalde bu da karataya uygun olanı ..
Sütlü tatlı gibi bir şey olacağını düşünüyorum bakalım.

Maydonoz kürünü zayıflamak için değil karaciğer için kullandığınızı yazmıştınız yanlış hatırlıyorsam fakat bir sorum olacak acaba ödemlerin atımı konusunda da yararı oluyor mu?
Son zamanlarda bir şişlik var bende acaba kullanmalı mıyım ?
Bir de tadı çok kötü mü?

Sevgili masal, bu kür karaciğer yağlanması için, karaciğeri iyi geldiği için cilde de iyi geliyor, tadı da çok hoş, kaynamadığı için.

Ödem için: 1 lt kaynamış suya 1 demet saplarıyla birlikte çeyrek limon (kabuğuyla birlikte) atıyorsun, 5 dk bekletip süzüp, buzdolabına kaldırıyor, gün içinde tüketiyorsun. TAdı pek hoş olmuyor, içerken limon sıkabilirsin. Üç günden fazla da uygulanmıyor.

Karatay diyeti tam uyguladığımda ödemlerin hepsi yok oluyor.
Sevgilerimle.........

Sevgili masal, bu kür karaciğer yağlanması için, karaciğeri iyi geldiği için cilde de iyi geliyor, tadı da çok hoş, kaynamadığı için.

Ödem için: 1 lt kaynamış suya 1 demet saplarıyla birlikte çeyrek limon (kabuğuyla birlikte) atıyorsun, 5 dk bekletip süzüp, buzdolabına kaldırıyor, gün içinde tüketiyorsun. TAdı pek hoş olmuyor, içerken limon sıkabilirsin. Üç günden fazla da uygulanmıyor.

Karatay diyeti tam uyguladığımda ödemlerin hepsi yok oluyor.
Sevgilerimle.........

Teşekkür ederim cevabınız için.
Bu ödemlerden kurtulmanın iyi bir yolu olur umarım cilde faydası da başka bir artı..

1 litre süt
12 adet kuru incir

slemek icin
5 adet ceviz ici
nar taneleri

yapilisi

Meyvelerı kaynatınca trans yaglara donusuyorlar,cekılen karısıma kaynamıs sutu dokun karıstıdıktan sonra buzdolabında bır gece bekletın zaten ıcındekı suyu kaybeder o sekılde tuketın.

Teşekkür ederim cevabınız için.
Bu ödemlerden kurtulmanın iyi bir yolu olur umarım cilde faydası da başka bir artı..

Canım bir yanlış anlaşılma oldu herhalde, maydonoz+limon kürü blendırdan geçirilerek (çiğ) sabahları aç karnına alınıyor, karaciğer yağlanması ve cilt için....

1 lt suda kaynatılarak yapılan ödem için onun cilde pek etkisi yok.. Sevgilerimle........

karatay diyetini bende merak ediyorum.şu an kilolarım tavan yapmış durumda.Öğlen tartıldım 98.600 geldim. Benim gibi kilosu fazla olupta bu diyeti yapıp kilo veren var mı?

kitabı almadım henüz.meyva yok diyorsunuz ama kuru incir falan bahsetmissiniz.mantığı nedr?

Kuru meyvenın sekerı kana gec karısıyor,kan sekerını bırden yukseltmıyor,yanı tuketıldıgıne bır saat sonra acıktırmıyor, yanı glısemık ındeksı dusuk yAnı dıyete uygun.

X