Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

KIZLAR MERHABA umarım hepiniz iyisinizdir.arada okudum sizleri ama yazamadım.ceylin, leylak kızım daha iyi şükür az biraz kızarıklığı kaldı geçiyo inşallah bidaha olmaz.inanın bana 1 haftadır canım hiçbişey istemiyo ne yemek ne gezmek nede başkaa bişey .kahvaltı yapmıyodum daha bu sabah yedim doğru dürüst öğlenleri bi çorba içtim akşamlarıda 2 lokma yiyip kalktım kendimi hiç bu kadar kötü hissettiğimi hatırlamıyorum.ama herzaman şükrediyorum allaha beterinden korusun dermansız dert vermesin..allah tüm hastalara şifa versin...

Ev yapımı lor peyniri

MALZEMELER:
1 kilo süt
Yarım çay bardağı limon suyu yada sirke
Bir tutam tuz
YAPILIŞI: Sütü tencereye koyun ve ısıtmaya başlayın. Tam kaynamak üzereyken limon suyunu ekleyip şöyle bir karıştırıp bırakın. Üstüne temiz bir bez örtüp 2-3 saat dinlendirin. Bu sürede hiç karıştırmayın ki dağılmasın. Daha sonra temiz bir tülbente süzüp tuzunu ekleyin sıkıca bağlayıp bir yere asın. Suyu iyice süzülünce buzdolabına alın. Buzdolabında 3-4 gün acılaşmadan kalıyor. Ama uzun süre kullanmayacaksanız buzdolabı poşetine koyup dondurucuya kaldırın. Bu şekilde uzun süre saklayabilirsiniz. Eğer evde son kullanma tarihi geçmiş sütleriniz varsa atmayın onlarla yapın. Yada ekşimiz yoğurdunuz varsa biraz sulandırıp koyu ayran kıvamına getirin vE kaynatın.Aynı işlemi uygulay

canım tebrikler.ama sen 18 günde 5,5 kiloyu küçümseyip az mı buluyosun:KK53::KK53:hatta çok kilon yoksa bu rakam fazla bile:KK31::KK31:

yok küçümsemiyorum ama pek belli olmuyo gibime geliyo...kilolar komple basende toplandığı için bende giden de pek belli olmuyo:KK43::KK43::KK43: sanırım vermem gereken bi 30 kilo fazlam var....

hoşbulduk Ceylin cim,
nslsın umarım herşey yolundadır.

öğlen yemeğimi yedim bu arada
1 tabak bulgur pilavı patlıcanlı
1 kase yoğurt

KIZLAR MERHABA umarım hepiniz iyisinizdir.arada okudum sizleri ama yazamadım.ceylin, leylak kızım daha iyi şükür az biraz kızarıklığı kaldı geçiyo inşallah bidaha olmaz.inanın bana 1 haftadır canım hiçbişey istemiyo ne yemek ne gezmek nede başkaa bişey .kahvaltı yapmıyodum daha bu sabah yedim doğru dürüst öğlenleri bi çorba içtim akşamlarıda 2 lokma yiyip kalktım kendimi hiç bu kadar kötü hissettiğimi hatırlamıyorum.ama herzaman şükrediyorum allaha beterinden korusun dermansız dert vermesin..allah tüm hastalara şifa versin...

tekrar geçmiş olsun canım...kuzucuk bundan sonra hiç hastalanmasın.ve dediğin gibi tüm hastalar şifa bulsun inşallah..

tekrar geçmiş olsun canım...kuzucuk bundan sonra hiç hastalanmasın.ve dediğin gibi tüm hastalar şifa bulsun inşallah..

çoookkkk geçmiş olsunnn....allah sağlıklıyken versin inşallah o iştahsızlığı....sağlık olmayınca hiç bişeyin önemi de kalmıyo...

süpersin tebrik ederim canım :)

teşekkürler canım:KK16:

yok küçümsemiyorum ama pek belli olmuyo gibime geliyo...kilolar komple basende toplandığı için bende giden de pek belli olmuyo:KK43::KK43::KK43: sanırım vermem gereken bi 30 kilo fazlam var....

ilk başlarda belli olmuyo aslında.başlarda ödemi falan atıyoruz,o yüzden görünürde fark olmuyo canım.ama bi 8-10 kilodan sonra herkes sen zayıflamışsın demeye başlıyo(bende öyle olmuştu)senin kilon fazlaymış.o yüzden 5,5 kilo vermen normal.ama sen yine de az bulma verdiğin rakamları.100 gr bile versen kilo almaktan iyidir dimi:KK34:motivasyonun yüksek olsun ki sabırla kilolarına elveda diyebilesin:KK31:

kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir.arada okudum sizleri ama yazamadım.ceylin, leylak kızım daha iyi şükür az biraz kızarıklığı kaldı geçiyo inşallah bidaha olmaz.inanın bana 1 haftadır canım hiçbişey istemiyo ne yemek ne gezmek nede başkaa bişey .kahvaltı yapmıyodum daha bu sabah yedim doğru dürüst öğlenleri bi çorba içtim akşamlarıda 2 lokma yiyip kalktım kendimi hiç bu kadar kötü hissettiğimi hatırlamıyorum.ama herzaman şükrediyorum allaha beterinden korusun dermansız dert vermesin..allah tüm hastalara şifa versin...
sağlık ta sağlık herşeyin başı sağlık cnm....amin inş.kızçene de sevindimmm
hoşbulduk ceylin cim,
nslsın umarım herşey yolundadır.

öğlen yemeğimi yedim bu arada
1 tabak bulgur pilavı patlıcanlı
1 kase yoğurt

iyiyim çok şükür kasık ağrılarım var hap kullandım bebiş için bu ay,bakalım ya nasip....
Yemeğin güzelmiş afiyet olsunnnn

cevaplar için teşekkürler kızlar...şimdi benim durumum şu; ben doğum sonrası kilolarımı sağlam bir kahvaltı çok hafif öğle ve akşam yemeği, 5 ten sonra yememe,pilates ve çokça yürüyüş ile verdiğim için acaba bu diyet vücuduma fazla mı geliyor diye düşündüm. Diyete aynen uyuyorum ne eksik ne fazla. Benim vücudum, çiğ olan herşeyi, bakliyatları, kayısıyı bile direk metan gazına çevirdiği için :) karataydaki herşey beni şişşiriyor olabilir, üstüne kabız da oldum. 4 gün için doğru söylüyorsunuz erken ama, ne biliim benim kilomda birlerinden 'şu kadr zamanda şu kadar verdim' duymak istedim.
bu arada eşim de başladı karataya, ikna ettim. Bakalım sonuçlar ne olacak?
bugün
kahvaltı:
taze naneli organik tereyağında iki yumurta (süper bi tat deneyin)
bir bardak ceviz-badem
4 kayısı
bir domates, salatalık
bir avuç peynir
öğle
bol kıymalı nohut, keten tohumlu yoğurt yiyeceğim..
bunu denemeliyim..tesekkurler canim:))

kızlarrr ben de 18 gün önce başladım bu diyete..burdan da takip etmeye çalışıyorum kilo verenleri görünce insan süper bi duygu içinde oluyo...ben ilk başladığımda kaçamaklarım oluyodu ama şimdi o kadar sıkıyım ki...5.5 kilo verdim ama bu zamana kadar...:KK43: sanırım metabolizmam çok yavaş...ne dersiniz?? normal mi 18 günde 5,5 kilo...
delimisin yaw 18 gunde 5.5 kilo harika bisey..seni sadece ve sadece alkisliyorum..:KK9::KK9::KK9:

teşekkürler canım:KK16:

ilk başlarda belli olmuyo aslında.başlarda ödemi falan atıyoruz,o yüzden görünürde fark olmuyo canım.ama bi 8-10 kilodan sonra herkes sen zayıflamışsın demeye başlıyo(bende öyle olmuştu)senin kilon fazlaymış.o yüzden 5,5 kilo vermen normal.ama sen yine de az bulma verdiğin rakamları.100 gr bile versen kilo almaktan iyidir dimi:KK34:motivasyonun yüksek olsun ki sabırla kilolarına elveda diyebilesin:KK31:

kesinlikle iyidir.....gerçi o kiloların gitmesi hissi var yaa...üstüne başka bi haz tanımıyorumm:)))

Ewet persembeleri laacun gunum,ama gene abarttim...3 tane yedim....ama gecen hafta 5 ti bu hafta 3 oldu,haftaya 1 olur insallah..:18: Allahim Leylak 84 un istahsizligindan bana da ver...

Sen bir aya kadar bir iki kilo daha verirsin bu gidisle,edermi 7-8 kilo..hic bi diyette bu kadar kili veremezsin..sen hergun buraya gel,menulerini bizimle paylas,bizde senden ilham alak..[/QUO

ben de az gitti sanmıştım yaaa....yazarım tamam:))) ama haftada 2 ya da 3 kez 45 dakika yürüdüm..yürüyüş olsun diye eşofmanla filan değil iş çıkışı işyerimden merkeze gittim dört buçuk km falan yapıyo....

Sen bir aya kadar bir iki kilo daha verirsin bu gidisle,edermi 7-8 kilo..hic bi diyette bu kadar kili veremezsin..sen hergun buraya gel,menulerini bizimle paylas,bizde senden ilham alak..[/QUO

ben de az gitti sanmıştım yaaa....yazarım tamam:))) ama haftada 2 ya da 3 kez 45 dakika yürüdüm..yürüyüş olsun diye eşofmanla filan değil iş çıkışı işyerimden merkeze gittim dört buçuk km falan yapıyo....
Aslinda en mantiklisi o biliyomusun..cunku insana kulfetmis gibi geliyo kosu bantlari,esofmanlar filan..bekliyorum ha,mesela bi aksam ne yedigini ne ictigini:)))

Aslinda en mantiklisi o biliyomusun..cunku insana kulfetmis gibi geliyo kosu bantlari,esofmanlar filan..bekliyorum ha,mesela bi aksam ne yedigini ne ictigini:)))

hemen yazayım..

öğle;
1,5 kase domates çorbası
marul salatası
limonlu su
vee omega 3 :)

sabah da
2 yumurta
1 domates
peynir
1 salatalık yedim..
1 bardak süt ve
omega 3

bugün ceviz falan yemedim..zaten yiyesim olmuyo ara sıra yiyorum..2 günde 1 öğün falan...

eve geç gidiyosam kesinlikle bişey yemiyorum..çok açsam bile yatıp uyuyorum çünkü insan açken kendinden çıkıyo...o anda bişeyler yiyebilirim korkusu var...:)haftanın 2 3 günü 2 öğün yiyorum diğer günler 3 öğün...

X