Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Soğuklar gelmeden her sabah yürümek istiyorum bakalım:KK34:

Kahvaltımda cıslar var:26: ama yürüdüm de:KK1:
:KK56::KK56::KK56::KK56:

2 haşlanmış yumurta
börek:KK53::KK53:
domates kırmızı ve yeşil bahçe biberlerim
çay
kahvaltılık sos

hepinize iyi hafta sonları diliyorum çıtırlarrr:KK51:

günaydınnn sabah klasik karatay kahvaltısı ile güne başladım dünde kendime karatay mufağı kitabını aldım :21::21: haydi bismillah diyip başlıycam tariflere:KK1::KK1:

kızlar merhaba bende bu kitabı almaya karar verdim ama birde yemek tarifleri olan kitabı var onuda mı almalıyım hangisini alacağım yardım edermisiniz

karatay mutfağı canım bende ilk 2 kitabı almıştım bunu alsam mı almasam mı karar veremedim ama dün aldım kitaba şöyle bi göz attım hoşuma gitti tarifler :21:

Gunaydin karataaycilar..... Sizi bir kac haftadir takip ediyom... İlk kez yazmaya cesaret ettim:KK17: bende 2 haftadir yapmaya calisiyom diyeti...

takiple kalma canım yaz menülerini motive olursun ben birşey yemeden önce sırf burda yazacağım diye vazgeçip yemiyorum:KK52::KK52: otokontrol bi yerde

merhaba kizlar .. bildiginiz gibi ben hollandada yasiyorum.. ve bu diyeti buranin sartlarina gore hazirliyorum..hemen hemen her kurali yerine getirmeye calisiyorum. (artik deneyimli bir karatayci sayilirim ama benimde tereddutte kaldigim noktalar oluyor ve bu konuda sizden yardim istiyorum)

burada roggebrood diye bir ekmek turu var icinde un yada un haline getirilmis hic bir tanecik yok.
icindikeleri yaziyorum ; cavdar tanecikleri - bugday filizcikleri - biraz tuz -bugday tanecikleri - sut

resmini de paylasiyorum. ..

$Fries Roggebrood.jpg

sizce bu ekmek turunden biz yiyebilirmiyiz ? sabah kahvaltida bir dilim mesela ? (incecik bir dilim olarak satiliyor ve gunluk uretiliyor )

bana yardimci olursaniz sevinirim.

merhaba herkese :KK3:

akşam 1,5 tabak t.fasulye
1 kase yoğurt yedim

fakat gece 1 gibi acıktım neden acıktım anlamadım
aç yattım tabi :44:

bugün sabah 11'de bitirdim kahvaltımı

1 b. süt
2 k.k. yumurta
domates-salatalık
1 ç.b. bademin 3/2 si
peynir
12 s.zeytin

Canım ben de oradayken 2. çocuğu düşünmüştüm.. O kadar çaresiz bırakıyorlar işte:KK19::KK19::KK19:
Olursa ne güzel çocuğunu büyütürsün bence :KK34: Oğluşum iyi ki olmuş diyorum şimdi Allah'ıma şükrediyorum her gün:112:
Bence de sistem filan kalmadı:KK47::KK47::KK47:

evet canım haklısın çaresizlikten..:KK5::KK5:
açıkçası ben cesaret edemiyorum çünkü doğumdan korkuyorum..benim ameliyatım çok kötü geçmişti ve sonrası18 saat sancım olmuştu..yine aynı şeyleri yaşamak korkunç olur..:KK30::KK30:
ağrı kesiciler etkilemiyor..işte böyle..benimki laf işte..cesaretim yok..ama büyükte konuşmuyorum..hayırlısı.:KK16::KK16: Allah evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin..isteyenlere de evlat versin inşallah..:KK16::KK16:

merhaba herkese güzel haftasonları diliyorum öncelikle....

dün akşam öğününde yediklerimi paylaşayım: biber dolması,yoğurt,çoban salatası,1 küçük nektarin,taze ceviz...veee akşam 9 gibide 1 ufak salkım siyah üzüm yedim duramadım yine kaçamak yapmada:KK43:((

bu sabah:2 kuru incir,1 rafadan yumurta,8 siyah zeytin,5 yeşil zeytin,1 domates,beyaz peynir,biber kavurması.yarım şeftali,limonlu çay.3 taze ceviz.2 kaşık yoğurtla bal karıştırıp yedim birde..

sabah menüm :KK56::KK56:

kaşarlı omlet
peynirli domates salatası
zeytin peynir
1 sigara böreği:KK17::KK17:
4-5 pat.kızartması :KK17::KK17:(haftasonu kaçamakları :18::18:)
fındık
çay çay:KK56::KK56:

türk kahvesi ve 1 çay kaşığı diyabetik sarelle:KK17::18:..krizlerimi engelliyor..cıs olduğunu biliyorum ama haftata sadece 1 yada 2 çay kaşığı alıyorum :KK17::KK17:

Günaydın
1.öğün 11:30 da bitti

1 Bardak ceviz+fındık+karaüzüm
1 domates
peynir
8 zeytin
1 çay kaşığı kadar krem peynir
1 yumurta

Günaydın kızlar,nasılsınız

Bu aralar çok iştahım açık ve de zararlı şeylerden yiyorum,sonra da çok canım sıkılıyor:26:,tekrar kilo almak istemiyorum:KK20:,1 haftadır omegam bitmişti henüz almadım,ondan mı acaba saldırıyorum cıslara bilmiyorum,2-3 gündür böyle,yürüyüş de yapıyorum,sadece dün çıkamadım,inşallah toplarım kendimi biran önce:KK45:

merhaba kizlar .. bildiginiz gibi ben hollandada yasiyorum.. ve bu diyeti buranin sartlarina gore hazirliyorum..hemen hemen her kurali yerine getirmeye calisiyorum. (artik deneyimli bir karatayci sayilirim ama benimde tereddutte kaldigim noktalar oluyor ve bu konuda sizden yardim istiyorum)

burada roggebrood diye bir ekmek turu var icinde un yada un haline getirilmis hic bir tanecik yok.
icindikeleri yaziyorum ; cavdar tanecikleri - bugday filizcikleri - biraz tuz -bugday tanecikleri - sut

Eki Görüntüle 510628

sizce bu ekmek turunden biz yiyebilirmiyiz ? sabah kahvaltida bir dilim mesela ? (incecik bir dilim olarak satiliyor ve gunluk uretiliyor )

Cnım bence yiyebilirsin hergün olmasada,arada ,çünkü içinde tanecik var diyorsun,öğütülmüş olmadığı için bence sorun olmaz,bize de unun yasak olduğunu,fakat buğday tüketebileceğimizi söylüyor canan hoca:KK16:

kısslar..sersum naapıyon hani mangal yapçaktınız derseniz..:44::44:

maalesef buradaki olaylar neticesinde atılan biber gazları dışarısını çıkılmaz hale getirdi..eşimle gözlerimiz yaşarmış halde geri döndük..etler şimdi fırınımın ızgarasına emenet..:KK37::KK37::KK37:

Canım çok dikkat edin kendinize,Allahım yardımcınız olsun

Bugünkü kahvaltımı yazayım,

1salatalik,1 domates,biraz peynir, biraz fındık ve badem, omega3, 2 fincan kahve ,bol bol su..

birazdan yürüyüşe çıkacağım hepinizi opt ..

Cnım bence yiyebilirsin hergün olmasada,arada ,çünkü içinde tanecik var diyorsun,öğütülmüş olmadığı için bence sorun olmaz,bize de unun yasak olduğunu,fakat buğday tüketebileceğimizi söylüyor canan hoca:KK16:
Cevap icin cok teşekkür ederim..:KK16::KK16:
canim bende öyle düşünmüştüm ama sizlerden de fikİr almak istedim.. Hic olmadi hafta sonları tukettebilirim..

Ben geldim canlarım. Neredeyse 4-5 haftadır buralarda olmadığım için geçmişin hepsini okuyamadım ama son 10 sayfayı okudum.

Özlemişim hepinizi. Yalnız Prop'u göremedim. İyi mi Muhtarım? Haber alıyor musunuz?

İyiniyetlim hala kışlık hazırlığı yapıyorsun bakıyorum. Yeter artık. Bak seni gördükçe ben de hevese gelip bişeyler yapmaya çalışıyorum. 15 yıldır böyle bir hazırlık görmemiş olan kocam, hayretle bana bakıyor! Çok hamarat gördüm seni dedi dün, domates soslarını görünce:)

Sersum, yazdıklarını okudum. Çok üzüldüm. Senin için... Ülkem için...

Aşağıda göreceğiniz gibi kendime yeni bir çizelge yaptım. Bu çizelge ve hedefle devam etmek niyetindeyim, 2. yarıya:) 2 hafta kilo bildirimi yapayım, sonra listeye de talip olurum.

Hepinizi öpüyorum:KK54::KK54::KK54:

Bugünkü bildirimimi de yazayım. Siftah benden, bereket Allah'tan:))

10:30
2 yumurta ile sucuklu yumurta
2 dilim kaşar peynir
6 zeytin
Domates,maydonoz,salatalık
1 avuç ceviz
Çay
Türk kahvesi

Niyetim, 5-6 gibi 2. öğünü yapıp tükanı kapamak ama şu anda karnım gurulduyor. Bari gidip 1 bardak süt içeyim...

Eki Görüntüle 510628

canım bencede yiyebilirsin ara sıra ,doğal ve az işlenmiş gıdalar var içinde şimdiden afiyet olsun:KK56::KK56:

Herkese merhabalar arkadaslar
Bisi sormak istiyorum. Dukan diyeti yapan bir arkadasim yulaf kepeginden bahsetti. Hem tok tutuyor hem de bagirsaklari calistiriyormus. Benim bugun karatay diyetinde 6. Gunum. Ilk 3 gun yasadigim bas agrilari bitti ve gercekten midem beynim vucudum cok rahat :) tek sorunum suan kabizlik. Aslinda cok su iciyorum surekli yesillik yogurt yiyorum sut iciyorum ama :KK43: acaba oglen ogunume yogurtla beraber yulaf kepegi eklesem mi? Deneyenler var mi? Yada karatay diyetinde yulaf kepegi yasak mi?

Son düzenleme:
Kahvalti. 2 tane yumurta, 2 hurma, 3 kaysi, 8 tane siyah zeytin,
cay, 2 kupa neskahve, 5 tane ceviz ici, 1 kasik beyaz peynir.
1 domares, yarim salatalik.

Ögle: 3 tane bulgurlu yesil biber dolmasi.Cay, Su. 2 tane gun kurusu kaysi.

X