Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar geç kaldım bildirime ama bugün o kadar yogundum ki yeni oturdum daha
geçen hafta:66.4
Bu hafta:66.0
Fark:400 gr

Bağlantım pek iyi değil, fazla giremiyorum. Diyet işi de pek iyi gitmiyor. Dün burger'da buldum kendimi :/ Bugün de ay sonu olmasa giderdim, bağımlılık oldu. Sanırım ekmeksiz olarak hamburger yapıp yemenin yollarını bulmalıyım. İyi bir burger köftesi tarifi bulup boldomates marulla yemek gibi.

Tüm arkadaşlara kolay gelsin...

Mümkünse eve gitmeden önce ye canım. Yanına karataya uygun bişeyler al işten çıkmadan bi süre önce ye son öğünün olur... Kavrulmamış kuruyemiş yiyebilirsin mesela hocamız öğün yerine geçtiğini söylüyor.. Ama 8'den sonra bişey yememelisin. Benim 8den sonra bişey yediğim karataya başlayanı oldukça enderdir..

En son yemeğimi 12 de yiyiroum.

Akşam 5 te yemek çıkıyor ama zaten bana bu yemekler kilo aldırdı. yiyememki

Sadece kuruymişle doyarmıyım ki??

kızzlarr..benim moralim çok bozuldu bugün.:KK5::KK5:.biliyorum çok saçma oldu ve şimdi çok pişmanım ama 2 tadelle ve 1 tane kek yedim.:KK43::KK43::KK43:.
veremiyorum işte veremiyorum diye..:KK43::KK43:eşim de nöbetçi bugün..naapçam şimdi..yarın da ++ larıma ++ ekledim:KK19::KK19:
nekadar iradesizim değil mi...offff...........:KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
kızzlarr..benim moralim çok bozuldu bugün.:KK5::KK5:.biliyorum çok saçma oldu ve şimdi çok pişmanım ama 2 tadelle ve 1 tane kek yedim.:KK43::KK43::KK43:.
veremiyorum işte veremiyorum diye..:KK43::KK43:eşim de nöbetçi bugün..naapçam şimdi..yarın da ++ larıma ++ ekledim:KK19::KK19:
canım yediklerini unut ve yarın kaldığın yerden devammm yılmak yooookkkk:KK16::KK16:

günaydın kızlarrr veeeeeeeeee hedefime ulaştım tabii katay sultanın ve sizlerin sayesinde çok mutluyum :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
hepinize çok teşekkür ederim :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: kızlar çok saolun :KK16:
burdan ayrılmıyacağım tabii karataya aynen devam menü bildirimine de devam edecem bildirimimi yapıp çizelgemide hemen değiştirecem

kilo bildirimi :KK76::KK76::21::21:

başlangıç tarihi 9 temmuz 2012
başlangıç kilo 65.2 kg
geçen haftaki kilo 60.1 kg
bu hafta 59 kg
aradaki fark 1.1 kg
toplam fark 6.2 kg

:KK16::KK16::KK16::KK9::KK9::KK9::KK9::21::21::21::21::KK76::KK76::KK76::KK76:

tartı hepinizin yüzünü güldürsün :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Tebrik ederim topraksu. :KK9::KK9:Darısı hepimizin başına.

bu sabah yataktan külçe gibi kalktım:KK5:..tartıldım daha da kötü oldum..:KK43::KK43::KK43:

yaa ben kendimi biyerlerden atmak istiyorum..10 gündür düzenli yürüyorum..1 gün kötü bir kaçamağın dışında çok fazla kaçamak ta yapmadım..sadece 2 gündür 3 öğün yedim..

reva mı bu bana yaww:KK43::KK43:..hem kilo vermemiş gözüküyorum..hatta almışım:KK43::KK43:..ama tabii wc ye çıkmadım da bu kaa farkeder mi yaww:KK43::KK43::KK43:

ben bu hafta izninizle listeye girmiycem kızlar..yine de kilomu yazayım..geçen hafta..80.7kg bugün 81.3 kg..:KK43::KK43::KK43:

halbuki geçen cumartesi 79.7 i görmüştüm..:KK47::KK47:uffff..işte böylee

işten de erken çıktım..ilacın etkisiyle iyice uyuklamaya başlamıştım arkadaşlar git eve yat dediler sağolsunlar..:KK5:

Sersum, hasta mısın canım? Geçmiş olsun.

Kiloyu da kafana takma. Ben hastayken vücudum çok su tutar, belki sende de öyle olmuştur. E, tuvalete çıkamamak zaten başlı başına yalancı kilo demek. Artık hepimiz öğrendik bunu.

Yok, bunların dışında diyorsan, acaba gıda alerjin olabilir mi diye düşündüm. Hergün yediğin bişeye... Mesela yumurta gibi. İntolerans testleri hem orda yapılmıyor olabilir, hem de çok pahalı. Acaba, her hafta hayatından 1 gıdayı çıkartıp, kilo verişini takip etsen... Sesli düşünüyorum işte... Saçmalıyor olabilirim.

Günaydın

Bugün ben de listedeyim kızlar.

Başlangıç tarihi:28 Eylül 2012
Başlangıç kilo:82.6kg
Geçen hafta:80.8kg
Bu hafta:80.2 kg
Fark:0.6 kg
Fark yüzde: %0,74

Güzel bir Karatay haftasına daha başlayalım inş.

:KK54::KK54:

Benim yüzdem 0,74 İyiniyetlim. Yani yalancıktan 1. olmuşum. Yine de güzeldi:)))

Kendine haksızlık ediyorsun. Kızıcam artık sana haa... Yedinse yedin. Afiyet olsun. Pişman olmaya gerek yok. Bari zevk al:))) Önemli olan şu ki, akşam da yalnızmışsın, oturup kaçamak gecesi yapma sakın. Bu kadarla kalsın. Öpüyorum seni. Akşam bir düğüne gidicem. Herhalde 11 de falan gelirim. Burda olursan konuşuruz.

işte 05.10.2012 tarihli listemizz..

iğneoyası %2.79 :KK19::KK19::KK19:

topraksuu %1.8 :KK19::KK19:

elifezgi %0.88 :KK19:

papadiya %0.29 :KK9::KK9::KK9:

m.hülya %0.156 :KK9::KK9::KK9:

akrep33 %0.154 :KK9::KK9::KK9:

gül 0000 :44::44::44:

kaneel 0000 :44::44::44:

amiboid 0000 :44::44::44:

ne yazcam ya +%0.33 :KK4::KK4::KK4:

iyiniyetli ++%0.35 :KK4::KK4::KK4:

sersum ++%0.74 :KK4::KK4::KK4:

kilo veren veremeyen herkesi kutluyorum... Tatile çıkmadan önce liste yapamamıştım. Borcum kalmadı:KK1:

eline sağlık canım..kilo veren ve benim dışımdaki herkesi kutluyorum:KK9::KK9:..ben listeye girmeyeyim demiştim ama olsun artık..:KK34:

Sevgi, epeydir görmemiştim seni. Hoşgeldin canım.

Maalesef çıkmak zorundayım. Yine karşılaşırız inş.

Bu arada öğlen yiyemedim kızlar. Şimdi 1 bardak süt içtim. Bu akşam düğünde olacağımız için yemek saati sarkacak:KK43:

canım yediklerini unut ve yarın kaldığın yerden devammm yılmak yooookkkk:KK16::KK16:
:KK19::KK19::KK19: sağol canım..evet haklısın yılmak yok..:KK34::KK16::KK16:
Sersum, hasta mısın canım? Geçmiş olsun.

Kiloyu da kafana takma. Ben hastayken vücudum çok su tutar, belki sende de öyle olmuştur. E, tuvalete çıkamamak zaten başlı başına yalancı kilo demek. Artık hepimiz öğrendik bunu.

Yok, bunların dışında diyorsan, acaba gıda alerjin olabilir mi diye düşündüm. Hergün yediğin bişeye... Mesela yumurta gibi. İntolerans testleri hem orda yapılmıyor olabilir, hem de çok pahalı. Acaba, her hafta hayatından 1 gıdayı çıkartıp, kilo verişini takip etsen... Sesli düşünüyorum işte... Saçmalıyor olabilirim.
bilmiyorum ki canım..:44::44: kafam iyice karıştı.. bu kadar da dengesizlik olur mu yaww..sağol datlum..:KK19::KK19:

Kendine haksızlık ediyorsun. Kızıcam artık sana haa... Yedinse yedin. Afiyet olsun. Pişman olmaya gerek yok. Bari zevk al:))) Önemli olan şu ki, akşam da yalnızmışsın, oturup kaçamak gecesi yapma sakın. Bu kadarla kalsın. Öpüyorum seni. Akşam bir düğüne gidicem. Herhalde 11 de falan gelirim. Burda olursan konuşuruz.

tamam kızma tamam.:KK19::KK19:.söz başka bişey yemiycem..:KK34::KK34: haklısın bugün tartıyı öyle görünce bide üstüne hastalandım başım çatlıyo.heralde fazla duygusala bağladım..:KK37::KK37:
sağol tatlım desteğin için.:KK19::KK19::KK16::KK16:.sen geldiğinde uyumamış olursam konuşuruz canım:KK34:..ilaçlar çok uyku veriyor..ben de seni öptüm..iyi eğlenceler..:KK16::KK16:

Sersumcum selam ,
Arkadaşlar söylenebilecek herşeyi söylemiş aslında.Yani bence de "yediysen yedin ; afiyet olsun".Dünyanın sonu değil ya.Salma sakın kendini.Okuduğum kadarıyla hem diyetine hem de yürüyüşüne çok dikkat ediyorsun.Hiç tahlil yaptırdın mı? Belki gerçekten ciddi manada insülin direncin vardır ve bu kilo vermeni engelliyordur ya da tiroit vs gibi hormonlarında bir dengesizlik vardır.Bunlar kolaylıkla kontrol altına alınabilir problemler.Benim eşimde öyle bir insülin direnci vardı ki makine kandaki insülin miktarını ölçememişti ve değerler kısmında "error" yazıyordu :) Sonra düzgün beslenme+spor (ki sen bunları zaten yapıyorsun) ve ilaçla bir yılda hem tüm fazla kilolarını verdi hem de bu rahatsızlıktan kurtuldu.
Üzme sakın kendini ; herşey zamanını bekliyor ve herşey zamanı gelince yoluna giriyor.
Sevgiler...

Sersumcum selam ,
Arkadaşlar söylenebilecek herşeyi söylemiş aslında.Yani bence de "yediysen yedin ; afiyet olsun".Dünyanın sonu değil ya.Salma sakın kendini.Okuduğum kadarıyla hem diyetine hem de yürüyüşüne çok dikkat ediyorsun.Hiç tahlil yaptırdın mı? Belki gerçekten ciddi manada insülin direncin vardır ve bu kilo vermeni engelliyordur ya da tiroit vs gibi hormonlarında bir dengesizlik vardır.Bunlar kolaylıkla kontrol altına alınabilir problemler.Benim eşimde öyle bir insülin direnci vardı ki makine kandaki insülin miktarını ölçememişti ve değerler kısmında "error" yazıyordu :) Sonra düzgün beslenme+spor (ki sen bunları zaten yapıyorsun) ve ilaçla bir yılda hem tüm fazla kilolarını verdi hem de bu rahatsızlıktan kurtuldu.
Üzme sakın kendini ; herşey zamanını bekliyor ve herşey zamanı gelince yoluna giriyor.
Sevgiler...

sağol canım..:KK16:
testlerimi yaklaşık 3 ay önce yaptırdım ..hatta endokrinolojiye gittim..herşey normal..insülin direncim vardı evet ama hocamızın dediği gibi beslendiğim için 4-5 saate yakın acıkmıyorum ve bu da insülin direncimin kırıldığını gösteriyor..sanırım wc ye çıkmamak ve hastalığım etkili oldu..sizlerle konuşunca ve paylaşınca daha mantıklı düşünüyorum..iyi ki varsınız..bugünü yok sayıp devam edceğim canım..tekrar teşekkürler..:KK54::KK16::KK16:

merhaba kızlar , 2 günden beri felaket hastayım. bugün sabah dayanamadım artık dr gittim. boğazım tamamen kapanmış. 1 gün istirahat verdi. sabahtan beri yatıyorum sesim kısıldı. kilo bildirimi yapacak güçte bile değildim:KK5::KK5: haftaya bildirmimi yaparım artık

sağol canım..:KK16:
testlerimi yaklaşık 3 ay önce yaptırdım ..hatta endokrinolojiye gittim..herşey normal..insülin direncim vardı evet ama hocamızın dediği gibi beslendiğim için 4-5 saate yakın acıkmıyorum ve bu da insülin direncimin kırıldığını gösteriyor..sanırım wc ye çıkmamak ve hastalığım etkili oldu..sizlerle konuşunca ve paylaşınca daha mantıklı düşünüyorum..iyi ki varsınız..bugünü yok sayıp devam edceğim canım..tekrar teşekkürler..:KK54::KK16::KK16:

canım vazgeçmek yok , mevlanın sözü gibi "tövbeni bozsanda yine gel" kaçamaklarımız oluyor ama vazveçmeyeceğiz, başaracağız :KK19::KK19:

Iyi sonuc alan arkadaslari tebrik ediyorum.
Ben bu hafta bildirim yapmadim, uzun bi aradan sonra karataya tekrar 2 gün basladigim icin.

Menüm:

1.Ögün: Tereyaginda 2 yumurtadan omlet,zeytin,kasar peynir, yesil cay
2.Ögün: Mercimek corbasi (1 kase), 2 yk taze fasülye, 2 pirzola
Ara: 1 kase yogurt ve yesil cay

Kizlar dogru olani 3 ögün beslenme sekli ama bana 2 ögün yeterli geliyor
bu sekilde devam etmelimiyim ?

merhaba kızlar , 2 günden beri felaket hastayım. bugün sabah dayanamadım artık dr gittim. boğazım tamamen kapanmış. 1 gün istirahat verdi. sabahtan beri yatıyorum sesim kısıldı. kilo bildirimi yapacak güçte bile değildim:KK5::KK5: haftaya bildirmimi yaparım artık

Gecmis olsun canim.. enerjin düsmesin beslenme dikkat et..

Bi kereye mahsus olduktan sonra hic birsey olmaz hatta hevesini aldigini düsünerek
uzun bi süre cikolata istememeye progamlarsin kendini..

X