Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Yalnız gül suyu yağlı ciltler için pek uygun değil diye düşünüyorum.
Gözenekleri genişletebiliyor.

Hoşgeldin tekrarr :KK71:

:nazar::nazar:
Maşallah 1 ayda ne kadar kilo verdin.
Şimdi 36 bedensin önceden kaçtın ?
Spor konusunda tamamen sana katılıyorum, spor olmasa da bol hareket ..

ustum 38 altim 40 bedendi benim, simdi ustum de altim da 36 beden. orantiliyim yani:)
1 ayda 6 kilo kadar verdim. ama 1aydan az surdu ya 20gunde falan verdim sanirim. bilerek vermedim oyuzden takip etmedim gun gun. farkinda olmadan verdim yani:)

ustum 38 altim 40 bedendi benim, simdi ustum de altim da 36 beden. orantiliyim yani:)
1 ayda 6 kilo kadar verdim. ama 1aydan az surdu ya 20gunde falan verdim sanirim. bilerek vermedim oyuzden takip etmedim gun gun. farkinda olmadan verdim yani:)

Ben de şu an aynı durumdayım.
Üstüm 38 altım 40 ..
Umarım ben de 36lara düşerim ..

iyi geceler arkadaşlar,ramazan ve bayramda yaptığım tatlı kaçamaklarına son vererek bugün itibariyle eski düzenime döndüm:)))tatilde karatay hocanın ve ahmet aydın hocanın kitaplarını okudum..benim doktorumla aynı çizgideler zaten doktorum ahmet aydın hocayla tanışıyormuş ve hastalarını aynı yöntemlerle tedavi ediyorlarmış..ben bu gün protein günü yaptım

sabah:1 yumurta,1 dilim dil peynir
yeşilçay
öğlen:1 kase dana et söğüş
5 i bir yerde çayı
akşam:2 dilim dil peyniri

yarın öğünlerime çiğ sebze ekleyeceğim,perşembe günü fındık ve dil peyniri yiyeceğim bütün gün(doktor tavsiyesi yağ yakımını hızlandırmak içinmiş)

salata yemekten sıkılınca tüm malzemeyi su ve limon katıp rondodan geçiriyorum, sebze suyu olarak içiyorum doktor sebzeleri suları çıkana kadar çiğne diyor..salata hazırlama işi daha çabuk oluyor böylece:))
hosgeldın :KK66: ozlettın ya ,acıklamaların ıcın tesekkurler.

[QUOTE=tylholl;20768828]Tabii var sıkılaşma anlamında,ayrıca sağlık anlamında da çok faydalı elbette.36 yaşındayım ben ve bu kiloma rağmen hiç bir sağlık sorunum yok çok şükür.Yıllarca bebek mtedavisi gördüm aldığım hormonlarda çok şişirdi beni ve geçmişte profesyonel anlamda da spor yaptım.27 yaşına kadar voleybol oynuyordum.Sporu bırakmak da çok kilo aldırıyor söyleyeyim.Şu senin yaptığın Slim in 6 start up ne ola ki :))internetten falan indirilebiyor mu?Aslında evde o kadar çok spor aletim var ki ama evde spor yapmaktan hoşlanmıyorum ne yazık ki

Kesinlikle doğru.
Sporu bırakmak kadar kilo aldıran bir şey yok.
Yaklaşık 4 yıl yüzdüm.
3 yılda teakwando.
Onları bırakınca şiştim resmen.
Slim in 6 serisi 6 haftalık bir program ve kademe kademe artıyor.
2-2-2 hafta olarak yapılabilecek 3 seviyeden oluşuyor.
İnternetten indirebiliyorsun.
Önceden leslieyi yapıyordum ama artık çok basit geilnce sıkılmaya başladım.
Bak reismlerini de ekleyeyim 6 haftalık program sonrasındaki.
Slim in 6 before after yazıp ararsan videoları çok daha güzel.
Fark çok bariz.

Eki Görüntüle 251718
Eki Görüntüle 251719
Eki Görüntüle 251720
Eki Görüntüle 251721 [/QUOTE]

Teşekkürler masal,az önce yürüyüşten geldim.videoları izleyeceğim.sen hergün mü yapıyorsun

Ben de şu an aynı durumdayım.
Üstüm 38 altım 40 ..
Umarım ben de 36lara düşerim ..

dusersin canim.
benim hicbir diyetle kurtulamadigim basenlerim vardi, tas devri diyetiyle beraber spor yapinca 20-25 gunde eridi gitti.
simdi arada kacamak yapsam da geri gelmiyorlar.
darisi basina

Kesinlikle doğru.
Sporu bırakmak kadar kilo aldıran bir şey yok.
Yaklaşık 4 yıl yüzdüm.
3 yılda teakwando.
Onları bırakınca şiştim resmen.
Slim in 6 serisi 6 haftalık bir program ve kademe kademe artıyor.
2-2-2 hafta olarak yapılabilecek 3 seviyeden oluşuyor.
İnternetten indirebiliyorsun.
Önceden leslieyi yapıyordum ama artık çok basit geilnce sıkılmaya başladım.
Bak reismlerini de ekleyeyim 6 haftalık program sonrasındaki.
Slim in 6 before after yazıp ararsan videoları çok daha güzel.
Fark çok bariz.[/B]
Eki Görüntüle 251718
Eki Görüntüle 251719
Eki Görüntüle 251720
Eki Görüntüle 251721

Teşekkürler masal,az önce yürüyüşten geldim.videoları izleyeceğim.sen hergün mü yapıyorsun[/QUOTE]

Her gün yapıyorum bir aksilik çıkmadıkça.
Bazen içimden geliyor koşuya çıkıyorum, bazen yürüyorum.
bazen önce leslie ile 2-3 mil yapıp arkasından bunu yapıyorum.
Ama bunu yaptıktan sonra bacaklarımdaki o acıyı hissediyorum o bile mutlu ediyor.

dusersin canim.
benim hicbir diyetle kurtulamadigim basenlerim vardi, tas devri diyetiyle beraber spor yapinca 20-25 gunde eridi gitti.
simdi arada kacamak yapsam da geri gelmiyorlar.
darisi basina

İşte o bahsettiğin basenlere sahibim ben.
Umarım benimkilerde erir gider böyle ya, çok güzel moral oldu.
Teşekkür ederim.

hosgeldın :KK66: ozlettın ya ,acıklamaların ıcın tesekkurler.

sağol canım,hep baktım yazılanlara ama yazmadım bazen çok üşeniyorum yazamıyorum:KK43:((

bir kitabım daha var okuduğum jillian michaels (metobolizmanızı yönetin)
leptin hormonunu yükselten ve düşüren besinleri yazmış buna göre;

leptini yükseltenler:bütün omega 3 ler(somon gibi yağlı balıklar,ceviz,zeytinyağı,omega 3 le takviye edilmiş yumurta ve keten tohumu)

eikosapentaenoik asit(epa)bir tür omega 3(uskumu,sardalye ve ringa balığı)

protein:yoğurt,hindi,dana eti,yumurta,yer fıstığı

çinko:istiridye,kırmızı et,kümes hayvanları,fasülye,kabuklu yemiş,tam tahıllar,mandıra ürünleri

Bugün diyetim için kötü bir gündü ikindiye kadar iyi gitti ama çok yürümek zorunda kaldım can sıkıcı şeyler yaşadım. Gelince ara öğünde akşam yiyeceğim yemeği yedim. elma yedim. akşamda yeniden yemek yedim. saat sekizde yemeyi bıraktım. 9 da baktım sinirliyim eşimle tartışıp durdum canım sıkıldı 2 tane kocaman kitkat çikolata yedim moralim yerine geldi. Canım istemiyordu ama sinirden yedim şimdi nedense çok mutluyum:KK9: neyse buda bir haftanın ödülü olsun diyete devam bundan sonra eşimle tartışmazsam moralim bozulmaz evdede çikolata bulundurmam olur biter. O çikolatalar bir hafta nasıl durdu evde hayret:KK69:

leptini düşüren besinler;

mülellef bir akşam yemeği(hiç bir zaman bütün kalorileri akşam yemeğine toplamayın)

alkol:vücut leptini alkolle birlikte silip süpürüp,karaciğer ve böbreklere boşaltabilir.

kafein:eğer kilo almamaya çalışıyorsanız,3-4 fincan kahve içmeyin,1-2 fincan idealdir.

fruktoz:insülin vücuda leptin üretmesini söyler,ancak diğerşekerlerin aksine fruktoz insülini uyarmaz,dolayısıyla vücut leptin salgılamaz.(gazlı içecekler,şekerlemeler,ama en büyük fruktoz suçluları için yiyecek etiketlerine bakın,yüksek fruktozlu mısır şurubu(hfcs)hayvanlarda yapılan çalışmalarda,diyabet ve yüksek kolestrolle işkillendirilmiştir.

çok yağlı,trigiliseriti yükselten yiyecekler:kan-beyin bariyeri boyuncanleptin iletimini engellerler(doymuş ve trans yağlar,basit karbonhidratları azaltın)

Bugün diyetim için kötü bir gündü ikindiye kadar iyi gitti ama çok yürümek zorunda kaldım can sıkıcı şeyler yaşadım. Gelince ara öğünde akşam yiyeceğim yemeği yedim. elma yedim. akşamda yeniden yemek yedim. saat sekizde yemeyi bıraktım. 9 da baktım sinirliyim eşimle tartışıp durdum canım sıkıldı 2 tane kocaman kitkat çikolata yedim moralim yerine geldi. Canım istemiyordu ama sinirden yedim şimdi nedense çok mutluyum:KK9: neyse buda bir haftanın ödülü olsun diyete devam bundan sonra eşimle tartışmazsam moralim bozulmaz evdede çikolata bulundurmam olur biter. O çikolatalar bir hafta nasıl durdu evde hayret:KK69:

Duygusal açlık diyoruz buna.
Ve kadınların en büyük problemi.
Sıkıntı anında çikolataya saldırmak.
Ama yapma, o çikolataların verdiği zararı biliyoruz artık bize.
Yiyeceksen bile gündüz saatlerinde ve bitter tercih et.
Eşinle de umarım hiç tartışmazsınız artık.

Merhaba arkadaşlar bugün işe başladım uzun bir tatilden sonra. Öğretmenim bizim okulda masanın üstü yiyeceksiz kalmaz her kantine giden bişey alıp gelip ısrarla almanı ister . Bugün uzatılan çubukları falan almadım ama yıl boyunca napıcam bilmiyorum. keşke ikram edip ısrar etmemeyi öğrenebilsek.Neyse evimi taşımıştim okuldan15 dk yürüyerek gidip geliyorum. Öğle arasıda gidip gelince hergün 1 saat yürümüş olucam bu günlük sporum olacak akşmlarıda günaşırı plates yapmayı düşünüyorum.1 hafta rapor aldım tatile gidiyorum ara sıra girip bildirimde blunmaya çalışıcam rejime devam edicem.

bugün
1. öğün:açık çay, biraz badem, 2 kayısı kurusu, az peynir, 3 zeytin,omlet yaptım ama yiyemedim canım istemedi.
2. öğün:kısır (salçasız yaptım), yoğurt,
3. öğün kısır , yoğurt
aradada bir elma yedim ve bugün en az bir buçuk saat yürüdüm şuan çok yorgunum.

benim bugün 1 hafta oldu hiç kaçamakta yapmamıştım. Herşeye dikkat ettim ilk gün 65 tim ama çok yiyodum eskiden ,1 gün sonra karnımdaki şişlik gitti 64 kilo geldim 5 gündür aynı kilodayım. Veddiğimde su veya ödemdir moralim bozuldu. Şimdi midem az yememe rağmen hazmedemiyor. Sabahları canım birşey istemiyor ve midem bulanıyor yumurta aklıma gelince.
Görüntü olarak biraz inceldim karnım çıkmıyor artk ama insan bunca uğraşın sonunda kilo vermek istiyor. Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar haraket ettim düne kadar ama bugün moralim bozuldu sabah tartılınca hep aynı.rejime devam ama içimdeki istek söndü biraz

canım kitapta bulgur salatası tarifi var evet,ama örnek menülerde verilmemiş dikkat ettiysen.doktorlar sitesinde sorulmuş hocoya günlük ne kadar bulgur yenilmeli diye,kilo verene kadar günde 2-3 kaşıgı geçmemeli bulgur diye cevaplamış,tekrar bulursam buraya da atarım.kilo verememenin sebebi bu olabilir.

Tarhana çorbası bol unlu bir çorba olduğu halde izin var mı tarhanaya

ilk ödemi attıktan sonra düzenli olarak ayda 4kg vermek harika bence.tebrik ederim ve maşallah :nazar:

tamam teşekkür ederim.mesela bir komposto kasesini geçmemeli mi ya da daha az mı olmalı?

çok soruyorum diymi :KK1: kitap elime geçene kadar idare edin beni :KK34:

tarhana çorbasına da ev yapımı olmak şartıyla izin vermiş.bende bazı ev tarhanası tariflerinde hiç un yok,oyle mi yapılmalı diye düşündüm,çok sevdiğim halde hiç yapmadım tarhana çorbası.aslında bu tür konularda boşluk var kitapta,bir taraftan yenebilir deniyor ama miktar belirtilmemiş.ben örnek menüyle kıyaslayarak dogru yolu bulmaya çalışıyorum.baharda genişletilmiş baskısı çıkacakmıs kitabın,inş. bu konulara açıklık getirilebilir.haa bide aklıma geldi kızlar hoca 8 eylülde öğle saatlerinde tv8 de olacakmış,ilgilenenler izleyebilir.

bugunkü menüm:
sabah : 1 kayısı kıvamlı yumurta
yarım avuçiçi peynir
salata
günkurusu kayısı,badem

ogle:
1 kase yogurt
1 çay brd ceviz,fıstık karısımı
6 gunkurusu kayısı

akşam:
4 tavuk baget
salata
birkaç kasık cacık

kızlar söylemeyi unuttum,eşime omega-3 aldırdım bugun,solgar marka,ama çok pahalı yaa,35 tl içinde 30 tane var,günde 3 taneye kadar uzmana sorarak yemeklerle birlikte alablirsiniz diyor ustunde.günde 3 tane içsem 10 günde biter,ayda 100 tllik ek masraf çıktı,napcaz?eşim gözleri belermiş şekilde geldi:KK53: 35 tl bu diyee:KK60:

Başlangıç tarihi: 5 eylül
Başlangıç kg: 74 kg
Geçen hafta:
Bu hafta:
Fark:
Toplam fark:
Beden: 42-44
Spor: yapıyorum
Boy: 150 cm
Hedef: 50-52 kg

inşallah gelecek hastalara rakamlara küçültürüm

Son düzenleme:
önemli bir konu kızlar,eklemek istedim

755770 | Soran : ipek-862466 | Soru Grup : Genel
Soru : Merhaba Canan hanim.bir soru daha soruyorum:) simdi mesela yemegi fazla kacirdik ama yediklerimiz dusuk glisemik indeksli seyler.AMA FAZLA.sekerimiz yukselir mi?insulin direncini kirma konusunda basa mi donmus oluruz?eger sekerimiz yukseliyorsa yemek ardindan limon suyu icersek sekerimiz dengeye gelir mi? saygilar, sevgiler
15.08.2011 10:KK52:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

Düşük glisemik indeksli yiyeceklerin fazla yenmesi Buna 'glisemik yük' diyoruz.

Nisbeten, fazlaca insülin salgılatır. Bir süre sonra, zaten zamanlamaya da dikkat ederseniz, fazla yemek ihtiyacı yok oluyor.Yoğun ve kuvvetli protein yemek önemli.

Büyük ve aşırı büyük porsiyonlar doğru değil.

Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay

Soru : hocam merhaba omega 3 hapını kullanabilirmiyiz ezcadan alırken hangi isimle alıcaz faydası olurmu şu anda kilom 67 daha önce 80 di sizin kitabınız sayesinde 67 oldum şu anda vücudum çok rahat herkes diyor hastamısın çok zayıflamışsın millet kilo verince hasta gözüyle bakıyor birde hocam bu kilomu nasıl korucam daha önce merdiven çıkarken kesiliyodum şimdi 5 kata çok rahat çıkıyorum hocam birde sabahları kilo vermeme rahmen spor yapmama ragmen vucut terlemem sabahları oluyor yaz kış tiroidlere bakıldı hepsi normal çıktı bu vücut terlemesini bir türlü çözemedim kusura bakmayın hocam size sık sık soruyorum ama ben sizin söylediklerinize çok inanıyorum allah sizin gibi doğru dürüst doktorları başımızdan eksik etmesin görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
12.08.2011 21:03:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Tamer Bey,

EFA S 1200 ya da Solgar'ın Omega-3 700'ünü ullananbilirisniz. Omega-6 kesinlikle içermememşi....Birlikte kuvvetli bir antioksidan almalısınız...Üzüm çekirdeği özü gibi.

Sağlıklı yaşam biçimini seçtiğiniz için, sağlığınıza kavuştunuz....Size hastamısınız diyenlere, bombe gibi olduğunuzu, onların kilolu ve hasta olduklarını ve de sizi kıskandıklarını söyleyebilirsiniz!!!

Terleme hastalıkl değildir!!! Saağlık belirtisidir!! merak etmeyin. Millet terlemek için, binlerce dolarlar harcayıp, saunalara vs. gidiyor. Bol su için, şekersiz limonlu çay için...Terle toksinlerinizi atıyor ve sağlıklı hücrelere sahipo oluyorsunuz!!! Ben de sizi kutluyorum.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

omega 3 hapını kuvvetli bir antioksidanla alın diyor,nerden bulcaz üzüm çekirdeği özünü,fikri olan varmı?

X