Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ekmek konusu:

695714 | Soran : zagor-400674 | Soru Grup : Genel
Soru : hocam merhaba oğlum var yaş 35 sizin kitabınızı aldı hepimiz okuyoruz çok güzel kitap yazmışsınız elinize sağlık oğlum kuaför sizin kitabınızı gelen bütün müşterilerine tavsiye ediyor oğlumun ast 40 alt 40 tı sizin tavsiyelerinize uydu ast alt 22 lere düştü ldl 182 di şimdi 129 yürüyüş her akşam yapıyor 1 saat şekeri çay kahvede sıfır yaptı asitli yiyecek hamur işi tatlı tuzlu pek yemiyor 3 ayda 80 den 69 oldu kitabınız çıkmadan bu sitede size soru sormuş çoğu tavsiyenize uymuş size çok güveniyor seda sayan hep takip ediyor fakat kuaför olduğu için akşam 9 9.30 da yemek yiyiyor birde hocam siz ekmek sıfır olcak demişsiniz ekmeği kesemedi çavdar tahıllı kepekli 7 tahıllı yiyiyor siz hocam illaki ekmek yicem diyenlere hangi özellikte ekmek tavsiyesinde bulunuyorsunuz yazarsanız çok seviniriz önemli olan doğru ekmek yemek siz ekmeğin hertürlüsüne karşısınız ama kaç dilim yemek gerekir ekmeksiz yapamıyor görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler
09.06.2011 00:09:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Çok teşekkür ederim. Sizlere yararlı oldu isem mutlu olurum tabii.

Kilo vermek için ekmek sıfır diyorum. Normal kilonuza gelince, yani aşırı yağlar gidince, 1 saat her gün yürüyünce tabii ki bir iki dilim kızarmış ekmek, tereyağlı olmak şartıyle yenebilir. Ekmeğin glisemik indeksi son derece yüksek diye, insülin direncinin kırılması amacıyla vermiyorum. Gençlerde insülin direnci daha rahat ve çabuk kırılıyor. Oğlunuz bu nedenle son derece başarılı olmuş. Evde kendiniz eğmeğinizi yaparsanız, katkı maddesi içermiyecektir. En sağlıklı ve lezzetlisi bu şekilde oluyor. Mis gibi kokuyor. Benim oğlum kendi ekmeğini evde yapıyor, o nedenle biliyorum.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

sonunda buldum bulguru da:))))

690100 | Soran : latuna | Soru Grup : Genel
Soru : Canan hanım,

Kitabınızı okudum ve uygulamaya da başladım. Bir konudan emin olamadım, bulgur yemek uygun mu? Yemek tarifleri arasında yer alıyor ancak haftalık listenizde yer almıyor, oruç tutulurken yenilebilecekler arasında ise bu tür yiyecekler var. 18 yaşındaki oğlum da benimle birlikte sizin diyetinizi uyguluyor, cevizli sucuk gibi yiyecekler yemesi uygun mudur öğrenmek istiyor.
Ailemde çok genç yaşta kalp rahatsızlıklarından ölümler olduğu için çok kilolu biri olarak riskli bir durumdayım ve sizden uzak bir tarihe de olsa randevu aldım.
Saygılarımla
Lale Tunçman
03.06.2011 06:03:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Cevap :
Kilo verinceye kadar bulguru bir iki kaşık yemelisiniz. Oğlunuz tabii ki,Cevizli sucuk yiyebilir. Ancak iyi kalitesi olmalı.

Bol su için ve yol yürümeye başlayın..
Görüşmek üzere.

Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay

ne sakıncası olabilir canım?

Hani 8 den sonra bir şey yenmemesi lazım ya limonlu sudaki limonda buna dahil mi acaba diye düşündüm. :26:

bugunkü menüm:
sabah : 1 kayısı kıvamlı yumurta
yarım avuçiçi peynir
salata
günkurusu kayısı,badem

ogle:
1 kase yogurt
1 çay brd ceviz,fıstık karısımı
6 gunkurusu kayısı

akşam:
4 tavuk baget
salata
birkaç kasık cacık

Bu saatte okumasam iyi olurdu tabi menünü.
Acıktım .. :KK1:
Afiyet olsun sporun var mı?

kızlar söylemeyi unuttum,eşime omega-3 aldırdım bugun,solgar marka,ama çok pahalı yaa,35 tl içinde 30 tane var,günde 3 taneye kadar uzmana sorarak yemeklerle birlikte alablirsiniz diyor ustunde.günde 3 tane içsem 10 günde biter,ayda 100 tllik ek masraf çıktı,napcaz?eşim gözleri belermiş şekilde geldi:KK53: 35 tl bu diyee:KK60:

Günde 3 tane sanki biraz fazla değil mi?
Bir de dün bir arkadaş 60lığının 45 tl olduğunu söylemişti.
Ben de internette 90lığını 30 tlye gördüm ama mg falan farklı olabilir tabi.

Loxandra teskkurler devamını ısterız :KK66: ,kızlar kahvatınızı zengın yapın,2 yumurta suya koyun kaynamaya baslayınca, 6-7 dakıka tutun,tamamdır. Gunu kahvaltı etkılıyor,ara ogun yok cevız vb bkz lıste, ara ogun olmazssa cok ıyı,kuru kaysı kahverengı olanından :KK1: yıyın gayrı

Loxandra çok güzel paylaşımlar yapmışsın teşekkür ederim.
Üzüm çekirdeği özünü de aktarlardan bulabiliriz diye tahmin ediyorum.

Günde 3 tane sanki biraz fazla değil mi?
Bir de dün bir arkadaş 60lığının 45 tl olduğunu söylemişti.
Ben de internette 90lığını 30 tlye gördüm ama mg falan farklı olabilir tabi.
Ben ayda 45 ekmek,90 cıkolata,15 kılo meyve, 30 tabak pılav tuketıyordum bu dıyette yenılebılenlere ek olarak,buda gunde benım ıcın yaklasık 3 ytl tasarruf demek zaten onu da omega3 e yatırırsam yerıdır helal olsun,elektırıkten sudan kısarım,daha az ocak yakarım zaten cıg tuketılebılenı pısırınce glısemık ındeksı yukselıyor.
:KK66: hepsı bu

canım arkadaşa sormuşsun ama aynı durumda olduğum için cevap vermek istedim,bende tam senin kilonda ilk bebeğime hamile kalmıştım.hareket anlamında çok zorlanmadım çok rahat bir hamilelik geçirdim, çok çok hareket ettim hamileyim diye hiç kasmadım kendimi,çok kolay bir normal doğum gerçekleştirdim,doktorum liste vermişti hiç uymadım uyamadım bir türlü, nasılsa kilo alacağım diye düşündüm ne cahilmişim:KK43:(( aslında hamileyken çok kilo almıyor herkes,(aslında kilolu hamileler daha az kilo alabiliyor) sadece çok çok yiyenler ve zaten kilolu olanlar gereksiz kilo alıyorlar..aşırı derecede şişim olmuştu parmaklarım sosis gibiydi resmen doğum sonrası 90 kiloydum..bebeğim çok emen bir çocuk olmayınca ve çok çok uslu bir bebek olunca 6 ay sonra 94 kiloyu buldum bebeğim ek gıdaya geçince bende diyetisyene başladım 7-8 kilo kadar vermiştim fakat tekrar sürpriiz bir hamilelik daha oldu,onu da doğurdum:)))arka arkaya iki doğum yaptım hemde şişmanken hamiş kalarak ikinci bebekten sonrada diyetisyen maceram oldu çok uzun sürdü verip tekrar aldım..en son çocuklarımın doktoru diyet yaptırdı herşeyi kesti 4 ayda 17 kilo verdim..hala da devam ediyorum 7-8 kilo daha vermeliyim..sana tavsiyem kendine 2-3 ay zaman ver,dişini sık biraz kilo ver,bol bol yeşil ye,omega 3 kullanın eşinle beraber, bebeğin için sağlıklı bir zemin hazırla,kilolu hamile kalırsan hem bedenin çok yorulur hem ruhun:KK43:( çok üzüntü çektiğim zamanlar oldu benim, hamilelik ve doğum sonrası zaten başlı başına zorlu süreçler en zayıflar bile kilo depresyonu yaşıyor,kilolu hamilenin halini bir düşün..doğum yaptıktan aylar sonra bile 7 aylık hamile görünüyordum ben ve resmen çuval gibi şeyler giyiniyor,daha da kilolu görünüyordum:KK43:(((offf çok kötüydü yaaa hiç kimse o duyguları yaşamasın inşallah...hamilelik dönemi ve doğumumda kilolu olduğum için bir sorun yaşamadım bebeklerim de gayet sağlıklı ve usluydular ama kilolu olmak her insanı farklı etkileyebilir sende de çok çok hafif geçer belkide çok ağır olur, bence hiç riske girme canım tedbirini al,umarım kilondan kurtulur sağlıkla bebeğini kucağına alırsın:)))

Deneyimlerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. İnan okurken gözlerim doldu. Senin ilk sayfalarda paylaştıklarını da büyük bir merakla okumuştum. C vitamini kullanmamız gerektiğini de yazmıştın. İstanbula giden bir arkadaşıma rica etmiştim ama vakit bulup alamamış. Bir dahaki gittiğinde aldırtacağım inşallah. Bu arada dün Omega 3'e başladık eşimle birlikte. Dediğin gibi hamile kalmadan tedbir almak en iyisi. Bu arada kilo vermem durdu sanki. Bugün sabah 80.300 geldim. Oysa 79'larda geleceğimi tahmin etmiştim. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkcası.
İyi dileklerin ve paylaşımın için tekrar teşekkür ediyorum sana. İnşallah hepimiz istediğimiz kilolalara ve sağlıklı bir yaşama kavuşuruz.

canım kitapta bulgur salatası tarifi var evet,ama örnek menülerde verilmemiş dikkat ettiysen.doktorlar sitesinde sorulmuş hocoya günlük ne kadar bulgur yenilmeli diye,kilo verene kadar günde 2-3 kaşıgı geçmemeli bulgur diye cevaplamış,tekrar bulursam buraya da atarım.kilo verememenin sebebi bu olabilir.

tarhana çorbasına da ev yapımı olmak şartıyla izin vermiş.bende bazı ev tarhanası tariflerinde hiç un yok,oyle mi yapılmalı diye düşündüm,çok sevdiğim halde hiç yapmadım tarhana çorbası.aslında bu tür konularda boşluk var kitapta,bir taraftan yenebilir deniyor ama miktar belirtilmemiş.ben örnek menüyle kıyaslayarak dogru yolu bulmaya çalışıyorum.baharda genişletilmiş baskısı çıkacakmıs kitabın,inş. bu konulara açıklık getirilebilir.haa bide aklıma geldi kızlar hoca 8 eylülde öğle saatlerinde tv8 de olacakmış,ilgilenenler izleyebilir.
teşekkürler canım :KK16:
kızlar söylemeyi unuttum,eşime omega-3 aldırdım bugun,solgar marka,ama çok pahalı yaa,35 tl içinde 30 tane var,günde 3 taneye kadar uzmana sorarak yemeklerle birlikte alablirsiniz diyor ustunde.günde 3 tane içsem 10 günde biter,ayda 100 tllik ek masraf çıktı,napcaz?eşim gözleri belermiş şekilde geldi:KK53: 35 tl bu diyee:KK60:
:KK60::KK60: anlatışına çk güldüm,birde kendi eşimi koyup kafamda canlandırdım da :KK9:
Soru : hocam merhaba omega 3 hapını kullanabilirmiyiz ezcadan alırken hangi isimle alıcaz faydası olurmu şu anda kilom 67 daha önce 80 di sizin kitabınız sayesinde 67 oldum şu anda vücudum çok rahat herkes diyor hastamısın çok zayıflamışsın millet kilo verince hasta gözüyle bakıyor birde hocam bu kilomu nasıl korucam daha önce merdiven çıkarken kesiliyodum şimdi 5 kata çok rahat çıkıyorum hocam birde sabahları kilo vermeme rahmen spor yapmama ragmen vucut terlemem sabahları oluyor yaz kış tiroidlere bakıldı hepsi normal çıktı bu vücut terlemesini bir türlü çözemedim kusura bakmayın hocam size sık sık soruyorum ama ben sizin söylediklerinize çok inanıyorum allah sizin gibi doğru dürüst doktorları başımızdan eksik etmesin görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
12.08.2011 21:03:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Tamer Bey,

EFA S 1200 ya da Solgar'ın Omega-3 700'ünü ullananbilirisniz. Omega-6 kesinlikle içermememşi....Birlikte kuvvetli bir antioksidan almalısınız...Üzüm çekirdeği özü gibi.

Sağlıklı yaşam biçimini seçtiğiniz için, sağlığınıza kavuştunuz....Size hastamısınız diyenlere, bombe gibi olduğunuzu, onların kilolu ve hasta olduklarını ve de sizi kıskandıklarını söyleyebilirsiniz!!!

Terleme hastalıkl değildir!!! Saağlık belirtisidir!! merak etmeyin. Millet terlemek için, binlerce dolarlar harcayıp, saunalara vs. gidiyor. Bol su için, şekersiz limonlu çay için...Terle toksinlerinizi atıyor ve sağlıklı hücrelere sahipo oluyorsunuz!!! Ben de sizi kutluyorum.

omega 3 hapını kuvvetli bir antioksidanla alın diyor,nerden bulcaz üzüm çekirdeği özünü,fikri olan varmı?

Bir ara adını şu anda hatırlayamadığım,tabelası yeşil renkte olan,bim gibi her yer şubesi olan bir mağaza vardı.Orada besin takviyeleri,sağlık ürünleri ve daha bir çok şey satılırdı.O mağazalar pek tutulmadı ve kapandı.orada görürdüm hep,çeşit çeşit hap/toz vs. şeklinde,omega 3,üzüm çekirdeği vs.. envai çeşit ürün vardı.Aynı işi sepenatural da görebilir.sitesine bir bak istersen.

paylaşımların harika gerçekten,çok teşekkürler

Son düzenleme:
Bugünkü mamalar;
1.5 yemek kaşığı keten tohumu
500 ml su
kahvaltı:
2 ad. kayısı yumurta
10 ad. tuzu alınmış zeytin
50 gr. beyaz peynir
2 küçük domates(kekik serptim)
1 salatalık
1 biber
1 çay bardağı ceviz
2 ad. gün kurusu kayısı
1 fincan limonlu yeşil çay
250 ml. su

Son düzenleme:
İyi günler arkadaşlar,
Ben proetin atak diyetimin 4. günündeyim. İlk gün baya hızlı 600 gr vermiş, 81.7 olmuştum. Bugün sabah 81.5 olarak çıktım tartıda. Bakalım 2 günün sonunda ne olacak, 5 kilo hedefimdi ama 2-3 kilo da olur yani :)

Dün sabahki menümü yazmıştım, öğlen ve akşamda bolca et yedim ayran içtim. Dukan meyveli yoğurt önermiş, ben de aldım hazır gıda olmasına rağmen ve yedim. Acaba omu engelledi daha çok vermemi bilemiyorum. Çok da ihtiyaç yoktu ama, kuru gıdalar içimi baya bi yaktı. Canım hep sulu bişiler istiyo. Bu ve karatay diyetinde sütlü kave favori içeceğim oldu :) Çok iyi gelliyo, bağımlılık yarattı bende.
Omega 3 aldım dün başladım içmeye.
Bugün sabahta domatesi rendeleyip çok az yağla teflon tavada yumurta yaptım. Soslarda domates yasak olmadığı için bu yöntemi uyguladım. 1 bardak şekersiz çay içtim üzerine de.

Son düzenleme:
Diet tickerımı değiştireceğimi ama site çalışmıyor. Yoısa benim pc demi sorun var. Bide başlangıç kilom görünmüyor. Neden anlamadım ?

Son düzenleme:

maalesef biraz pahalı canım,ben doktora devam ederken günde 4 adet elf(diye bir markaydı)kullanıyordum,sonra ithalinde sorun olunca efa kullanmaya başladım doktorum efadan günde 2 tane iç dedi.bir ay olmadan bitiyor 45 tl,içinde 45 adet var:)))

Soru : hocam merhaba omega 3 hapını kullanabilirmiyiz ezcadan alırken hangi isimle alıcaz faydası olurmu şu anda kilom 67 daha önce 80 di sizin kitabınız sayesinde 67 oldum şu anda vücudum çok rahat herkes diyor hastamısın çok zayıflamışsın millet kilo verince hasta gözüyle bakıyor birde hocam bu kilomu nasıl korucam daha önce merdiven çıkarken kesiliyodum şimdi 5 kata çok rahat çıkıyorum hocam birde sabahları kilo vermeme rahmen spor yapmama ragmen vucut terlemem sabahları oluyor yaz kış tiroidlere bakıldı hepsi normal çıktı bu vücut terlemesini bir türlü çözemedim kusura bakmayın hocam size sık sık soruyorum ama ben sizin söylediklerinize çok inanıyorum allah sizin gibi doğru dürüst doktorları başımızdan eksik etmesin görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
12.08.2011 21:03:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Tamer Bey,

EFA S 1200 ya da Solgar'ın Omega-3 700'ünü ullananbilirisniz. Omega-6 kesinlikle içermememşi....Birlikte kuvvetli bir antioksidan almalısınız...Üzüm çekirdeği özü gibi.

Sağlıklı yaşam biçimini seçtiğiniz için, sağlığınıza kavuştunuz....Size hastamısınız diyenlere, bombe gibi olduğunuzu, onların kilolu ve hasta olduklarını ve de sizi kıskandıklarını söyleyebilirsiniz!!!

Terleme hastalıkl değildir!!! Saağlık belirtisidir!! merak etmeyin. Millet terlemek için, binlerce dolarlar harcayıp, saunalara vs. gidiyor. Bol su için, şekersiz limonlu çay için...Terle toksinlerinizi atıyor ve sağlıklı hücrelere sahipo oluyorsunuz!!! Ben de sizi kutluyorum.

omega 3 hapını kuvvetli bir antioksidanla alın diyor,nerden bulcaz üzüm çekirdeği özünü,fikri olan varmı?

canım exodex diye bir takviye var siyah üzüm çekirdeği ekstreli ben onu kullanmıştım ilk başlarda doktorum önermişti..içinde birazda krom vardı şeker isteğini kontrol altına alıyordu.

günaydin kizlar sonunda diyetime baslayabildim.sabah kahvaltimi yaptim simdde yanimda bir sise limonlu su ve bir kupa yesil cayim var aclik dururmum gayet iyi 1 saatg sonra yemek saatim geliyor ama canim istemiyo evdede bisey yok ne yapcam bilmiyorum yüksek ihtimal menemen yaparim ama nasil olcak bilmiyorum yani yumurtasini nasil pisiricem?

omega 3 ve himalaya tuzumu netten siparis verdim himalaya tuzum gelene kadar evdeki deniz tuzunu kullanicam,ben omega 3 90 adetini 17 euroya aldim 360 likda vardi ama 60 euroydu cüzdanim müsati olmadigi icin 3 ayligini aldim ben günde bir tane almai planliyorum bir sürü marka vardi ama ben jelatinsiz aradigim iicn bir marka bulabildim benim omega 3 ümde jelatin yok ins iyi bir markadir bilemiyorum

sabah kahvaltim

1 yumurta
4 5 küp beyaz peynir
5 yesil 5 siyah zeytin
1 domates ve salatalik
ceviz ve badem
4 adet kahve rengi kuru kayisi

Son düzenleme:
kızlar omega 3 ün pahalı olması konusunda kendimi şöyle motive ediyorum,4 yıl öncesine kadar sigara kullanıyordum 2 günde bir paket bitiriyordum.kullandığım sigara şu an 6 tl çarpı 15 90 lira ediyor bununla 2 paket efa-1200 alabiliyorum..daha önce aynı paraya kendimi zehirleyip yavaş yavaş öldürüyordum,şimdi sağlık için mutluluk için harcıyorum:))))eğer sizde sigara kullanıyorsanız lütfen bırakın omega 3 ile sağlıklı günlere yelken açın:KK64::KK64:

günaydin kizlar sonunda diyetime baslayabildim.sabah kahvaltimi yaptim simdde yanimda bir sise limonlu su ve bir kupa yesil cayim var aclik dururmum gayet iyi 1 saatg sonra yemek saatim geliyor ama canim istemiyo evdede bisey yok ne yapcam bilmiyorum yüksek ihtimal menemen yaparim ama nasil olcak bilmiyorum yani yumurtasini nasil pisiricem?

omega 3 ve himalaya tuzumu netten siparis verdim himalaya tuzum gelene kadar evdeki deniz tuzunu kullanicam,ben omega 3 90 adetini 17 euroya aldim 360 likda vardi ama 60 euroydu cüzdanim müsati olmadigi icin 3 ayligini aldim ben günde bir tane almai planliyorum bir sürü marka vardi ama ben jelatinsiz aradigim iicn bir marka bulabildim benim omega 3 ümde jelatin yok ins iyi bir markadir bilemiyorum

sabah kahvaltim

1 yumurta
4 5 küp beyaz peynir
5 yesil 5 siyah zeytin
1 domates ve salatalik
ceviz ve badem
4 adet kahve rengi kuru kayisi

hasterimcim ben dün kıymalı menemen yaptım öğlen.Soğanlı çok tercih etmediğim için koymadım.Biberler az zeytinyağında az kavurdum.Sonra kıymayı koydum,onu da suyunu salıp çekti mi hemen domatesleri attım.az tuzla pişirdim.Sonra üstüne yumurtalarını kırıp karıştırdım.Kapağını kapattım.Altı kısık olarak az bir şey tuttum ocakta.Kapağının kapalı oluşu da biraz pişirdi.Sulu kıvamda bir menemen oldu,çok lezzetliydi,tavsiye ederim.

hasterimcim ben dün kıymalı menemen yaptım öğlen.Soğanlı çok tercih etmediğim için koymadım.Biberler az zeytinyağında az kavurdum.Sonra kıymayı koydum,onu da suyunu salıp çekti mi hemen domatesleri attım.az tuzla pişirdim.Sonra üstüne yumurtalarını kırıp karıştırdım.Kapağını kapattım.Altı kısık olarak az bir şey tuttum ocakta.Kapağının kapalı oluşu da biraz pişirdi.Sulu kıvamda bir menemen oldu,çok lezzetliydi,tavsiye ederim.

tesekür ederim canim bende böäyle yapayim ozaman bende kiymali yapicam ama sogan koyarim ben ben normalde yapafrken yumurtalari cirpip katiyorum menemene sonra karistirmadan ufak delikler acarak pismesini sagliyodum ozaman yione cirparim yumusrtalari menemene döktükten sonra kapatirim kapagini cok fazla sulu birakamam ben yoksa ekmeksiz migdem bulanir :)

X