Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

"böyle bile harika oldum" cümlesi herşeyi özetler aslında.

insan kg verdikçe kendini dünya harikası gibi hissediyor.

bu çok güzel bi duygu yav.

kg vermek... daha zayıf olmak... giydiğinin yakışması vs.

kesinlikle inanılmaz birşey bu mağazalara girdiğimde bir sürü kıyafet denerdim hep mutsuz olurdum şimdi ise herşeyi satın almak istemek gibi bir yan etki içindeyim olumlu mu olumsuz mu bilmem ama uzun yıllardır ilk kez bu yılın modasını sevmem de etkili sanırsam :KK70: bu işin asıl bombası ise herkes cildimin inanılmaz güzel göründüğünü parladığını söylüyor, ve de dediğim gibi inanılmaz hafif ve sağlıklı hissediyorum, Canan Hoca ve Ahmet Hocayı görürsem sarılıp öpmek istiyorum. ha ayrıca eşim de 8-9 kilo verdi :KK70: benden sonra 3 kişi de aynı diyete başladı.

sıkıldım ama...

değişiklik istedim.

artık devam edemez oldum o diyete.

farklı bir diyetle devam etmek istedim.

artık doktora da gitmek istemiyorum.

bundan da sıkıldım.

karatay diyeti kitabındaki diyetle, bilgilerle ve yürüyüşle zayıflamaya devam etmeye karar verdim şimdilik.

yaa hiç sormayın ben de çok sıkıldım bu süreçten..
karatay diyet kitabını da aldım ama nasıl devam ediyorlar bu diyeti uygulayan arkadaşlar cidden çok süpersiniz..:
ben ilk üç gün sabah kahvaltılarını aynen uyguladım uzun bir müddet yemedim..öğle menüsünü çıkardım aradan
akşam ailecek oturunca da alınan taze ekmekler fecii kandırdı beni ekmek de yedim pilav da:KK43: ama ilk günkü gibi olmamıştı akşam yemeklere saldırma durumum:KK1:
bu diyet yağ hücrelerini çoğaltıyomuş gibi yorumlarda okuyunca hepten kaçtı hevesim..hafta sonu da kaçan hevesin yerini iştah canavarım doldurdu :KK47:
kendileri pek sever böyle fırsatları değerlendirmeyi:KK57:
sonuç itibariyle bugün yaşadığım şehrin havası gibi benim ruh halim; koyu gri ve çok soğuk:KK31:

Son düzenleme:
4 gün önce yani bayram dönüsü baskülüm 1.5 kilo faz la gösteriyordu simdi 600 gr fazla gösteriyor 2 gü sonra eski kiloma sarırım dönerim

Merhaba herkese öncelikle, ben aranıza yeni katıldım ve kilo verme sürecimde sizlerin enerjisinden yararlanmak isterim.
Önce kısaca kendimden bahsedeyim; yaklaşık 2 sene önce evlendim, ondan önce sporcu olarak dansla uğraşıyordum ve ufak tefek kilolar haricinde bir sıkıntım yoktu. Ancak evlilik iş güç derken bıraktım ve ne olduysa o zaman oldu.
Eşim yemeğe çok düşkün ve yaklaşık 110 kilo:KK43: Ben de bu hareketsiz dönemde yaklaşık 10 kg aldım.
Eşimle birlikte önce özsuyu diyetini denedik ama 1 gün bile devam edemedim. Eşim baya güzel zayıfladı ama o da kalıcı olmadı ve tekrar aynı yerde.
Ben daha sonra Dukan denedim ama bizim beslenme tarzımıza uygun değil, devam edemedim.
Şimdi yaklaşık 10 gündür her sabah köpeğimle yaklaşık 1 saat yürüyorum, 62.7 kg'yla başladım yürüyüşlere ve bu sabah 60.9 kg tartıldım.
Bugün itibariyle Karatay diyetine başladım, kitabı okudum ve çok mantıklı geldi.
Buradan hergün paylaşım yapmaya çalışacağım. Bu gün için akşam yemeği henüz yemedim, bundan sonra bir sonraki gün sabahtan yaparım bildirimleri.
Herkese kolay gelsin, selamlar

Bildirim
Kalkınca:
1 koca bardak su ve 40 dk hafif tempolu yürüyüş

1.öğün:
2 yumurta kayısı kıvamında
avuç içi kadar az yağlı beyaz peynir
1 salatalık
1 avuç ceviz
Şekersiz çay

2. Öğün:
Salata
2 kaşık az yağlı yoğurt
1 küçük kaşık etli kurufasulye
Haşlanmış karnıbahar-brokoli (2şer dal)

kesinlikle inanılmaz birşey bu mağazalara girdiğimde bir sürü kıyafet denerdim hep mutsuz olurdum şimdi ise herşeyi satın almak istemek gibi bir yan etki içindeyim olumlu mu olumsuz mu bilmem ama uzun yıllardır ilk kez bu yılın modasını sevmem de etkili sanırsam :KK70: bu işin asıl bombası ise herkes cildimin inanılmaz güzel göründüğünü parladığını söylüyor, ve de dediğim gibi inanılmaz hafif ve sağlıklı hissediyorum, Canan Hoca ve Ahmet Hocayı görürsem sarılıp öpmek istiyorum. ha ayrıca eşim de 8-9 kilo verdi :KK70: benden sonra 3 kişi de aynı diyete başladı.

8-9 kilomu verdi maaşalla:nazar: ayy benim bu topiğe daha fazla zaman ayırmam şart oldu sanırım
çok fecii motivasyona ihtiyacım var ayol:KK12:

sabah:2 yumurtadan omlet
peynir ve zeytinim az kalmıştı..:KK59:
4-5 zeytin
1-2 dilim peynir
ceviz
günkurusu kayısı
tabiki doymadım
3-4 lahana sarması yedim:KK17:

Öğle yemeği menümü yazayım.Hemen yazınca daha motive edici oluyor.
Haşlanmış kelle eti(4-5 kaşık)
Domates,soğan
2 kaşık yoğurt
3 ceviz
Ben de ceviz konusunda çok sıkıntı çekiyordum nasıl kırayım kırıp koysam dert kırmasam vaktim yok falan diye uğraşırdım.Şöyle bir formül buldum.Bi ceviz kıracağı edindim.Mutfak masasının üzerinde bi kase de hep ceviz ve kıracağı oluyor.Sabah hemen 3-5 kırıp yiyorum.Ama kabul etmek gerekirki bu diyette eğer tam anlamıyla yapsan kahvaltı 1 saat sürüyor.Bizde işte 10 dk. hızlı bi şekilde yemeye çalışıyoruz.Evde olup zaman olması ciddi avantaj.Evde ki arkadaşlar çok şanslılar yani:))

Rica ederiz, valla başta sporu abartma yalnız ben bayram tatili boyunca yürüyüş yaptım en son 60 dakikaya kadar çıktım ve fakat bugün dizkapaklarım acıyor.:KK37:
ben şaşırıyodum koşu bandnda 1 saat nasıl yürüyosunuz diye.
hem bacaklarım ağrıyo, sonuçta aynı hareket 1 saat boyunca
hem de sıkılıyorum
45 dk yürürüm ben en fazla. en az da 30
öncesinde ısınmayı yapınca da hiç biyerim ağrımıyo çok şükür

Merhaba herkese öncelikle, ben aranıza yeni katıldım ve kilo verme sürecimde sizlerin enerjisinden yararlanmak isterim.
Önce kısaca kendimden bahsedeyim; yaklaşık 2 sene önce evlendim, ondan önce sporcu olarak dansla uğraşıyordum ve ufak tefek kilolar haricinde bir sıkıntım yoktu. Ancak evlilik iş güç derken bıraktım ve ne olduysa o zaman oldu.
Eşim yemeğe çok düşkün ve yaklaşık 110 kilo:KK43: Ben de bu hareketsiz dönemde yaklaşık 10 kg aldım.
Eşimle birlikte önce özsuyu diyetini denedik ama 1 gün bile devam edemedim. Eşim baya güzel zayıfladı ama o da kalıcı olmadı ve tekrar aynı yerde.
Ben daha sonra Dukan denedim ama bizim beslenme tarzımıza uygun değil, devam edemedim.
Şimdi yaklaşık 10 gündür her sabah köpeğimle yaklaşık 1 saat yürüyorum, 62.7 kg'yla başladım yürüyüşlere ve bu sabah 60.9 kg tartıldım.
Bugün itibariyle Karatay diyetine başladım, kitabı okudum ve çok mantıklı geldi.
Buradan hergün paylaşım yapmaya çalışacağım. Bu gün için akşam yemeği henüz yemedim, bundan sonra bir sonraki gün sabahtan yaparım bildirimleri.

Bildirim
Kalkınca:

1.öğün:
1 salatalık
1 avuç ceviz
Şekersiz çay

2. Öğün:
Salata
2 kaşık az yağlı yoğurt

süpersin canım..inş. başarılı olursun bu diyette..
bakalım belki ben de yarın başlarım tekrardan bugünümü yorumları okumaya ayırıcam..

yeni yeni arkadaşlarımız gelmiş
hepsine sağlıkla kilo vermeler diliyorum :KK16:

ben sporumu yaptım, sabah tartıda güzel rakamlar da gördüm
cumaya kadar daha güzel olcak inş.
hızlı alınca hızlı gitti, 60 ın altındayım tekrar:21:

kızlar sorunum var.sabah kaşarlı 2 yumurta tava ,zeytin,biber yedim.ama başım çekirdekler dertte.öğlen oldumu alıyorum elime bir paket çekirdek bitene kadar çıtlatıyorum.onun yerine yemek mi yemeliyim?ne yapacağımı bilmiyorum.acıkıyorum ondan herhalde.ne yapmalıyım?

merhaba arkadaşlar .bgun hafta başı oldugundan işlerim çok yogun anca fırsat bulabildim yazmaya

kahvaltım:
2 yumurta omlet tarzı
ceviz 2 incir 3 kayısı 5-10 kuru üzüm
spet peyniri varmış ondan almıştım dün az bişey ondan
yeşil zeytin siyah zeytin karışık 10 adet falan

ögle:mercimek corba
2 kaşık kadar zeytinyaglı fasulye
2kaşık kadar cacıkmış..pek benzemiyor ama cacık dediler

başemel soslu tavuk vardı yemedim

akşamada
sabah erkenden düdüklüye dana eti ile arpacık soganları koydum haşladım
yanına salata yapıp ondan yiycem

ben dün carrefurdan aldım acık ürünlerden adam ilaçsız oldugunu söledi çabuk tüketinki böceklenmesin diyede uyardı.
artık ne kadar güvenliyse..kavrulmamış fındık badem aldım ceviz aldım .çünkü kabuklu kırmaya vaktim yok birde bir sürü ugraştırıyor hemde pisligi çok

tavukda bimden alırım yada migrostan başka yerden almıyorum et ürünlerimide kasabıma ugrayamıyacaksam ya bimden yada migrosa güvenirim başka biryerden almam evimin karşısındda büyük marketlerden biri var ondanda almam.carrefordanda almıyorum..

Canım sağol cevapların için.

Ben de bulursam koy tavugu,bulamazsam oburunden tuketıyorum,omega3 takvıye bu durumlar ıcın sıgorta gıbı .
Tamam Gül tüketiyorsa arada ben de tüketebilirim

Bildirim
Kalkınca:

1.öğün:
1 salatalık
1 avuç ceviz
Şekersiz çay

2. Öğün:
Salata
2 kaşık az yağlı yoğurt
Hoşgeldin aramıza:KK71:

ben şaşırıyodum koşu bandnda 1 saat nasıl yürüyosunuz diye.
hem bacaklarım ağrıyo, sonuçta aynı hareket 1 saat boyunca
hem de sıkılıyorum
45 dk yürürüm ben en fazla. en az da 30
öncesinde ısınmayı yapınca da hiç biyerim ağrımıyo çok şükür
Yok aslında eskiden yürüyordum. Ben bel fıtığı nedeniyle spora Haziran ayından beri ara vermiştim. Belim ve bacağım sürekli ağrıdığından. Yeni yeni başlıyorum. Problem birden 40 ve sonra 60 dakikaya çıkmak oldu.ş Aslında alıştıra alıştıra çıkmak lazım ama enerjim hiç düşmüyor yürürken aslında yürüsem daha fazla yürürüm. Ama demek ki eklemlere epey baskı oluyor. Şimdi bugün tekrar 30 dakikadan başlayıp haftalık 10 ar dakika arttırarak çıkacağım. Acele etmemek gerekiyor ama benim bu tezcanlılığım yok mu :KK53:

sıkıldım ama...

Değişiklik istedim.

Artık devam edemez oldum o diyete.

Farklı bir diyetle devam etmek istedim.

Artık doktora da gitmek istemiyorum.

Bundan da sıkıldım.

Karatay diyeti kitabındaki diyetle, bilgilerle ve yürüyüşle zayıflamaya devam etmeye karar verdim şimdilik.

merhaba herkese öncelikle, ben aranıza yeni katıldım ve kilo verme sürecimde sizlerin enerjisinden yararlanmak isterim.
önce kısaca kendimden bahsedeyim; yaklaşık 2 sene önce evlendim, ondan önce sporcu olarak dansla uğraşıyordum ve ufak tefek kilolar haricinde bir sıkıntım yoktu. Ancak evlilik iş güç derken bıraktım ve ne olduysa o zaman oldu.
Eşim yemeğe çok düşkün ve yaklaşık 110 kilo:KK43: ben de bu hareketsiz dönemde yaklaşık 10 kg aldım.
Ben daha sonra dukan denedim ama bizim beslenme tarzımıza uygun değil, devam edemedim.
şimdi yaklaşık 10 gündür her sabah köpeğimle yaklaşık 1 saat yürüyorum, 62.7 kg'yla başladım yürüyüşlere ve bu sabah 60.9 kg tartıldım.
Bugün itibariyle karatay diyetine başladım, kitabı okudum ve çok mantıklı geldi.

bildirim
kalkınca:

1.öğün:
1 salatalık
1 avuç ceviz
şekersiz çay

2. öğün:
Salata
2 kaşık az yağlı yoğurt
haşlanmış karnıbahar-brokoli (2şer dal)
hosgeldiniz ve

başarılar diliyorumm :KK16:

sabah:2 yumurtadan omlet
peynir ve zeytinim az kalmıştı..:KK59:
4-5 zeytin
1-2 dilim peynir
ceviz
günkurusu kayısı
tabiki doymadım
3-4 lahana sarması yedim:KK17:
tatlım yanında bol maydanoz nane üzerine limon da sıkabilirsin,domates biber salatalık soğan yiyebilirdin ve tabiki de havuç..acaip şişirip tok tutuyorlar şekercik:KK34:
Öğle yemeği menümü yazayım.Hemen yazınca daha motive edici oluyor.
Haşlanmış kelle eti(4-5 kaşık)
Domates,soğan
2 kaşık yoğurt
3 ceviz
Ben de ceviz konusunda çok sıkıntı çekiyordum nasıl kırayım kırıp koysam dert kırmasam vaktim yok falan diye uğraşırdım.Şöyle bir formül buldum.Bi ceviz kıracağı edindim.Mutfak masasının üzerinde bi kase de hep ceviz ve kıracağı oluyor.Sabah hemen 3-5 kırıp yiyorum.Ama kabul etmek gerekirki bu diyette eğer tam anlamıyla yapsan kahvaltı 1 saat sürüyor.Bizde işte 10 dk. hızlı bi şekilde yemeye çalışıyoruz.Evde olup zaman olması ciddi avantaj.Evde ki arkadaşlar çok şanslılar yani:))

tatlım ben de çalışyorum..3 gün yaptığım zaman sabah kalkarkalkmaz hemen 2 yumurtayı koyuyodum ocağa ben üzerimi giyerken oluyodu zaten kapatıyodum altını hemen çok da pişmemesi gerekiyor çünkü..sıcak suda beklerken ben tamamlıyordum zaten diğer eksiklerimi..küçük saklama kaplarına da akşamdan hazırlıyorum kahvaltılık olarak..gerçi ben işyerinde yaptım..sen evde yapıyosan pratik çözümler getirerek 15 dk gibi kısa bir süresde yapabilirsin kahvaltını..olmadı 15 dk erken kalkarsın canikom

pek karataycı gördüm kendimi:KK1:

hoşbulduuuk.

ben dünden bugüne 1 kg vermişim desem.

tabi ödemdir.

ya da yediklerimdir.

neyse ne, tartıda kendini "daha az kiloda" gördüğünde neyden gitti diye düşünemiyorsun pek.

gitmiş ya işte...

neyse ödemi atmışım.

73'ten 72'ye düştüm.

yarın da 71'e düşerim.

hala ödem olduğuna eminim.

1 haftalık menülerimi, sıvı tüketimimi ve yaptığım sporu bir dahaki pazartesi sabaha paylaşırım.

tabi verdiğim kiloyu da...

yaa hiç sormayın ben de çok sıkıldım bu süreçten..
karatay diyet kitabını da aldım ama nasıl devam ediyorlar bu diyeti uygulayan arkadaşlar cidden çok süpersiniz..:
ben ilk üç gün sabah kahvaltılarını aynen uyguladım uzun bir müddet yemedim..öğle menüsünü çıkardım aradan
akşam ailecek oturunca da alınan taze ekmekler fecii kandırdı beni ekmek de yedim pilav da:KK43: ama ilk günkü gibi olmamıştı akşam yemeklere saldırma durumum:KK1:
bu diyet yağ hücrelerini çoğaltıyomuş gibi yorumlarda okuyunca hepten kaçtı hevesim..hafta sonu da kaçan hevesin yerini iştah canavarım doldurdu :KK47:
kendileri pek sever böyle fırsatları değerlendirmeyi:KK57:
sonuç itibariyle bugün yaşadığım şehrin havası gibi benim ruh halim; koyu gri ve çok soğuk:KK31:
Omega3 unuz eksık canım,yanı Karatay Dıyetı yapmıyorsunuz ,ondan,vucut. omega3 u yapamıyor,eksıklıgı halsızlıge mutsuzluga,deformasyonel hastalılara sebep oluyor :KK55: Ilk zamanlar ben de oyleydım ,zaten bırgun tam yapın ertesıgun acıkmak yok,sınırlenmek telas yok yemek gecıktı dıye,bıldırım yapın yazın,mecbur kalırsınız dıyete uymaya.Kolay gelsın hepımıze:KK71:

yeni yeni arkadaşlarımız gelmiş
hepsine sağlıkla kilo vermeler diliyorum :KK16:

ben sporumu yaptım, sabah tartıda güzel rakamlar da gördüm
cumaya kadar daha güzel olcak inş.
hızlı alınca hızlı gitti, 60 ın altındayım tekrar:21:

süpersin canım ya darısı başıma olsun Allahımm amiiin...

Selam kızlar nasılsınızz ?
Regl dönemim başlamış bulunmakta, ne kadar omega 3 tüketsem de yok olmuyor gerginim.
Bir şişkinlik var zaten o yüzden kahvaltıyı sırf yemek için yedim, hiç tat almadım.
2 yumurtadan maydanozlu çeçil peynirli omlet.
Yanında biraz peynir.
6-7 badem.
Fazlası rahatsız edecekti.

:KK6: :KK6: :KK6: Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.

Eklentiler

• $aguzell%C4%B1ky.jpg
    $aguzell%C4%B1ky.jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar bence artık kahvaltıda domates salatalık ve yeşil biber yemeyin çünkü mevsimleri geçti. Karatay diyetinde mevsimi olma şartı var.Onların yerine roka vb. yeşillikler yenebilir.

X