Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar 2gündür nedir bu sanki sabote ediliyormuşuz gibi boşverin dolduruşa gelmeyin herkes vücuduna uygun olan diyeti yapar diyetisyen değiliz ama daimi kg mızdan dolayı diyetisyen kadar bilgimiz var bizi uyarmaya çalışan arkadaşlara gelince muhakkak bir yerde bir yanlış yapıyorlar canan hanımın dediği gibi ben kendimden biliyorum 2ay oldu başlayalı bir düzene koyupta sağlıklı bir sonuç alamadım hem okadar risk teşkil etse bukadar vebal alır mı bir insan üstelik bir çıkarı yokken

kızlar 2gündür nedir bu sanki sabote ediliyormuşuz gibi boşverin dolduruşa gelmeyin herkes vücuduna uygun olan diyeti yapar diyetisyen değiliz ama daimi kg mızdan dolayı diyetisyen kadar bilgimiz var bizi uyarmaya çalışan arkadaşlara gelince muhakkak bir yerde bir yanlış yapıyorlar canan hanımın dediği gibi ben kendimden biliyorum 2ay oldu başlayalı bir düzene koyupta sağlıklı bir sonuç alamadım hem okadar risk teşkil etse bukadar vebal alır mı bir insan üstelik bir çıkarı yokken

aaaaaaa buraya ne olmuş böyle:KK20::KK20::KK20: birazını okudum ve hemen etkılendım. aklımda acaba oluştu ama ben ekmek hıç aramyorum artık yemesemde olur. kafam karıştı ya canan hocanın bir proğramda izlemıştım o kolestrol ve menepoz hastalık degıl ilaç piyasası bunları bıze hastalık olarak sundu demıştı. yanında başka dr de vardı oda bunu onayladı hatta o dr pakize sunayla program yapıyor oda örnekler verdı. ilaç piyasaları yada gelışmış ulkeler ilaç aşı satmak için hastalık çıkarırlar ben buna ınanıyorum

bugunki menum

kahvalti

2 yumurta haslanmis
avuc ici kadar penir
10 zeytin
1 carbardagi ceviz
yesillik salatasi

oglen misafirlige gittim ama malesef yiyebilecegim hicbisey yoktu ac kaldim

aksam

bir tabak tavuk
yesillik salatasi
yogurt

gun boyunca bolca su ve yesil cay ictim

Merhaba :)
Kion idealmiş aslında ama sen 5 kg fazlam var diyorsan doğrudur :KK66: 1ayda verebilirsin diye düşünüyorum.sporla da desteklersen süper olur

Boyumu yazmayı unutmuşum :) 1.61.. İdeal olduklarını söylüyorlar fakat ben hafifte olsa tombul görünmekten bıktım :))) Doğdum doğalı böyleyim :KK70: aslında sadece kilo vermek değil isteğim.. yaşım 19 olmasına rağmen çabuk yoruluyorum,halsizim ,iki adım atınca kalbim çarpmaya başlıyor... (dehşet ekmek yiyordum) 4 gündür kalp çarpıntım yok.. hiç yorulmadım,acıkmadım..mesela dün çok koşturdum derse yetişmek için merdiven çıktım deli gibi :KK70: midem hafif olunca haliyle hiç kalbim çarpmadı.. bu kadar kısa sürede bile farkettyse kim bilir 1 ay sonra ne olurum :)

bugün seni hiç göremedim nerelerdeydin.Yoksa benim gibi senin de kayınvaliden yanında yarın da kayınpederin mi gelecek

Ay caanım kıyamam sana :)) evet bugün yoktum kıskandırmak gibi olmasın ama bütün kızlar toplandık gün yaptık, yedik içtik, ben salatalarla haşır neşir oldum :)
bu arada yaklaşık yarım saattir mesajları okuyordum ki senin mesajı şimdi gördüm, bayağı olaylı bir gün olmuş mesajlar hararetliydi..
neyse sayılı gün cabuk gecer, en azından sıkıntıdan kendini yemeğe vermessin, tatile kadar zayıflıycaz unutma, gecen yaz denize giremedim biliyosun, bu yaz mayomu yoksa bikinimi giyerim bilemiyorrum yani :)

Boyumu yazmayı unutmuşum :) 1.61.. İdeal olduklarını söylüyorlar fakat ben hafifte olsa tombul görünmekten bıktım :))) Doğdum doğalı böyleyim :KK70: aslında sadece kilo vermek değil isteğim.. yaşım 19 olmasına rağmen çabuk yoruluyorum,halsizim ,iki adım atınca kalbim çarpmaya başlıyor... (dehşet ekmek yiyordum) 4 gündür kalp çarpıntım yok.. hiç yorulmadım,acıkmadım..mesela dün çok koşturdum derse yetişmek için merdiven çıktım deli gibi :KK70: midem hafif olunca haliyle hiç kalbim çarpmadı.. bu kadar kısa sürede bile farkettyse kim bilir 1 ay sonra ne olurum :)

canım fazla sigara,çay,kahve tüketiminden de kalp çarpıntısı olur.Kilon boyuna göre de fazla değil ki.vücut kitle endeksin gayet idealdir.ama ekmek çok yiyorum diyorsan bu sakııncalı tabi

ve unutmadan yazıyım kim ne isterse o diyeti uygular .moral bozmaya gerek yok birçok kişi bu amaçla saatlerce emek harcıyor net başında kulak asmayın canlar...birçok arkadaşın başaracagına inanıyorummmm ben!mesela ben:KK70: herkese iyi geceler.

Ayrıca ekmek yememek yeni çıkan ve canan hocayla gündeme gelen bir konu değil ki, benimde cevremde hiç ekmek yemeyen insanlar vardı zaman zaman.. zaten toplum olarak biz fazlaca tüketiriz ekmeği. ben bu diyeti yapıyorum, kitabı aldım okudum, canan hocaya saygı duyuyorum ama benimde kafamda bazı sorular yok değil. mesela meyvanın bu diyette rağbet görmemesi ve canan hocanın bala bal şekerdir yenmemeli demesi gibi, sonuçta hakiki bal şifadır, bu konularda esneme payım var.. ama dediğim gibi bu diyeti yapıyorum, seviyorum ve faydalı olduğuna da inanıyorum..

yapmamalı mıyım yani ben :44::KK14:
ben zaten diyet amaçlı değil sağlık amaçlı yapacaktım
ben zaten hazır gıda tüketmiyorum
ekmek hamurişi ve patates yemiyorum anal fissür den dolayı yasak
yoğurt yumurta ceviz yiyorum bol su içiyorum farklı olarak meyve yiyorum ben
yani aslında bu diyete uygun besleniyorum o yüzden yapmam kolay olur diye düşnmüştüm:KK14:
gebeilkte dengeli beslenme esastır canım, porsiyonlarını küçük tut ama protein ağırlıklı fln beslenme
sakıncalı olabilir.

kıslar yazmadan geçemeyeceğim.sizlerinde içinizde bu konuya dikkat çeken arkadaşlar olmuş...spor konusu gerçekten hangi diyet yapılırsa yapılsın mühim bir husus..bende 40 kilo verdim bundan 8-9 yıl önce ve bir gram dahi almadım.ve tüm değerlerim yıllardır hiç oynama yapmadı şükürki...
ablamda spor yapıyor her gün bir saat step yapıyor salonda ve 5 km yürüyor gelirken..ama hayvansal yağları vücut sandığımız kadar kolay yakamıyor malesef.her gün yaklaşık birbuçuk saat spor yapan ablamın kollesterolü yükselmiş yazdığım gibi...sağlıklı beslenmenin olmassa olmazı baklagiller...bunu ekmek olarak almassanız bile mutlaka baklagil olarak alın..ablamada doktoru bunu tavsiye etmiş...

ayrıca ekmek yemeyen toplumlarda mutlaka kendi beslenme kültürlerine uygn baklagilin başka türlerininden besin maddeleri oluşturup tüketiyorlar..aksi halde wc sorunu kaçınılmaz oluyor hepimizin bildiği gibi..lifsiz gıda tüketmemek isanın yaşamsal fonksiyonlarını olumsuz yönde etkiliyor..eşime canan hocanın hocanın yazılarından bir ksımını okmuştum internetten..insanı hasta edenin kollesterol değil şeker olduğuyla ilgili olan söyleşilerinden bir alıntıydı...
bunun tıbba bilime %100 aykırı bir durum olduğunu şu şekilde açıkladı.lavaboya toz şekeri dök,üstüne su bile dökmesen nemden erir akar gider tıkamaz ama hayvansal yağı dök,sıcak su bile döksen sıvanır kalır boruda dedi...yani şeker tabiki insan sağlığı için zararlı ama hayvansal yağlar kadar değil dedi..(aşırı tüketimi halinde tabiiki)yani neyi fazla kullansak zarar...şekeride unuda yağıda...

hepinize sağlıklı günler....
ekmeğin yerine geçen baklagilleri biz de yiyoruz. ekmek yiceksem de tam buğday pişiriyorum evde. zeytinli cevizli vs.
satılan beyaz ekmekteki unu nasıl beyazlatıyolar acaba? kimyasallarla
kimse hazır ekmek yememeli, hazır gıdalarla aynı hesap.
ah şu dr.lar, ilaç yazmaktan başka önerileri olmayan dr.lar..
hyavansal yağlar çok faydalıdır, özgür hayvan olma şatıryla
sizin bu bilgiler yurt dışından çeviri, ordaki sığırlar hiç özgür değil çünkü..

karatay uygulayan arkadaşlara saygı duyuyorm fakat bende bir şey eklemek istiyorum
canan hoca hangi programa katılsaa hep tek kalıyor yani şimdiye kadar onu destekleyen bir diyetisyen göremedim benn :26::26::26:
universitelerimiz 10-20 yıl öncesinin yayınlarıyla kitap yazıp ders anlatıyolar.
diyetisyenleri kim ne yapsın..

şu engellenen arkadaş da diyetisyen sanırım:KK1:

yarın sabah giremezsem diye msj atıcam şimdiden.
dr. kontrolü var da.
idealist e msj atıyorum doğru di mi

ve unutmadan yazıyım kim ne isterse o diyeti uygular .moral bozmaya gerek yok birçok kişi bu amaçla saatlerce emek harcıyor net başında kulak asmayın canlar...birçok arkadaşın başaracagına inanıyorummmm ben!mesela ben:KK70: herkese iyi geceler.
bencede başaracaksın :13:
Ayrıca ekmek yememek yeni çıkan ve canan hocayla gündeme gelen bir konu değil ki, benimde cevremde hiç ekmek yemeyen insanlar vardı zaman zaman.. zaten toplum olarak biz fazlaca tüketiriz ekmeği. ben bu diyeti yapıyorum, kitabı aldım okudum, canan hocaya saygı duyuyorum ama benimde kafamda bazı sorular yok değil. mesela meyvanın bu diyette rağbet görmemesi ve canan hocanın bala bal şekerdir yenmemeli demesi gibi, sonuçta hakiki bal şifadır, bu konularda esneme payım var.. ama dediğim gibi bu diyeti yapıyorum, seviyorum ve faydalı olduğuna da inanıyorum..

evet bencede ekmek yememek yeni bir şey değil..
canım bal doğal olsa da ,glisemik indeksi çok yüksek,%95.yani patates kadar.toz şekerde de %100 zaten.Bu yüzden bal,patates şekerdir deniyor.Meyveler de aynı şekilde.Yalnız ben meyve yiyorum canım istediğinde.mesela kahvaltı dpmates salatalıktan sıkıldığımda 1 tane meyve yiyorum.zaten meyveyi çok seven ve arayan biri değilim onun d etkisi var tabi.Kuru meyvelerin glisemik indeksi daha yüksek aslında.buyüzden canın istediğinde meyve ye.hoca akşam yemekten sonra,tv karşısında yenilen bolca meyvenin yanlış olduğunu söylüyor.yoksa meyveyi hataınızdan çıkarın demiyorki

Son düzenleme:
Ama o engellenen arkadaş daha dün akşamki mesajlarında diyet konusunda pozitif şeyler yazıyordu ben mi yanlış hatırlıyorum, sanırım aynı nickle farklı iki kişi yazmış buraya çünkü yazım tarzlarıda farklı, her neyse kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok, bizler sağlıksız beslenirken çikolataları, sağlıksız hamur işlerini, hazır gıdaları ve fastfoodları tüketirken bize kimse dur yapma bunlar seni hasta ediyor demiyordu, size diyorlar mıydı :KK6:

yazacaktım tartışmanın hararetine kapılınca unuttum haftaya perşembe babamlar hactan gelecekler muhtemelen bende cuma günü orada olurum

X