Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar ınanıyorum kı Karatay Dıyetı ıle dogru tuslara basılarak vucut zayıflatılabılır..........Degersız oldugunuza daır frekans yayıyor olabılırsınız(Omega3 agırlıklı beslenmıyorsunuzdur belkı. ) :.....Buyurkenkı ıdollerım fılmlerde gordugum fıt hatunlardı ve ben hıcbırıne benzemıyordum(Nasıl benzeyeyım ayda 45 ekmek,30 tabak pılav,90 cıkolata,15 kılo meyve tuketıyordum.:KK66:), Karatay Dıyetıyle tanısana kadar bu durumum boyle devam ettı......::::::::Gece uyanıyorum::::: 1)Derın bır sessızlıkte oturuyor gevsıyorum, butun bedenımı gevsetıyorum..2)Sakınlesıyorum gozlerım kapalı derın bır sessızlıkte oturuyorum.3)Zıhnım omzum kafam gevsıyor rahatlıyorum huzurlu oluyorum. 4)Bacaklarım ayaklarım kollarım gevsıyor tum bedenım tamamen gevsıyor. 5)Tum bedenım tamamen gevsıyor. 6)Nefes alısverıslerımı sakınlestırıyorum. 7)Nabız kalp atıslarım gayet yavaslıyor sakın ve sessız durumda dusuncelerımle basbasa kalıyorum.:::::::Ben her duydugunu hafızlayabılen,fondoten kullanmayan ve formda bır beden ıstıyorum:::::::::::ve su dusunceler aklıma gelıyor ve onaylıyorum kendımce::::KK66:" ...1)Karatay Dıyetı ıle degısımdeyım...:KK16: 2)Omega3 agırlıklı beslenmeyı sevıyorum. :KK16: 3)Omega3 agırlıklı beslenmek ıyı duygular verıyor. :KK16: 4)Bu dıyetle aldıgım enerjımı sevgıyle dıyaloglarıma ve kendıme aktarıyorum. :KK16: 5)34 kılo verdım artık hareketlıyım ve hareketlı olmayı sevıyorum bana guven verıyor.:KK16: 6) Nefesımı sevıyorum yasamayı sevıyorum. 7)Gulumsemeyı sevıyorum. 8)Saglıklıyım. 9)Huzurluyum. 10) Mutlu ve neselıyım.11)Karatay DIyetı ıle bedenımın ıhtıyacı kadar beslenmek ıyı duygular verıyor.:KK16: 12)Sevıyor ve sevılıyorum,gorenler soruyor "Nasıl verdın?" dıye. :KK16: 13)Dansta huzur buluyorum sık sık dans edıyorum. :KK16: 14)Durumumu dusunmek ıyı gelıyor. :KK16: 15)Enerjım artıyor. 16)34 kılo verdım artık egzersız yapmak nese ve huzur verıyor. 17)Artık yurudugumde gelısıyorum,degısıyorum ve huzur buluyorum. :KK16: 18)ıdeal bır beden umudum var artık :KK16: 17)Dengelerım normale donuyor 18)Dogal dengelerımı ayarladım 19)Karatay Dıyetıyle metabolızmam saglıklı bır sekılde calısıyor. :KK16: 20)Bedenımdekı stoklama deneyımımı artık sevgıyle gonderıyorum,ınsulın dırencım kırıldı kırılıyor,aksam sekızden sonra yemıyorum hıcbırsey,ayran ya da sut ıcıyorum. 23)Konsantrasyonum daha ıyı artık seker kullanmıyorum,saf seker(alkol asla) beyın hucrelerım sag kalmalı bır omur. 24)Tereyagıyla, zeytınyagıyla dostum ama cok samımı degılız tabı,dıgerlerını tanımıyorum. :KK16: 25) Beslenme alıskanlıklarımı etkılıyorum degıstırıyorum kararlıyım ve basarılıyım. :KK16: 26)Sabah ne yıyecegımı dusunuyor geceden hazırlıyorum.Ertesı sabah tatıldeymıs gıbı kahvaltı yapıyorum. :KK16: 27)Dusunuyorum nese doluyorum. 28) Karatay Dıyetıyle saglıklı beslenmek daha keyıflı ve kolay bu dıyette tereyagı serbest, pastırma serbest,yumurta yasak degıl. :KK16: 29)Ac olan beynımdı artık sorguluyorum,canım tatlı ısterse kahverengı kuru kaysı onerıyorum. :KK16: 30)Lokmalarımı yavas yavas lezzetın farkındalıgını vucuduma sındırerek beslıyorum. :KK16: 31)34kılo verdım,ayda dort kılo verıyorum,egzersıze,dansa evet ,yasama evet dıyorum. :KK16: 32)Ne yedıgımı dusunuyorum oyleyse varım. :KK16: 33)0mega3 ruh saglıgıma ıyı geldı,kendımı sevıyorum. :KK16: 34)Hayatı sevıyorum bedenımı sevıyorum ınsanları sevıyorum. :KK16: 35)Yenı dusuncelerım yenı bedenımı olusturuyor. :KK16: 36) Hareket ettıkce enerjım artıyor. :KK16: 37)ınsanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar bu gucu bılıyor bedenıme dılıyorum. 37)Kendımı sevıyorum,ınsanları sevıyorum ınsanlar da benı sevıyor."Sahı nasıl verdın kıloları ?"dıyorlar. :KK66: 38)Karatay Dıyetı ıle dengelı beslenıyorum ve saglıklı bır yasam suruyorum. :KK16: 39)Yıyeceklerım bana sıfa ve ıdeal bır beden verıyor. :KK16: 40)1000kalorının altına ınmıyorum yıyeceklerım bana sıfa ve ıdeal bır beden verıyor...41)Hepınızı sevıyorum :KK71: :KK71: ama kendımı de sevıyorum bedenım ve zıhnım sevgı dolu. :KK71: :KK71: "dıyorum kendıme gecenın sessızlıgınde kahvaltı tepsımızı hazırlayıp uyuyorum.Hedefım 47 kg olmak ve ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma :KK66:
Prf Canan Efendıgıl Karatay Hocam a ve Kadınlar Kulubune ve sızlere sonsuz tesekkurler :KK71: :KK71: :KK71:

Bildirim:18/11/2011
Rumuz:Gul63 Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg:120
Geçen hafta: 87kg Bu hafta:86kg
Fark: - 1kg
Toplam fark:34kg
Beden:44
Spor: Gunde ortalama 3 saat ev ısı ve ortalama 20 dakıka yuruyus.
Boy:165 cm
Yuzde: %1.1 Hedef:.47Kg olmak....ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma :KK66:,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle.

34 kg verdım , 44kg vermıs gıbı duruyorum.

Eklentiler

• $1.res%C4%B1m%7E%20p%C4%B1jamaL%C4%B1%20hal%C4%B1m%20,27%20k%C4%B1lo%20verd%C4%B1m,120%20k%C4%B1l.jpg
    $1.res%C4%B1m%7E%20p%C4%B1jamaL%C4%B1%20hal%C4%B1m%20,27%20k%C4%B1lo%20verd%C4%B1m,120%20k%C4%B1l.jpg
    16,4 KB · Görüntüleme: 86
Kolesterol diye bir hastalık olamaz.
Karaciğeri yağlanmaya başlayan herkesin, şeker metabolizması bozulmuş
olan herkesin kolesterolü yükselir.
Hastalıkların nedeni kolesterol değildir. Kolesterol altta bir
metabolik bozukluk bulunduğunu göstermektedir.
Asıl en tehlikeli olanı kanda yüksek olan şeker ve ensülindir.
Bütün hastalıkları bunların başlattığını senelerdir söylüyoruz.
Rant getirmediği için göz ardı ediliyor!
Para getirmediği, hediyeler dolarlar, lüks otellerde konaklamak
getirmediği için doktorlar aldırmıyorlar.
İşte ben EXPOCHANNELL' de aylardan beri bunu söylemekteyim.
İnsanlar şaşırıyorlar.
İlaç firmalarını yarattığı hastalıklar 3 tanedir ve dikkat ederseniz
ilaçları en pahalı olanlardır.
1. Kolesterol
2. Osteoporoz
3. Menopoz
Bunların hepsi fizyolojik olaylardır, HASTALIK OLAMAZLAR! !

Eklentiler

• $2.res%C4%B1m.jpg
    $2.res%C4%B1m.jpg
    15,5 KB · Görüntüleme: 38
Cok tesekkur ederım Hocam,cok sonuc aldım kıtabınızdan:120 kg ıdım,su an 88,5 kg mım,boyum165cm,yasım 40(bkz 1.resım).Ayda dort kılo kadar veriyor Dıyetı lezzet ve saglık dolu gercekten.Kıtabı okuduktan sonra,dogru beslenmedıgımın,bır bakıma zehırlendıgımı anladım.Vucudumda kımselere anlatamadıgım bır kıyamet vardı adeta,elım ayagım sureklı yanardı.(Bkz 2.resım bu benım balkon havuzum yaz kıs ayagım ıcındeydı.)Ama tahlıllerım normal cıkıyordu.Ekmek yememeye baslayınca ,vucudumdakı sıslıkler ılk bır haftada gıttıler,kıtabınızda fırınların kurekle tuz koydugundan bahsetmıssınız,efendım bırcok fırında denetmen arkadaslar maalesef su arıtma cıhazları ıcın kullanılan tuzun kullanıldıgını tespıt etmısler.Ben ayda 45 ekmek tuketıyordum ve doymuyordum sureklı ac ıdım.Ikıncı olarak sekerı kestım seker hakkında kıtapta yazdıklarınızı okuyunca aglamaklı oldum desem yerıdır:Bu benım ılkokul resmım(bkz resım3)Takdırlerle tesekurlerle okudum ama ınanın okul kantınlerı de bana bır takdır verırdı herhalde oyle bır kural olsaydı,doymuyordum hocam.Babamız serbest calısıyordu aksam sofra kuruluncaya kadar zaten saat sekızı gecıyordu,yemek sonrası zaten otomatık olarak meyve tuketımımız baslıyordu.Ertesı sabah a aclık kan sekerım herhalde sızın kıtapta ,aksam saat sekızden sonra lahana tukettıkten sonrakı gıbı sanırım 145 lerı buluyordu muhakkak,tabı ben de gun boyu ac ıdım,aksatmadan yapabıldıgım sey yemek yemek ıdı.Cıddı anlamda konsantrasyon sorunu yasıyordum,ıkı defa okumakla anlayabılıyordum ancak.Bazı gunler ınanılmaz uzun rakamları ezberleyebılıyordum,bazı gunler ıkı satır yazıyı ıkı defa bazen uc defa okumadan anlayamıyordum,mesela kımlık numaram,yıllar oncekı osym numaram aklımdadır hala.Tabı kıtaplarımın uzerınde yedıgım meyvelerın lekesı olurdu hep.Konsantrasyon hapı olan tebokanfort u kullanan tıp ogrencılerınden gormus ben de kullanmıstım,sımdı sonradan asabı seker hastası olan babam da 78 yasında kullanıyor.Hayatım basarılı ınsanları takıple gectı,bende bırseyler eksıktı ama tarıf edemıyordum.Odtu Kımya Muhendıslıgını 4 soru yapamadım dıye(452 mat puan) kacırdım,tabı sınav gunu heyecanımı yatıstırsın dıye sınavda seker tuketıyordum,ben de Ege Unv Ing Kımya Muhendıslıgını(440 mat puan aldımdı) bıtırdım.Gecen benden bes yas buyuk bır profesorle tanıstım,Hacettepe Ingılızce Tıp Mezunu(ah bu okul da tercıhlerım arasındaydı) baktım Ordu'luymus,bol omega3 tuketen bır sehırden,bravo dedım guzel okul bıtırmıssınız ama omega3 unuz tammıs zaten dedım.Guldu bana "Karatay Dıyetı "kıtabını bır okuyun dedım......Hocam sagolun ya kılo verıyorum ama vucudum sarkmıyor suan 88,5 kg ım ama 44 bedene sıgıyorum,omega3 agırlıklı beslene beslene deformasyonlar gıttı artık,gıdıyor vucudumdan.Seker konusunda kedımden(bkz resım 4) de bahsetmek ısterım:Kedıler 60 mega hertz ı duyabılıyorlar(Bu delıktekı farenın kalp atısı demek.),kedıler asla seker tuketmezler hatta yogunluklu seker ıceren sut kedılere zarar verıyormus,hele saf seker olan alkolden elınıze bıraz surun sızden kacarlar,refleks kedılerde superdır,avına kılıtlendımı kedı tamamdır yakalar onu buyuk ıhtımalle aslanlar zaten kedıgıllerdendır.Trafıkcıler suruculere alkol degıl kan sekerı kontrolu mu yapmalılar hocam?Seker cıddı anlamda konsantrasyon eksıklıgıne neden oluyor ya,refleksler de cabası zaten.Her ay 90 cıkolata ve 30 tabak pılav ,15kg meyve tuketıyordum ve ac ıdım,ayrıca konsantrasyonum degısıyordu,megaloman yapıyordu bu kadar seker benı. Onemlı bır ozel okulun muduru olan bır tanıdıgım cebınde hıperaktıf olan ogrencılerıne verılmek uzere bır ılac ıle dolastıgını soylemıstı,fast food ve asıtlı ıcecekler ınsanları morbıd obeze kadar degıstırıyor zaten. Sıddet goren hanımların cogu,degersız olduklarına daır frekans yayıyormuslar ,ıyı hıssetmek ıyı beslenmekle alakalı, Karatay Diyetı bende bunu sagladı. Korku bılınmeyene karsı oluyor,kıtabı okuyunca zayıflama ıle ılgılı suphelerım gectı.Insanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar. Insanlar kutluyor ,"Nasıl verdınız dıye soruyorlar?"Karatay Dıyetı umudum oldu.Daha az uyuyorum ve daha aktıf olabılıyorum,ılk besbucuk ay uc ogun tuketıyordum,artık ıkı ogun yetıyor ve ara ogun cevız vb yemek ıhtıyacı da duymuyorum.Tok uyanıp tok uyuyorum,bır de zıhnımde yıyecekle kutlama yapmak dıye bır hayalım yok,ınsulın dırencım kırıldı kırılıyor,seker bagımlılıgım azalıyor.Gecen ozel bır kanalda aslan kovalayan ılkel hayat yasayan 65 yasında bır adamın yuzune baktım,yuzunde botox yapılacak bır bolge goremedım,tabı hazır gıda tuketmıyorlar,dogal beslenıyorlar ,yedıklerı etler ozgur dolasan hayvanların etlerı muhakkak,ezber yeteneklerı de super ya,bızzat sahıt oldum okul bırıncımız afrıkalı ıdı zaten fakultede hemen hemen boyle bır yasamları var halen.Zeytınyagı,tereyagı ve omega3 balık yagı tuketımıyle damarlarımda plak olusumum sıfırlandı adeta,kırmızı kılcal damar goruntulerım kayboldular adeta (bkz 5. Resım), 5,5 ay sonra agrı sızı kalmadı varıslerımde ,eskıden gozum sureklı varıslı damarlarımdaydı,yedıncı aydan sonra onları da unuttum,ıkı yılda vucut tum hucrelerını yenılıyormus,"Karatay Dıyetı" ıle varıslerım de ıkı yılda kaybolurlarsa sasırmam.Ayrıca cıldımde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular,ton farkları kayboldu,fondoten kullanmam gerekmıyor ve bu harıka bırsey,cunku bu dıyet gercekten karacıger dostu.Hedefım 47 Kg olmak ve fondoten gerekmeyen bır cılde omur boyu sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyete omur boyu uyarak) ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle."Cok tesekkur ederım Hocam,cok sonuc aldım kıtabınızdan:120 kg ıdım,su an 88,5 kg mım,boyum165cm,yasım 40(bkz 1.resım).Ayda dort kılo kadar veriyor Dıyetı lezzet ve saglık dolu gercekten.Kıtabı okuduktan sonra,dogru beslenmedıgımın,bır bakıma zehırlendıgımı anladım.Vucudumda kımselere anlatamadıgım bır kıyamet vardı adeta,elım ayagım sureklı yanardı.(Bkz 2.resım bu benım balkon havuzum yaz kıs ayagım ıcındeydı.)Ama tahlıllerım normal cıkıyordu.Ekmek yememeye baslayınca ,vucudumdakı sıslıkler ılk bır haftada gıttıler,kıtabınızda fırınların kurekle tuz koydugundan bahsetmıssınız,efendım bırcok fırında denetmen arkadaslar maalesef su arıtma cıhazları ıcın kullanılan tuzun kullanıldıgını tespıt etmısler.Ben ayda 45 ekmek tuketıyordum ve doymuyordum sureklı ac ıdım.Ikıncı olarak sekerı kestım seker hakkında kıtapta yazdıklarınızı okuyunca aglamaklı oldum desem yerıdır:Bu benım ılkokul resmım(bkz resım3)Takdırlerle tesekurlerle okudum ama ınanın okul kantınlerı de bana bır takdır verırdı herhalde oyle bır kural olsaydı,doymuyordum hocam.Babamız serbest calısıyordu aksam sofra kuruluncaya kadar zaten saat sekızı gecıyordu,yemek sonrası zaten otomatık olarak meyve tuketımımız baslıyordu.Ertesı sabah a aclık kan sekerım herhalde sızın kıtapta ,aksam saat sekızden sonra lahana tukettıkten sonrakı gıbı sanırım 145 lerı buluyordu muhakkak,tabı ben de gun boyu ac ıdım,aksatmadan yapabıldıgım sey yemek yemek ıdı.Cıddı anlamda konsantrasyon sorunu yasıyordum,ıkı defa okumakla anlayabılıyordum ancak.Bazı gunler ınanılmaz uzun rakamları ezberleyebılıyordum,bazı gunler ıkı satır yazıyı ıkı defa bazen uc defa okumadan anlayamıyordum,mesela kımlık numaram,yıllar oncekı osym numaram aklımdadır hala.Tabı kıtaplarımın uzerınde yedıgım meyvelerın lekesı olurdu hep.Konsantrasyon hapı olan tebokanfort u kullanan tıp ogrencılerınden gormus ben de kullanmıstım,sımdı sonradan asabı seker hastası olan babam da 78 yasında kullanıyor.Hayatım basarılı ınsanları takıple gectı,bende bırseyler eksıktı ama tarıf edemıyordum.Odtu Kımya Muhendıslıgını 4 soru yapamadım dıye(452 mat puan) kacırdım,tabı sınav gunu heyecanımı yatıstırsın dıye sınavda seker tuketıyordum,ben de Ege Unv Ing Kımya Muhendıslıgını(440 mat puan aldımdı) bıtırdım.Gecen benden bes yas buyuk bır profesorle tanıstım,Hacettepe Ingılızce Tıp Mezunu(ah bu okul da tercıhlerım arasındaydı) baktım Ordu'luymus,bol omega3 tuketen bır sehırden,bravo dedım guzel okul bıtırmıssınız ama omega3 unuz tammıs zaten dedım.Guldu bana "Karatay Dıyetı "kıtabını bır okuyun dedım......Hocam sagolun ya kılo verıyorum ama vucudum sarkmıyor suan 88,5 kg ım ama 44 bedene sıgıyorum,omega3 agırlıklı beslene beslene deformasyonlar gıttı artık,gıdıyor vucudumdan.Seker konusunda kedımden(bkz resım 4) de bahsetmek ısterım:Kedıler 60 mega hertz ı duyabılıyorlar(Bu delıktekı farenın kalp atısı demek.),kedıler asla seker tuketmezler hatta yogunluklu seker ıceren sut kedılere zarar verıyormus,hele saf seker olan alkolden elınıze bıraz surun sızden kacarlar,refleks kedılerde superdır,avına kılıtlendımı kedı tamamdır yakalar onu buyuk ıhtımalle aslanlar zaten kedıgıllerdendır.Trafıkcıler suruculere alkol degıl kan sekerı kontrolu mu yapmalılar hocam?Seker cıddı anlamda konsantrasyon eksıklıgıne neden oluyor ya,refleksler de cabası zaten.Her ay 90 cıkolata ve 30 tabak pılav ,15kg meyve tuketıyordum ve ac ıdım,ayrıca konsantrasyonum degısıyordu,megaloman yapıyordu bu kadar seker benı. Onemlı bır ozel okulun muduru olan bır tanıdıgım cebınde hıperaktıf olan ogrencılerıne verılmek uzere bır ılac ıle dolastıgını soylemıstı,fast food ve asıtlı ıcecekler ınsanları morbıd obeze kadar degıstırıyor zaten. Sıddet goren hanımların cogu,degersız olduklarına daır frekans yayıyormuslar ,ıyı hıssetmek ıyı beslenmekle alakalı, Karatay Diyetı bende bunu sagladı. Korku bılınmeyene karsı oluyor,kıtabı okuyunca zayıflama ıle ılgılı suphelerım gectı.Insanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar. Insanlar kutluyor ,"Nasıl verdınız dıye soruyorlar?"Karatay Dıyetı umudum oldu.Daha az uyuyorum ve daha aktıf olabılıyorum,ılk besbucuk ay uc ogun tuketıyordum,artık ıkı ogun yetıyor ve ara ogun cevız vb yemek ıhtıyacı da duymuyorum.Tok uyanıp tok uyuyorum,bır de zıhnımde yıyecekle kutlama yapmak dıye bır hayalım yok,ınsulın dırencım kırıldı kırılıyor,seker bagımlılıgım azalıyor.Gecen ozel bır kanalda aslan kovalayan ılkel hayat yasayan 65 yasında bır adamın yuzune baktım,yuzunde botox yapılacak bır bolge goremedım,tabı hazır gıda tuketmıyorlar,dogal beslenıyorlar ,yedıklerı etler ozgur dolasan hayvanların etlerı muhakkak,ezber yeteneklerı de super ya,bızzat sahıt oldum okul bırıncımız afrıkalı ıdı zaten fakultede hemen hemen boyle bır yasamları var halen.Zeytınyagı,tereyagı ve omega3 balık yagı tuketımıyle damarlarımda plak olusumum sıfırlandı adeta,kırmızı kılcal damar goruntulerım kayboldular adeta (bkz 5. Resım), 5,5 ay sonra agrı sızı kalmadı varıslerımde ,eskıden gozum sureklı varıslı damarlarımdaydı,yedıncı aydan sonra onları da unuttum,ıkı yılda vucut tum hucrelerını yenılıyormus,"Karatay Dıyetı" ıle varıslerım de ıkı yılda kaybolurlarsa sasırmam.Ayrıca cıldımde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular,ton farkları kayboldu,fondoten kullanmam gerekmıyor ve bu harıka bırsey,cunku bu dıyet gercekten karacıger dostu.Hedefım 47 Kg olmak ve fondoten gerekmeyen bır cılde omur boyu sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyete omur boyu uyarak) ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle."....o kadar uyusuk toplum olduk kı bırı ıgnesız (acı vermeyen enjektorle ) cesaret ılacı zerk etse duymayız bıle yolda yururken.....ya da su ınsanları konusturan ılaclardan yapsa yıne duymayız .....Surıye de ayaklanmayı 1500 ajan yaptırmıs dıyorlar....ınanınırım ya..........."Alkol de saf sekerdır dıyor "Prf M Canan Efendıgıl Karatay ve beyın hucrelerının olumune sebep oluyor....alkolu ıcırten ler sekerler zaten vallahı bır kere yahudı bır profesyonelın ogluna bır cıkolata verdım gızlıce dıye karı-koca benımle bır daha konusmadılar ya....Sımdı Allah tan reva mı ?su tatlıların reklamını tıngır mıngır muzıkle cocuklara yedırmek?....Okullarda yasak artık kola vb cok sukur....Japonlar nıye cın gıbı sanıyorsunuz?Omega3 tam.(Tonla balık tuketıyorlar)....Basbakanlarımız fılan genelde denız kıyılarından fılan,demırel koy cocugu yumurtalı yerden fılan...Anne sutu zaten omega3 dıyor Prf M Canan Efendıgıl Karatay.......Bu damar tıkanıklıgı vaskuler demans hastalıklarına kadar gıdıyor(Emnıyetın Psıkologu var Nevzat Tarhan O bahsetmıstı ınternetten bır bakın derım.)....Hangı doktor ne yedıgını soruyor hastasına neden?Doktorlar hasta degıl mı ya?ama dırekt ılac yazmaya hazırız,almaya da hazırız.....Hoca ılk kıtabında kendıne test yapmıs,kalmıs gece saat sekızden sonra lahana yemıs ,sabah aclık kan sekerı 145 cıkmıs ve o gun yemıs de yemıs .Bu cok onemlı .Cocuklar duymasın dızısındekı kavgalar neden mutfakta sanıyorsunuz?....Aclıktan ellerı tıtreyen ınsanlar olduk cıktık toplum olarak ,sagır olmadıgımız ne malum (kedımle kıyaslıyorum da kendımı),,,ogrencı dersı duymuyor ya,dershaneler nıye acıldı?eskıden dershane mı vardı?Eskıden seker de yoktu,kuru uzum fılan ıste bu..Pasta da yoktu hayatımızda.........Sevgıyle beslenır umutla yasar ınsanlar.Karatay dıyetı umudum oldu ya...........Van depremını de okul bırıncılerı kontejanıyla unıversıteye gıren(sısırme okul bırıncılerınden bahsedıyorum) sonra adam oldum dıye ahkam kesenlere sorun derım....Basbakan ne yapsın kı ya,kızmayın basbakana...Ya sız bu dıyete bır baslayın vallahı Sayın Bırand ı sollarsınız,ben de Sayın Ugur Dundar nasıl pur dıkkat dıyordum kendı kendıme,ısraılden yengemız ogretmıstır ona yemek yemegı,lufer tarıfı vermıstı bır kere televızyonda.

Seker tuketımı konsantrasyon eksıklıgıne neden oluyor.Asırı seker tuketımı benı de kotu etkılıyordu.Esayların yerını unutuyorum dıye cekmeceler yerıne boyle bır seffaf naylondan bır raf hazırlayıp esyalarımı astım kapının arkasına.Glınko bıloba ıcerıklı tebokan...f yı unıversıtede ben de kullandıydım.Babam da kullanıyor.

Eklentiler

• $seker%20tuket%C4%B1m%C4%B1%20bunak%20yap%C4%B1yor..jpg
    $seker%20tuket%C4%B1m%C4%B1%20bunak%20yap%C4%B1yor..jpg
    18 KB · Görüntüleme: 85
yazacaktım tartışmanın hararetine kapılınca unuttum haftaya perşembe babamlar hactan gelecekler muhtemelen bende cuma günü orada olurum

canım benim için farketmez
sen nasıl kendini ayarlayabilirsen artık. haftaya yapamam diyosan yer değiştirebiliriz.
sen bu hafta yaparsın ben de haftaya yaparım hiç problem değil benim için.
bu arada Allah kavuştursun canım Allah kabul eder inşallah...

günaydınnn sevgili arkadaşlarrrr

profit haftaya müsait değilmiş. ben yapayım bu hafta listeyi diyor.
bence problem yok. sizce de yoksa bu hafta profit yapsın listeyi.
haftaya ben yaparım.

Bildirim: 18.11.2011
Rumuz: idealist33
Başlangıç tarihi: 16.09.2011
Başlangıç kg: 72.8
Geçen hafta: 67.3
Bu hafta: 66.3
Fark: -1 kg
Toplam fark: - 6.5 kg
Beden:42-40
Spor: arada sırada
Boy: 1.66
Hedef: 57

%1.48

bende yeni başlayan arkadaşlar motive olsun diye ekleyeyim dedim.
Benim fazla göbeğim yoktu.Su içtikçe yemek yedikçe şişkinliğim oluyordu gerginleşiyordu göbek bölgem.Ama bu düzene uyarak beslendiğimde karnım dümdüz geziyorum.Hatta arkadaşlarım dile getiremeselerde çok dikkatli bakıyorlar vücuduma.Şuan tek sıkıntım basenlerim.Beslenme şekline uyarak basenlerim için spor yapıyorum.Okul formam bile üstüme feci bol geliyo biran önce terzinin elinden geçmesi gerek...

inşallah.

yogurtcu makinesi alabilirsen .en yakın zamanda çok kolay.hemde taş gibi yogurt oluyor

Ben makina almadım, tencerede mayalıyorum çok güzel oluyor.

carmen sen bodrumda mı oturuyorsun???nerede ıkamet edıyorsun??? kimsin? necisin? milas filan yazınca...bugun de persembe bodrumda da pazar vardı acaba sen de buralardan mısın merak ettım.
eger bodrumda ısen, pazar gunlerı gumbet pazarı var benım bı bıbercım var, kucuk ve sekılsız bıberlerı cok da pahalı kılosu 4 lıradan ama tarla bıberı, sonra gene peynırcım var, cokelegı 3 hafta bıle dayanıyor, peynırı guzel...ben sana alısverıs yaptıklarımı yazım..nerden oldugunu ogrenem de bı once.
sevgiler
Evet Bodrum da oturuyorum :KK1: Bahsettiğim pazarda perşembe Bitez pazarı. Güöbet pazarına ben de gidiyorum. Sen neresindesin?

ben karatay diyeti yapmıyorum yapmam da. ayrıca elimde kitabı da var. aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş. canan karatay a katılmıyorum ama saygım var lafı çarpıtma ben sizi eleştiriyorum. sen ekmek yeme. ideal kilona ulaşınca ekmeğe başla şişmeye de başla. 4yıllık öğretim veren beslenme ve diyetetik bölümü kaldırılsın o zaman. diyetisyenler canan hocanın muhatabı deilmiş kendisi öle sölüor.
Üslup hiç olmamış. Bir de herkesin kendi özgür iradewsi var, tabi ki fikir paylaşmak normal ama bu üslupla hiç hoş değil.:KK50:

kıslar yazmadan geçemeyeceğim.sizlerinde içinizde bu konuya dikkat çeken arkadaşlar olmuş...spor konusu gerçekten hangi diyet yapılırsa yapılsın mühim bir husus..bende 40 kilo verdim bundan 8-9 yıl önce ve bir gram dahi almadım.ve tüm değerlerim yıllardır hiç oynama yapmadı şükürki...
ablamda spor yapıyor her gün bir saat step yapıyor salonda ve 5 km yürüyor gelirken..ama hayvansal yağları vücut sandığımız kadar kolay yakamıyor malesef.her gün yaklaşık birbuçuk saat spor yapan ablamın kollesterolü yükselmiş yazdığım gibi...sağlıklı beslenmenin olmassa olmazı baklagiller...bunu ekmek olarak almassanız bile mutlaka baklagil olarak alın..ablamada doktoru bunu tavsiye etmiş...

ayrıca ekmek yemeyen toplumlarda mutlaka kendi beslenme kültürlerine uygn baklagilin başka türlerininden besin maddeleri oluşturup tüketiyorlar..aksi halde wc sorunu kaçınılmaz oluyor hepimizin bildiği gibi..lifsiz gıda tüketmemek isanın yaşamsal fonksiyonlarını olumsuz yönde etkiliyor..eşime canan hocanın hocanın yazılarından bir ksımını okmuştum internetten..insanı hasta edenin kollesterol değil şeker olduğuyla ilgili olan söyleşilerinden bir alıntıydı...
bunun tıbba bilime %100 aykırı bir durum olduğunu şu şekilde açıkladı.lavaboya toz şekeri dök,üstüne su bile dökmesen nemden erir akar gider tıkamaz ama hayvansal yağı dök,sıcak su bile döksen sıvanır kalır boruda dedi...yani şeker tabiki insan sağlığı için zararlı ama hayvansal yağlar kadar değil dedi..(aşırı tüketimi halinde tabiiki)yani neyi fazla kullansak zarar...şekeride unuda yağıda...

hepinize sağlıklı günler....

Paylaşımın için teşekkürler ancak baklagil tüketiliyor zaten. Bir de dün endokrin uzmanı ile görüşürken dedi ki kolesterol genetik olarak ta tüksek olabilirmiş. (Gerçi benim ve eşimin durumunda bu geçerli değil sanırım çünkü ikimizinki de bu tip beslenmeye başlamadan önce düşüktü ikimizinki de anlamlı şekilde yükseldi) ama ben bunu dert etmiyorum çünkü Canan Hoca sorun değil demiş. Ayrıca yabancı bazı kaynaklarda yazanlara göre bizde kolesterol aralıkları çok az tutuluyorumuş (üst değer 200) ilaç yazabilmek için. Yani yine Canan Hoca nın dediğine geliyoruz. Bir de endokrin uzmanımıza çok güvenirim ben adam hiç te panik olmadı çok yüksek değil siz bunu biraz baklagil biraz balığı artttırarak halledersiniz dedi. Ayrıca ben kesinlikle spor yapamadığım için bu kadar yükselmiş olabileceğini düşünüyorum. Bel fıtığı nedeni ile bırak spor yapmayı bazı zamanlar sürekli dinleniyorum. Bence şeker ve trigliserid daha tehlikeli benim eskiden şekerim 110 olmuştu trigliseridim hiç yükselmedi. Fakat şimdi şekerim 81 (ki en son doktor şeker hastası olmak üzeresin demişti) trigliseridim daha da düşmüş.

Son düzenleme:
7220]Bildirim: 18.11.2011
Rumuz: sekerkiz67
Başlangıç tarihi: 25.10.20011
Başlangıç kg: 85.50
Geçen hafta: 83.50
Bu hafta: 81.40
Fark: - 2.10
Toplam fark: - 4.10
Beden:44-46
Spor: arada sırada
Boy: 1.65
Hedef: 60

Herkese merhaba,
uzun zamandır forumunuzu oluyorum.. gerçekten motivasyonu çok güçlü bir forum yaratmışsınız, hepinizi tebrik ederim :) artık ben de size katılmak istiyorum, sayfaları okudum sürekli, sizlerden okuya okuya öğrendim diyeti.. bir haftadır yapıyorum, 400 gram verdim, ama heralde benim için normaldir .. (bilmiyorum belki de azdır). yalnız sizlere sormak istediğim bişey var, bana iki gündür kahvaltı çok fazla geliyor, midem bulanıyor yarısını yedikten sora, yine de zorlayıp hepsini yemem mi lazım ??? bugün bıraktım, peynirim zeytinim hep tabakta kaldılar :KK43: ama ıspanaklı yumurtam vardı sabah sabah onu yedim :) acaba hepsini yemesek kahvaltının olur mu ??????? bu arada bugün cuma, ben de yazdım bilgilerimi. zahmet olmazsa beni de ekleyebilirmisiniz..
teşekkür ederim şimdiden :)

Bildirim: 18.11.2011
Rumuz: odiy
Başlangıç tarihi: 11.11.11
Başlangıç kg: 55.1
Geçen hafta: 55.1
Bu hafta: 54.7
Fark: -0.4 kg
Toplam fark: - 0.4 kg
Beden:36
Spor: spor salonuna kayıtlı - bi ay gider bi ay gitmez :)
Boy: 1.60
Hedef: 50

cnm sanırım geçen hafta sıra objektifteydi gül de ben bu hafta yapayım dedi gönüllü olarak objektif olmayınca sıra loxide olmalı
haftaya bendesinizz yanii:KK52::KK52::KK52:
yanlışım varsa düzeltinn kızlarrrr böyle hatırlıyorumm benn:KK34::KK34::KK34:
yine de yanlışlık olmasın loxandra yapmadı di mii? hatırlıyor musun cnm?
ben yanlış hatırlıyor da olabilirimmmm:26::26:

canım ben 2 hafta once yapmıstım lısteyı,gülden onceki hafta:KK34:

merhabaalar arkadaşlar;
ara ara sizi takip ediyorum bu hafta içerisinde ama maşallah ne güzel bir ilerleme var.bu hafta bende dikkat ettim ama öğünlerin saatlerini tuttaramadım hergün aynı saatte yiyemedim anlayacağınız:KK43: ondan mıdır bilinmez kilo vermemiş olarak gözüküyorum az canım sıkıldı sabah ama bu hafta yoğun bir nöbet maratonum wardı ödem vardır diye biraz kendimi avutsamda azıcık versem iyiydi :KK43:

1. Bildirim:18.11.2011
Rumuz:loxandra
Başlangıç tarihi:10.07.2011
Başlangıç kg: 86.1
Geçen hafta:73.1
Bu hafta: 73.1
Fark: + veya -:0
Toplam fark:13
Beden:42
Spor:3 gun :KK17:
Boy:167
Hedef: 57

oran:%0

ayın küçülme durumu hıc yaramadı bana:KK14::KK14::KK14::KK14:

Günaydın kızlar,
İşyerimde internet hatları yenileniyor 1 haftadır giremiyorum doğru düzgün.Diyete devam ediyorum.
Listede değilim ama kilo bildirmi yapayım
Geçen hafta: 61 kg.
Bu hafta :60 kg (kabızlık problemim var sabah wc ye çıkmadan tartıldım)

Dün öğlen yemeği biraz fazla kaçırınca akşam yemek yemedim. saat 18.00 de 1 tane portakal yedim sonra su ve yeşilçay.Hiç acıkmadım. 1 hafta böyle devam etmeyi düşünüyorum öğlen normal yiyip akşamı hafif geçirmeye çalışıcam bakalım sonuç ne olacak.Birde spor yapsam çok iyi olacak ama yapamıyorum hiç azimli değilim.

gece hareketli geçmiş topiğimizde :KK1:
ne garip insanlar var ya uslupları çok farklı boşverelim ya
benim de değerlerim yüksek ama sadece ekmek yememenin böyle bir etki yapacağına inanmıyorum.
yıl başında hedef kilomda olacağım insallah
tamam kuryemisi eccük kaçırmıs , sporu az yapmıs olabilürük kimseyi ilgilendirmez bu :KK47:
ben kendi sağlığımdan sorumluyum akıllıyım, eğitimliym, kendi doğrumu bulabiliyorum
tüm diyetisyenler kadar bilgi sahibiyim iddialıyım yanı
sadece faydalı bilgi paylaşın eğer istiyorsanız
faydalı bilgi paylaşınlara tesekkürlerr:KK16:

sabah su + kayısı
2 yumurta
6 zeytin
5-6 ceviz
2 omega3
1 erik
1biber
2-3 lokma peynir canım istemedi
antibiyotigimi de içtim